wypieki i słodkości domowej roboty

opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 grudnia 2014 20:47
Dzieki.
Ja mam takie zwykle maślane, a miały być jakieś kruche amerykanki wedla...
Ja piekłam black forest gateau jako tort dla taty i sernikobrownies.

opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 grudnia 2014 07:10
Karino1998, jak zrobiłaś te choinki z czekolady?
opolanka, roztapia się czekoladę i leje wzorki na jakąś folię, żeby nie przywarło. Do lodówki i voila.
Karino1998, próbowałaś z sernikiem miętowym te brownies? Rewelacja  😜 Dla mnie sto razy smaczniejsze ciasto się zrobiło.
Graba.   je ne sais pas
23 grudnia 2014 09:33
shagyaaa, dziękuję za rady! miód mam ze sklepu, ale naturalny.
9 makowcy + 2 rolady z wiśniami z ciasta które zostało  😜
[quote author=budyń link=topic=236.msg2249923#msg2249923 date=1419324851]
opolanka, roztapia się czekoladę i leje wzorki na jakąś folię, żeby nie przywarło. Do lodówki i voila.
Karino1998, próbowałaś z sernikiem miętowym te brownies? Rewelacja  😜 Dla mnie sto razy smaczniejsze ciasto się zrobiło.
[/quote]
Dokładnie tak :P Chociaż trzeba pilnować, żeby dobrze wystygły i najlepiej temperować czekolade.
Nie, nie próbowałam, ja w ogóle serników nie lubie, to było na życzenie mamusi  😀 Następny w kolejce jest sernik Oreo z MW.
Ja ruszyłam z ciastem marchewkowym z kremem, później będę produkować sernik na spodzie herbatnikowym z karmelizowanym cukrem 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 grudnia 2014 13:48
budyń, a czym te wzorki lejesz? Masz jakiś specjalny lejeczek do tego? 🙂

A jeszcze pytanie - pod te ciastka, co będa spodem kłaść jakiś papier do pieczenia? Moja forma ma szklane dno i boki sylikonowe.
robisz tubkę ze zwykłego papieru do pieczenia, odcinasz czubek i wyciskasz wzorki.
Chess,
też zrobiłam marchewkowe  😀

do tego jeszcze trzy makowce i pierniczki (jeden wzorek-ten z ostrokrzewem- zgapiłam z tego wątku) 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 grudnia 2014 18:47
Ja w tym roku na święta:
pierniczki
szwedzki tort migdałowy
wariacja na temat keksu z karmelizowanymi migdałami
sernik

Coś dużo tego jak na 6 osób biorąc pod uwagę, że mama kupiła jeszcze piernik, makowiec i brownie... Jutro zrobię wam zdjęcia bo moja radosna twórczość wygląda super 😍
Dziewczyny, zgłupiałam totalnie. Jak mam przepis na blachę trochę mniejszą niż potrzebuje to jak mam policzyć składniki, żeby wyszło? W sensie jak powiększyć przepis na te dodatkowe 5cm?  :kwiatek:
Karino1998 jak wejdziesz na stronę  Moje Wypieki, to tam masz przelicznik foremek(bodajże lewa kolumna bloga).  😉
Dzięki Ci wielkie, tego szukałam  🙇
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 grudnia 2014 21:16
Chess, dawaj przepis! Uwielbiam marchewkowce!
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 grudnia 2014 14:45
Chess, dziękuję!

A tu obfocona wariacja na temat keksu z karmelizowanymi migdałami:
Ślinka cieknie przez te pyszne zdjęcia. 😜
Wczoraj zrealizowałam jeden z moich pomysłów: zapiekany krem czekoladowy z karmelem. Efekt był naprawdę dobry <3
Ja ost jem tylko panne cotte🙂 z mascarpone i sosem truskawkowym albo malinowym... No niebo w gebie🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 stycznia 2015 20:54
JARA, smok też wymiata! Ja to podziwiam, trzeba mieć niezły talent, żeby robić takie cuda. Ciężko mi sobie wyobrazić jak to w ogóle wygląda od technicznej strony
crazy, dawaj przepis  😜
Dam wieczorem,  z mojewypieki.com.  Tylko lekko modyfikuje

http://www.mojewypieki.com/przepis/waniliowa-panna-cotta-na-twarozku 
Uzywam do tego mascarpone, i nie cale 2 lyzki zelatyny . ( tylko zelatyne rozpuszczam w cieplej wodzie, podgrzewajac szklanke w garnku z ciepla woda, zeby nie zagotowac i nie zalatc wrzatkiem bo wtedy zelatyna moze stracic swoje wlascicwosci. a tak w garnku z woda stawiam szklanke z zelatyna i ciepla woda i ona przy 30 syopniach juz sie ladnie rozpusci,)

A panna cotta nie jest taka sztywna , galareta tylko taka miekka , rozplywajaca sie w ustach. serek mascarpone daja jej takiej gladkosci.
Do tego przetarte mnaliny lub truskawki, albo dzem...
o! dzięki wielkie! będę działać!  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 lutego 2015 23:07
crazy, a mascarpone zamiast czego używasz? zamiast kremówki czy serka?
Ja ostatnio ogarnęłam przepis na domowy sos czekoladowy. Lubię polać sobie naleśniki czy inne placki czymś dobrym a te kupne sosy nigdy mi nie pasowały. Jeszcze tylko muszę wykombinować sos toffie chociaż ten już smakuje trochę jak czekoladowe krówki 🙂
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/10917343_1543859242552868_8495988896915171918_n.jpg?oh=d08e163b0719779f1d9612b4cc3916f7&oe=55664EDE&__gda__=1432952405_4c79b16c51a31da4266562133f074b28[/img]
Wczoraj zrealizowałam jeden z moich pomysłów: zapiekany krem czekoladowy z karmelem. Efekt był naprawdę dobry <3

Ja ostatnio ogarnęłam przepis na domowy sos czekoladowy. Lubię polać sobie naleśniki czy inne placki czymś dobrym a te kupne sosy nigdy mi nie pasowały. Jeszcze tylko muszę wykombinować sos toffie chociaż ten już smakuje trochę jak czekoladowe krówki 🙂



A gdzie przepisy?  : 😀iabeł:
[quote author=Ktoś link=topic=236.msg2282042#msg2282042 date=1422832054]
crazy, a mascarpone zamiast czego używasz? zamiast kremówki czy serka?
[/quote] w ramach serka 250 g akurat.  Mleko i śmietanka zostają
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się