wypieki i słodkości domowej roboty

Ja nigdy nie dawałam 🙂
ja się nie mogąc doczekać już wiosny, upiekłam tartę ze śliwkami i brzoskwiniami... ech, wiosna, wiosna... świeże owoce mi się marzą...
Ostatnio mam fazę na pieczenie i gotowanie. Zrobiłam Ciastka z czereśniami (moje były z wiśniami 😉) , tort grejpfrutowy, kakaowe grzebienie i jogurtowy poemat. Wykorzystałam ferie 🙂
Kobiety, jak mogę stuningować, albo do czego użyć masę z gorzkiej czekolady? Robiłam z tego trufle, ale gorzka czekolada to jednak nie moja bajka i chciałabym wykorzystać ją do czegoś, może jakieś ciasto? Nie mam pomysłu, jakie. Albo co zrobić, czego dodać, żeby była słodka i łagodna w smaku?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lutego 2014 15:13
Ja bym zrobila puszyste nalesniki z kremowa masa i polane gorzka czekolada.
JARA, dobry pomysł 🙂 Jako polewa jeszcze ujdzie. Z czego ta kremowa masa miałaby być?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lutego 2014 17:47
Ja puszyste naleśniki robię tak (jadła je u mnie ostatnio Rosek i mówiła że pycha)

Ciasto na naleśniki
600ml mleka czekoladowego (3 kartoniki po 200ml mleka czekoladowego dla dzieci, może być waniliowe lub ewentualnie zwykłe mleko. Czekoladowe doda takiego ciemnego koloru).
mąka
otręby pszenne (niekoniecznie, ale zdrowe)
2 jajka
cukier (najlepiej cukier puder)
pół łyżeczki proszku do pieczenia
woda mineralna gazowana

Żółtka oddzielić od białek. Białka ze szczyptą soli ubić na sztywną pianę w osobnej misce. Żółta utrzeć z cukrem, dodać mleko. Następnie otręby i mąkę wymieszaną z proszkiem dodawać do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Do gotowego ciasta dodać białka i wymieszać łyżką. Odstawić na 10-15minut, ciasto powinno zgęstnieć. Rozrabiać wodą gazowaną (podczas smażenia bąbelki będą "uciekać" i ciasto będzie puszyste).

Kremowa masa
500ml śmietany 36%
fix do śmietan (2 saszetki na 0,5l - zapobiega podchodzeniu wody)
1 serek mascarpone
cukier puder

Śmietanę ubić z cukrem i fixem, dodać serek mascarpone. Gotowe 😉 Schłodzić.


Ja smarowałam pół naleśnika dżemem (Łowicz owoce leśne), a pół masą. Nie były takie słodkie. Były obłędne  💘 U Ciebie gorzka czekolada powinna złagodzić masę, tak że dżem nie będzie potrzebny. Moja mama robi takie nalesniki, smaruje całe masą i na wierzch sypie startą gorzką czekoladę
w weekend mam urodziny...chciałam zaniesc coś slodkiego do stajni...
moze cos polecicie ?
myslalam nad babeczkami... ?
ale mam dylemat czy z kremem czy z nadzieniem <tak wiem mam naprawde powazne dylematy w zyciu 😉 >
a teraz zaczełam sie zastanawiać nad ciastem...
dodam,że bedzie to głownie dla klubowiczów choć pewnie szółka też sie załapie :P
pomożecie ...może macie jakieś inne ciekawe pomysły... ???
Muszę upiec najlepszy tort na świecie dla faceta - co polecacie?😀
Ramires Ja zrobiłam to http://www.mojewypieki.com/przepis/wuzetka  swojemu Tż na 30-tkę xD I był bardzo zadowolony. Także polecam 🙂
Interbeta dzięki  :kwiatek: ale musi mieć więcej... rozmachu że tak powiem;p to na impreze niespodzianke więc musi być i smaczny i efektowny
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lutego 2014 21:16
Ramires, rzuc okiem na tort z moichwypiekow w ksztalcie ula. Zrobilam taki dwa tygodnie temu i byl mega.
A ja w piątek znowu upiekłam tarte karmelowo-czekoladową. Powiem szczerze ,że jest to strasznie proste i szybkie do zrobienia ciasto.A zdjęcia znowu nie udało mi się zrobić gdyż została pochłonięta przez gości jak była jeszcze ciepła.   🤣

