Bryczesy

Moon   #kulistyzajebisty
21 sierpnia 2022 14:12
Fokusowa, moim zdaniem kleją się tak akurat. A ja nie lubię jak się lej za mocno klei.
Moon, no właśnie, ja nie znoszę takiego klejącego, że aż słychać jak się odklejasz anglezując. No i podobno niszczą siodła takie typy właśnie.
Czy podpowiecie mi jakieś fajne bryczesy z pełnym, klasycznym lejem? Mam wrażenie, że tylko Pikeur na rynku został... Pamiętam, że ktoś ostatnio pytał o to w tym wątku, ale przeleciałam z 10 stron i nie znalazłam. 😅
Najlepiej bawełniane, dość miękkie. Z wyższym stanem. Przymierzyłam trzy pary Pikeurów i wszystkie trzy miały tak niski stan... Nie cierpię mieć nerek na wierzchu. Jakby jeszcze pasowały na wąskie łydki, to już by w ogóle było ideolo. A jak byłyby szare, to pełnia szczęścia. 😁
Sivrite, Ja kiedyś kochałam miłością wielką bryczesy euro star, i gdybym się nie rozrosła to pewnie dalej bym cisnęła 20 letnie. Popatrz jeszcze coś może w sklepach zostało.
Sivrite, - popieram dzikadermi, eurostary to miłość, szczególnie model hunter, gacie po cycki 😁 Spoko też były cavallo.
PS. Mam trochę klasycznych na sprzedaż, jak nie przeszkadzają Ci używane to polecam się na priv 😉 Robię im foty od pół roku, może się w końcu zmotywuje 😂
Sivrite, pewnie ja :P I uwielbiam fair play roxana, choć one są sztywniejsze, ale dla mnie bardzo wygodne.
szukam bryczesów na obecną porę. za wcześnie na softshell, na zimno na compression maya delorez 😜 takie bregginsy w stylu maya delorez mile widziane, z wysokim stanem i kieszenią na udzie
Ja mam te zimowe z Maya Delorez i są bardzo fajne. Mają ocieplenie ale takie lekkie. BTW ostatnio zaryzykowałam i kupiłam na AliExpress bryczki wyglądające identycznie jak Maya Delorez compression za 260zl. Przyszly i moim zdaniem są sztos. Materiał nie jest identyczny ale bardzo podobny. Coś pomiędzy compression a Performance. Nie wiem jak na dłuższa metę sie będą użytkowały - jeszcze w nich nie jeździłam, ale jeśli będą tak wygodne jak Maya (bo leża identycznie) to się już na Maya nie skuszę mimo, że na ten moment Compression to moje ulubione bryczki. Jeden minus że lej sylikonowy zamiast fajnego logo ma po prostu kropki.

Widziałam na Ali też takie co wyglądają jak te ocieplane Performance i mam zamiar też spróbować - może to coś dla Ciebie.
Oooo chętnie wypróbuję, możesz podlinkować ten produkt? 😁 właśnie chciałam kupić zimowe MD, ale nie ma ich w ofercie obecnie. Jak. Idole jest to ocieplenie, takie na 0 stopni czy raczej na -15?
kamcia665, na pewno nie na -15. Ja nosiłam zeszłej zimy, ale raczej lekka była. Jak nie miałam czystych bryczków to nawet wiosna je zakładałam i było OK z tym ze na ten moment dla mnie Compression są OK ( nie jest mi zimno) W porównaniu do softshelli Pikeur to MD są na pewno cieńsze.

Z AliExpress brałam od tego sprzedającego (przyszło w 2 tygodnie):
https://m.aliexpress.com/store/v3/home.html?shopId=4996505&sellerId=238347139&pagePath=index.htm&sellerAdminSeq=238347139&srcSns=sns_Copy

Jeśli zamówisz daj znać jak te zimowe wypadają bo jestem ciekawa 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 października 2022 14:53
kamcia665, jak bierzesz pod uwagę bryczki z krajów poza EU to obczaj sobie Equine Splendour w UK. Mają wersję letnie i zimowe podszyte. Tych zimowych nie próbowałam ale z letnich mam dwie pary od ponad roku i jedyne co żałuję to to że nie mają pewnych kolorów. Mam te z pełnym lejem silikonowym i silikon się klei super (czyli nie za mocno i nie za słabo), jeżdżę 3 razy w tyg i naprawdę nie mam nic do zarzucenia. Ba, lepsze są niż inne droższe leginsy-breginsy które kupowałam, a te kosztują jakieś 35 funtów. Pasują jak druga skóra i wyszczuplają do tego, wysoki stan, dwie głębokie kieszonki, szlufki na pasek (chociaż raczej się nie przyda bo wbudowany pas dobrze trzyma ale jak chcesz dla ozdoby to jest).

Mogę je obfocić jak chcesz, chociaż jak obczaisz ich FB to jest sporo zdjęć klientów 🙂

obczaiłam ich stronkę i jestem mega podjarana! właśnie takiego brandu szukałam. a powiedz jak z rozmiarami? masz porównanie do jakichś popularnych marek?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 października 2022 18:56
kamcia665, ja mam S (8-10) a generalnie noszę rozmiar europejski 36-38.

