Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 marca 2011 19:35
Dramko, karmimy swoje konie,jak i te,które mamy w treningu Dodsonem,zamawiamy dość spore ilości miesięcznie i mamy konkurencyjne ceny na bardzo dobre jakościowe pasze i suplementy 🙂

49 zł z tego co pamiętam,to kosztował Hartog?
49zł zapłaciłam na Hartoga..

Rozumiem że za dodsona płacisz jeszcze mniej..
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 marca 2011 10:05
nie płacę mniej,ale wolę karmić Dodsonem.cena jest ważna,ale nie najważniejsza.przy doborze paszy nie sugeruję się przede wszystkim ceną za worek,bo musiałabym co miesiąc przestawiać konia na inną paszę - czyli taką,która akurat w danym czasie ma najkorzystniejszą cenę.

49 zł za worek to jest okazyjna cena,ale nie chcę Hartoga 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2011 10:06
Dodson górą!  🏇 🏇
[quote author=Ktoś link=topic=25.msg944592#msg944592 date=1300711599]
Dramko, kupuje pasze taniej niż w Stefandisie,ale i tak nie liczę na to,że może być taniej. 😉 
[/quote]

🤔 W końcu nie taniej?
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2011 10:15
Dodsona taniej niż w Stefanidisie, ale nie taniej niż płacisz za Hartoga!

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
22 marca 2011 10:17
Myślę, że do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia dodatków i ilości jakimi skarmiamy paszę. Obecnie dziad stoi na Dodsonie, którego daję mniej niż wcześniej Hartoga i Equifirsta, poza tym nie muszę wywalać jakiejś mega kasy na dodatki a koń jest w doskonalej formie- co potwierdzają wyniki pełnej morfologii (po raz pierwszy chłopak  wszystkie parametry ma w normie).
dziewczyny pomocy gdzie znajde taniej niz 150zl za worek otreby ryzowe ?
120zł za worek (20kg) - Reiskleie Otręby ryżowe w firmie Muehldorfer, ale zależy też gdzie mieszkasz. Jeśli w np. w Wawie to możesz mieć darmową dostawę, ale nie wiem jak z innymi miastami. Najlepiej napisać maila info@muehldorfer.pl albo zadzwonic 607088852 (p.Adam)
Jeanne   dziekuje  :kwiatek:
CeraŁ   dużo dużo zmian..
02 kwietnia 2011 11:44
pomóżcie  😵 jaką polecacie paszę dla dwulatki? Na począku miała granulat Pavo to tak nie chętnie go jadła, zostawiała choć potem już było lepiej (paszę mieszam z owsem). Teraz kupiłam jej musli ziołowe żeby było dla niej lepsze (chodzi o formę m.in.) i co? i nie je ;/ już próbowałam pierw musli, musli mieszać z paszą itd itp i nie JE ;/. Owies wybierze, zje ale musli już nie......  ;/ .
Jaką paszę z oferty Dodsona polecalibyście dla powoli powracającego do pracy czternastolatka? Koń dostawał przez zimę Spilersa Senior Conditioning Mix, od miesiąca z probiotykiem. Raz w tygodniu mesz Hartoga. Chciałabym żeby pokrył się zdrowym tłuszczykiem a przy tym nie miał nadmiaru energii.  🙄
SixteenPlus?
Albo Rest and Recuperation diet chyba jest calkiem fajny.
Ja bym dała SixteenPlus + Fiber P. Zamiast SixteenPlus może być też Convalescent, albo Bild Up.
Jeżeli chodzi o tuczenie bez nadmiaru energii to najlepszy jest chyba Convalescent, a jeżeli chodzi o tuczenie w ogóle to fajny jest Build&Glow.

