Uchwycić chwilę

Moja księżniczka  🤣
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
07 września 2010 13:22
tajnaa rozwaliło mnie na łopatki  😂 nic dziwnego ze niektorzy boją się koni  😁
Dorzucam do serii  😁
Doszłam do wniosku, ze moja baba jak na konia ma czyste ząbki
czysta biel 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 września 2010 15:56
a tu z mojego fbl:

nie spadł!

przepraszam za ogromny rozmiar, ale nie wiem gdzie mam te zdjęcia na dysku )): i jakość też nie jest powalająca...
wow nieźle się utrzymał jak nie spadł, chodź ja bym pewnie spadła, bo nie ciągnę nigdy konia za wodzę tak mocno, tylko jak czuję że lecę to puszczam ;d
może się nada  😉
Averis   Czarny charakter
08 września 2010 13:31
A może się nie nada.
Bischa   TAFC Polska :)
08 września 2010 13:50
Tak samo się nie nadają zdjęcia Tajnej - mamy wątek do min- Koniokrytyka  😵
A z internetu można wrzucać?  🙄
Jak dla mnie to uchwycona chwila. Przerażająca.

Żródło:
http://www.wikihow.com/images/2/2f/
no cóż takie wypadki na torach się zdarzają
super uchwycona chwila

jakbyś jeszcze podała autora zdjęcia lub stronkę skąd pochodzi byłoby super 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
10 września 2010 14:57
Tajnaa jest wątek do min (koniokrytyka) i tam się super nadają te zdjęcia które wcześniej wrzuciłaś. Przejdź do pierwszego postu w wątku, tam wszystko napisałam o uchwyconych chwilach.
Z internetu może być jak najbardziej, ale z podanym autorem lub stronką skąd pochodzi  😉
A później byłam cała mokra 🙂 Skupienie do samego  końca 🙂
mojsiwy, genialne! 🙂 Wygląda, jakbyś górną częścią ciała nadal siedziała na koniu 😀
😀 Tydzień się z tego zdjęcia śmialiśmy  😀
mojsiwy - zdjęcie świetne
Mam nadzieję, że się nadaje, w końcu nie codziennie ujmuje się moment, gdy koń odgania muchę w ten sposób  😁
bunt przed rowem z wodą
wkkw Jaroszówka
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 września 2010 13:20
Czikita i Samson?
nie wiedziałam, że mieli bunta...
🚫
tak to Klaudia i Samson 🙂
mieli bunt przed rowem z wodą, ale jednak w końcu przejechali, później na kolejnej przeszkodzie znowu mieli bunt, jednak to na tej łące i nikt nie widział.
tajnaa - a ja nie widze nic nadzwyczanego w drapaniu sie konia w ten sposob...  🙄
Angeel mało tego , często to widuje  🤔
Mniej efektowny 🙂 Piasek miałam wszędzie ;D
tajnaa - a ja nie widze nic nadzwyczanego w drapaniu sie konia w ten sposob...  🙄

Odmowa przeszkody, tarzanie się, stawanie dęba to też nic nadzwyczajnego, ale tu chodzi o ujęcia zdjęć a nie o kosmitach na koniach
mojsiwy Ty tak często spadasz czy masz zdolnego fotografa  👀?

Uchwycona chwila to między innymi :
- wszelkie bryki , czy to na padoku , czy na lonży , czy pod siodłem
- walki pozorowane , kopaniny między końmi uchwycone w momencie latających nóg , a nie gdy stoją tyłem do siebie - może i kopanina była , ale my widzimy tylko efekt końcowy albo początkowy - nie ma w tym nic nadzwyczajnego .
- upadki jeźdźców
- ewentualnie efektowne rozbudowanie przeszkody na zawodach , upadki ( oby jak najmniej ) koni z jeźdźcami
- wszelakie efektowne dęby - a nie moment gdy koń się szykuje , albo opada po świecy i jest już prawie na ziemi
- może być zaliczone coś w rodzaju kury siedzącej na grzbiecie konia , bo to rzadkość
Co nie jest "uchwyconą chwilą" ?
- tarzanie
- ziewanie
- pozowanie do zdjęć ( świece "na życzenie" , do zdjęcia , wszelakie ukłony , kładzenie konia )
- miny ( mamy już taki wątek )
- galopy zwykłe , zwykłe momenty skoków i inne tego typu rzeczy



Czyli innymi słowy jakieś nadzwyczajne
Odmowy przeszkody,  stawanie dęba


podchodzą pod ten wątek ale również inne efektowne powyżej wymienione w cytacie Bischy L momenty  🙄
ale tarzanie także jest wymienione jako coś zwykłego podobnie jest z takim odganianiem muchy   😉
poprawcie mnie , jeśli nie wiem co jest uchwyconą chwilą  👀 bo nadal próbuje zrozumiec ten wątek  🙂
chwilę wcześniej koń się przeturlał obok amazonki. Tutaj widać jak wstaje, mając ją między nogami 🤔
Happiowa mam zdolnego fotografa 😀 który często jest ze mną- 4 upadki z Siwego w ciągu 2,5 roku i wszystkie udokumentowane.
Mój pierwszy upadek z Siwego-2 razy na tej samej przeszkodzie 🙂 (Nasze pierwsze wspólne skoki)
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
13 września 2010 22:56
Pierwsze zdjęcie wygląda bardziej na fote pt. "Przytul się misiu!!", a nie na glebe.  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się