Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Nirv a te "krówki dajesz na sucho? To wysłodki z otrębami i makuchem to "puchnie" w koniu - może dlatego nie dojada?
Nirv, a te miarki jaką pojemność mają? Bo jeśli 1,5-2 l to może być sporo jak na jeden posiłek. Może koń potrzebuje więcej czasu na zjedzenie posiłku? Zęby sprawdzałaś?
ash, mój by chyba z głodu umarł jak by tyle jadł 😁 Z jedzeniem mokrego nie ma żadnego problemu, wcina bardzo chętnie. Wprawdzie nie jest chudy, ale chciała bym, żeby wyglądał trochę lepiej.

zielona_stajnia, ooo... Dużo koni wokół dostaje krówki i wszyscy dają to na sucho (circa 10/15 koni znajomych wokół to jadło na sucho). Ale nawet jeśli - to nie chodzi o to, bo on przez kilka dni jadł sam owies i też był na niego obrażony...

kittajka, zapomniałam napisać - nasza stajenna miarka jest dużo większa, ale napisałam w przeliczeniu na te standardowe miarki Pavo'skie. Zęby robione miał w lutym/marcu, w wakacje sprawdzane i były ok, przy okazji wizyty weterynarza w stajni poproszę o sprawdzenie.

Zastanawiam się, może on po prostu jest najedzony? Dostaje do boksu dużą kostkę siana, oraz słomy (bardzo smacznej, bo jej też trochę podjada)...
Kupiłam dziś tawokulki pro-linen i powiem Wam, że rewelacja, moj koń je uwielbia. Zdziwiłam się tylko, że te trawokulki są takie male..... ale najwazniejsze, ze koniowi smakuja 😀
Na sucho sie daje trawoulki?
ja daje na sucho, ale slyszalam, ze mozna tez dawac na mokro
Na sucho sie daje trawoulki?

Ja dawałam na mokro - puchły prawie jak wysłodki. Na sucho bałabym się, że zaszkodzę...  🙄
Ja mam wrażenie, że Pre Alpin puchną prawie pięciokrotnie, w życiu nie dałabym tego na sucho  👀
Co to są te krówki??
krówki - granulat Equilla
Myszata czy dałabyś radę zrobić tym trawokulkom fotkę i wrzucić? Zastanawiam się czy ich właśnie nie zamówić... Mój koń wcześniej dostawał trawokulki Baileysa, podawałam na sucho, koń zjadał bardzo chętnie. Na mokro nie zmieniały drastycznie swojej objętości...
Myszata, z pół miarki Pavo robi się tych trawokulek z pół wiadra. W życiu bym ich nie dała na sucho.
Swoją drogą u nas w stajni z chyba 10 koni, którym zostały podane je tylko mój 😉. Reszta wzgardziła, podczas gdy trawokulki St.Hippolyt wcinają wszystkie. 
O fajna sprawa, kolejna ekonomiczna pasza  😉 I dajecie to jako uzupełnienie włókna tak?
Evson, ja to daję, bo po pierwsze dostałam w spadku po koniu, który jeść nie chciał. Po drugie mój je uwielbia - tupie jak z nimi idę 😉. Celu jakiegoś w tym nie mam.
epk rozumiem  😉 Mam jeszcze pytanie do ogółu. Czy ktos ma porownanie otrab ryzowych Maxi Rice do Equi Jewel? Obie firmy sa teraz w moim miescie wiec przed wyprowadzką chcialam kupic na zapas zeby oszczedzic na wysylce... Pytanie tylko ktore. Generalnie ufam Saracenowi (ewui jewel) ale Maxi wychodzą odrobine taniej na worku (w przeliczeniu na 20kg). Skład podobny. Cel: podtuczenie dziada.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 listopada 2013 09:30
Ja mam wrażenie, że Pre Alpin puchną prawie pięciokrotnie, w życiu nie dałabym tego na sucho  👀

Pro-linen też puchnie jak szalony- przez co jest bardzo wydajny. Staruch baaardzo go lubi - w przeciwieństwie do trawokulek z Atosa, które zbojkotował.
Evson dawałam i jedne i drugie (Equi Jewel jeszcze zanim z Saracenem powróciły, bo przez pewien czas nie były dostępne w PL) i jakoś wolę Equi Jewel- mam wrażenie, że mogę ich dawać mniej, żeby uzyskać efekty i są.. smaczniejsze 😁
To super, dzieki Bombal, nie bede w takim razie zmieniac mojego ulubionego saracena  😉
Czy ktoś wie, gdzie można dostać sieczkę z traw, coś w stylu Just Grass Dodsona, tylko w normalnej cenie... (może być z melasą, ale bez lucerny, słomy i ziarna)?
Baileys Ultra Grass
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 listopada 2013 23:12
Hartog Gras-mix, Marstall Wiesen-Fasern.
Koniczka a propo, jak próby z Besterly?
W hartog grass mix jest napisane że zawiera kukurydzę strukturalną - nie wiem czy jest jej dużo i w jakiej formie? Korzystałaś? Może masz jakieś zdjęcie?
Ten Marstall wygląda, że to jest to o co mi chodzi. Gdzie można wygodnie kupić, bo z tego co pamiętam, to z przedstawicielem nie mogłam się dogadać... (znalazłam sklep horse-fit.pl czy ktoś korzystał?)
Bialeys wygląda super tylko cena :/ (worek 12,5 kg kosztuje tyle, co 15 kg marstalla).
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 listopada 2013 07:16
gosiaopti - szczerze to najlepiej znaleźć rolnika z sieczkarnią, my w stajni mamy w standardzie sieczkę ze zwykłego siana i sieczkę z siana z domieszką lucerny- ciętą na świeżo raz w tygodniu- mój wcina ją jak głupi.
gosiaopti, jak dla mnie to Hartog GrassMix od Dodsonowego Just Grassa różni się bardzo. Hartoga mam, używam i mogę zrobić jego zdjęcie dziś 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 listopada 2013 08:23
ladydill, jeśli o mojego konia chodzi to ciężko mi się wypowiadać, bo aktualnie kontuzjowany. Ale inne co przestawiłam funkcjonują bardzo dobrze. Ale testy trwają na razie ze 2 tygodnie, bardziej będę się mogła wypowiedzieć za 2 miesiące.

gosiaopti, ja w Hartogu żadnych ziaren nie widziałam. Ja Marstalla jakiś czas brałam od dystrybutora i kontakt zawsze był super.
Marstalla zamawiam paletami, nigdy nie było problemu ani z kontaktem ani z dostawą, w tych cenach to bardzo przyzwoite pasze.
Myszata czy dałabyś radę zrobić tym trawokulkom fotkę i wrzucić? Zastanawiam się czy ich właśnie nie zamówić... Mój koń wcześniej dostawał trawokulki Baileysa, podawałam na sucho, koń zjadał bardzo chętnie. Na mokro nie zmieniały drastycznie swojej objętości...

Wrzucam porównanie trawokulek baileysa i pro linen, baileys jest po lewej stronie ( ten większy granulat), na drugim zdjęciu odmierzone po 20g i zalane 100ml wody.
marta_sz dziękuję za zdjęcia i porównanie  :kwiatek:  Faktycznie te pro-linen dość sporo zmieniają swoją objętość. Zamówię worek na spróbowanie.
Miał ktoś doczynienia z Baileys No. 19 Performance Balancer ??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się