Bryczesy



Wytłumacz to mojej córce......  🙄 od razu mówię "no fucking way ...." będzie odpowiedź. Nienawidzi wszelkich termogaci. Rajstop nie miała od czasów przedszkola (pełnoletnia jest).




Jak ja ją rozumiem!
Termogacie i rajty aby były pod bryczki muszą przylegać. Do tego nie ślizgają się wtedy po skórze. Przepis na ból kolan, mikrourazy rzepki i więzadeł.
Ja jestem staruchą i cenię ciepły zadek, więc czasami ubieram ... a potem żałuję.

Wiem, że parkur szyje softshele, ale nie wiem jaki okres oczekiwania bo takie na zamówienie trzeba się wstrzelić w planowaną partię do szycia. Może zadzwoń do sklepu ale stacjonarnego (sklep Pegaz na Woli w Poznaniu) i dopytaj.
kotbury, my od października do marca jeździmy tylko w softshellowych bryczesach. Problem jest z zawodami bo jedzie w takich "beżowych" i na dwoje babka wróżyła. Zawsze w razie czego ma białe na zmianę. Tylko już cienkie.

keirashara, piza Pikeurem godne uwagi są na zimę Felix Buhler. Rozmiarówka taka jak Pikeura, cena niższa prawie o połowę.

klik
Dance Girl, - problem w tym, że ja nie uznaje zimowych, a tym bardziej softshelli 🤣 Mi jest wiecznie gorąco. Szukam czegoś całorocznego bardziej, jednak z możliwością przymiarki, technicznego, spodniowego i najlepiej z kieszonką na telefon. Jeszcze jakby były beżowe/szare/jeans lub ewentualnie jakieś bordo to całkiem cudownie. I wszędzie widzę jakieś sprane niebieskości, albo legginsy, albo nic 😵 Już ciul w tą cenę, wolę kupić jedne Pikeury na rok niż kolejne gacie rzucić w kąt szafy wyciągając z nienawiścią 😉
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
29 grudnia 2020 14:49
Hej 🙂
Może ktoś z Warszawy powie mi gdzie celować po bryczesy roz 44 /46 niestety po ciąży i wypadku w moje stare to się nie wcisnę.

Ew. Jeśli nic stacjonarnie to co polecacie w tych rozmiarach on line ? Kompletnie nic nie mogę znaleźć teraz.
Obojętnie czy zwykle czy zimowe
Medziiik, Bvertigo i Horze wypadają dość duże, więc 42 bedzie wypadać jak 44 innych firm.
xxagaxx, moje 36 BVertigo są mniejsze niż 36 Horze. BV bliżej rozmiarem do Pikeurów na przykład.
Horze fakt wychodzą większe.
Za to obie firmy mają dłuższe nogawki niż Pikeur 🙂
Puma, ja sprzedaje właśnie Bvertigo bo sa 38 a wypadają jak 40... 

Za to przyszły do mnie z Febro Spooksy zielone i sa przecudowne <3 bardzo fajny elastyczny materiał, dobrze wykonane, kieszonka na telefon. Tylko musze poczekać aż się cieplej zrobi żeby móc je ubrać
majeczka   Galopem przez życie!
29 grudnia 2020 20:55
Bryczesy biale softshell mam z Equiline. Swietny material, cieplutkiw, super sie piorą.
Termoleginsy ze spooks tak samo cudowne jak zwykle leginsy spooks. Z moimi sie nic nie dzieje, leza super, swietnie sie jezdzi, sla mnie sa ok pod kazdym względem.
Hej 🙂
Może ktoś z Warszawy powie mi gdzie celować po bryczesy roz 44 /46 niestety po ciąży i wypadku w moje stare to się nie wcisnę.

