Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Na Trakcie Brzeskim.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 maja 2012 19:51
Wiesz co to ciekawe co mówisz, bo chciałam wziać paszę z Traktu Brzeskiego. Przez telefon pan podał mi faktycznie sporo niższą cenę. Na miejscu się okazało, że podana cena była ceną hurtową. Netto. Przy cenie detalicznej brutto wychodziło na to samo, a po paszę trzeba sobie samemu podjechać.
U redmillsa nie podoba mi się to, ze nie ma podanego dokładnego składu tylko jest podana lista. Polecany Horse Care na pierwszym miejscu ma wymieniony cukier w postaci wysłodków. Mało profesjonalne.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 maja 2012 21:19
Tak jak jest zaznaczone na stronie, składy są podane w malejącej kolejności co do udziału składnika w danej paszy. Tak więc w Horse Care wysłodki są składnikiem, którego jest najwięcej.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
24 maja 2012 21:36
A co polecacie dla dychawicznego 13 latka wykazującego lekką nadpobudliwość, który wraca do formy po 5miesięcznej przerwie? Chodzi mi głownie o pasze wspomagające przyrost mięśni, poprawę kondycji etc.
Polecono mi dodsonowe Build Up Mix, niestety konisko bywa wybredne, co sądzicie o tej paszy? Miałyście z nią do czynienia? Koniska wcinały? A może coś innego, sprawdzonego?
Z góry bardzo dziękuję za info :kwiatek:
koniczka, rozumiem 🙂 tylko wolałabym wiedzieć ile jest danego składnika procentowo, by móc porównywać z innymi produktami.
karmelek1700, jakbyś opisała mojego konia 😉 Niedawno wracaliśmy kilkukrotnie do pracy po przerwach i tak ogólnie mówiąc, jako uzupełnienie do owsa i siana podawałam/ podaję wszystko co daje wolno uwalnianą energię, jest oleiste, tuczące czy wspomagające przyrost tkani mięśniowej (i tłuszczowej). Przerabiałam  Build up mix i cubes, barley rings, Bulid&glow, wysłodki, olej sojowy (wszystko dodson), otręby owsiane, a w tej chwili otręby ryżowe Maxeglo (bardzo polecam!) i senior conditioning mix spillersa. Wszystko się sprawdza 😉
U mojego konia Build Up się sprawdził bardzo średnio, poza tym, że koń miał dużo energii i miałam problemy z opanowaniem go to wręcz schudł na tej paszy a dostawał 2kg dziennie + wysłodki i otręby, a na karmienie samym Build Upem bym nie wyrobiła, bo z tego co pamiętam daje się 800g na 100kg konia, ale u innych koni w naszej stajni (na znanej Ci Karmelek Alabamie) raczej się sprawdza po 2-3 workach widać efekty...
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
25 maja 2012 10:03
Wie ktoś może gdzie we Wrocławiu dostane besterly basic? Na stronie oksera nie ma, a w sklepie w którym kupowałam mieli mi zostawić i nie zostawili i zostane bez paszy... 🙄
incognito, Piotr Krysmann, www.vital-horse.pl to jest przedstawiciel
dobry-kon we Wrocku ma besterly
U redmillsa nie podoba mi się to, ze nie ma podanego dokładnego składu tylko jest podana lista. Polecany Horse Care na pierwszym miejscu ma wymieniony cukier w postaci wysłodków. Mało profesjonalne.


Pewnie lepiej by brzmiało, gdyby nie było napisane cukry - tylko węglowodany - jak każdy opiekun ochwatowca jestem uczulona na słowo cukier - a węglowodan - to już ok  😁

Worek 'Gold Balncera' redmilsowego mam w samochodzie - kobyła wybrała - zjadała razem z ręką  🥂 (To oczywiście taki dowcip  - bo idąc tym tropem rozumowania należałoby karmić dzieci tylko lodami  🤔wirek🙂
Karla🙂, no, od Piotrka 😉. Więc albo można zadzwonić do Piotrka - każdą paszę ma tak na prawdę na popołudnie (ma dobrze zaopatrzony magazyn), albo przez Karinę w Dobrym koniu, tylko nie wiem czy nie chwilę dłużej to potrwa 🙂
Jaką paszę polecacie dla konia niejadka? Od jakiegoś czasu zaobserwowałam, że mój koń nie dojada siana, a teraz nie dojada i paszy, wyniki w porządku, a schudł po zimie...  🙄 kozieradkę już dostaje, na razie efektów brak
Arroch, a koń odrobaczony? Moja wybredna małpa w okresie wiosennego osłabienia jadła wysłodki i słonecznik (je dalej w mniejszej ilości) no i nie było w tym roku kryzysu wagowego.

EDIT: moje właściwie też siana nie dojadają ale to dlatego, że cały dzień siedzą na trawie 😉
Odrobaczony, wysłodki dostaje na śniadanie i kolacje + otręby, paszę na obiad z sieczką + olej lniany, tyle, że aż mu ze żłoba wypada, wcześniej jadł aż mu się uszy trzęsły a teraz nie dojada... Próbowałam mu otręby ryżowe dawać, ale odwala mu po nich, bo nic na razie nie robi... Na trawie spędza 5-6h dziennie
A mój po otrębach z maxeglo dostał kolki  😵 już nie wiem czym go mogę utuczyć  :/
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 maja 2012 22:41
Arroch,
zęby sprawdzone?
Ja zaczęłam się zastanawiać czy nie zafundować koniowi na którym jeżdżę (rekreacyjnym- nie moim)
jakiejś dodatkowej paszy, musli, suplementu etc. na rozwój muskulatury i ogólne nabranie masy
gdyż wydaje mi się że jest stosunkowo chudy.
No i nie mogę się zdecydować na żadną z pasz, bo mój portfel nie ma więcej na to niż 80zł.