Porównanie do innych marek - hmmm mam głównie leginsy/bryczesy brytyjskich firm więc nie wiem to będzie pomocne - większość mam aztec diamond, jakieś just togs i jedne hkm i tam też zwykle cokolwiek odpowiada rozmiarowi właśnie 8-10 (EU 36-38).

Te ich zimówki z kolei to jest nowość na ten rok i chyba mają ciut inna rozmiarówke. Ale to mała firma więc zawsze można zapytać ich dokładnie jak chcesz się pomierzyć myślę że podpowiedzą. Ja z tej zimowej kolekcji planuje wziąć S 10, XS to 6-8 więc teoretycznie 34-36 - o ile w 36 się wbije tak w 34 nie ma szans 😀
donkeyboy, ooo, jedna z pierwszych firm, która produkuje leginsy bez silikonowego leja! Chyba sama się skuszę na przyszły sezon.

Chyba, że ktoś kojarzy takie leginsy z wysokim stanem bez silikonu?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 października 2022 19:47
Fokusowa, z brytyjskich to jeszcze Blackheart na pewno robi z wysokim stanem i bez silikonu (ale bez szlufek) w "milionie" wariantów kolorystycznych. Tylko że to są już leginsy leginsy bez szlufek, ale kieszonki nadal mają.

Z europejskich to jeszcze Maximilian Equestrian chyba robi (albo robili) tylko też bez szlufek
Fokusowa, - euro-star robi w dwóch wersjach (klasyczny i silikon), ale je też tylko z niemieckich stron, nad czym ubolewam.
Po zakupie 2 par PSoS zakochałam się totalnie w tych bryczesach. Mam 2 pary letnich. I teraz przyszła zima (prawie :P) wyciągnęłam moje softshelowe Pikeury i są okropne :P
Możecie polecić jakieś fajne, ciepłe, zimowe bryczki, koniecznie z kieszenią na udzie ? stan wysoki, wyższy, broń boże nie niski,.
Moon   #kulistyzajebisty
28 października 2022 13:29
xxagaxx, ja chyba już więcej nie kupię niż innego niż PSoS... No uzależniłam się od ich breginów 😜
Moon, ehh to pewnie też takie kupie. A jak ich zimowe wypadają?
Moon   #kulistyzajebisty
28 października 2022 20:10
xxagaxx, No właśnie chętnie bym się dowiedziała, bo jak wiadomo na moje halowe warunki to jednak fajnie coś grubszego na tyłek mieć 😉
Moon, dżizas dziewczyny, ja w zimowych bryczkach już od września popylam 😂
Fokusowa, - ja dziś w letnich i krótkim rękawku, bo 23 stopnie 😂 W zimowych bym umarła...

Kusicie tymi PSoS 🙈 Tylko kurka ja lubię mierzyć i nienawidzę odsyłać...
Moon   #kulistyzajebisty
28 października 2022 20:18
Fokusowa, nie wiem gdzie mieszkasz, ale na Pomorzu dziś było 18 stopni. W środę jak miałam trening powietrze totalnie stało, zero podmuchu wiatru. W zimowych brykach to bym się chyba rozpłynęła xP
Fokusowa, u nas dziś było 23 stopnie. Chyba bym umarła w czymś więcej niż cienkie bryczki i koszulka.
Aktualnie w Wawie i dzisiaj było 19,5 stopnia, ale i tak już do wiosny w zimowych, jakoś tak się przyzwyczaiłam 😂 a może to wynika z tego, że moich letnich nie lubię, bo silikon się za mocno klei, a w zimowych praktycznie w ogóle i wolę tą drugą wersję leja 😅
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 października 2022 21:32
Wielkopolska również - letnie bryczki i do tego golf + kamizelka ponad 20 stopni 😀
Tak, zdradzę wam tajemnice, dzisiaj prawie całą polska z super pogoda 😉 jednak to się zaraz skończy, na pewno ba północy więc chciałabym cos ciepłego mieć na tylek 😅😅
Jak wypadają Psos zimowe? Maja cos takiego w ogóle?
xxagaxx, - mi się całkiem dobrze sprawdzają zimowe legginsy True Ridera. Mięciutkie, cieplutkie, stan normalny/wyższy, silikon mniej lepiący niż Pikeura. W zeszłym roku ciorałam je non-stop w zasadzie, a mój koń głównie chodził stępem po siatkowanej hali, więc nie było się jak zagrzać 😅

Też właśnie rozglądam się za zimowymi, wpadły mi w oko legginsy schocke, ale trochę mnie gryzą widoczne szwy w nich.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 października 2022 10:55
A jak z rozmiarówką Ps Of Sweden? Wypadają duże, małe, średnie? Kumpela mi podrzuciła linka do używek 32, noszę małe 34 i nie wiem czy wejdę 🤔
Według mnie warto brać rozmiar mniejsze.
Ja noszę 34/36 raczej z naciskiem na 36, a 36 i S z PSofS na mnie trochę wiszą. Za to dwie pary, które są 34, leżą idealnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się