Bryczesy

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2021 12:24
Sivrite, Ja mam te:
https://www.kraemer.de/Reitbekleidung/Damen-Reithosen/Vollbesatzreithosen-Damen/Vollbesatzreithose-Lillian
one odpowiadają tym, tylko że mają lej inny:
https://www.kraemer.de/Reitbekleidung/Damen-Reithosen/Grip-Reithosen/Grip-Vollbesatzreithose-Danielle
Bardzo fajny elastyczny materiał, są cienkie, fajne na lato. Bardzo je lubię, mam 2 pary. Polecam!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 czerwca 2021 08:28
Ja teraz mamy pytanko, bryczesy jak te z Deca, cieniutkie, "siateczkowe" ale męskie? Dostanę gdzieś?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 czerwca 2021 08:45
A jakie to są te cieniutkie z decathlonu? :o bo szukam czegoś przewiewnego
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 czerwca 2021 08:53
Pati2012, te: [[a]]https://www.decathlon.pl/p/bryczesy-br500-mesh-damskie/_/R-p-176931?mc=8520238&c=Be%C5%BCowy[[a]]
Mają fajną siateczkę pod kolanami i całe są bardzo cienkie, super na upały.
zembria, na stronie Decathlon widzę, że są takie same bryczesy Bryczesy 500 Mesh męskie 🙂 Może te warto sprawdzić 🙂?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 czerwca 2021 10:20
O kurka, serio? Nie widziałam! Najciemniej pod latarnią jak widać 😅
majek   zwykle sobie żartuję
24 czerwca 2021 11:35
zachcialo mi sie oficjalnych wystepow na starosc.
Szukam bialych bryczesow z ciemniejszym pelnym lejem (czarny, szary). Musza byc duze i dlugie. I niedrogie, bo pewnie bede uzywac raz w roku. Moje ulubione marki to HKM i Pikeur (tzn akurat te na mnie dobrze pasuja)
majek, ja mam Pikeury Lugana białe z ciemnoszarym, pełnym lejem i bardzo sobie je chwalę. Wygodne, dobrze się piorą i po wielokrotnym użytku nadal dobrze wyglądają. Ja akurat nie lubię gripów wolę tradycyjny pełny lej i te bryczki bardzo mi pasują.
Wyhaczyłam niedrogo na e-bayu z rok temu.
majek   zwykle sobie żartuję
01 lipca 2021 15:25
tak, lugany to legenda, mam jedna pare jeszcze z Polski 😉