Wyszukałam takie coś:
http://www.mksklep.pl/makana-olej-otrab-ryzowych-1000-ml-p-8299.html

ale może znacie coś lepszego?
Zalezy mi żeby było łatwe do podania bo planowałam
aby przygotowywać przed przyjazdem do stajni potrzebną porcję i zabierać ze sobą.
(wyjątkiem sa wszystkie oleje)
Ważną informacją jest również to że w stajni jestem tylko 2 razy w tyg.
i tylko wtedy podawałabym dany suplement.

Licze na rady osób bardziej doświadczonych.
Nuna, musli żeby faktycznie działało trzeba dać praktycznie pełnoporcjowo, poza tym nic nie będzie działało podane dwa razy w tygodniu.
Nuna, Ja Ci powiem, że podawanie takich supelementów na rozwój muskulatury tylko 2 razy w tygodniu jest trochę bez sensu. Koń z tego nie skorzysta (musiałby mieć to podawane codziennie), a Ty wyrzucisz kasę w błoto. Konie są chude z różnych powodów, ale powstaje pytanie czy ten koń aby na pewno jest za chudy. W tym temacie można jedynie rozmawiać z właścicielem stajni.
Z resztą, nic nie zadziała 2 razy w tygodniu. Witaminy, suplementy czy musli muszą być podawane codziennie.
Jeśli już koniecznie chcesz temu koniowi dawać coś 2 razy w tygodniu, to ja bym na Twoim miejscu zainwestowała w.... mesz gotowy. Akurat na 2 razy w tygodniu, koniowi nie zaszkodzi, a będzie na plus.
Ale...pod warunkiem, że zgodzi się na to właściciel stajni! Żadnej samowolki bez wiedzy właściciela! 🙂
ok, wielkie dzięki.  😉
No to skoro to nie ma sensu to sobie odpuszczę.
Po prostu tak mi do głowy wpadło że może dałoby się żeby trochę nabrał masy.
[quote author=ms_konik link=topic=25.msg1412676#msg1412676 date=1338068496]
Arroch,
zęby sprawdzone?
[/quote]

Robione w marcu, wkładałam mu łapę do pyska i niby niema ostrych krawędzi ani nic w tym stylu, ale ja się nie bardzo znam. W tym tyg. będzie u nas wet. w stajni, poproszę ją żeby sprawdziła czy wszystko ok. Niedawno miał rozcinanego limfiaka, miał tam sączek i w ogóle, nie bardzo dawał to wyciskać, być może nie jadł wtedy bo go bolało, ale teraz już wszystko ok i dalej ma fazy na nie jedzenie, raz je normalnie, raz zostawia  🙁
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 maja 2012 19:33
Ja dzisiaj miałam pierwszy raz stycznośc z paszami Epony i... wow 😲 Pięknie wyglądają i pachną (większość sama wyżarłam :P), fajny skład... Chyba się skuszę i z Dragonem wypróbujemy jakieś musli, jak skończymy Red Mills'a 🙂


amen. Też sobie dzisiaj pooglądałam, wow...Faktycznie składniki wyglądaja nieziemsko, w innych paszach czesto trudno odroznic je od siebie, tutaj az sie smieje marchewka, buraczki i rozne zboza 🙂. No i doglebnie obejrzalam katalog-jestem dietetykiem pasjonateM 😉, a te pasze baaardzo sa sensowne.. I wybor fajny 🙂 I CENY!!!
[quote author=Raven link=topic=25.msg1410220#msg1410220 date=1337807026]
Ja dzisiaj miałam pierwszy raz stycznośc z paszami Epony i... wow 😲 Pięknie wyglądają i pachną (większość sama wyżarłam :P), fajny skład... Chyba się skuszę i z Dragonem wypróbujemy jakieś musli, jak skończymy Red Mills'a 🙂


amen. Też sobie dzisiaj pooglądałam, wow...Faktycznie składniki wyglądaja nieziemsko, w innych paszach czesto trudno odroznic je od siebie, tutaj az sie smieje marchewka, buraczki i rozne zboza 🙂. No i doglebnie obejrzalam katalog-jestem dietetykiem pasjonateM 😉, a te pasze baaardzo sa sensowne.. I wybor fajny 🙂 I CENY!!!
[/quote]

Toteż wzięłam dwa wory 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 maja 2012 20:59
Bralas to http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=36&product_id=58? Ze wzgledu na ziolka? Daj znaka jak jej smakuje, bo tez mysle, a moja Besterlu Herbic nie bardzo chciala...
Mój koń zje wszystko - oprócz tych brykietow, takich jak dla psów.
Dlatego musli kupuje.
Ale i tak na 1x dziennie. Reszta owies.
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 maja 2012 21:09
Ano, kumam 😉. BTW fajne tam sa pasze, jak juz maly zolty bedzie w robocie, w sam raz dla mlodego miesniaka, mmmm 🙂
zonk

Ile dawalas tych otreb? na sucho dawalas?

Z tym trzeba naprawde uwazac , powolutku wpowadzac - dawke pilnowac (wazyc samy otreby, a nie na oko dawac miarka).
Ryzowe otreby mocno obciazaja przewod pokarmowy i tak naprawde ryz nienaturalnie szybko tuczy konie niestety - nie jest to najlepsza pasza dla koni na pewno.
moczone, nie dużo, dokładnie nie wiem, bo akurat jak przyszedł worek to mnie nie było, koleżanka dawała i od razu dostał kolki podobno, ale dała też swojej klaczy i jej nic nie było.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się