wypieki i słodkości domowej roboty

Dziewczyny, jakiego mleka używacie do muffinek, będę robić jak się wyśpię i nie wiem jakie kupić :P

Ja używam takiego jakie mam w domu...najczęściej jakieś 2%  🙂
Mogę się pochwalić? Zrobiłam dla przyjaciół ciasto, na kruchym spodzie, z masą jogurtową (jogurt z lidla, taki duży straciatella, zagęszczony mogą ziemniaczaną) i tartą czekoladą i jedzą, aż im się uszy trzęsą. Ogólnie mój autorski pomysł, a wyszedł super  🙂
A ja na diecie ...
karolina_ to może podaj dokładniejszy przepis? co do czego i ile, jak i gdzie... ;p

Dziewczyny, bo i mnie ogarnia moc wypieków... A ja w kuchni to rzadki widok  :/
będziemy robić silmplisy?
A macie jeszcze jakieś przepisy na ciasteczka/ciasta ale takie żeby nie trzeba było mieć miksera (bo ja nie mam :icon_redface🙂


Ciasteczka z kleiku ryżowego.

SKŁADNIKI:

Paczka kleiku ryżowego
margaryna
cukier waniliowy
3 jajka

Wszystko wyrobić na jednolitą masę.
Formować kulki, a później robić w nich dziurkę i do tej dziurki można włożyć orzechy ,migdały lub marmoladę lub według uznania.

piekarnik ok180C ,piec ok.35 min.
Tak żeby ciastka były zarumienione.

Proste i pyszne!


będziemy robić silmplisy?


działaj !!  😀 ja kiedyś robiłam takie z kakao - smakowały podobnie jak blok czekoladowy ( przepis podawałaś) PYCHA ....ale ja teraz na diecie jestem  😕

Takie słodkości robiłam jak w sklepach nic nie było...to były czasy......
babcia mi robiła chleb smażony z cukrem .....
Ostatnio zrobiłam taki Juniorowi tylko maczany w jajku ze smietanką i cukrem  🙂
Oj blok czekoladowy to mi się jakoś z dzieciństwem kojarzy...często go kiedyś robiłam.

A ja spytam jeszcze raz...ma ktoś z Was jakiś fajny przepis na ciasto orzechowe/orzechowiec? Bo dostałam taką ilość orzechów, że muszę coś z nimi zrobić.
Jak wygląda ten blok?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
08 grudnia 2008 14:46
zrobiłam muffinki wg przepisu sznurki w weekend. na slono - z oliwkami i serem niebieskim. jedlismy je do piwa grzanego, byly boskie, oczarowałam mojego faceta na nowo😉
a moja Mama zapytala, gdzie je kupiłam😉

Dobre są muffinki z czosnkiem i ziołami,
z oliwkami i fetą,
z porem i szynką.
To też takie właśnie do piwka czy winka na imprezkę.
Bogdan nie mam mleka w proszku w domu juz
Diakonka ale sie ciesze!!!
a ja zaraz bede piec biszkopt z jablkami, tylko musze skoczyc po jablka 😁
A ja ostatnio miałam okazję jeść pysznego placuszka u mojej teściowej "oszukane tiramisu" naprawdę super , lekki i bardzo smaczny jak ktoś chce przepis to chętnie załatwię  😎
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
12 grudnia 2008 17:32
jeżeli chodzi o muffinki to mam jeden sprawdzony przepis. kiedys normalnie pracowałam jak fabryka i jednego dnia z piekarnika wyszło łącznie ponad 150 muffinów  😂

