Jakie pasze dajecie swoim koniom?

caroline   siwek złotogrzywek :)
04 kwietnia 2011 21:29
armara, ja tej nie dawałam co prawda, ale widziałam pare koni na tej paszy - dawana zgodnie z zaleceniami producenta dawała bardzo fajne efekty - konie przybierały na masie, dobrze pracowały, poprawiał się ogólny wygląd.
Ponia   Szefowa forever.
04 kwietnia 2011 22:03
amazonka89, czemu zwątpiłaś?
Karmię Spillersem od kiedy są na naszym rynku i w dalszym ciagu jestem zadowolona. 😉

Armara, podawałam swego czasu Conditioning, i moim zdaniem przynosi efekty 😉
Dziękuję bardzo za opinie  :kwiatek:
Szukam czegoś co pomoze odbudować konia nie wywołując nadmiernej "radości".

Ponia: zwątpiłam czytając kilka postów na poprzedniej stronie, ale myślę, że w sumie nie warto się nimi tak przejmować skoro są osoby, które jednak bardzo polecają Spillersa 😉
Nie wiem, czy nigdzie nie ma, czy tylko ja nie mogę znaleźć dokładnego składu i dawkowania pasz Spillers??
Są na opakowaniach, niestety w necie nie piszą całego. Możesz napisac do producenta wyśle ci cały skład i analizy 😉 jakby co służę składem Happy Hoof i Cool Mixa

Rzeczywiście... zapomniałam spojrzeć na opakowaniu.
Dziękuję za pomoc :kwiatek:
asior   -nothing but eventing-
05 kwietnia 2011 17:43
Podawal ktos Terabb E Hoevelera? Szukalam na forum info, ale nic nie znalazlam 🙂
.
a jak w porównaniu kondycyjnych spillersa i dodsona  wypada spillers ? w efektach i w jakości paszy ?

Ja kończe 2 worek conditioning mixa - musli  .Daje razem z inną paszą i małą ilością owsa , według zaleceń napisanych na worku. I z efektów jestem zadowolona , koń nabiera powoli masy i po 1 worku nie widać żeber.  Ale jest to na pewno też zasługa dodatkowej sieczki.
Właśnie idą do mnie 3 kolejne wory . Nie mam porównania co do dodsona build up'a , wybrałam spillersa ze względu co tu dużo mówić - lepszą cenę .

Samo w sobie musli nie powala mnie zapachem i wyglądem .
 
Właśnie idzie do mnie też sieczka Spillersa , dotychczas jadła Fiber'a P dodsonowego i żal mi troche jej od niego odstawiać . Jednak chcę wypróbować 🙂
.
W zeszłym roku podawalam Spillersowy Conditioning Mix razem z sieczka Conditioning Fibre. Efekty w pełni spełniły moje oczekiwania. Koń szybko wrócił do formy, nabral ciałka, nie świrował, miał siłę do pracy. Jednym zdaniem: jestem na TAK!  😀
Vanilka, Berlin Bej
Dzięki wielkie  :kwiatek:
zamówiłam pierwszy worek jestem ciekawa bardzo.

Ja też karmiłam spillersem dla seniorów i byłam zadowolona. Doddson jest niestety trochę za drogi, choć efekty są widoczne i  pasza dla rekonwalescentów jest godna polecenia.
dziewczyny, potrzebuję rady, wiem, że wątek się przewijal wiele razy, ale zawsze był gdzies przez chwilę wtrącony i tyle, a i ja się nie zagłębiałam w temat do tej pory...

co dla konia, 10 letniego wałacha, młp z dużą domieszką xx, mało pracującego, ale codziennie wychodzącego na cały dzień na wybieg/2ha pastwiska (zależnie od pogody), który często i mocno odpala? wiem, że najlepsza to jest regularna praca, ale to chwilowo nie jest możliwe. poza tym nawet w czasie kiedy siostra jeździła regularnie to i tak dzień w dzień jej odpalal pod siodlem (w obsłudze grzeczny jak baranek). Nawet potrafi roznosić boks rano po zaledwie nocy stania!

