wypieki i słodkości domowej roboty

zrobiłam biszkopt, przełożyłam kremem i krówką 🙂 w sumie miałam w lodówce jeszcze ciasto francuskie ale chce je zostawić na rożki ze szpinakiem 😜
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
18 lutego 2012 17:31
Jutro mam gości i wymyśliłam sobie, że zrobię deser - Pudding ryżowy z konfitura wiśniową i lodami waniliowymi 😜

W zamyśle ma to być jak szarlotka na gorąco z lodami, tzn. deser ciepło-zimny.

W skład będą wchodziły:
gorący pudding ryżowy
lody waniliowe
konfitura wiśniowa
bita śmietana
roztopiona czekolada
ajerkoniak (troszeczkę dla zaostrzenia smaku)

Podam to w szklanych wielkich kieliszkach, żeby było widać efekt kolorowych warstw. W związku z tym chciałam się Was doradzić 🙇
W jakiej kolejności poukładać poszczególne dobroci?
Konfitura - pudding - konfitura - śmietana - lody - zygzaki z czekolady i ajerkoniaku?
Czekolada - pudding - konfitura - śmietana - lody - polać ajerkoniakiem?
Może zamienić miejsca i zamiast śmietana - lody, zrobić lody - śmietana?
Może pudding w dwóch warstwach przełożony czekoladą/konfiturą?

No nie mam pomysła 😵
HELP ❗ 👀
Ja dzisiaj spieprzyłam babki z pudełka  😵
Jestem kompletnym antytalenciem kuchennym.
pokemon, muffinki?

Co z nimi nie tak?Ja często robiłam, ostatnio nawet z jakimś nadzieniem w środku i w sumie nie ma możliwości, żeby nie wyszły.
Chyba, że przypaliłaś  🙂
Wiesz - ja wymagam w kuchni szczegółowych instrukcji typu 75 ml, 100 ml, a nie - na oko, aż będzie gęste, rzadkie, łyżki, łyżeczki. No i były łyżeczki wody, ja dałam łyżki no i dupa.
A przypalić prawie mi się też udało  😂
Jaka tam Twoja wina, przepis do bani  😁
ja dziś zrobiłam moje pierwsze brownie.
Czemu ja wcześniej ie odkryłam, że to jest takie łatwe i dobre?  🤔
a ja wczoraj zrobiłam muffiny z gruszkami i imbirem. trochę za mało miałam gruszek więc dałam jeszcze małe jabłko.
okazało się, że nie lubię imbiru, więc mi nie smakują  😁 ale inni mówią, że są pycha  😀
[quote author=ElMadziarra link=topic=236.msg1308361#msg1308361 date=1329586287]
Jutro mam gości i wymyśliłam sobie, że zrobię deser - Pudding ryżowy z konfitura wiśniową i lodami waniliowymi 😜

W zamyśle ma to być jak szarlotka na gorąco z lodami, tzn. deser ciepło-zimny.

W skład będą wchodziły:
gorący pudding ryżowy
lody waniliowe
konfitura wiśniowa
bita śmietana
roztopiona czekolada
ajerkoniak (troszeczkę dla zaostrzenia smaku)

Podam to w szklanych wielkich kieliszkach, żeby było widać efekt kolorowych warstw. W związku z tym chciałam się Was doradzić 🙇
W jakiej kolejności poukładać poszczególne dobroci?
Konfitura - pudding - konfitura - śmietana - lody - zygzaki z czekolady i ajerkoniaku?
Czekolada - pudding - konfitura - śmietana - lody - polać ajerkoniakiem?
Może zamienić miejsca i zamiast śmietana - lody, zrobić lody - śmietana?
Może pudding w dwóch warstwach przełożony czekoladą/konfiturą?

Ja bym zrobiła z tą czekoladą na spodzie i polane ajerkoniakiem i czekoladą, czyli Twój drugi pomysł  plus jeszcze trochę tej czekoladki na wierzchu.

A jak robisz taki pudding ryżowy?

A to moja druga przygoda z ciastem drożdżowym (http://mojewypieki.blox.pl/2007/08/Cynamonki.html)





Pierwsza nie wyszła, bo zaczyn mi wylazł, ciasto urosło trochę w misce, natomiast w piekarniku już nie. I były to bardzo małe i twarde cynamonki 😀
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
22 lutego 2012 18:28
galop było prawie tak, jak napisałaś, tylko na dole była czekolada i parę wiśni z konfitury 😁
Wyszło r e w e l a c y j n e 🍴 😜

pudding ryżowy - litr mleka, 130 g ryżu gotuję 1,5 - 2 godzin. Najlepiej w garnku z podwójnym dnem (takim do mleka).