Ew. Jeśli nic stacjonarnie to co polecacie w tych rozmiarach on line ? Kompletnie nic nie mogę znaleźć teraz.
Obojętnie czy zwykle czy zimowe

Ja mam z HKM, PIKEUR i HORZE w rozmiarze 44 i jeszcze mam też kilka par z HKM i z MasterJang w rozmiarze 46. Kupowałam różnie. Z tego co pamiętam to kilka par w GNL (w tym roku dwie pary a pozostałe chyba z osiem lat temu - dłuższa przerwa w jeździectwie, więc nie było potrzeby, aczkolwiek te stare z HKM służą mi do dziś) i kilka w pasi-koniku i jedne w horze.pl
Jeśli chodzi o rozmiarówkę to Pikeur są chyba najbardziej "typowe" (mam tylko Candela grip Softshel rozm. 44 kupowane w GNL i co do innych nie mam w sumie porównania, ale czytając opinie na fforum mogę domniemywać, że tak jest). Jeśli chodzi o horze to mam grand prix termo softshell rozm. 44 i się w nich topię (chętnie bym się ich pozbyła, bo w sumie to cały czas lecę w dół i już raczej nie mam ochoty wracać do większych rozmiarów 🚫 ) - rozmiarówka jest trochę przekłamana (rozmiar wypada większy) i mój przypadek z tego co widzę nie jest tutaj jednostkowy. Co do HKM to rozmiary wypadają też raczej jako typowe. Większość też mam w rozmiarze 44 i bez problemowo się w nie mieszczę, mam też jeszcze jedne lub dwie pary z romiaru 46 i w sumie to dużej różnicy rozmiarowo nie ma - są dość elastyczne (schudłam w tym roku jakieś 20 kg i w sumie (jeździć zaczęłam mniej więcej w momencie kiedy miałam -10kg na liczniku) i na początku i później nosiłam ten sam rozmiar - są dość elastyczne (a niby to jeansowe) , ale mam jedną taką parę (Bryczesy HKM " Stars & Stripes), której rozmiar jest niby 46, a nogawki nie mogę dopchnąć (w sumie to teraz już mogę, bo jeszcze schudłam ostatnio parę kg, a kupowałam je w maju). Nie wiem czy to kwestia konkretnego modelu czy konkretnej pary - materiał w sumie jest dość sztywny, więc może dlatego.
Jak coś to możesz pisać PW 😉
A ja jestem hmmm... zniesmaczona Animo. Skusilam się na piękne bordowe. Jeszcze nigdy nie miałam na sobie czegoś tak sztucznego w odczuciu i dotyku. Jak grube a jednocześnie sztywne rajstopy.
majeczka   Galopem przez życie!
29 grudnia 2020 22:08
Animo mnie tez zawiodly, dokladnie takie jak piszesz, sztywne i kompletu sie nie ukladaja do sylwetki
Dance Girl, - problem w tym, że ja nie uznaje zimowych, a tym bardziej softshelli 🤣 Mi jest wiecznie gorąco. Szukam czegoś całorocznego bardziej, jednak z możliwością przymiarki, technicznego, spodniowego i najlepiej z kieszonką na telefon. Jeszcze jakby były beżowe/szare/jeans lub ewentualnie jakieś bordo to całkiem cudownie. I wszędzie widzę jakieś sprane niebieskości, albo legginsy, albo nic 😵 Już ciul w tą cenę, wolę kupić jedne Pikeury na rok niż kolejne gacie rzucić w kąt szafy wyciągając z nienawiścią 😉


No to mogę ci zaproponować Schockemohle Tucana. Mają kieszonkę na telefon. Są z fajnego materiału i chyba teochę tańsze niż Pikeury. Kolor musiałabyś sobie znaleźć bo podlinkowałam to co mi się nawinęło pod rękę.

klik
Dance Girl, - dzięki! Model to już jest super trop 🙂
Ja zamówiłam jeansowe Horze Kaia, na które się czaiłam od dłuższego czasu. Jestem zachwycona  😜 super wyglądają, fajnie się układają, mam nadzieję, że nie zniszczą się szybko  😍
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
30 grudnia 2020 23:35
[quote author=Medziiik link=topic=217.msg2957797#msg2957797 date=1609253388]
Hej 🙂
Może ktoś z Warszawy powie mi gdzie celować po bryczesy roz 44 /46 niestety po ciąży i wypadku w moje stare to się nie wcisnę.