muffinki z białą czekoladą i malinami
300g mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
150g cukru trzcinowego
1 jajko
ekstrakt waniliowy
225 ml mleka
50g masła
tabliczka białej czekolady
maliny (lepsze świeże, ale teraz zimą zostają nam już tylko mrozone. wtedy wystarczy je rozmrozić i zostawić na sitku żeby odsaczyc cala wodę)
Mąkę z proszkiem przesiać przez sito do miski. Wsypać cukier, wbić jajko. Dodać kilka łyżeczek ekstraktu waniliowego oraz mleko, wymieszać. Wlać roztopione masło i mieszać do uzyskania jednolitej masy. Pokroić czekoladę na niezbyt duże kawałki (nie rozdrabniać zbyt mocno). Zostawić garstkę kawałków do dekoracji, resztę wrzucić do ciasta. Dodać maliny, kilka odłożyć do dekoracji. Wymieszać delikatnie, tak, by nie rozgnieść owoców. Foremki do muffinów wyłożyć pergaminem. Nabierać ciasto łyżką i palcem zsuwać do foremek. Zrobić na środku wgłębienie w cieście i ułożyć tam malinę, posypać kawałeczkami czekolady. Foremki ustawić na blasze i włożyć do piekarnika nagrzanego do 200 stopni. Piec około pół godziny, aż babeczki się przyrumienią.

i jeszcze inny fajny przepis, który zrobił furore na rodzinnym obiedzie:
tartaletki bananowo-krówkowe  😜
Ciasto
2/3 szklanki masła (150g)
2/3 szklanki cukru (150g)
1 jajo i 1 żółtko
skórka starta z cytryny
1 łyżka brandy
1 łyżeczka zmielonego cynamonu
szczypta zmielonych goździków
1 szklanka lekko przypieczonych, zmielonych migdałów
1¼ szklanki mąki (140g)

Krem krówkowy
puszka słodzonego mleka skondensowanego
3 łyżki brązowego cukru
2 łyżki śmietanki kremówki
łyżka brandy lub rumu.
nieco ekstraktu wanilii

Reszta składników
banany
bita śmietana
roztopiona czekolada

Ciasto
Utrzeć masło z cukrem. Wbić jajo i dolać żółtko, wymieszać. Dosypać skórkę startą z cytryny, zmielony cynamon i zmielone goździki. Dolać brandy, wymieszać. Dosypać migdały i mąkę, wyrobić. Schładzać przez godzinę w lodówce. Rozwałkować na stolnicy oprószonej mąką. Placek powinien być nieco grubszy, niż zwykle używany jako spód do tart. Wyłożyć ciastem foremki do tarteletek. Włożyć do lodówki, żeby ciasto ponownie się schłodziło. Nakłuć widelcem, aby spód był płaski. Wstawić na kwadrans do piekarnika rozgrzanego do temperatury 175 stopni C. Wystudzić.

Krem krówkowy
Do rondla wlać puszkę słodzonego mleka skondensowanego, wsypać cukier, wymieszać. Postawić na średnim ogniu i gotować, cały czas mieszając. Po 10 minutach masa zgęstnieje. Zdjąć z ognia, dolać śmietanę kremówkę, brandy lub rum, ekstrakt wanilii. Dokładnie wymieszać.
Pokroić banany w plasterki, ułożyć na spodzie z ciasta. Łyżką nałożyć krem na banany, aby wypełnił przestrzeń między plasterkami. Wstawić na kwadrans do lodówki, żeby krem się ściął. Nałożyć bitą śmietanę i przy pomocy rożka z pergaminu ozdobić wzorkami z roztopionej czekolady.

Wdytka kochana! Stęskniłam sie!
A ja jestem zła jak osa, wczoraj piekłam muffinki, przyszly nowe papilotki o takie

i chyba na tym ze są sliczne ich urok się konczy...
miałam wczesniej papierki z Toppits ? chyba tak sie pisze i były rewelacyjne
a te są takie ze muffinki chyba trzeba zjesc razem z nimi...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 grudnia 2008 07:36
ja mam takie papilotki

i jestem z nich bardzo zadowolona.
kupiłam na allegro z formą do pieczenia muffinow tej samej firmy  🙂
czyli tez willton
i nic sie nie przykleja?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 grudnia 2008 08:19
nic. bez problemu wyjmowałam z nich muffinki po upieczeniu, w ogóle nie było mowy zebym musiała je zjadać razem z papierkiem  😉

