Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ja od miesiąca daje swojej Hartoga Balance, no zobaczymy 😀
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
07 stycznia 2010 21:19
U mnie jeden koń dostawał Hartoga i nie było problemów. Koń był z tendencjami do ochwatu więc musiał jeść niskobiałkowe.
Trochę podobne w zapachu do equifirsta classic fiber które właśnie zamówiłem dla swojego i zobaczymy.
Wracając to tłuściutkich larw...
Przypuszczam, że pasza musiała być zanieczyszczona jajami moli jeszcze w fazie produkcji - w momencie gdy dostałam próbki, opakowanie foliowe było nienaruszone a zawartość wyglądała normalnie. Paszy nie reklamawołam, ponieważ były to próbki reklamowe (pakowane po 0,5 i 1kg) ... i pewnie gdybym skarmiła nimi konia od razu, to żyłabym dalej w błogiej nieświadomości ... a tak, któregoś razu stwierdziłam, że coś mi pełza po suficie pokoju  😲 ... po dłuższych oględzinach mieszkania znalazłam źródło - próbki paszy, które dostałam kilka tygodni wcześniej (teraz już przemielone i ruszające się...bleee).
Królik bardzo prawdopodobne, ponieważ nie jesteś pierwszą osoba która mi opowiada tą historię. Dość dodać że tamte dwie osoby nie mówiły o próbkach a o workach paszy!  🤔

Od tamtej pory jestem zdecydowanie na nie dla Baileysa. Płacić tyle pieniędzy za co? Za ładny worek i mole w środku? No way!   🙄
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 stycznia 2010 22:10
Tak czytam te wasze historie i się ta trochę w duchu cieszę, że mnie nigdy coś takiego nie spotkało... A parę pasz się przez moje łapki przewinęło 😉
Czy jest jakiś problem z dostawą paszy SPILLERS?
Nie wiem jak Wy przechowujecie pasze w stajni..
Ja mam duze plastikowe beczki i od razu przesypuje worki.. a ze pomalu przesypuje- to widze ze jest ok

Czasem w paszarniach jest wilgoc, przy otwartym worku to plesn jak ta lala

Choc ostanio zapas źrebakowych mi sie zrobił.. nie trzymam go w paszarni, ale kilka worków lezy w domu.

Zrazilam sie do zrebakowego Spillersa... wyglda i pachnial  ladnie, maluchy jadly z apetytem, ale kupa po tym byla brzydka...

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 stycznia 2010 09:06
ja wczoraj przejrzałam dokładnie mój worek molichopa herbi - jest w porządku - widocznie miałam szczeście i trafiłam na dobrą partię...

no ale tak czy siak chyba wrócę do lucerny hartoga bo jak dotąd dwa razy eksperymentowałam z sieczką i jak na razie to były dwa nieudane eksperymenty :/
czyli nikt nie może się wypowiedzieć na temat pasz firmy SARACEN??  🏇
Będę musiała napisać do dystrybutora.
Jakie macie doświadczenia z tym granulatem?

http://havens.pl/index.php?id=11
ostatnio skarmiam sianokiszonke

http://www.horseequipment.pl/sianokiszonka-goldengrass-timothyryegrass-mix-p-11485.html

Konie chętnie pobierają i wcale tak nie smierdzi, a byłam baaaaaaaaaardzo uprzedzona.
caroline   siwek złotogrzywek :)
08 stycznia 2010 22:19
Konie chętnie pobierają i wcale tak nie smierdzi, a byłam baaaaaaaaaardzo uprzedzona.

u nas w stajni sporo koni tez dostaje sianokiszonkę (akurat inną, tę dokładnie: http://animalia.pl/produkt,16436,537,Jopack_Horse_Dinner_sianokiszonka.html) i przyznaję - ja tez byłam trochę uprzedzona do tego jak moze "pachniec" przekiszone siano... ale w sumie ta fajnei pachnie, tak słodkawo, nawet całkiem przyjemnie 🙂

przeszedł przez moje rece worek sianokiszonki, który podobno pachniał po prostu jak sianko. niestety to był jeden worek i nie dane mi było wyrobic się na dokonanie osobistych oględzin 🙁 a to byłoby coś - zachęcajaco pachnąca sianoszonka - szok 🤣

...a konie jak zwykle - dla nas coś smierdzi, a one wsuwają zachwycone 🤣
U nas zmiany, zmiany, zmiany- u Skarego:

do garstki musli Sixteen plus mix dodsona dodaję od dzisiaj na każdy posiłek po miarce Safe&Sound i Just Grass. I czekamy na operację 🙄

Przyznam, że myślałam, że Skary trochę sobie poskubie w żłobie, ale w życiu- ledwo zdążyłam zamknąć skrzynkę ze szczotkami- żłób był pusty 🤔
sorka nie ten wątek ;p
ze względu na problemy alergiczne kobyłki  została mi polecona Hesta mix st.Hippolyt? Miał ktoś styczność z tą paszą ??
Cz ktoś karmi Marstallem?
Mój regionalny przedstawiciel mówi,że nie może się dodzwonić do bazy.
Wiecie może co się dzieje?
Tania tak ja karmiłam. Niestety od 3 miesięcy są kłopoty z Marstallem, podobno nie dostają dostaw z Niemiec. Teraz w ogóle się z nimi kontakt urwał. Dzisiaj mi się właśnie ostatni worek Marstalla skończył i kupiłam Dodsona. Po rozmowie z Panią Olą - przedstawicielką, policzyłam sobie wszystko i wyszło mi, że wcale Dodson tak drogo nie wychodzi, więc bedziemy próbować, jak zwierzątku przypasuje, to możliwe, że zostaniemy przy Dodsonie 😉 Mi się pasza podoba😉
Jak myślicie, wiele osób zachwala Bulid up Dodsona, ale czy jest dużo lepszy od Eggersmanna Struktur Equichamp??