Dzieki bede szukac uzywek, na nowe szkoda mi troche kasy na jeden wystep, a po podworku w bialych nie bede sie wyglupiac.
majek, a myślałaś o kremowych?
A można na zawody kremowe?
Zależy jakie zawody. U nas ostatnio na towarzyskich przeszły 😉
Nie, nie zależy. Są oficjalnie dopuszczone przez przepisy pzj.
A rzeczywiście. 😱 Białe, kremowe lub jasnobeżowe.
Czy któraś z Was używała może legginsów Horze Naomi? Zastanawiam się nad nimi do ciurania w upalne dni.
majek   zwykle sobie żartuję
05 lipca 2021 23:21
Nie wiem, czy mogę beżowe, mam pokazywać shire'a w klasie pod siodłem. I z tego co widzę wszyscy są w białych bryczesach. Shire jest kary i ma białe odmiany, wiec ja chyba też mam być czarno-biała.
Moon   #kulistyzajebisty
12 lipca 2021 10:02
W temacie letnich bryków/legginsów:
Drugie lato ciuram te: https://sklep.bergo.pl/busse-active-bryczesy-legginsy-jezdzieckie-damskie-z-lejem-silikonowym-r-40-24h--43819
piorę na 40* z płynem do płukania :P co drugą jazdę, "babram" się w uzupełnianie siatki z sianem, czy dościelanie, myjki-nie-myjki etc... A zaskakująco, wyglądają cały czas jak nówki. 😱 Po ostatnim praniu, nawet specjalnie dokładnie oglądałam silikon i nigdzie nie jest nawet naruszony, czy popękany. A wydawał mi się cienki i dość delikatny na początku, więc spisałam go trochę na straty :P No i nie zostawia odcisków na siedzisku siodła.
Sam materiał, mimo że w dotyku czuć jakby był "plastikowy" i nie przepuszczający powietrza, to jest przewiewny, na upały bardzo git. Nie mechaci się (a tacham siatkę z sianem codziennie praktycznie! Jedyny minus to to, że jest czepliwy i po zawieszeniu siana, mam na spodniach pełno źdźbełek :P) i dobrze dopiera.
Byłam mocno sceptycznie nastawiona, na zasadzie "pewnie jednosezonowe, ale taka promka, to wezmę, nie będzie szkoda ich wywalić po lecie..." w dodatku nie do końca byłam przekonana do legginsów, a serio - całkiem dobrze wydane, szalone, 150zł 🤣 I chyba zamówię kolejną parę 💪
Jeśli któraś by szukała letnich bryczesów w rozmiarze 42 to zapraszam do moich ogłoszeń, bo mam nówki sztuki niestety za małe 🙁
To teraz takie głupie pytanie.... jak przejść do ogłoszeń użytkownika... bo ja takiej opcji z forum niestety nie widzę 🙁 albo jestem tak ułomna w korzystaniu z nowej wersji forum. :/
Faktycznie, nie da sie w nowej wersji. Wyśle na PW 🙂
Ktoś ostatnio pytał o Maya Delorez - właśnie przyszły do mnie compression i koszulka. Materiał bliższy Pikeur Athletisure niż takim zwykłym leginsom - nawet bym powiedziała, że odrobinę grubszy. Sa mega miłe w dotyku, leje sylikonowe wyglądają super - ogólne pierwsze wrażenie sztos.

Zobaczymy jak jakościowo - Pikeur Athletisure są mega wygodne i generalnie ja już nie chcę tradycyjnych bryczesów - spodni, ale jakościowo są takie sobie zwłaszcza za tę cenę. We wszystkich szybko rozwaliły się gumki i lamówki - nie przeszkadza to w użytkowaniu, ale jednak oczekiwałabym lepszej jakości za 600zł.

Poza tym jest jeden model Pikeurów - legginsów i tylko kolory się zmieniają ( nota bene te co są to i tak bez polotu ) - ile można mieć identyczne rzeczy. Szukałam od dłuższego czasu czegoś z grubszym materiałem, bo klasycznych "gaciowych" legginsów jest na rynku masa. Maya Delorez compression idealnie zaspokoiły moje oczekiwania - na pierwszy rzut oka wyglądają pięknie i materiał wygląda jakby był super jakości - czy tak jest okaże się "w praniu".

Koszulka nota bene też jest śliczna. Kusi mnie aby zrobić kolejne zamówienie 😎

Aga_Leming, - pokażesz realne fotki? 😁
Proszę bardzo - na żywo kolor jest ciemniejszy. Sprawiają wrażenie jakby jeździło się w nich super - jutro ocenie 😉

Zobaczymy też jak te leje sylikonowe będą się trzymać - pierwsze modele Pikeur to był dramat pod tym względem, ale to poprawili, to samo Equiline - nie wiem, czy to już u nich lepiej działa, bo na kolejne się nie pokusiłam. Mam nadzieję, że te schodzić nie będą, bo chyba ta technologa już poszła do przodu. Moje leginsy kupione za 150 zł na szybko mają sylikonowe leje i wszystko z nimi ok więc tego samego oczekuję od tych 🙂