Ew. Jeśli nic stacjonarnie to co polecacie w tych rozmiarach on line ? Kompletnie nic nie mogę znaleźć teraz.
Obojętnie czy zwykle czy zimowe

Ja mam z HKM, PIKEUR i HORZE w rozmiarze 44 i jeszcze mam też kilka par z HKM i z MasterJang w rozmiarze 46. Kupowałam różnie. Z tego co pamiętam to kilka par w GNL (w tym roku dwie pary a pozostałe chyba z osiem lat temu - dłuższa przerwa w jeździectwie, więc nie było potrzeby, aczkolwiek te stare z HKM służą mi do dziś) i kilka w pasi-koniku i jedne w horze.pl
Jeśli chodzi o rozmiarówkę to Pikeur są chyba najbardziej "typowe" (mam tylko Candela grip Softshel rozm. 44 kupowane w GNL i co do innych nie mam w sumie porównania, ale czytając opinie na fforum mogę domniemywać, że tak jest). Jeśli chodzi o horze to mam grand prix termo softshell rozm. 44 i się w nich topię (chętnie bym się ich pozbyła, bo w sumie to cały czas lecę w dół i już raczej nie mam ochoty wracać do większych rozmiarów 🚫 ) - rozmiarówka jest trochę przekłamana (rozmiar wypada większy) i mój przypadek z tego co widzę nie jest tutaj jednostkowy. Co do HKM to rozmiary wypadają też raczej jako typowe. Większość też mam w rozmiarze 44 i bez problemowo się w nie mieszczę, mam też jeszcze jedne lub dwie pary z romiaru 46 i w sumie to dużej różnicy rozmiarowo nie ma - są dość elastyczne (schudłam w tym roku jakieś 20 kg i w sumie (jeździć zaczęłam mniej więcej w momencie kiedy miałam -10kg na liczniku) i na początku i później nosiłam ten sam rozmiar - są dość elastyczne (a niby to jeansowe) , ale mam jedną taką parę (Bryczesy HKM " Stars & Stripes), której rozmiar jest niby 46, a nogawki nie mogę dopchnąć (w sumie to teraz już mogę, bo jeszcze schudłam ostatnio parę kg, a kupowałam je w maju). Nie wiem czy to kwestia konkretnego modelu czy konkretnej pary - materiał w sumie jest dość sztywny, więc może dlatego.
Jak coś to możesz pisać PW 😉
[/quote]

Mozesz napisać mi wymiary real na ciele jak założone tych terminów softshell ??
macie jakiś sposób na dopranie białych bryczesów z lejem silikonowym? Chodzi mi o ciemne plamy od siodła.
Moon   #kulistyzajebisty
14 stycznia 2021 07:42
mindgame, co prawda białych nie mam silikonowych, tylko ze zwykłym lejem, ale plamy od siodła schodzą mi (z leja i szwów też) jak potrę przed praniem mydełkiem odplamiającym (na sucho, potem deko pomoczę, aż się popieni i do pralki) - o takie: https://vacat24.pl/pl/p/Mydlo-do-odplamiania-Dr.Beckmann/840
Schodzi wszystko ładnie.
Czy ktoś orientuje się jak wypada rozmiarówka bryczesów-legginsów Premiere Equine, standardowo/zawyżona/zaniżona?
Noszę Pikeur 36/38 i zastanawiam się jaki rozmiar brać 😀  Chodzi konkretnie o model Ronia  :kwiatek:
Moon, dzięki! spróbuję 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
14 stycznia 2021 09:40
okunka, pytanie jak rozciągliwy/elastyczny jest w nich materiał - ja kupiłam takie mało rozciągliwe i nosząc 34/36, wzięłam 34 i... nie zmieściłam się w pasie :P
Model Ronia widzę że to takie bregginsy wręcz, więc powinny być rozciągliwe, brałabym 36 😉
PE ma jeden zasadniczy problem z bryczesami. Właśnie rozmiarówkę. Po zakupie i odsprzedaży dwóch par (26" były w cholerę za małe, w 28" się dosłownie utopiłam, spadały nawet zapięte 😀) dołączyłam do grupy na FB o rzeczach PE i poruszyłam ten wątek. I okazuje się, że oni tak mają z tymi bryczesami jak z derkami - co model, to jakaś inna rozmiarówka. 😀 Mam ten sam rozmiar co Ty - 36/38. Ja bym brała 26" i liczyła, że będą spoko. Bo w 28" serio utonęłam, 26" tylko nie dawały mi oddychać po zapięciu. 😀
Moon   #kulistyzajebisty
14 stycznia 2021 10:10
Sivrite, podpowiesz co to za grupa? 😁 👀
Sivrite, podpowiesz co to za grupa? 😁 👀

