Jakie pasze dajecie swoim koniom?

A+A a gdzie się zaopatrujesz jest jakiś przedstawiciel RM na Warszawę i okolice


jest  🤣 dystrybutor jest pod Warszawą i wiem, że wożą paszę (no, nie obiecam, że ktoś będzie gnał z jednym workiem na drugą stronę mazowieckiego) - ale jeżdżą do wielu stajni - jest szansa, że będą blisko. Po prostu zadzwoń lub napisz http://paszaredmills.pl/kontakt
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 lutego 2013 13:31
A+A dzięki wielkie będę mieć ich na uwadze - poza tym nawet nie śmiałabym ich gonić z jednym workiem na 'naszą' wieś - bo patrząc gdzie mają siedzibę to do nas lekką ręką ponad 60 km w jedną stronę 😉
Nie wiem, czy w odpowiednim wątku ale Opti Feed na walentynki ma -20% na wszystkie pasze jakby ktoś chciał skorzystać 😉
Nie wiem, czy w odpowiednim wątku ale Opti Feed na walentynki ma -20% na wszystkie pasze jakby ktoś chciał skorzystać 😉


a gdzie to jest napisane? mozesz podlinkować  :kwiatek:
Fanpage, watro obserwować, bo fajne promocje są i newsy 😉 http://www.facebook.com/OptiFeed?ref=ts&fref=ts  ps. jakbyście coś zamawiali, możecie powiedzieć, że jesteście ode mnie, tzn od Vanessy 😀iabeł: 🤣
Przepraszam, czy ktos dysponuje normami żywieniowymi dla koni i chciałby je zeskanować dla mnie?
Anderia   Całe życie gniade
14 lutego 2013 18:23
Pytanie z serii najgłupszych  🤣 Po co podaje się trawokulki?
z tego samego powodu co sieczkę.
Albo z tego samego powodu co trawę.
Albo częściowo z tego samego co mesz.
Cariotka   płomienna pasja
14 lutego 2013 19:11
no mesz ma inne działanie. Trawokulki zawierają dużo włókna. Dobre jako zamiennik wysłodek. Mają mniejszą ilość energii strawnej.
junona normalnie w szoku jestem. Epone zamawiałam od czerwca, wcześniej właśnie Pavo z Oksera i zawsze super, brałam Nature's Best więc  korzystałam z opcji 2*15 kg, płaciłam przelewem i mam zniżkę więc te 5 zł przelewu w zasadzie się zerowało. Przesyłka szła nie z oksera tylko od dystrybutory i najczęściej następnego dnia była u mnie. Z Epony rezygnuje z przyczyn oczywistych czyli za drogi interes się zrobił i liczyłam że dalej Pavo będę ściągać 🤔
A czemu Epona tak ciągle podnosi ceny?To ma być strategia jakaś,tanio na początku,nałapmy klientów i podnośmy ceny?
Ostatnio się tłumaczyli że producent narzuca ceny 🙂
Cariotka oczywiście, miałam na myśli, że i to i to jest ciepłym posiłkiem. 😉 Ot, takie podobieństwo.
Trawokulki zalewane wrzątkiem, parzone pod przykryciem i podawane na ciepło? 🙂
Nie spotkałam się z takim postępowaniem.
trawokulki powinno się zwilżyć przed podaniem, ale o zalewaniu wrzątkiem nie słyszałam.
Dava   kiss kiss bang bang
19 lutego 2013 10:43
A gdzie tak pisze?
Jeśli koń normalnie przeżuwa i trawi to niby dlaczego trzeba je zwilżać?
Można oczywiście na ciepło, taki niby mesh zrobić ale nie jest konieczne zalewanie wodą.
Cariotka   płomienna pasja
19 lutego 2013 11:15
Dava a po co zalewa się wysłodki przed podaniem? z tego samego powodu zalewa się trawokulki. Nie wyobrażam sobie poddać nie zalanych. Moje z epony pęczniały dość szybko i dużo.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
19 lutego 2013 11:30
Mój wcinał eponowe trawokulki na sucho i nic mu nie było. Dwa folbluty u mnie w stajni też jadły na sucho. Dostawały po około 0,5 miarki na posiłek.