Ja piorę wszystko w 30-stu stopniach a potem do suszarki - nie ma dla mnie świętości - wszystko idzie do suszarki nie ważne co na to producent - nawet rękawiczki jeździeckie, super drogie gacie rowerowej mojego chłopa z pieluchą, która chyba ze złota jest 🤣 - nie ma zmiłuj. Ciuchy jeździeckie piorę i suszę po każdej wizycie w stajni - także jak u mnie przetrwają te ciuchy to u każdego będzie OK.
Zrzut ekranu 2021-07-23 o 13.09.13.png Zrzut ekranu 2021-07-23 o 13.09.13.png
Zrzut ekranu 2021-07-23 o 13.09.32.png Zrzut ekranu 2021-07-23 o 13.09.32.png
Zrzut ekranu 2021-07-23 o 13.09.52.png Zrzut ekranu 2021-07-23 o 13.09.52.png
Aga_Leming, - to czekam na opinię, bo wyglądają super, a mnie do tej pory nic poza Pikeurami nie uszczęśliwia tak na 100% 😅
Ooo bardzo czekam na opinię.
Fajny zestaw ogólnie.
Po kilku jazdach mogę powiedzieć, że pod względem wygody są na prawdę super. Jak druga skóra. Te compression na pewno nie są przewiewne na upalne lato - jeździłam w nich w upale i są OK ale tak jak klasyczne spodnie, a nie przewiewne legginsy. Wydaje mi się, że pod tym względem te inne modele lepiej się sprawdzą. Lej jest bardzo klejący - bardziej niż w Pikeur i Equiline więc nie każdemu może to odpowiadać. Nie miałam jednak efektu, że spodnie się przyklejają a tyłek lata 🙂

Dla mnie na prawdę super, materiał się dopasowuje i świetnie leży - nic się nie marszczy, nie ugniata i nie obciera. Mocno się rozciągają więc wydaje mi się, że ze spokojem weszłabym w rozmiar mniejszy, ale te są bardzo komfortowe. Na chwilę obecną moje nr 1 😍 Przeżyły 2 prania i suszenia bez szwanku. Co do dłuższego użytkowania - zobaczymy, mam nadzieję że nie zawiodą, bo jeśli jakość na dłuższą metę będzie taka jak pierwsze wrażenie to będzie silny gracz na rynku 🙂

Design to kwestia gustu ale mnie się bardzo podobają - ten wszechobecny bling mnie trochę znudził, a oni stawiają na taki bardziej stonowany sporty look.
Hej, szukam tanich bryczesów/legginsów jeździeckich- jedyny wymóg to kieszeń na telefon. Decathlonowskie mam, szukam jeszcze czegoś innego. Ktoś coś?
shewolf, niedawno macałam i przymierzałam Horseenjoy ( w galopadzie w Szczecinie).
Nie wiem czy niecałe 300pln to synonim tanie. Imho bardzo fajne i uczciwa rozmiarówka.
Materiał taki w widoku jakby z wierzchu "mokry", z połyskiem (czarne mierzyłam)- foty nie oddają tego efektu.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
05 sierpnia 2021 17:47
Od prawie miesiąca użytkuję bryczesy Horze: https://www.horze.pl/bryczesy-z-pelnym-lejem-damskie/bryczesy-damskie-horze-desiree-z-pelnym-lejem-silikonowym-i-szlufkami/36055.html#color=RPB . I jestem zachwycona. Do tego stopnia, że rozważam rezygnację z Pikeur'a. To na prawdę są bryczesy z wysokim stanem, materiał bardzo fajny, oddychający. Rozmiarówka większa niż w Pikeur. Pikeur mam 84 i są dobrze dopasowane, 42 Horze są dopasowane, ale nie obcisłe. A kieszenie dostosowane do dzisiejszym telefonów czyli duże i głębokie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 sierpnia 2021 11:29
Wygodnie wam w takich bryczesach z wysokim stanem? Kurczę, ja mam wrażenie, że się duszę jak w takich usiądę. Jestem szczupła, nie mam brzucha, a mam wrażenie że mnie taki pas pozbawia oddechu 😝
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się