Perfumy

co sądzicie o Calvin Klein One (Unisex) wg. Was nie pachną zbyt męsko? 😉 ostatnio popryskałam się w Douglas'ie i przez pierwszą połową dnia były bardzo spoko i byłam już zdecydowana na zakup jednak pod wieczór chyba wydawały mi się bardziej męskie niż damskie ale to może złudzenie 😉
Używałam ich bardzo długo, kilka lat i kocham ten zapach. Zmieniłam jakiś czas temu na Marca Jacobsa i Tommy'ego H., bo mnie zaczęły nudzić.
Dla mnie nie pachną męsko. One inaczej pachną na kobiecym ciele, a inaczej na męskim.
Raz się spotykałam z facetem, który też ich używał. Śmiesznie. Jak je wyczuliśmy od siebie, stwierdziliśmy, że mamy dobry gust. 😎 😂
Czy ktoś kupował ze strony iperfumy?
:kwiatek:
Ja  😉 Godny polecenia sklep. Przesyłka była u mnie po dwóch dniach.
I nie czuc roznicy w jakosci perfum?
Roznica cenowa mala nie jest, zastanawiam sie jak to mozliwe  🙄
Sklepy az tak horrendalna marze nakladja?
Nie czuję różnicy, kupowałam wodę toaletową Ralpha Laurena i wybrałam ten sklep nie z powodu ceny produktu, tylko dobrych opinii. Co, do marży, to Twoje zachowanie jest wskaźnikiem tego, dlaczego niektóre sklepy pozwalają sobie na to, aby była tak wysoka. Wydaje Ci się, iż jeśli coś jest droższe, to znaczy, że jest lepsze, podczas gdy podejrzanie patrzysz na wszystko, co odbiega od tego wzorca  😉 Dlatego właśnie Sephora ma tylu klientów 😉
Podchodzę z rezerwą, bo mam na uwadze ilość machlojek rosnących wprost proporcjonalnie do drastycznego obniżania cen produktów.

Znajoma wychodzi z założenia, że jak coś jest reklamowane w telewizji, to musi być bezpieczne i sprawdzone. No ale aktualnie reklamuje się również i krakvet, a wiadomo, że kupował sobie pozytywne opinie pisane w internecie, a jakość ich produktów pozostawia wiele do życzenia. No, ale może się pochwalić, że jest najtańszy na rynku  😉

Dlatego wolę się podpytać, jak to z iperfumy jest  👀

A jak to jest z kupnem perfum na lotniskowych strefach bezcłowych? Jest taniej o vat jeżeli się poza UE wylatuje, czy niekoniecznie?
ostatnio pryskałam się jednymi perfumami w Douglas i pachniałam cały dzień no ale tak do końca nie bylam przekonana do tego zapachu więc popryskalam się nimi jeszcze raz tylko, że w małej drogerii i po krótkim czasie zapach ulotnił się i był ledwo wyczuwalny. O co chodzi, niby jedne i drugie były oryginalne. O co chodzi?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 września 2015 10:23
Ja kupuje na bezcłowych głownie kolorowe jak lecę z Niemiec do Polski i płace zawsze około 20% mniej.
Popsikałaś się w tym samym miejscu? Bo to też czasem robi różnicę. Miesiąc temu w Douglasie psiknęłam się chanel mademoiselle za uchem i nadgarstkach. Pachniałam cały dzień bez przerwy. W końcu nie wytrzymałam kupiłam i zaczęłam świrować że już nie trzyma się jak wtedy ale popsikałam się w tych "tajnych" miejscach i trzyma się identycznie  😉
Presja w tych samych 😉
buyaka, kupuję  na iperfumy od jakiegoś  czasu,  porównywałam  perfumy  od nich z tymi samymi  z douglasa  i różnicy  nie zauważyłam. 
To może mieli mocniejszy tester.
macie doświadczenia z mgiełkami Victoria's Secret? Ja mam trzy i bardzo je lubię jednak są to zapachy typowo letnie, orientujecie się czy mają w ofercie jakieś ciut cięższe, bardziej jesienno-zimowe zapachy?  :kwiatek:
Czy ktoś kupował ze strony iperfumy?
:kwiatek:


Trochę stare, ale ja zamawiałam 2 razy.  Raz dla siebie, raz dla mamy. Jestem mega niezadowolona, perfumy się nie trzymają, trzeba pół buteleczki wypsikać 🙁
Ojo, no niezle.
Wlasnie dzis w superpharmie perfumy Lancome La vieest belle, taniej niz na iperfumy  😂
Zaskakujace czasem sa ich promocje, niekiedy to az grzech przejsc obok nich obojetnoe  😂