Premier Equine Second Hand Gear. Jak zobaczyłam niektóre zdjęcia fuckupów rozmiarowych z PE, to mi lepiej, że ja "tylko" dwie pary bryczesów i jedną derkę musiałam sprzedać. 😀

Kojarzy ktoś czy Horze Sienna są nadal w produkcji, tylko wiecznie wyprzedane? Czaję się na te granatowe, widzę, że wrzucili teraz brązowe. One będą jeszcze kiedyś do dostania, czy to już zamknięty rozdział?
Sivrite horze Sienna widzę w kolorze Majolica Blue dostępne w r. 38 na horze.de ale to nie granatowe ;(
Sivrite horze Sienna widzę w kolorze Majolica Blue dostępne w r. 38 na horze.de ale to nie granatowe ;(

Wiem, też je widzę. I właśnie ostatnio jak sprawdzałam, to były tylko te i beżowe, a teraz są brązowe w całej rozmiarówce, więc ciekawi mnie, czy robią takie "rzuty" właśnie. I może wrócą też te granatowe. Kurde, ja je tak pragnę. -_- Plus u nich rozmiarówka zawyżona, normalnie biorę 38, u nich mam 36.
podejrzewam że to kwestia zwrotów. W de można zamówić bez płacenia i odesłać jak coś nie pasuje. Myślę, że chcą wyprzedać do zera towar. Tak kupiłam derkę która była na promocji ponad miesiąc, aż się wszystkie wyprzedały. I też rozmiary się pojawiały i znikały.

edit: no chyba, że wprowadzają nowy kolor to może faktycznie był cała rozmiarówka.
podejrzewam że to kwestia zwrotów. W de można zamówić bez płacenia i odesłać jak coś nie pasuje. Myślę, że chcą wyprzedać do zera towar.

No właśnie dokładnie tak odesłałam. :P Akurat współpracują z DPD odnośnie darmowych zwrotów, punkt DPD mam dosłownie 100 metrów od domu. Więc zamówiłam dwie pary, żeby mieć darmową wysyłkę, przymierzyłam i jedna na zad. Akurat dobrze wyszło, bo zostawiłam te, które dobrałam do darmowej wysyłki, a nie te pierwsze. :P
Fajne to. Dają nawet naklejkę od razu w pudełku do przyklejenia na karton do zwrotu, nic nie muszę wypełniać, drukować, null. Zwrot na stronie, naklejka i do punktu.
Sivrite no ta opcja darmowej odsyłki jest super. Jak szukałam białych bryczesów to tak zamówiłam chyba z 6 różnych modeli i zostawiłam sobie jedne.
Sivrite, Moon - dziękować  :kwiatek: w takim razie chyba 36, tylko w horsetack trzeba czekać 10-21  🤔 a 38 są od ręki, no trudno
Witam
Proszę o poradę.Czy ktoś używa bryczesów i legginsów firmy Felix Buhler?Czy warto je kupić,czy są trwałe,czy szybko się przecierają,rwą lub rozciągają?Czy r.34 jest jak 34 czy większy jak r.36?A może lepiej kupić na lato bryczesy lub legginsy z Horze?Jeśli z Horze to jakie modele polecacie na lato?Ktoś tu polecał Horze Brea ale nie mogę znaleźć czarnych lub granatowych w r.34
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się