Efekt dzisiejszych zmagań z kupnym spodem, kremem, nutellą i pisakami

a to mój tort walentynkowy 😉

Ja się ostatnio "przełamałam" i czasami robię youtube'ową "szarlotkę" i nawet mi się udaje  😲  😁



Ma ktoś przepis na równie "ambitne"  😁 ciasto z truskawkami?  👀
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
27 lutego 2012 18:44
w weekend chyba sie odważę i zrobię tęczowe ciasto z przepisu z kwejka  😁
Szarlotka wzięta z dwóch przepisów w piekarniku. Właśnie sobie uświadomiłam, że zapomniałam dodać cynamonu do jabłek!!! No nic czekam jak się upiecze co wyjdzie. Śniła mi się wczoraj taka pyszna szarlotka i dziś nie wytrzymałam i robię - pierwszy raz w życiu!
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
28 lutego 2012 14:36
dokładnie ten *.*
Tylko zamiast żelowych barwników użyje te do jajek.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 lutego 2012 16:19
Miyako, Mówisz o tych barwnikach co się barwi jajka na święta? Ja bym takich nie dodała - sama chemia. Chyba jeszcze gorsza niż ta co jest w barwnikach spożywczych 😉

A do barwienia można użyć kisieli, galaretek.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
28 lutego 2012 16:21
tak, użyłam je kiedyś do lukru na ciasteczka.  tylko trochę blade wyszły :/
Po raz 2 nie wyszło mi tiramisu, robiłam krem z przepisu: 3 żółtka, 250g mascarpone, 300g smietany kremowki i 100g cukru. Śmietana sie ładnie ubila, ale niestety krem, nie stał sie kremem zupełnie. Jest płynny  😤 co zrobiłam złe? Czy można go jakoś uratować jeszcze?

dlaczego dodajecie smietane do tiramisu? ja robie bez smietany i zawsze mi super wychodzi 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 lutego 2012 20:36
mery, ze śmietaną krem jest lżejszy i taki puszysty 🙂
Ja tam robię bez śmietany, krem mam lekki, a tiramisu zawsze wychodzi 🙂
ale chyba rzadko wychodzi ze smietana 😉 bo po raz kolejny slysze, ze sie wylewa...to ze smietana! ja robie jak gglosia, bez smietany i zawsze jest wysmienity 🙂
a ja dzis stworzylam świniaki http://mojewypieki.blox.pl/2009/03/Buleczki-swinki.html
może nie słodkie ale wypiek 😀
z nadzieniem z mieska mielonego pomidorow oliwek i sera-mniam
robilam z podwójnej porcji skladnikow i zamiast 30 świnek wyszlo mi 55... ale są fajne 😀 male i kazda inna 😀 😍
Miyako ja bym osobiście nie chciała jeść wypieków zawierających barwniki do jaje wiec jak już dodasz uprzedź przyszłych degustatorów

co do śmietany w tiramisu...jak na razie robiłam tylko sernik tiramisu i na koniec dałam śmietane...ciężko było ale sie udało, sie nie wylewała....aczkolwiek w przepisie było info iż bez śmietany smakuje tak samo

a ja zrobiłam babeczki bananowo-miodowe....dla pszczółek zabrakło migadałó na skrzydełka to nadrobiłam pestkami z dyni 😉 babeczki smaczne choć smak banana zdecydowanie dominuje....nastepnym razem dodam dwie łyżki miodu wiecej zamiast jednej łyżli mleka i cukru...zobaczymy 🙄



czyżby Panie na urlopie  👀 nikt nic nie gotuje  😉

ja zrobiłam świnki z pieczarkami i cebulą. Wyszły takie  😜

a podgrzane to już w ogóle-niebo w gębie







Nat świnki boskie  😍
podzielisz się przepisem?
[quote author=Nie_powiem;D link=topic=236.msg1322416#msg1322416 date=1330545146]
a ja dzis stworzylam świniaki http://mojewypieki.blox.pl/2009/03/Buleczki-swinki.html
może nie słodkie ale wypiek 😀
z nadzieniem z mieska mielonego pomidorow oliwek i sera-mniam
robilam z podwójnej porcji skladnikow i zamiast 30 świnek wyszlo mi 55... ale są fajne 😀 male i kazda inna 😀 😍
[/quote]
Martucha to są świnki z tego samego przepisu co moje, nadzienie jest dowolne 🙂 czytaj tez poprzednie posty :p
dokładnie Martuha
wszystko co robie jest z mojewypieki.blox.pl 🙂

a tutaj sernik cytrynowy na mleku skondensowanym - lemon curd home made 🙂
dla super i sernik i ten curd 🙂
o to on


i serniczek(brak blendera spowodował to iz masa cytrynowa nie była głdaka)




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się