Dla mnie Dodson jest absolutnie bezkonkurencyjny, jakość paszy mówi sama za siebie  😀
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 kwietnia 2011 08:38
Albo Rest and Recuperation diet chyba jest calkiem fajny.


nawet bardzo fajny jest, ale nie poleciłabym go na "utrzymanie masy" a już w szczególności żeby kon nie miał nadmiaru energii 😉

zas co do polecanych pasz - dlaczego chcesz zrezygnować ze spillersa? jak koń dobrze sie czul i dobrze wyglądał, to po co zmieniac? 😉
jesli sie upierasz (albo musisz) zmienić - z dodsona, tak jak przedmówczynie, polecam w takim wypadku sixteen plus, build up, może endurance
jako dodatek - build&glow jest fajnym pomysłem

dodanie sieczki (wlasnie tego fibre performance) - na pewno bardzo ucieszy twojego konia 😉

zas convalescent - wg. mnie nie jest pasza na "masę 😉 to pasza dla koni odstawionych od pracy, kiedy mają nie tyć, nie chudnąć i nie świrować 😉
Dla mnie Dodson jest absolutnie bezkonkurencyjny, jakość paszy mówi sama za siebie
Jakość, efekty, wygląd konia, energia konia i w ogóle, same ochy i achy można byłoby rzucać. ^^

Chociaż Spillers to ta sama półka i z tego co tak czytam - takie same, a przynajmniej podobne efekty.
marka Spillers należy do tej samej firmy która produkuje Whiskas i Pedigree 😎
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
04 kwietnia 2011 10:49
i co w związku z tym?
whiskas i pedigree - też górna półka 😁
Spillers też godny polecenia. Miałam do czynienia ze Spillersowym Cool Mixem i Happy Hoofem i byłam bardzo zadowolona.
Z tym whiskasem i pedigree akurat nic nie znaczy. analogicznie tak animonda też ma różne produkty - jedne to karmy śmieciowe, inne takie gdzie jest 80% zawartości mięsa.

To że jedna firma trzyma spillersa i pedigree nie znaczy że obydwa będą z podobnej półki.

Szczególnie dla tych co się interesują dietą 'dobrą dla kopyt', no to mi z tych pasz co dawałam w przeciągu ostatnich 4 lat, tylko na spillersie kopyta wyglądają jakbym chciała.
whiskas i pedigree - też górna półka 😁


whiskas i pedigree górna półka?  🤔 Chyba raczej dolna półka  🙄
ash   Sukces jest koloru blond....
04 kwietnia 2011 16:04
Dramka, a widzisz tam tą szyderczą emotkę?! 😲
Widze taką 😁

Dawałam spillersa, teraz daje Hartog i jakościowo dużo lepsza według mnie.  😎

Dla mnie Dodson jest absolutnie bezkonkurencyjny, jakość paszy mówi sama za siebie  😀


Dla mnie tez. Wszystkie moje konie sa na Dodsonie.  I beda.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 kwietnia 2011 17:27
Ja ze Spillersa byłam zadowolona, ale według mnie również Dodson jest niepokonany. Na sezon na pewno kupię musli, bez dwóch zdań.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 kwietnia 2011 17:57
nasze też na Dodsonie.i pewien duży klient za moją namową również  😎 Dodson rządzi  😁
Dziękuję wszystkim za rady. Nasz dystrybutor pasz nie będzie miał już w sprzedaży Spillersa, dlatego też chciałabym podawać Dodsona. Poza tym tak wiele jest pozytywnych opinii o nim więc dlaczego nie spróbować 😉

Zakupiłam Spillers Oat Balancer Mix i sieczkę Spillers Conditioning.
Wcześniej czytałam same dobre opinie o tych paszach, ale teraz już zwątpiłam... 🙄
Dam znać za jakiś czas, czy są efekty i jakie.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 kwietnia 2011 20:03
amazonka89 nie masz co wątpić i popadać w panikę 😉 widziałam konie na Spillersie i wyglądały naprawdę fajnie; sama karmie Dodsonem, ale znajomę które kupują spillera nie narzekają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się