Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Gru   nic nie dzieje się bez powodu
08 maja 2011 09:16
Juliaaa Dodson na wszystkie musli którymi można karmić takiego konia. I nie jest to jeden rodzaj ale wszystkie pasze i sieczki 🙂 Pasze są wolne od zanieczyszczeń, kurzu czy pyłu. A wybrać możesz taką, która ma odpowiednią ilość energii dla Twojego konia  😎
Niestety zaden Dodson nie pomoze na alergie, bo nie ma paszy dla alergikow. Owszem bedzie mniej sie kurzylo, na pewno nie zaszkodzi. 
Juz bardziej, Hippolyt i Eggersman.
A co robi kon, pracuje w ogole?
Mozesz uderzyc na pw, cos doradze, bo za ostatnich kilka lat chyba sprobowalam wszystkie supplementy co dotycza kaszlakow 🙂

Jak masz konia mlodego ja bym zaryzykowala i odczulila go szczepionka, tyle ze to kosztuje sporo niestety. Moj mial 7 lat jak mu pomoglo, ale juz na 12sto letniego nie zazdzialalo tak dobrze.
dzięki, pw już poszło🙂
Mam dość nietypowe pytanie.
Czy mógłby mi ktoś napisać  w jakim opakowaniu jest lucerna Sukces??
Chodzi mi o to czy wpakuje się z nią w autobus  😁.
niestety innego transportu akurat nie mam. Pojechać do sklepu nie mam kiedy sprawdzić- nigdy nie po drodze, i nie wiem jakich gabarytów jest  produkt.
Zawsze zapominam się spytać czy jest dostępna i w czym jest sprzedawana.
W dużym papierowym worku.
Dziękuje  :kwiatek:
Gillian   four letter word
09 maja 2011 16:05
ten worek jest naprawdę duży 😀
Spoko dam rade.
Już raz jechałam z 3 wielkimi żłobami w gigantycznym worku na zboża  😁
Spojrzenia ludzi - bezcenne  🤣
w bardzo dużym 😉 ale idzie jakoś utachać myślę.
s.   happiness is easy
09 maja 2011 18:12
spokojnie można utachać 😉 jest duży, ale lekki - 10kg.
i pachnie intensywnie..
do mnie przyszła paczka fibre P z dodsona  - mmmmm ale rudy się zajadał  😀
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
10 maja 2011 09:44
Z tego co pamiętam to worek lucerny Sukcesu waży 10 kg. Więc nosi się normalnie. Na pewno łatwiej niż innych marek gdzie worki ważą 15-20 kg...
wlasnie-jak w Waszym odczuciu wypadaja pasze Sukcesu,szczegolnie ta lucerna?
pyta,bo znam kilka koni w super sporcie( m.in. Don Roberto) ktore pieknie  na tych paszach pracuja itp. ale znam tez  mhm "inne" opinie
Dobrze że więcej nie waży hehe

ja słyszałam o lucernie Sukces'u dobre opinie nawet tu na r-v. O paszach są różne opinie , ja złej nie mam🙂
ja używam musli z Sukcesu🙂konie jak najbardziej zadowolone, zdrowe, błyszczące normalnie cud miód 😉
dorwałam ostatnio badania składu pasz dla koni i okazuje się że Sukces jest jedną z najlepszych pasz dostępnych w Polsce🙂niska cena wynika z faktu że jest produkowany u nas a nie sprowadzany z zagranicy, jak większość pasz na rynku, co wiąże sie ze wzrostem ceny w późniejszej sprzedaży... a u nas ten Sukces taki niedoceniany 😉 w każdym bądź razie ja polecam🙂
Lucerna przyzwoita, chociaż moja kobyła zjada ją tak sobie, dodam że nie mam porównania do innych firm. Nie polecam granulatu Sukcesa, bo przytyka jelita, przynajmniej tak się stało w naszym przypadku. Muesli raczej przeciętne, a cenowo niezbyt atrakcyjna oferta.
Karla🙂
Moja znajoma jeżdżąca sport (MR, DR skoki) karmiła paszami sukcesu dwa konie (chyba wersją sport  👀 ) i oba wyglądały super.
hugolina masz gdzieś te wyniki ? I pytanie z innej beczki : karmił ktoś pełnoporcjowo besterly ?
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
10 maja 2011 16:50
Ja daje prawie pełnoporcjowo bo w pełnej porcji mój ogier na Olimpicu by odleciał.

Kiedy mało jeżdżę dostaje Herbica.

Ja polecam, zresztą wygląd mojego ogiera móiw sam za siebie.
Green Grass wklejaj zdjęcia jakieś przed i teraz 😀

U mnie w stajni dużo osób właśnie daje Besterly i Marstalla tylko że nikt nie karmi pełnoporcjowo , tylko raczej do smaku chyba .
Natomiast znam konia który w ciągu około 3 miesięcy ze szkapy z widoczną miednicą , zmienił się na besterly bardzo na + . Kości zanikły. Mięśni nadal brak - koń stojący cały czas w boksie w sensie dosłownym ...

