Bryczesy

Ja mam kamizelkę z Schocke i ja uwielbiam, przez sezon zimowy tyram ją w kółko i nic kompletnie się z nią nie dzieje. Jakieś legginsy też mam upolowane tutaj na rv i też nie mogę narzekać. Więc chyba trzeba trafić. 😅

A co do MD to ja też mam Lexi i kocham je całym sercem i dosłownie odkąd je mam praktycznie jeździłam tylko w nich, ale niestety nie wytrzymały takiego tempa bez uszczerbku na zdrowiu. Aczkolwiek i tak jakbym miała pieniądze na nowe albo jakieś upolowała, to bez zastanowienia bym kupowała. Bardzo wysoko poprzeczkę ustawiły, teraz w żadnych mi nie jest tak wygodnie.
Mam to samo odkąd rok temu kupiłam bryczki MD 😉
Szukam bryczkow na wiosne i lato, ktore beda oddychajace, ale rowniez mocne i przezyja noszenie calodzienne przy pracy na obozach letnich z dzieciakami.
Przylatuje do PL po latach pobytu za granica i nie wiem do konca jakies teraz bryczki sa fajne, najlepiej by bylo zeby nie kosztowaly milionow monet, bo jednak beda to takie bryczesy robocze bardziej. Z pelnym lejem najlepiej.
Jakie marki mają wieksze rozmiary? powiedzmy 44-46
Decathlon wiem, widziałam ze Maya Dolorez robi większe, ale ceny maja dość wysokie.
Covalliero robiło ale mało który sklep sprowadza rozmiar większy niz 42-4

Pikeurowe 46 jest mniejsze niz 42 innych marek wiec oni to w ogole ściemniają.
Remson, - Pikeur zależy od modelu mocno. Mam od nich jedne 38 za małe i jedne 38 za duże 😂 Tesia wypadają duże, większość legginsów też. Rzeczy pikeura nigdy nie kupuję bez uprzedniego mierzenia.
Decathlon chyba ma większe rozmiary, plus one wypadają również spore. Mam te i dalej wchodzę w S-ki, a zdecydowanie nie mam już zadka w rozmiarze S. Z tego co widzę są też 44/46. Lej mógłby mniej kleić, ale za ten pieniądz to bardzo fajne gatki, cieniutkie, super na lato, z trzy sezony już w nich przebiegałam.
https://www.decathlon.pl/p/bryczesy-damskie-fouganza-580-light-fullgrip/_/R-p-311323
Horze również wypadają duże i część modeli ma szeroką rozmiarówkę.
Jeśli nie przeszkadza Ci sięganie za granicę, to też Euro-Star (ostatnio wrzucali nawet reklamę z bryczesami na różnych sylwetkach, sztos! Fajnie zobaczyć jak to się układa na ludziach, nie tylko wysokich i chudych modelkach), Felix Bulher, Equilibre, Cavallo. Oddałabym dużo, żeby jakiś sklep byl łaskaw ściągnąć Euro-Stary do Polski.
Remson, duże rozmiary są w Cellbes, tam jest duża rozmiarówka tylko trzeba regularnie zaglądać i sprawdzać ceny bo potrafią się obniżyć o np. 60% z dnia na dzień. Mam jedne leginsy, takie tańsze, od nich i są ok. https://www.cellbes.pl/kobiety/odziez-jezdziecka/bryczesy
Mam jeszcze całkiem przyzwoite Equilibre z Kramera, tez jest duża rozmiarówka powyżej 44 z tym, że ja z założenia nie kupię droższych bryczesów bo szkoda będzie oddawać jak będą znowu za duże 😉 Dodam tylko, że te bryczesy są wygodne, może nie zbyt piękne 🙂
Remson, keirashara, na instagramie podobna reklamę rozmiar sylwetka zrobiło dzisiaj lemieux. Normalnie nie zwróciła bym na to takiej uwagi, ale że była tu rozmowa to zapamiętałam
dzikadermi, - bardzo lubię takie reklamy, bo mam kawał zadka, uda i brzuszka. No i niestety, są kroje i materiały, w których wyglądam mniej korzystnie 😅 na szczupłych osobach prezentują się spoko, w większym rozmiarze mhm... np. legginsy Tommiego Hilfigera mi się bardzo podobały, aż nie zobaczyłam jak fatalnie wyglądają na kimś w większym rozmiarze L. Od razu się wyleczyłam z nich 🙈
keirashara, remson polecam Horze/rozmiarówka duża generalnie, modeli do wyboru, do koloru, dużo promek na Horze.PL oraz Bergo
keirashara, jesteś w stanie polecić jakies fajne, które ukryją trochę brzuch? 😅 przytyło mi się trochę, a niestety tyję w brzuchu, a nogi nadal dość szczupłe 😩 Również nie chce wydawać nie wiadomo ile kasy, bo ćwiczę i jestem na diecie, więc schudnę i nie chcę inwestować w bryczesy, które będą za chwile za duże..
easiertobe, - przykro mi, ale na mnie nic co tanie upierdliwie nie leży 😂 bo wisi w kolanach, albo ma fatalny materiał, albo ma tak beznadziejny lej, że bardziej mi szkoda siodła. Najlepsiej mimo wszystko wyglądają pikeury (Tesia, legginsy), całkiem spoko schocke, legginsy True Rider mają fajny, wysoki stan i on trochę maskuje. Z tańszych mam decathlonowe, ale one wizualnie nie pomagają jakoś wybitnie, no i horze tara. Z tym, że Tara nadają się imo tylko na okres wiosenno/jesienny, bo to taki bawełniakowy dres i w lecie mi w nich za ciepło. Za to też mają wysoki stan i idzie kupić za grosze w promce.
flygirl, a po jakim czasie ci się te MD popsuły?
Rok. Ale ja je naprawdę nosiłam non stop całe dnie, prane co chwile, potem jeszcze zaczęłam jeździć po 6 koni dziennie. Ciężko mi określić czy powinny się tak styrać czy nie, ale wydaje mi się, że miały prawo.
flygirl, a masz porównanie z PS of sweden?
Mam jedne PS, ale od niedawna i teraz częściej zmieniam bryczesy jednak, bo jeżdżę jednak już teraz codziennie po tych 6-7 koni plus żadne aktualnie z tych, co mam nie są tak wygodne jak MD, żeby mi się chciało je tak non stop nosić.😅 Więc niestety dobrego porównania to nie mam.
Dzięki 🙂 To może przy takim normalnym użytkowaniu te 2-3 lata pociągną... Bo już kiedyś na nie patrzyłam, ale jeszcze nie byłam przekonana do tych rajtek z silikonem 😂 Znaczy, dalej nie jestem chyba, bo w tych swoich psos nawet jeszcze nie jeździłam 🙃
Tylko ostrzegam, że lej jest tak klejący, że na początku w siodle ma się uczucie, że tyłek swoje a spodnie swoje. Po praniu troche traci tej turbo przyczepności, ale i tak porównywalnie do innych to jest bardzo mocny. Nie każdy lubi.
Dobra, dziś jeździłam w psos i jednak spoko te getry :P