Za to po przeprowadzce do nowej stajni wypiął się na trawokulki... Nie chciał ich nawet powąchać, z dnia na dzień mu się coś odwidziało. Ani na mokro, ani na sucho. Jakiś czas temu próbowałam mu znowu podać i nadal jest foch.
Cariotka   płomienna pasja
19 lutego 2013 11:36
znam osoby które dają wysłodki na sucho, koniom się nic nie dzieje. Dziesięć koni się nie przytka a jeden się przytka (znając życie byłby to mój :hihi🙂. Ba! znam konie które jedzą spleśniałe siano (jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma) i póki co żyją.
Ja podawałam Pre Alpin St Hippolyta i je można było dawać i na sucho i na mokro, nie ma przeciwskazań, nie wiem jak inne firmy. To tylko trawa, ma spowolnić przeżuwanie.
Na mokro/ciepło <wrzątek> dawałam dla końskiej radości na 'mesz' a nie z konieczności.
A gdzie tak pisze?
Jeśli koń normalnie przeżuwa i trawi to niby dlaczego trzeba je zwilżać?
Można oczywiście na ciepło, taki niby mesh zrobić ale nie jest konieczne zalewanie wodą.

miałam trawokulki epony, hipollyta i marstalla i nie wyobrażam sobie podania ich nie zwilżonych, bo jak dla mnie pylą.

Edit: zjadłam słówko 🙂
Jest różnica między zaparzaniem a namaczaniem 😀
Trawokulki można (ale nie trzeba) namoczyć, wystarczy w zimnej wodzie. Mesz trzeba zalać wrzątkiem.
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 lutego 2013 14:44
Trawokulki puchna tylko dlatego, ze sa sprasowane, a jak sie rozprasuja, to zajma wiecej miejsca. To jest siano, przeciez siana tez nie trzeba moczyc....
A wyslodki puchna " w sobie", biora wode do siebie, z mikrowiorkow robia sie calkiem spore wiorasy. Dawalismy na suchotrawokulki, nic nie bylo, a kon kolkuje nawet od marchewki, tyle ze bardzo wolno jadl.
na daję pół miarki trawokulek na sucho. Koń żyje - ale i tak jak skończy ten worek wracam do sieczek tradycyjnych. Pysznie pachnie just grass baileysa 😍
czy ktoś mógłby powiedziec coś na temat Original terabb-E Standard Hovelera? Przeszukałam wątek i wszyscy, którzy wypowiadali się do tej pory o tej paszy dopiero zaczynali ją skarmiać. Mój kobył strasznie schudł ostatnio (koniec sezonu pastwiskowego + przejście na emeryturę 🙁 ). Siana ma pod dostatkiem, od wczoraj dostaje 3L owsa + 3L Hovelera + witaminy i zastanawiam się, czy szukać jeszcze czegoś dodatkowego/innego (najwyżej młody zje 😉 póki co dostaje tylko 1,5L wieczorem dla urozmaicenia diety), czy poczekać na efekty...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 lutego 2013 22:20
Wie ktoś może co pomogłoby na ogiera, który w czasie wyjazdów robi strajk głodowy?
W domu takie akcje robi bardzo rzadko, ale na zawodach jest to u niego nagminne.
lusia722, parę ładnych lat temu niektórym się sprawdzało... przyzwyczajenie konia do... konkretnej muzyki i "serwowanie" jej w czasie wyjazdów. Inni kombinowali z zapachami, inni - z izolacją/osłoną w "gościnnym" boksie. "Strajki" występowały niezależnie od rodzaju paszy.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 lutego 2013 23:04
Z Foranu jest taki preparat-Shy Feeder- niektórym pomaga.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się