Książka skarg i wniosków

Proszę o wpisywanie w jeden temat propozycji do zmiany wyglądu / opcji na forum - będzie mi łatwiej zajmować się nimi z jednego miejsca.

Na pierwszy ogień pójdzie ikonka "skocz do ostatniego postu", bo teraz jej nie ma i mnie osobiście to potwornie irytuje ;P

Dodam też na dole strony ścieżkę do powrotu do danej kategorii (teraz żeby wrócić z wątku na dane forum  trzeba albo klikać backspace, albo scrollować stronę z powrotem na górę).

Co jeszcze?
A da się literki troszkę ciemniejsze zrobić? Bo ja już ślepawa jestem troszkę. ;D
OK
- ciut ciemniejszy kolor fonta na forum,
- mniej agresywne kolory przycisków w postach (odpisz itd.)
- zestaw ikonek voltowych 😀
Teraz avatary będą się automatycznie zmniejszać do 65x65?

Z wizualnych spraw.
Temat wątku widoczny w każdym poście... nie musi być tak widoczny 😉
Można by też odsunąć treść postu o jedną linię aby zrobił się delikatny oddech i żeby temat wątku nie przytłaczał.
deborah   koń by się uśmiał...
03 grudnia 2008 12:51
Quanta ale jak naciśniesz "nowy" to odsyła własnie do ostatniego posta wątku

też jestem bardzo za zmniejszeniem do miniimum te,atu wątku pomiędzy postami
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 grudnia 2008 13:02
Quanta jak Ty dasz radę z takim dodatkowym etatem? 😉

brak opcji "skocz do ostatniego postu" faktycznie utrudnia

ja bym jeszcze dodała na stronie głownej ilość zarejestrowanych użytkowników, bo liczba 3481 jest myląca

edit:
mniejsze ikonki pod avatarem („pw”, „email” itp) byłyby zgrabniejsze IMHO. a moze lepiej po staremu - prostokąciki z literkami, np "priv"

deborah   koń by się uśmiał...
03 grudnia 2008 13:15
Diakon'ka po raz drugi Ci  pisze że po kliknięciu na ikonkę "nowy" skaczesz do ostatniego postu
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 grudnia 2008 13:18
a ja po raz kolejny piszę, ze ikonka NOWY przenosi do nieprzeczytanego postu i znika, jeśli takowy się przeczyta
zresztą Quanta to potwierdziła:

napis nowy, odsyła do pierwszego nieprzeczytanego posta - może to być pierwszy post wątku, ostatni, albo np 3 od końca 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
03 grudnia 2008 13:24
wybacz źle Cię zrozumiałam kwtk
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 grudnia 2008 13:30
spoko 😉
Ja wnioskuje o przywrócenie nam jakichś sensownych avatarów. Grzecznie zmieniłam swój avatar na 110x110 pixów i to co mi wyskoczyło, to jakieś nieporozumienie.

"stare avatary" - te większe wyglądają o.k i nie rozjeżdżają forum. Te zmienione na obecne są nieczytelne, małe i mnie osobiście irytują.

Da się coś z tym zrobić, tzn ustalić taki rozmiar avatarów, aby nie rozjeżdżały ramki forum, a były widoczne i czytelne?
a ja klikałam na 'nowy' i przenosiło mnie na 1 stronę kilkustronicowego wątku...

ja optuję za zmianą tego czerwonego 'nowy' na voltową żółtą gwiazdkę albo karteczkę a'la post it... teraz to straszliwie wali po oczach...
Anaa, a wchodziłaś wcześniej do tego wątku?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 grudnia 2008 13:47
Anaa bo go nie czytałas wcześniej. przeniosło Cie do pierwszego nieprzeczytanego.

w ogóle przydałoby się wyeliminować czerwony kolor, ale o tym już Quanta pisała

i upraszczać, upraszczać - ascetyczna forma poprzedniego forum była czytelna i neutralna
możliwe... tzn czytałam niezalogowana chyba.
fakt, zwracam honor skryptowi :-P
to teraz moje wnioski  🙂