flygirl, dzięki, dobrze wiedzieć 🙂 Ja lubię mieć trochę swobody dupą po siodle, także maye pewnie out. Chyba, że będzie jakaś giga promocja, to wypróbuję może.
Wczoraj dotarły do mnie bryczki Equestrian Stockholm w wersji skokowej.. są boskie!
Lej kolanowy jest lepki, ale nie jakoś wybitnie, dla mnie super, bo nie lubię nie móc się odkleić od siodła 😂 guma w pasie trzyma fajnie, a mam talie węższa od bioder i często mam problem ze zjeżdżającymi portkami. Nie czuć ich praktycznie, jak druga skóra są. Jak ja się cieszę, że w ogóle ktoś wpadł na pomysł bregginsów, a nie tylko te bryczesy ze stanem tak niskim, że gacie widać i całe kości biodrowe bolące od ucisku!
Fokusowa, - ja zadam moje standardowe pytanie - jak w kolanach, nogawkach? Ciasno, czy są luzy? 🙂
keirashara, są dopasowane. Nie wiszą, ale też nie masz wrażenia, że jesteś pasztetową w folii i zaraz pękniesz 😂 jeszcze w nich nie wsiadałam (i pewnie nie prędko, bo mi ich szkoda 😅 ) .
Fokusowa, który model?
Sivrite, Jump Movement
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2023 10:45
Fokusowa, Które modele bryczesów masz, że są niskie? Ja mam wiecznie problem, że mi się bryczesy pod pachami kończą, w brzuch gniotą i oddech blokują 😝
zembria, tylko ja mam 180 cm wzrostu 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2023 11:03
Fokusowa, No ja wiem, że jesteś wysoka, ale może skoro są dla ciebie za niskie, to może jest szansa, że mi się skończą poniżej żeber 😂
zembria, w Pikeurach są bryczesy z niskim stanem (np. Sally Slim, Ciara)...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2023 11:10
_Gaga, Pikeury na mnie nie leżą, a przynajmniej te które mierzyłam, mam wąskie biodra bardzo.
zembria, próbowałaś młodzieżowe rozmiary?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2023 11:19
_Gaga, Tak, mają za krótkie nogawki. Ale fakt, że mierzyłam 2 modele tylko, z czego jeden miał za wysoki stan też.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się