Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ja jestem z lubuskiego (okolice Zielonej Góry), biorę u przedstawiciela. Jak ktoś chce namiary to piszcie na pw.
Ja jestem ze śląskiego i mam straszny problem właśnie z dostepnością tej paszy w okolicy 🙄 Pan który był na stoisku, na CSI obiecał mi że znajdzie tutaj kogoś kto mógłby mi ją dostarczać. Przez sklepy internetowe nie opłaca mi się tego zamawiać bo koszty będą większe, a ja i tak daję jeszcze granulat Hertoga i to muesli Herbic ma być jako dodatek tylko.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
11 grudnia 2008 17:26
Ja mojego tłustego kuca karmię St.Hippolytem i Baileysem:-)
Zadowolona jestem z obu firm.
(z Hippolyta mam musli, Baileysa sieczkę i granulki)
777 a jak cenowo te pasze?
asds   Life goes on...
11 grudnia 2008 18:52
Ovator Musli jabłkowe
Potrzebuję porady 😉

Troszkę pomieszam tematy, bo muszę nawiązać do "jak przytyć konia"

Od 3 miesięcy dzierżawię arabkę. Praca mocno lajtowa, czysto rekreacyjna. Mam ambicje, ale to jeszcze nie teraz.
Konik jest chudziutki. Potrzebuję go trochę utuczyć, bo momentami to aż przykro patrzeć na ten jej zadek.

Caroline w swoim wywodzie ( :kwiatek🙂 napisała, że konie dobrze tyją na niskokalorycznym muesli.
Ruda pożera dość łapczywie, więc myślę, że i sieczka by się przydała.

Co byście mi doradzili?

Będę bardzo wdzięczna, bo się kompletnie na tym nie znam. 🙇
z Marstalla jest jedna pasza specjalna dla arabów  aczkolwiek nie wiem jak "działa"
Z pasz niskoenergetycznych (stopniem energii podobnych do owsa) karmię właśnie swojego rekreacyjnego konia, chodzącego prawie codziennie, ale dość lekko. Podtuczył się bardzo ładnie. Dostawał:
-Pavo- Cerevit,
-Pavo- Nature's Best,
-Hoeveler- EF Pferde Musli.

Pasze te nie mają w składzie owsa, co bardzo mi pasuje. Koń dostaje połowę swojej miarki owsa a druga połowa owsa została stopniowo zamieniona na musli.
Nie mam problemu z przebiałczeniem, z "odpałami" i jak powiedziałam koń się zdecydowanie podtuczył ( fakt, że i siana dostaje więcej)
Dziękuję bardzo :kwiatek: Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

I jeszcze wracając do sieczek. W opisach tych pasz jest napisane, że dzięki jakości włókien koń będzie przeżuwał wolniej. Ale wydaje mi się, że ruda to i tak będzie wsuwała w tempie ekspresowym.
Z tego co się dowiedziałam, w poprzedniej stajni była jakoś dziwacznie karmiona. Dlatego teraz tak się rzuca na papu, jakby zaraz mieli jej zabrać.
Zakładając, że wybrałabym jedną z pasz Pavo, jaką sieczkę do tego dobrać?

Wybaczcie, takie ogólne pytania, ale tego jest tyyyyle, że mam niezły mętlik :oczopląs:

A jeśli chodzi o tę paszę Marstalla.. też o niej słyszałam. Ale nie znalazłam w aktualnej ofercie. A jak wpisuję w google "marstall pasza dla koni arabskich" to owszem coś się znajduje, a potem klops - "file not found" 🙄
delta   Truth begins in lies.
14 grudnia 2008 16:37
Amnestia miałam ten sam problem z wałkoniem - rzucał się na jedzenie i oczywiście pakował do pyska ile wlezie, przez co połowa lądowała na ziemi  🙄 W lato dawałam owies moczony i jak było dość wodniste to nie było problemu, potem niestety koń się na moczone wypiął i zaczęłam dodawać sieczkę - problem się skończył. Dodatkowo siano koń dostaje wcześniej więc zdąży coś tam pogryźć zanim dostanie treściwe.
Pomyłka
Ada   harder. better. faster. stronger.
14 grudnia 2008 19:17
amnestria w Horsemax znajdziesz pasze Marstall Araber   ---> http://www.horsemax.pl/page1.php?view=productPage&product=23&category=1
asds   Life goes on...
14 grudnia 2008 21:08
Ktos podawał mozę Bailey's Sweet Meadow? Chetnie jedzona?
asds ja obecnie podaję Bailey's Sweet Meadow jako dodatek do owsa i mój wcina aż mu się uszy trzęsą. Mam jeszcze z tej firmy Racing Light no.16 i też wcina.
Musli Sweet Meadow ładnie pachnie i zawiera sieczkę czy coś na ten wzór.
A i jeszcze mam lucernę z Bailey's i jest dużo lepszej jakości niż lucerna z Ovatora.
Ogólnie podoba mi się ta pasza i koniowatemu też, ale mój to ogólnie zjada wszystko  😁
Meadow Sweet ładnie pachnie i ma dodatek miodu, którym są pokryte składniki musli (poza sieczką). Który koń się temu oprze? 😉 Dodatkowo, ta pasza ma miętę - co razem daje kombinację przełamującą nawet wyjątkowo wybredne niejadki.
Fajna, tylko bardzo leciutka - jako miły dodatek czemu nie.
dostałam dziś mail reklamowy pasz muehldorfer

ktoś z was się spotkał z tą firmą wcześniej? jakie wrażenia?

www.muehldorfer.pl
Na mnie nie zrobiły dobrego wrażenia, na "oko" to taki upgrade Ovatora o konsystencji zbliżonej do Sukcesu ("duże kawałki" w worku).

