Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

Jestem zmuszony jako hodowca z Wlkp do prenumeraty pisemka ,, Hodowca i Jeździec " [ pismo dostaję w ramach składki członkowskiej } i nie tylko czuję niedosyt , ale wręcz zażenowanie i zdenerwowanie . Jak w piśmie branżowym hodowców koni , może się ukazać artykuł pod tytułem ,, Gdzie Konie wolne są "  wychwalający metody hodowlane jakiegoś oszołoma z Zachodnio /pomorskiego  znanego powszechnie jako Regan , które polegają na wypuszczeniu grubasów i koni szlachetnych na jeden wielki teren i  niech się wszystko między sobą krzyżuje jak chce , a już stwierdzenie, że pan wyhodował własną rasę koni było apogeum  . Wiem będzie ban , z góry moderkę  przepraszam , ale człowiek czasami musi , bo się udusi. 😀iabeł: . 😵 😵

Bana nie będzie, ale proszę się hamować z wulgaryzmami.
niesobia, nie da się ukryć, że to żenujące 🙁. Ale spróbuj wybaczyć. Czasy są, jakie są (zapotrzebowanie na, hm, treści eko-propagandowe 😉), a jednak HiJ to nie Galop, coś dla hodowców można tam jednak znaleźć.
Czy wie ktoś co się dzieje z Koniem Polskim? Kwietniowego numeru ani widu ani słychu, a tu już maj, na stronie też cisza  👀


http://konpolski.pl/w-zawieszeniu/
Halo nie mam zamiaru  wybaczać czasom ,że promują głupotę bo można się potem w głupich czasach obudzić . Od pisma branżowego wymagał bym jednak trochę więcej . Dla mnie to pismo kiblowe bo zaraz po otrzymaniu kończy w kiblu na pralce bo tylko tam podczas tej prozaicznej czynności jestem się w stanie zmusić do czytania tego periodyku , a i tak przeważnie czytam kącik z dawnych lat , czyli artykuły przedwojenne  .  😀iabeł:
[quote author=iwona9208 link=topic=22707.msg2538507#msg2538507 date=1462366930]
Czy wie ktoś co się dzieje z Koniem Polskim? Kwietniowego numeru ani widu ani słychu, a tu już maj, na stronie też cisza  👀


http://konpolski.pl/w-zawieszeniu/
[/quote]

Ech 🙁 Chciałabym, żeby KP odzyskał jeszcze swój dawny blask...
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
14 czerwca 2016 19:56
Eh wielka szkoda, mam nadzieję, że to tylko nie koniec Konia Polskiego  🙁
Wypadłam całkiem z obiegu. Które pismo teraz warto kupować? Tak, żeby było merytorycznie, czegoś się można było dowiedzieć, a nie jakieś głupoty z czapy. 👀
Mam wrażenie, że żadnej.. chociaż może Hodowca i Jeździec? Szczerze przyznam, że nie miałam nigdy w łapce
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
08 listopada 2016 20:56
świat koni był przez parę lat moim ulubionym pismem, czy tam też się pokrzaczyło?
No dobra jestem mało obiektywna, relacje z zawodów zawsze wertowałam, a ŚK to akurat chyba większość relacji z tego co pamiętam
Niesobia: kupuję HiJ i opinię mam podobną. Czekam na nową odsłonę pod dowództwem nowej naczelnej. Mnie brakuje publikacji naukowych lub popularyzujących wyniki badań. Dość mam tych banialuków o rodach i rodzinach, numerologii stammów  itp.
czy ktoś ma gallop z kwietnia 2016? potrzebuję zdjęcie jednej strony, bardzo proszę - jak coś to na priv  :kwiatek:
W HiJ jest dużo o wystawach, wynikach zakładów , niemal zawsze coś o zimnokrwistych, coś z historii, ze sztuki.. myślę że to gazeta bardziej dla hodowcy niż dla jeźdźca który ma swojego konika na którym dla przyjemności jeździ 🙂
A czego szuka ten co ma konika i sobie jeździ?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
19 listopada 2016 17:13
pomysłów na trening, coś z żywienia, weterynarii... Ja bym z chęcią poczytała o maściach, genetyce, budowie koni. Kiedyś to było w Świecie koni, później zaczęło się psuć, mniej ciekawych artykułów o koniach jako takich, czytanie o jakiś ładnych i drogich ośrodkach w Polsce, sławnych koniach, wynikach przeglądów i zawodów jakoś mnie mniej interesują 😉
Ja też tego szukam, ale środowisko jeździeckie jest zazdrosne o wiedzę. A ci którzy są najbardziej zazdrośni maja tej wiedzy najmniej. Ponadto "wiedza końska" w Polsce jest pełna szamaństwa i przesądów.
Czy ktoś jest posiadaczem magazynu "Horse business"? Chodzi mi o pierwszy numer, był tam artykuł z zestawieniem liczbowym jeździectwa w Polsce (liczba instruktorów, trenerów, etc.).
Będę również bardzo wdzięczna za informacje, gdzie ten numer znaleźć.  :kwiatek:
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
30 grudnia 2016 09:28
Łał, a to coś takiego jest??? Też się podpinam!
Horse Business to magazyn wydawany przez MTP, z tego co wiem nie trafił do sprzedaży nazwijmy to powszechnej. Można go upolować podczas Cavaliad 🙂
Horse Business to magazyn wydawany przez MTP, z tego co wiem nie trafił do sprzedaży nazwijmy to powszechnej. Można go upolować podczas Cavaliad 🙂


