strzykające stawy

hej
więc tak u mojego konia już dość długo strzykają stawy we wszytkich nogach
słyszałam że to się dzieje od tego że koń ma za mało mazi stawowej  czy to prawda??
i co powinnam z tym robić co podawać??
podobnoś żelatyna jest dobra  ale jak ją powinno się podawać??
możesz dawać jakieś suplementy na wzmocnienie stawów, ale dopóki się nic nie dzieje - zostaw 😉
tobie też pewnie czasem strzykają i nic się nie dzieje 😉
tak strzykają
ale czasami a mojemu koniowi bez przerwy co tylko podniesie noge
wiec jak myślisz zostawić czy żelatyna będzie dobra ??
i jak sie ją podaje i ile??
Mojej czasem strzykają tylne, ale zazwyczaj na początku treningu i nie na każdym.
Nie dawałam nigdy żelatyny ani nic.
ja myślę, żeby przed jazdą robić dużo stępa i kłusa 😉
stęp to wiadomo - ogólne rozgrzanie mięśni i rozruch stawów, a w kłusie podobno właśnie wzrasta produkcja mazi stawowej.
Więc, po kilku kółkach takich "byle do przodu" (dla stawów), ja bym zaczęła dopiero konkretne rozprężanie konia 🙂
Ja podawałam MSMa i przestał strzykać. Ale mojemu tylko w mroźną zimę strzykały i szybko przeszło.
More:D   To moje życie !!:D
08 maja 2010 22:40
🙂haha🙂 wezwij weterynarza on napewno ci jakiś preparat doradzi  😉
A ile stępujesz  gdy zaczynasz jazde ????
Mojej kobyle strzykają stawy w tyłach, podaję MSM i preparaty z peptydami kolagenowymi firmy Orling. Wet powiedział, że to tzw. suche zapalenie stawów i można to tylko łagodzić/zaleczać. U niej nie jest to nic poważnego i mam się nie martwić 😉, ale przyczyn strzykania może być wiele. Stałam kiedyś w stajni gdzie wody gruntowe dość wysoko były i tam wszystkim koniom strzykało w kościach.

Warto zrobić rtg (zwłaszcza, jeżeli koń jest np sztywny w pierwszych krokach) czy w stawach nie ma procesów zwyrodnieniowych, wtedy polecam dostawowe zastrzyki z kwasu hialuronowego, czynią cuda 😉
More
ja jak narazie jeszcze nie jeżdze na nim on ma 3 latka
i tylko go lonżuje i na początku w stępie słychać pykanie ale już później jak wejdzie w kłus i się troche rozgrzeje to nie słychać
ale tak po za tym cały czas pykają
np. jak je owies  i ruszy nogą to słychac pstrykanie za każdym razem
????
Moja znajoma, gdy jej koniowi od czasu do czasu strzykało w stawach (tak nie groźnie) przez jakiś czas podawała zwykłą żelatynę (raz dziennie dosypywała do paszy) i wiecie, że przestało strzykać! 😉
witam, przewertowałam już chyba wszystkie możliwe tematy na wszystkich możliwych forach i nic nie pomogło mi podjąć decyzji, co do preparatu na "strzykające stawy" 🙂 Mój prawie 14 letni rumak ma ten problem w sumie już od dawna, że strzyka mu głównie w jednej zadniej nodze, nie towarzyszy temu ani kulawizna ani żadne opoje, koń codziennie ma zapewniony ruch zarówno na padoku jak i pode mną( co mu mniej odpowiada 😀). Stosowałam Cortaflex Powder i może i była jakaś tam poprawa ale chciałam się zapytać czy mógłby ktoś polecić jakiś alternatywny środek. Wiem że kwas hialrunowy u koni podawany dousnie jest mało przyswajalny, a że jest on w cortaflexie to stąd ta cena. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat innych preparatów i coś polecić? Bo zanim wydam te kolejne 329 zl chciałabym wiedzieć czy nie ma nic równie dobrze działającego. chociaż ten cortaflex starcza na 4 miesiące więc tragedii nie ma 😀  💃
Szkoda kasy na różne preparaty na stawy ,najlepiej zrobić kopyta naturalnymi metodami .
U nas strzykanie było okropne ,dwie tylne nogi ,prześwietlenia nic nie pokazały ,koń nie kulał ,zjadł fortunę kasy przez te preparaty .Pomogło nam robienie kopyt metodą naturalną .
Nie pisze, że już od razu pomogło ale po ponad pół roku ,strzykanie ustąpiło na jedną nogę na drugiej jest bardzo małe .
Mojemu koniowi strzykało w jednym stawie.
Zarówno jak był kuty jak i strugany naturalnie 😉