A dzisiaj upiekłam na urodziny mojego taty tarte cytrynową z bezą.  Pachnie przepysznie, jak jutro ją rozkroimy to porobię więcej zdjęć jak wygląda od środka  😍
A propos bezy.. ja jej nie cierpię, bo zawsze mi się kojarzyła z twardą, kruszącą sie i do łupania dłutem konsystencją, ale raz jadłam tartę z taką mięciutką bezą, nie za słodką i bardzo mi smakowało - czy sa jakies patenty, żeby ta beza nie wyschła na styropian i był miękka po upieczeniu...?
carmina mam nadzieje,że ta beza wyjdzie mi równie dobra jak ta co robiłam pare miesięcy temu czyli chrupiąca u góry a miękka w środku
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 marca 2014 13:59
Carmina, nie przesuszyć bezy (nie dać za wysokiej temperatury, nie trzymać za długo w piekarniku) a podczas ubijania dodać trochę octu lub soku z cytryny- tak się robi bezę np. do Pawlowej. Jeśli robimy bezę na ciasto to zamiast octu/ soku z cytryny dodaje się mąkę ziemniaczaną
I chyba dlugo ubijac plus drobyny cukier? Moja beza zawsze krucha wychodzi i taka delikatna... Ale ja naprawde zneca sie nad nia jak ubijam...
Chess, aż wstyd, że z takim opóźnieniem, gdzieś wątek przemknął mi niezauważony 😉 Już odpowiadam 😉 Masa cukrowa. Kiedyś kupowałam, teraz robię sama. Nie jestem w stanie powiedzieć co w jakich proporcjach bo za każdym razem składniki wrzucam "na oko". Wiadomo, zawsze kieruję się jakimś przepisem ale raczej tylko po to żeby mniej-więcej spojrzeć na proporce dawanych składników 🙂

Czekoladowiec, piękna beza!
chodziło po mnie już długo to ciasto, z bloga Marthy Stewart - mega pyszne, słodkie, dla lubiących mięciutkie wypieki drożdżowe  😜

link do przepisu - > http://www.marthastewart.com/1047288/whole-wheat-brown-sugar-sticky-buns?center=0&gallery=1047224&slide=1047288
carmina, obłędnie wygląda  😍 Koniecznie do wypróbowania. Kocham wszystko, co drożdżowe  😜
ja robiłam bezę z 5 białek  200 g cukru i 2 łyżeczek mąki ziemniaczanej. Piekłam najpierw 15 min w temperaturze 180C  a później 27 minut w temp 150 C. Jaka wyjdzie dam znać jutro. Postaram się o zdjęcia o ile znowu mi nie zjedzą najpierw  🤬
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 marca 2014 23:59
I chyba dlugo ubijac plus drobyny cukier? Moja beza zawsze krucha wychodzi i taka delikatna... Ale ja naprawde zneca sie nad nia jak ubijam...


Tak tak, cukier ważny, najlepiej cukier puder (gdzieś widziałam cukier puder z cukru brązowego, używał ktoś? Zachowuje się jak zwykły cukier puder czy jest np. grubszy?), żeby beza była sztywna i się utrzymała, ubijamy tak długo aż będzie sztywna, nabierze dużo powietrza.
na Was zawsze można liczyć Voltowiczki!

potrzebuję pomysł na jakieś ciacho/muffinki/ciasto/ciasteczka (?) z BUDYNIEM. Ktoś, coś?
Ja potrzebuje kremu na bazie bitej śmietany.  😉
pirat30 Ja robiłam krem tak: Ubiłam bitą śmietanę, dodałam kokos, trochę malibu i wiórki czekoladowe i tym przełożyłam ciasto 🙂 Pycha 😍

mery Ja robiłam te i wyszły przepyszne.
http://www.mojewypieki.com/przepis/sernik-z-brzoskwiniami
http://www.mojewypieki.com/przepis/kremowe-ciasto-na-roladzie-z-bananami

A tarta cytrynowa była przeeeepyszna  🤣
wow, to ciasto na roladzie wygląda zacnie... tylko nie wiem, czy nie za bardzo czasochłonne ???
jednak robię to ciasto z budyniem:

http://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-orzechowo---budyniowe

jeszcze nie wiem, jak wyszło bo właśnie chłodzę budyń... ale już wygląda interesująco 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 marca 2014 07:10
Ja potrzebuje kremu na bazie bitej śmietany.  😉


Śmietana 36% 0,5l + serek mascarpone 250g + cukier puder + fix do śmietan (żeby wodą nie podchodziło, bez fixu również bęzie sztywna).
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
06 marca 2014 10:44
Ale ten krem bedzie dosc kremowy i tlusty. Trzeba pamietac o tym.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 marca 2014 10:46
A to są kremy chude i nieskokaloryczne? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się