Tak posezonowo zapytam, polecacie jakies iscie letnie perfumy?
W tych lancomowych sie zakochalam, choc ciezkie, typowo jesienne i raczej na wieksze wyjscia anizeli na codzien.
Szukam czegos lekkiego, orzezwiajacego i nie mam pomyslu...
Może któraś wersja jabłuszka? Sama miałam tylko kiedyś zielone, ale koleżanki z pracy lubią i regularnie nabywają też inne wersje. Jak na mój gust większość właśnie lekka i przyjemna.
Właśnie mam zielone DKNY  :kwiatek:
Przejde się po drogeriach i pomecze panie sprzedawczyni chyba  😁
Ja własnie z iperfumy oba kupiłam DKNY. Mama ma Be Delicious, a z moją miłością do Be Delicious wygrywa od kilku lat Fresh Blossom. Szkoda tylko, że taki szajs dostałam z iperfumy, bo chciałam, żeby mama miała coś trwałego 🙁
Dziewczyny, pomocy.
Mam naprawdę słabe powonienie. 😉 Kiepsko czuję zapachy, kiepsko je rozpoznaję. Więc wybranie perfum to dość trudna sprawa, bo często dopiero po jakimś czasie dociera do mnie, że nowe "psikadło" mnie drażni.
Ogólnie mówiąc chyba nie przepadam za słodkimi nutami kwiatów i owoców. Raczej cytrusy, owoce "czarne", bergamotka...
Poruszam się wśród niskobudżetowych, łatwo dostępnych firm. Posługuję się opisami, bo na żywo często nie umiem nic zdecydować, nie wiem co czuję.
W tej chwili mogę powiedzieć, że podobają mi się i używam - Playboy Play it lovely, Play it wild, Bi-es Experience the magic, Bi-es Pink Budoir. Miałam Bi-es Lady in black i też mi odpowiadały.
Ale chciałabym mieć też na półce perfumy typowo wieczorowe, ciężkie, mocno orientalne, zmysłowe.
Możecie mi coś podpowiedzieć? Ewentualnie jakich nut zapachowych szukać w opisach?

czy jest ktoś na forum, kto po składzie perfum może dobrać konkretny produkt lub zbliżony?
Ascaia, tak naprawdę ciężko stwierdzić, co Ci się będzie podobało na wieczór, bo zapachy mają to do siebie, że nawet jeśli nie lubimy zapachu jednego składnika, to w danej kompozycji może nam się podobać.
Ogólnie nut jest mnóstwo. Przejdź się po perfumeriach, powąchaj różności i zobacz, co Ci się podoba. Potem ewentualnie można szukać czegoś odpowiedniego dla Ciebie cenowo
cavaletti, ciężkie zadanie. :/
A to może chociaż co warto powąchać w perfumerii uznane za orientalno-zmysłowe? To spróbuję wąchać co jakiś czas jeden i może wtedy uda mi się powiedzieć, co jest dla mnie przyjazne.
czy jest ktoś na forum, kto po składzie perfum może dobrać konkretny produkt lub zbliżony?


Nie bardzo rozumiem pytanie, ale wyszukiwać zapachy po wybranych nutach można na różnych portalach perfumiarskich, typu fragrantica.
[quote author=Frans link=topic=218.msg2451365#msg2451365 date=1447794106]
czy jest ktoś na forum, kto po składzie perfum może dobrać konkretny produkt lub zbliżony?


Nie bardzo rozumiem pytanie, ale wyszukiwać zapachy po wybranych nutach można na różnych portalach perfumiarskich, typu fragrantica.
[/quote]

hmmm no można w ten sposób ale to trudne w realizacji
chcę kupić mężowi perfumy, których już nie produkują (samarkande)
ale w internecie znalazłam skład i pomyślałam, że może dopasowałabym jakąś teraźniejszą markę o podobnej nucie zapachowej.
Samarkande ma nuty podane "jak leci", bez podziału na głowę, serce i bazę, co utrudnia poszukiwania.

Na szybko wyszukiwarka zaproponowała następujące zapachy z nutami z Samarkande:
Gucci pour Homme
Ungaro pour l'Homme
Essential Masculino Exclusivo Natura

Są to jednak zapachy o dużo większej ilości nut, niż Samarkande, więc nie wiem, czy któryś mógłby potencjalnie pasować. Może powąchaj przy okazji, sama ocenisz.
Dziękuję, dziękuję, dziękuję  :kwiatek: to już jakiś trop  :kwiatek:
co to za zapach albo chociaż marka? Dostałam parę lat temu od kuzynki z USA i została mi już niestety sam flakon 😉 w dodatku nie mogę rozczytać nazwy, ktoś wie? 😉

Gdzie w internecie dostanę perfumy w dobrych cenach? Szukam Invictusa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się