Preparaty na stawy nie pomogły(próbowałam ziół, glukozaminy i żelatyny). Pomogło zwiększenie ruchu (jak jej strzykało chodziła ok 2-3godz dziennie na padok, teraz chodzi ok 10)
Tak jak pisze branka, ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Do tego można podawać jakiś preparat wspomagająco. Sam preparat plus boks to tylko strata kasy.
no wiem tylko mój siedzi na padoku codziennie max tyle ile się da ale min. 7-8 godzin  dziennie... a z tych suplementów to co?
7-8 godzin oznacza, że tylko 1/3 doby spędza na padoku, reszte stoi. To za mało niestety, szczególnie jeśli coś sie dzieje.
siedzą dopóki się nie ściemni niestety po ciemku trudno ściągać konie z pastwiska albo nie daj boże szukać jak któryś nie trafi do boksu( zwłaszcza jeśli jest kary 🙂😉. Dziać to się nic nie dzieje, bo strzyka mu od wielu lat z takim samym nasileniem tylko się zastanawiam nad ewentualną profilaktyką tych stawów albo wspomaganiem wydzielania mazi stawowej. Zastrzyków z kwasu hialuronowego mu aplikować nie będę bo nie ma takiej potrzeby, natomiast chciałabym zadziałać jakoś systemowo...
Mojemu Siwemu też strzela w lewym przodzie na grząskim podłożu odkąd go znam. Wzywałam do niego 3 różnych wetów i każdy z nich powiedział mi to samo. Czyli, że jest to bardziej wada estetyczna i żeby się nie przejmować. Mówili, że właśnie cortaflex lub cortavet mogą pomóc i żeby je podawać. Niestety na Siwego nie działają i dalej mu strzyka, może jedynie trochę mniej ale nie wiem czy nie jest to spowodowane po prostu tym, że teraz stoi na mniej grząskim pastwisku i dlatego tego tak często nie słyszę.
Mam w stajni dwa konie ze "strzykającymi" stawami. Od wczoraj dostają żelatynę (uzgodnione z lek.wet) napiszę co z tego wyniknie. Po około 4-6 tygodni powinien być efekt
Przebywanie na padoku nie pomaga - jedna klacz w zimie spędzała na pastwisku cały dzień a w lecie całą dobę. Teraz na padoku są kilka godzin a oprócz tego chodzą pod siodłem.
fabapi a ile dajesz tej żelatyny? normalnie taka w proszku żelatynę spożywczą dodajesz do owsa? może też spróbuję- nie powinno zaszkodzić, bo w końcu w wielu preparatach jest właśnie żelatyna...
żelatyna spożywcza - najlepiej kupić w dużym opakowaniu (23zł/kg).
Dwie łyżki = ok 20g do owsa który jest zwilżany (żeby się lepiej przylepiało)
niestety zwykle takie chroniczne strzykanie jest efektem zaburzeń w stawach
normalny, zdrowy staw nie strzyka!
jeśli problem jest nieustający lub narastający polecałabym konsultację weterynaryjną
może to być efekt wielorakich schorzeń, które nieleczone będą się pogarszać i w przyszłości przerodzić w kulawiznę...
Glukozamina jest nie zawodna! Moja niunia trzeszczała non stop, a teraz juz nie.. 2 miesiace glukozaminy i jest super. MSM tez daje dobre efekty.
niestety zwykle takie chroniczne strzykanie jest efektem zaburzeń w stawach
normalny, zdrowy staw nie strzyka!
jeśli problem jest nieustający lub narastający polecałabym konsultację weterynaryjną
może to być efekt wielorakich schorzeń, które nieleczone będą się pogarszać i w przyszłości przerodzić w kulawiznę...


u mojego wnika to z wadliwej postawy i wykręcania 1 zadniej nogi na zewnątrz i to właśnie ta strzykająca, poza tym koń ma 14 lat więc do najmłodszych nie należy... Gdyby to wynikało z jakiegoś poważnego schorzenia stawu już dawno kulawizna by się pojawiła a koń strzyka odkąd pamiętam czyli od ok. 8 lat...

fabapi a gdzie kupiłaś taki wór żelatyny?? 😀
mojej też strzyka - cortaflex powder dawałam przez trzy miesiące i nie pomógł, teraz od dwóch tygodni daje Glukozamine z msm i już widzę efekty. Wszystko zależy od konia🙂
Dodam, że robiłam rtg i nic nie wykazało.
Ogólnie uważam, że strzykające stawy należy leczyć, bo skoro strzyka, a nie powinno, to znaczy, że coś jest nie tak. W tym przypadku najbardziej podejrzane jest złe smarowanie w stawach, które glukozamina powinna przezwyciężyć🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 stycznia 2011 09:45
Ja podawałam Orlinga - Gela Pony Arthro, dawka zgodnie z tym co na opakowaniu. Po jednym wiadrze 900g przestało strzykać. Teraz tak profilaktycznie staram się raz/dwa w roku kurację powtórzyć.
Mojej 14latce tez strzykały i ruch jej nie pomagał (chodziła codziennie pod siodłem i na padok na cały dzień), podawalam glukozaminę z Gold Label i tez nie pomogła, pomogło dopiero Gelopony arthro i juz jej wogole nie strzyka.
ile dałaś za to?

  a ta Glukozamina to jest bez recepty tak??
i jak ją podawac i przez ile ?


nie pisz posta pod postem 🤦
mialam kiedys konia, ktoremu strzykaly stawy to wet mowil zeby z tym nic nie robic.. przechodzilo od razu jak sie rozstepowal, po jakis 5-10 min
Słysze strzykanie jak lonżuje  🤔

Na strzykanie można podać Kolagen hydrolizat?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się