Na plus:
-wydaje się, że ma atrakcyjny stosunek jakości do ceny
-szeroka oferta

Na minus: (organoleptycznie)
-wydaje się być lekko pylasta
-ma mało atrakcyjną dla oka formę

Ale - *IMO* - jako zamiennik Ovatora czy Eggersmana, to siur łaj not 😉
[quote author=k_cian link=topic=25.msg122765#msg122765 date=1229549892]
dostałam dziś mail reklamowy pasz muehldorfer

ktoś z was się spotkał z tą firmą wcześniej? jakie wrażenia?

www.muehldorfer.pl

[/quote]

Ja dawałam koniowi po operacji na skręt jelit Revital Klinikum tej firmy (czy jakoś tak) - fajna, ładnie pachnie, koń chętnie jadł. Innych musli jeszcze nie próbowałam...
Ale generalnie bardziej mi odpowiadały pasze ovatora - tylko jest jakiś problem z dostaniem ich teraz... (a propos to może macie namiary na kogoś dowożącego pasze ovatora??)
Z muehldorfera dawałam jeszcze taki specyfik z drożdżami (Hefe&Lecithin) - dobry na okres zmiany paszy (np w momencie przestawiania konia z pastwiska na siano i odwrotnie), bo stabilizuje florę bakteryjną w jelitach.
Asds ja dawałam sporo z Baileysa i do tej pory jedyna pasza ktora mi totalnie nie pasowała to był Lo-Cal Balancer. Teraz dalej jako dodatek Holda dostaje All-Round Competition Mix no.9 

Moj kon ogolnie jest strasznie wybredny, z Baileysem nigdy fochów nie było
Lucerna tez była fajna, mialam i z Sukcesu i z Ovatora i chyba była "naj", teraz nie daje bo nie chcę przedobrzyc z cukrem a małpki i tak okrągłe.
Sierra, gosiaopti, dziękuję pięknie za podzielenie się opinią

Wklejam tutaj, bo przysłali cennik.
http://www.rsprodukter.pl/musli.html

Ktoś używał Mustanga?

A kto poleci jakąś pasze, dodatki dla źrebaka-przy matce i odsadka?
Ruda_H   Istanbul elinden öper
21 grudnia 2008 16:30
miałam zdać relacje z połączenia Spillers Senior i sieczka happy hoof

Koń wygląda bardzo dobrze: sierść na połysk, skończyły się łzawienia z oczu
po 2 miesiącach podawania 1,5 kg musli + 1 sieczki na dzień - brzuch powoli spada

do pracy aż za bardzo chętny ale i tak chyba zdecyduje się na zwiększenie musli ... zobaczymy

Ja juz konia co prawda nie mam ale chętnie podzielę się opinią na temat pasz które wypróbowałam..

Generalnie zawsze bardzo sobie chwaliłam Eggersmanna High Energy-konie szamały jak szalone i na brak energii nie narzekały..😉

Ostatnią paszą którą wypróbowałam na Q i również mogę z czystym sumieniem polecić jest Red Mills
Ja miałam o ile dobrze pamiętam wersję Racehorse Cubes. Mlody czuł się na niej świetnie, być wesoły i chętny do pracy.. Wcześniej spotkałam sie z tą paszą w stajni wyścigowej w Anglii- tam wszystkie konie były na paszach tej firmy-część na granulacie,część na musli i również wyglądały i czuły sie bardzo dobrze..
asds   Life goes on...
21 grudnia 2008 17:32
Greeni granulat  Suregrow z Dodsona moge śmiało polecic dla kurdupla 😉
Ja też podawałam high energy eggersmanna, jak potrzebowałam paszy energetycznej... po skończeniu worka, wzięłam paszę od okolicznego hodowcy również jako paszę energetyczną... i powiem szczerze, że koń nie dość, że ją lepiej przyswajał to jeszcze zaczął lepiej wyglądać no i energii więcej...🙂 a pasza oczywiście tańsza🙂
ktos dawał z was Hoveler Original Vollkorn D Mix?
jak sie ma do All-Round Competition Mix no.9 z Baileys?
Wszyscy tutaj karmicie zagranicznymi rzeczami... a jest może coś polskich firm dostępne na rynku?
delta   Truth begins in lies.
23 grudnia 2008 10:47
Sukces, Horsgran, Grandmaster.

Teraz karmimy się Hovelere`m i Hartog, ale od stycznia przerzucamy się na Havensa. Chociaż nie powiem, na okres spoczynku Hoveler i Hartog spisały się dobrze - konio się zaokrąglił, widać, że ma więcej energii w sobie.
Monny   bez odbioru .
23 grudnia 2008 13:28
gdzie można kupic sieczkę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się