1. na forum www.voltazastepcza.fora.pl już w podtytule wrzucić adres RE-VOLTY. żeby na pewno nikt się nie zgubił, jak będzie w podtytule będzie je widać z każdego miejsca tamtego forum

2. tu też, tak jak tam, zrobić wątek wprowadzający, takie FAQ
z odpowiedziami na powtarzające się pytania/wątpliwości. np:

- że tu działa edycja
- jak się włącza szybką odpowiedź
- co to znaczy "nowy" przy wątku
- jakaś legenda do oznakowań
- gdzie jest profil, co z nim się robi
- gdzie jest skrzynka z prywatnymi wiadomościami
- jakiej wielkości mogą być avatary
- jaka jest polityka dot. wstawiania zdjęć
- co wolno mieć w podpisie (zdjęcia są ok? jakiej wielkości? linki-reklamy? suwaczki?)
- kto tu w danym momencie administruje, moderuje
- ....

a tak poza tym - fajna ta Re-Volta  😀
teraz żeby wrócić z wątku na dane forum  trzeba albo klikać backspace, albo scrollować stronę z powrotem na górę
Neprawda, wystarczy na dole strony rozwinąć okienko przy opcji "skocz do' 😉

Uwaga - podczas czytania wysłano nową odpowiedź, może chcesz przejrzeć swoją wiadomość?

Genialne to!!!  ;D


Ja jeszcze proszę o okienko szybkiej odpowiedzi. No chyba, że ślepa jestem, to proszę uświadomić 😉
Jesteś ślepa 😉
Wystarczy zaznaczyć w profilu 🙂
To jeszcze raz: apeluję, żeby z edycji profilu dało się normalnie od razu przejść na forum, a nie przez ręczną zmianę adresu czy klikanie "pokaż nowe wiadomości".
deborah   koń by się uśmiał...
03 grudnia 2008 14:19
Moona a jak klikniesz indeks na górze nie przechodzisz do forum? u mnie tak jest
Aaaaa widzisz  ;D

No to cofam mój ostatni wniosek  😉


I mam nowy: aby wstawione linki były trochę bardziej widoczne, bo w sumie wiadomo na pewno, że to interaktywny link dopiero po najechaniu na niego.
Przykładowo: http://re-volta.pl/forum/index.php?action=who


I jeszcze jedno: aby przy liście użytkowników pojawiały się cyferki, bo mimo iż bardzo rzadko z tego korzystam, to niekoniecznie chce mi się samej liczyć na które od góry pozycji ktoś się znajduje 😉
Przykładowo: http://re-volta.pl/forum/index.php?action=mlist;sort=posts;start=0
A ja jeśli mogę coś zaproponować to wygodnie by było, gdyby było okienko do szybkiej odpowiedzi🙂
Jeszcze to co było wygodne na volcie i czego brak na innych forach...
Żeby klikając na nicka osoby, automatycznie jej nick pojawił się pogrubiony w okienku odpowiedzi...
To na prawdę (przynajmniej mi) ułatwiało życie...🙂 Niektóre nicki ciężko odczytać i łatwo się przejęzyczyć...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2008 14:37
Ale można je skopiować.

Btw, jak oznaczone są nieprzeczytane posty?
A ja jeśli mogę coś zaproponować to wygodnie by było, gdyby było okienko do szybkiej odpowiedzi🙂
Jest.
Profil -> Modyfikuj profil -> Opcje wyglądu forum -> Tryb użycia szybkiej odpowiedzi -> pokazuj, domyślnie włączona (sądzę, że to to)


Strzygo, jest przy nich ogromny napis "NOWY"
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2008 14:40
Moona- chodzi mi o POSTY  a nie WĄTKI
Czy dałoby radę jakoś uczytelnić cytaty? Pojedynczy nie jest problemem ale wielokrotny już tak.
Moona dziękuję bardzo, nie rozejrzałam się dobrze, mój błąd😉
Aktualności: Miałaś konto na starym forum V.? - kliknij tutaj!
nie można wychodzić z założenia ze każdy użytkownik to "ona" 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się