z samego wiltona mam jeszcze kilka innych produktów (formy do pieczenia, akcesoria do dekoracji itp) i ze wszystkich jestem mega zadowolona. swierdzam, ze to najlepsze co mogłam kupic do kuchni  🙂
moje muffiny w piekarniku. ciekawa jestem co z nich wyjdzie 😁

czesc mi wlasnie wylazi z papierkow, czesc rosnie grzecznie w gore 🤔wirek: jakis obled  😜

edit2, wyjelam z piekarnika. sa pyszne 👍
upieklam muffinki, jakos przedwoczoraj, wyszly pyszne 😀
ale mam pytanie-jak duze one powinny wyrosnac? bo moje lekko plaskie wyszly... 😡
Ale narobiłyście mi smaka 😀 Może w przyszłym tygodniu spróbuję z muffinami 😀
Gdzie takie śliczne papiurki można kupić poza netem? Wybaczcie jeśli było, a ja ślepa nie zauważyłam. 😡

Marzą mi się takie świąteczne właśnie 😜
papiurki mamy z netu własnie;] a konkretniej z allegro
u mnie w domu rozchodzi sie własnie zapach murzynka z jabłkami
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 grudnia 2008 16:08
upieklam muffinki, jakos przedwoczoraj, wyszly pyszne 😀
ale mam pytanie-jak duze one powinny wyrosnac? bo moje lekko plaskie wyszly... 😡

ja nakładam masę tak do 2/3 wysokości formy. w trakcie pieczenia rosną prawie 2-krotnie, tak że po wyjęciu z piekarnika wystaja 2-3cm ponad krawędź  😉

i ja sie zabrałam teraz za pieczenie. za 10 minut wyjmę pierwszą porcję triple chocolate cookies  😀
A ja właśnie zrobiłam ciasteczka cynamonowe 🙂 Pyszne są.. 😀
a muffinki  robicie z przepisów podanych już wcześniej czy macie jakieś swoje??

chciałam kupiś te papilotki, na allegro kosztują 8zł a sama przesyłka 10zł  👿
ale pewnie i tak się nie powstrzymam i kupię  😎

macie jeszcze jakieś pomysły na świąteczne wypieki?? chodzi mi głównie o ciastka, ciasteczka, muffinka itp (nie ciasta)

****
EDIT:
idę zacząć robić ciasteczka (pierniczki domino)
🍴
moje jakies smieszne wyszly niektore- jedne ladnie wyszly, inne sie rozlaly lekko a inne wlasnie wyszly plaskie 👍 ale sie ladnie odkleily od papierka.
co moglam zrobic nie tak, ze taka roznorodnosc wyszla?

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 grudnia 2008 21:26
jeżeli się rozlały to możliwe, że masa była zbyt rzadka. najlepiej jakby była taka pół-gęsta, że spokojnie można nakładać łyżką do lodów. ale też żeby nie przesadzić w drugą stronę.

korsik- ja robiąc muffinki korzystam głównie z tego przepisu co podałam wyżej. ewentualnie dodaję jakieś orzechy czy maliny zastępuję jagodami. wszystko zależy od fantazji, dostępności składników i tego na co mam ochotę. mam jeszcze kilka innych przepisów na komputerze, mogę je wkleić później, ale akurat ten jest moim zdaniem najfajniejszy, najłatwiejszy, a muffiny wychodzą idealne i każdy zjada ich hurtową ilość  😁
...
u mnie w domu rozchodzi sie własnie zapach murzynka z jabłkami

a ja powiem tylko tyle
nigdy w życiu nie jadłam tak pysznego murzynka - serio ... przepyszny
cieszę sie bardzo!
a z muffinkami dziwna rzecz
upiekłam je w piątek, i w piątek dały sie jesc tylko z papierkami
w sobotę rano było srednio
a dzis juz odłazą bez problemu - czy zatem musza postac?
Zen-to witaj w klubie, moje tez takie dziwolagi wychodza 😡 😉

wczorajsza porcja byla czekoladowa z dodatkiem bananow, miodu i cynamonu+platki czekoladowe na wierzch, sa super, tylko gdyby nie te ksztalty 😁 a zaraz ide robic piernik i salatke owocowa 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się