A mój kobył już ponad 2 tyg wyżera spillersa kondycyjnego trochę bez sensu - bo ma urlop "maturalny", mogłam wcześniej pomyśleć i przenieść ją na miesiąc na besterly , oszczędziłabym troche kasy 🙂
hugolina009, Ja tam i tak będę uważać, że jedną z najlepszych pasz dostępnych w Polsce jest Dodson! 😉 I spillers.
armara, a nie chciałoby się tej znajomej pokarmić jeszcze trochę i np. jakichś badań krwi zrobić? ^^
ja o musli sukcesowym słyszałam same straszne opinie i bym się bała testować. To samo to całe deukavallo, też podobno niespecjalne, ale taką opinię przedstawiła mi tylko jedna osoba także nie wiem czy opinia miarodajna. Za to ludzie chwalą suplementy no i.... lucernę z sukcesa właśnie! Co mnie dziwi. Z resztą, jakiś czas temu ktoś tutaj wstawiał [chyba Andre 🙂] zdjęcia lucerny sukcesu. No, wyglądało całkiem nieźle.

equi.dream, Mój jadł granulat basic prawie-pełnoporcjowo [jadł tego ok 2,5-3 kg + jeszcze coś, także chyba już się to zalicza do dawki pełnoporcjowej(?)] i stwierdzam - bez szału. Efektu wow nie było, poziom energii lekko "poniżej poziomu" 😁, ale koń źle nie wyglądał, tak akurat., Wyglądowo trochę mi ten granulat nie podszedł, ale plus, że to nie pęcznieje po zetknięciu się z wodą jak te granulaty Vitfossa. Kiedyś chwaliłam, ale teraz bym tego koniowi ani powąchać nie dała -> zalałam kiedyś wodą dodatek vit-sport i.... nagle granulki mi wylazły z kubeczka.
Miałam herbic, widziałam dynamix na żywo, ale nie karmiłam pełnoporcjowo więc się nie wypowiem.

szuwar na jakim besterly ten koń, który przytył, stał?
Sankaritarina nie dam sobie głowy uciąć ale chyba basic .
adriena to mogła być przypadkowa sprawa, ja karmiłam najpierw granulatem i wszytko było ok 😉
equi.dream poszperam, bo nie mam ich na kompie, ale może znajde 🙂
Sankaritarina widać ilu ludzi tyle opinii, nam musli odpowiada, kopytne jak pączki w maśle, wet też wyraził opinie że bardzo dobrze wyglądają 😉 tylko że ja używam basic, nie wiem jak to się przekłada na pasze dla koni intensywnie pracujących 🤔
Sankaritarina
Chyba nie da rady, bo znajoma od prawie roku na zachodzie siedzi 😉
asior   -nothing but eventing-
10 maja 2011 20:06
Zostala mi koncowka drugiego worka Terabb E Hoevelera, wiec moge sie juz chyba wypowiedziec odnosnie dzialania. U Siwego sie sprawdza, dostaje miarke granulatu dziennie, co daje 1,2kg. Duza dawka witaminy E nam pasuje 🙂 Poniewaz Terabb E zawiera duzo innych witamin, odstawilam Blood Tonic i nadal jest super. Polecam.
To, że nie pęcznieje już sprawdziłam, przy granulacie to chyba pierwszy warunek 😉 Zaryzykuje olimpica, zobaczymy jak efekt. Konisko bardzo fajnie zaczęło wyglądać, brakuje nam jeszcze trochę szyi no i wydolnościowo bywał w dużo lepszej formie, której póki co do końca nie ma. Nie chcę pchać typowej paszy kondycyjnej bo dostaje też muscle toner equiminsa ( który swoją drogą bardzo zachwalam ).  Kiedyś basicem karmiłam hucuły i przy dawce 1-2 kg dziennie ich zapotrzebowanie było zaspokojone, ale hucuł a xxoo to jednak inna para kaloszy.
equi.dream, Oj tam, ja vitfossa nie sprawdzałam, bo nie wiedziałam, że to w ogóle może pęcznieć.😡
Jak to dobrze, że mój koń nie jest aż tak delikatny. Pomyślałam, że równie dobrze mogliśmy kolkę zaliczyć. Dobrze choć, że tego vitfossa nie daje się dużo.
Drapacz dlugo byl na  uzupelnieniu z Olimpica i bylo super
Pola od tygodnia jest na uzupelnieniu z herbica i basica mysle ze po miesiacu dam znac co i jak,na razie wciaga  jak odkurzacz🙂
Jak niedawno rozpoczęłam 3 lub 4 worek Slobber Mash z Havensa i jestem zachwycona... konie po prostu go uwielbiają i po Dakoci wyraźnie widać że ładnie się na nim zaokrągla.
Z resztą nie jestem jedyna w stajni podająca ten mesz i wszyscy bardzo go chwalą.


edit:literówka
W kwestii meszu to ja jestem staroświecka i jakoś żaden z gotowych jakie miałam mnie nie przekonał, konisko też ewidentnie woli, jak pańcia mu gotuje 😉 Ile byście dały 8 letniemu wałaszkowi xxoo, pracującemu 6 razy w tyg + codziennie karuzela, padokowany, w małym treningu skokowym, któremu przydało by się trochę masy, natomiast jak chodzi o chęć do pracy to raczej jest jej za dużo niż za mało 😉  Myślałam o ilości miarka na karmienie ( wychodzi 90 gram), czyli ok. kg. Na opakowaniu jest od 3-5, ale wole się upewnić, czy nie przedobrze z treściwym
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się