Można to gdzieś zamówić ?  Coś przeoczyłam w Poznaniu ?
Stoisko stało chyba tylko w strefie VIP. Mam dwa egzemplarze, gdyby kogoś interesowało 😉
Mam pytanie dla osób prenumerujących Hodowcę i Jeźdźca.
Kiedy gazeta przychodzi do was pocztą?
Ostatni numer dostałem w ubiegłym tygodniu.
melehowicz dzięki za odpowiedź. Czyli mnie musieli pominąć 🙄
[quote author=armara link=topic=22707.msg2630835#msg2630835 date=1483094815]
Horse Business to magazyn wydawany przez MTP, z tego co wiem nie trafił do sprzedaży nazwijmy to powszechnej. Można go upolować podczas Cavaliad 🙂

Można to gdzieś zamówić ?  Coś przeoczyłam w Poznaniu ?
[/quote]

Nie wiem czy pytanie nadal aktualne, ale odpiszę z kilkutygodniowym opóźnieniem😉 Magazyn ten rzeczywiście nie jest sprzedawany, ale jeśli jest się przedsiębiorcą w naszej (końskiej) branży można zamówić jego prenumeratę. A na Cavaliadzie może upolować każdy🙂
Wg mnie przydatny tytuł, zapełnią pewną lukę, gdyż jest kierowany do osób zawodowo związanych z branżą konną. Ma na celu min. zacieśnianie więzi biznesowych. Oczywiście dla "tylko" pasjonatów też może okazać się ciekawą lekturą. W końcu każdy posiadacz konia jest konsumentem. A w nowym numerze artykuł o polskich markach  😀
Biznesu końskiego nie posiadam, ale zawodowo zajmuję się szeroko rozumianą "reklamą". Czy ktoś byłby miły i po przeczytaniu swego egzemplarza odsprzedał mi go?
[quote author=titina link=topic=22707.msg2631388#msg2631388 date=1483210372]
[quote author=armara link=topic=22707.msg2630835#msg2630835 date=1483094815]
Horse Business to magazyn wydawany przez MTP, z tego co wiem nie trafił do sprzedaży nazwijmy to powszechnej. Można go upolować podczas Cavaliad 🙂

Można to gdzieś zamówić ?  Coś przeoczyłam w Poznaniu ?
[/quote]

Nie wiem czy pytanie nadal aktualne, ale odpiszę z kilkutygodniowym opóźnieniem😉 Magazyn ten rzeczywiście nie jest sprzedawany, ale jeśli jest się przedsiębiorcą w naszej (końskiej) branży można zamówić jego prenumeratę. A na Cavaliadzie może upolować każdy🙂
Wg mnie przydatny tytuł, zapełnią pewną lukę, gdyż jest kierowany do osób zawodowo związanych z branżą konną. Ma na celu min. zacieśnianie więzi biznesowych. Oczywiście dla "tylko" pasjonatów też może okazać się ciekawą lekturą. W końcu każdy posiadacz konia jest konsumentem. A w nowym numerze artykuł o polskich markach  😀
[/quote]

Dziękuję za odpowiedź, ... można tak powiedzieć, że jestem w biznesie końskim , dlatego też się spytam , gdzie można zaprenumerować to czasopismo ?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 marca 2017 15:02
Z uwagi na toczącą się tu dyskusję - złapałam na warszawskiej Cavaliadzie dwa egzemplarze HB. Kotbury - oglądając zapewne miałabyś podobne do mnie odczucia 🙂 niektóre z materiałów powinny być oznaczone, jako 'sponsorowane' lub wyraźnie obrandowane.
Dava   kiss kiss bang bang
03 marca 2017 15:38
Dla mnie ten numer wyszedł mega słaby, wiele błędów (również ort). Artykuły wiadomo, że sponsorowane (ale nawet jak tak się robi powinno to się tak przeredagować, żeby komuś się chciało doczytać do końca i było to przyjemne). Nie każdy tekst taki tam jest  😉
Posiada ktoś nr 4 z 2007 roku i 12 z 2008r "Hodowca i jeździec"? Zależy mi o artykułach na temat problemów ścięgnowych dr Olgi Kalisiak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się