Epidemia kleszczy 2010r

Jeżeli chodzi o Frontline'a to nie jest on toksyczny dla koni. Fipronil, czyli substancja aktywna Frontline'a jest toksyczna dla owadów, organizmów wodnych, niektórych rodzajów ptactwa, małych gryzoni i kotów. Nie poleca się dla zwierząt ciężarnych mimo, że nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych.
omg!
u nas <śląskie> dziś pierwszego widziałam, jak się po łaciatej nodze wspinał
a tu widze gdzieniegdzie już plaga zaczęła 😲
Jeżeli chodzi o Frontline'a to nie jest on toksyczny dla koni. Fipronil, czyli substancja aktywna Frontline'a jest toksyczna dla owadów, organizmów wodnych, niektórych rodzajów ptactwa, małych gryzoni i kotów. Nie poleca się dla zwierząt ciężarnych mimo, że nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych.

Pogrubienie moje.
Ludzie, zanim napiszecie jakąś prawdę objawioną to przynajmniej sobie poguglajcie.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 kwietnia 2011 10:01
Szaga a co z Fiprexem dla kotów szeroko dostępnym?
wlasnie wrocilismy z obchodu pastwisk... Jarek mial ok 20 na spodniach ja 16... o psach juz nie wspomne
Jak konie tam wyjda to bedzie masakra
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
17 kwietnia 2011 10:37
od kilku lat stosuje preparat dla bydla, ktory sie polewa po grzbiecie miedzy sankami itd, na prawde dziala.
a mozesz podac nazwe?
[quote author=Złota link=topic=23373.msg979470#msg979470 date=1303033189]
a mozesz podac nazwe?
[/quote]
dokładnie, czy mogłabyś zdradzic nazwę tego specyfiku?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
17 kwietnia 2011 12:06
deltix
http://zooapteka.pl/deltix-500-ml-p-603.html
u siebie kupilam za 55zl - stracza na dlugo jak nie jest baaaaaardzo goraco i nie ma deszczy, im temp i opady wieksze tym czesciej trzeba stosowac.

sprawdzone na kilkinastu koniach przez kilka lat.

oczywiscie nie bedzie tak, ze nawet najmniejszy owad nie podleci, zadnego kleszcza itd ale znacznie zmniejsza ich ilosc.
[quote author=ms_konik link=topic=23373.msg979440#msg979440 date=1303030914]
Szaga a co z Fiprexem dla kotów szeroko dostępnym?

[/quote]
Bleh :/ Przepraszam. Te koty to pomyłka. Za dużo przeglądałam preparatów i pomyliło mi się z czarną Absorbiną :/ Co do gryzoni to wydaje mi się, że jednak mam rację. Możliwe, że są jakieś wyjątki, tak jak z ptactwem gdzie tylko niektóre grupy są wrażliwe na działanie fipronilu.
magaritka dziękuję🙂
U mnie Deltix w zeszłym roku nie podziałał. Do tego trzeba uważać, bo czasem powoduje nadwrażliwosć grzbietu przez kilka dni u koni.
oł shit 😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się