HAVENS Cool Musli czy SPILLERS Cool Mix? co polecacie?
Nigdy nie probowalam Havensa, ale Cool Mix Spillersa dziala. Ostatnio znajoma uzywa go dla swojego (XX) i efekty pojawily sie bardzo szybko. Koń nie jest otepialy, wrecz przeciwnie dalej chetnie pracuje, ale juz nie odpala i zrezygnowal ze swoich wybrykow.
Berlin Bej, dzięki za odpowiedź🙂 w takim razie poczekam do jutra, może ktoś jeszcze się wypowie, i zamawiam🙂 dostałam zielone światło na przestawienie konia na paszę z amego owsa, oby były efekty, bo mam dość użerania się z dziadem😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
05 kwietnia 2011 21:29
Breva, ja swojej mocno nerwowej kobyłce podawałam Cool Mix Spillersa razem z Cool Fiebre, rezultaty zaobserwowałam szybko i byłam pod ogromnym wrażeniem, tego jak pod wpływem tych pasz i pracy zmienił się mój koń. Nerwowość nawet po odstawieniu masz nie wróciła. No i oczywiście miała zredukowany owies.
arivle, super! dziękuję Ci bardzo🙂
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
06 kwietnia 2011 09:10
Breva zdecydowanie dobrze myślisz  🙂 zrezygnować z owsa na rzecz bezowsowej paszy. Może być cool mix bo słyszałam że skuteczny, ale może być też leisure mix dodsona bo cena przystępna i dawkowanie małe. Można też oczywiście połączyć to z jakąś fajną sieczką niskoenergetyczną  🙂
Czy można otręby podawać co dziennie (raz dziennie)?
gege, to nie jest dobry pomysł... mozesz rozregulować swojego konia...  😲
siwek, a skąd takie zdumienie? Mój dostawał codziennie otręby ryżowe dodsona i jakoś się nie rozregulował, a nawet wręcz przeciwnie 😉
akurat myslałam o zwyczajnych otrębach... a jestem przeciwna podawaniu ich codziennie, poniewaz spotkałam się  z sytuacją że koń znajomej przez coś takiego miał poważne problemy i trafił do kliniki! czesto tez widze jak konie tak karmione maja rozwolnienie...  🤔
oczywiście co innego gdy są już jakieś problemy(np.z zębami,czy trawieniem) i wet. tak zaleci przez jakiś okres czasu.
Ale jaki konkretnie problem ? I skąd pewność, że było to powiązane z otrębami właśnie ?
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
11 kwietnia 2011 19:33
a co polecacie dla zrebaków????
Co sądzicie o paszach hippolyta? Moja trenerka jest dystrybutorem więc nie mam problemów z jeżdżeniem i kupowaniem, ale słabo znam się na paszach i nie wiem czy hippolyt to dobra firma....
edit: i jaką paszę polecacie dla dość chudego 5 latka wracającego do treningu po kontuzji. Nie może być za bardzo energetyczna bo jak pisałam koń wraca do treningu i na razie nie może galopować. Nie chcę zeby  nadmiar energii zużywał szaleństwami na padoku....
ktosia ja mam konia na hipolycie i jestem zadowolona. Ale jeśli twoja trenerka jest dystrybutorem to powinna się znać dokładnie na tych paszach i dokładnie ci doradzić jakiej paszy potrzebuje twój koń.
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 kwietnia 2011 20:13
nasze całą zimę codziennie dostawały ciepły posiłek z otrebami pszennymi i ziołami. efektów negatywnych brak poza pierwszymi dwoma dniami u jednego konia - u którego sprawcą rozwolnienia raczej były zioła niż otręby.
ktosia ja bardzo polecam paszę Hippolyta, moja kobyła była bardzo chuda, po ciężkich kolkach i właśnie na tych paszach mocno się odbudowała, na masę i utycie zdecydowanie Reformmusli G. 😉) Plus ewentualnie Pre ALpinum. 😉
ktosia ja mam konia na hipolycie i jestem zadowolona. Ale jeśli twoja trenerka jest dystrybutorem to powinna się znać dokładnie na tych paszach i dokładnie ci doradzić jakiej paszy potrzebuje twój koń.

tak, wiem,wiem  ale życie nauczyło mnie potwierdzania  informacji w wielu źródłach mimo zaufania do trenerki  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się