wypieki i słodkości domowej roboty

ash   Sukces jest koloru blond....
01 lutego 2016 17:08
budyń, dzięki wielkie
Gillian   four letter word
01 lutego 2016 17:48
zrobiłam niejadalny tort  😂 jest tak słodki, że nie da rady zjeść kawałka na jeden raz  😂
nasączyłam syropem z malin, przełozyłam kremem czekoladowym i bitą śmietaną, na to maliny. Pyszne, ale nie wchodzi. Pierwszy w życiu  😂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lutego 2016 18:04
Dawaj go tutaj, zaraz sprawdzę czy niejadalny  😎
Gillian   four letter word
01 lutego 2016 18:09
no bez kitu! przegięłam z nasączaniem, za dużo czekolady i bita śmietana z cukrem pudrem 😀  urzygać się idzie... ale zaniosę jutro do pracy to tortownicę wyliżą, ja kapituluję 😀
Ja za to zrobiłam ciasto, które podpasowało wszystkim bo jest mało słodkie 🤣
Kakaowe z odrobiną kokosa i musem czekoladowym.
... ale zaniosę jutro do pracy to tortownicę wyliżą, ja kapituluję 😀

zawsze się znajdą tacy, według których nie da się zrobić ciasta zbyt słodkiego  😉
w środę robię pączki
ogurek, nie przyjeżdżasz czasem w czwartek do wro? 😉
Chyba w sobotę, ale musiałyby mieć rogi, żeby doczekały 😉
ogurek, posmaruj je smołą, ja sobie potem oskrobię  😀iabeł:
Pochwalę się dzisiejszym tortem.
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t34.0-12/12688010_1099039673449020_2853336894165527735_n.jpg?oh=20360fd4cc7e21b788add8a875fce9e0&oe=56B8A8D9[/img]
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t34.0-12/12696111_1099039140115740_2080041287_n.jpg?oh=97507473da98d6f9ac75d7d85ea7ab01&oe=56B8B8C8[/img]

Czekoladowy, przełamany musem wiśniowym, na wierzchu i w środku krem pralinowy. Ozdoby z czekolady plastycznej - moje pierwsze podejście do niej.
Jutro, przy dziennym świetle zrobię lepsze zdjęcia 🙂
Gillian   four letter word
07 lutego 2016 11:42
Chess, czadowy!

Ile dni może stać tort w lodówce?
Dzięki 🙂
Nie mam pojęcia ale pewnie 3-4 dni spokojnie chociaż ja ogólnie mam lekkie skrzywienie na punkcie świeżości wypieków. Gdyby nie logika to już teraz zastanawiałabym się czy ten tort wieczorem będzie dobry 😉

Edit.
Moja mama powiedziała, że właśnie 3-4 dni. Raczej nie więcej.
Ile dni może stać tort w lodówce?

Zależy jaki duży. Jak wielki, to i 4 dni da radę zanim zniknie, no chyba że wpadną dziewczyny, to nie 😉 Standardowy max 48 godzin
AA taki z Sowy to max 12  😜

😉 😉
Naprawdę te torty z Sowy robią taki szał? Bo ostatnio przechodziłam obok cukierni i wyglądem bardzo zapraszały, no ale bałam się utopić tyle kasy w czymś czego nie znam.
Czy macie jakis fajny przepis na muffinki ? Chodzi mi o bazowe ciasto 🙂 robiłam już kilka, były smaczne ale jakoś malo wyrastały... Takie zbite były :/
DeJotka, ja raz w życiu jadłam ciastka (jakieś z kremem, nie pamiętam) w Sowie i były super. Moja znajoma zachwyca się lodami ale mi nigdy nie było do nich po drodze. Myślę, że tortami mogą dorównywać ciastkom o których myślę 🙂
DeJotka, tak, torty z Sowy są szałowe (szczególnie Salwador  :love🙂. Na tyle, że ja - żaden miłośnik słodyczy - potrafiłam pół tortu w 2 dni sama wtrąbić rezygnując z obiadu  🥂
kolebka, ja jako bazowe często robiłam z tego, pomijając oczywiście te banany, czekoladę itd. Ostatnio bardzo polubiłam też te.
Ja często dodaję nieco więcej płynu (mleka, czy z czym tam kto robi) i proszku do pieczenia niż jest w przepisie, rosną wtedy lżejsze i wyższe. Z tym, że ja od dłuższego czasu robię muffinki 'na czuja' bez żadnego konkretnego przepisu.
Dzięki za odpowiedzi dot. Sowy, kiedy następnym razem będę w pobliżu cukierni to zdegustuję 😉
Pochwalę się dzisiejszym tortem.


Czapki z głów i kapelusze tyż  🙂 podzielisz się przepisem ?  🙇
Ja kocham cytrynowy od Sowy!  😜 😍
Ich pączki też kocham bardzo wielce. Mogliby niedobre robić!  😂
Majowa, dziękuję 🙂
Pytasz o przepis na tort czy czekoladę plastyczną?
Tort to taki trochę eksperyment naukowy, bardzo prosty. Krem to kremówka z mascarpone i kremem ala nutella z Lidla. Nasączony mocnym, gorzkim syropem z wody i kakao. W środku pod kremem są zmiksowane wiśnie.
Samo ciasto robiłam na podstawie wcześniejszego eksperymentu. https://www.facebook.com/1520236104915182/photos/pcb.1680051402266984/1680051222267002/?type=3&theater
z tym, że dodałam wszystkiego trochę więcej, kakao duużo więcej 🙂
Czekolada plastyczna wzorowana na tej z kotletTV
Majowa, dziękuję 🙂
Pytasz o przepis na tort czy czekoladę plastyczną?
Tort to taki trochę eksperyment naukowy, bardzo prosty. Krem to kremówka z mascarpone i kremem ala nutella z Lidla. Nasączony mocnym, gorzkim syropem z wody i kakao. W środku pod kremem są zmiksowane wiśnie.
Samo ciasto robiłam na podstawie wcześniejszego eksperymentu. https://www.facebook.com/1520236104915182/photos/pcb.1680051402266984/1680051222267002/?type=3&theater
z tym, że dodałam wszystkiego trochę więcej, kakao duużo więcej 🙂
Czekolada plastyczna wzorowana na tej z kotletTV


Dzięki  :kwiatek: Dekoracji z czekolady się nie podejmuję ale krem brzmi wyjątkowo smakowicie i chętnie go wykorzystam.
DeJotka, wiedziona Twoim pytaniem byłam dzisiaj w Sowie i zjadłam kawałek tortu. Jeden z lepszych jakie jadłam 🙂
Majowa, przepis na krem ściągnęłam od mojej "teściowej" i chyba już na takim poprzestanę, oczywiście w różnych kombinacjach smakowych.
Robienie tortu urodzinowego dla mojego bratanka zaczyna być tradycją. To już szósty 🙂
Majnkraft  😜  👍
Muszę się dopasowywać do trendów 🤣
I tak się dopasowałam, że gram sobie od 4 godzin... Chwilę temu creeper mnie zabił :/
Zostały mi po świętach 2 śmietany kremówki 36%. Jakieś pomysły na szybki deser?
espana, kup lody i do tego ubij śmietanę 😉
espana, panna cotta - szybki , prosty i pyszny deser 🙂
Ja najbardziej lubię z białą czekoladą i wanilią  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się