Mam możliwość kupić Eggersmana SE dużo taniej niż Dodsona i zastanawiam się czy warto??
Ona_mała_mi  mój kon dostawał Hesta Mix  dwa lata temu. Wcinał, aż mu sie uszy trzęsły, pięknie pachnie, fajny skład i jest taka lekko wilgotna. Tez kupowałam ze względu na alergię.
Ogólnie polecam wszytkie pasze St. Hyppolita . Większość wypróbowana.
Dzięki Azbuka 🙂  pomogła coś ta pasza ?? mam jeszcze podawac do niej tlenek cynku i tak ją przygotowac immunologicznie do wiosny a potem testy , wiec jest szansa że tym razem lato nie da nam tak w kość jak  w zeszłym roku 🙂
Dzięki ewuś. :kwiatek:
W sumie szkoda,że tak się stało -dawałam Sinfonię na katary -teraz muszę czegoś poszukać podobnego.
Ona_mała-mi sama pasza nie pomogła  😉 Jak się okazało u nas problem była stajnia w  pobliżu kurnika i to było powodem alergii (ptasi kurz ), duszności i kaszlu konia. Po zmianie stajni alergia odeszła w niepamięć. Od niecałych dwóch lat nie było nawrotu.
Natomiast przez to, że Hesta jest wilgotna - jest polecana dla alergików, bo sie nie pyli.
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
14 stycznia 2010 18:58
Z buld up to polecam Spillers Conditioning - mój koń budował się na tym aż miło.
Response energy mix nie odczuwałem różnicy w ilości energii - dla mnie to taki uzupełniające musli, z wyglądu i zapachu bardzo przyjemne.
Senior conditioning u jednego konia nie było widać efektów, ale to 18 latek który był mocno zagłodzony - może dlatego. Teraz wcina to Dobra Edytki i zobaczymy.
Od Spillersa taki tańszy zamiennik przez nich sprowadzany to pegasus - fajna ale za tą cenę wolę equifrist - 13 zł taniej i 5 kg więcej.

O i jeszcze meadow herb. Dwa koniki u mnie pożerały to z rozkoszą. Super pachnie i smakuje(sprawdzałem) taka bardzo fajna przyjemność dla konia.

Teraz sprawdzam Equifirst Fiber musli. Fajne i po Fokusie widać że Bardzo smaczne.

Te pasze miałem u siebie więc mogę polecić.

Jako, że ja ciągle czekam na Dodsona [tak. Po przeczytaniu kilku wypowiedzi voltopirowych i zestawieniu cen wszystkich pasz, które mnie interesowały zainwestowałam w Leisure mix ], koń dostał po koleżeńsku w prezencie, kilka garści właśnie Equifirsta Fiber, tak, "na skosztowanie". Wcinał, aż mu się uszy trzęsły, ja pooglądałam to musli, powąchałam i stwierdziłam, że to chyba najlepsze musli które oferuje ta firma. Ładnie pachnie, i tak samo ładnie wygląda.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 stycznia 2010 13:43
Czy ktoś z Was wie co się dzieje z Max-e-glo??
Według info na stronach internetowych moich dotychczasowych "dostawców" (animalia i animavet) nie ma ich, a mój właśnie już w pilnej potrzebie kolejnego opakowania. Gdzie w Wawie można je dostać.

A co do Dodsona- to chciałam spróbować dać mojemu, ale od ponad 2 tygodni czekam na próbki- i niestety mimo telefonów doczekać się nie mogę 🙁 Czy w okolice Wołomina tudzież na Bródno (ale niekoniecznie do stajni 😉) dojeżdża ich przedstawiciel?
Precelek o ile dobrze pamiętam to chyba do Was miał zawitać?

Na razie pozostajemy na omedze-3 Equi-first'a i lucernie Hartoga.


edit:literówki
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 stycznia 2010 15:10
Bjooork, regularnie jestem w tych okolicach. Szkoda, ze nie zerknelam rano na forum, bo nawet dzisiaj moglam podjechac 🙂 skrobnij do mnie na pw to szybciutko zalatwimy sprawe probek 🙂  ...jesli dla kogos ten post jest zbyt reklamowy/ogloszeniowy to z gory bardzo przepraszam! Niestety mam chwilowy problem z netem i nie moglam wyslac bjooork pw 🙁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 stycznia 2010 15:17
bjooork, rozmawiałam wczoraj z przedstawicielką Dodsona i właśnie mają wprowadzać na polski rynek otręby ryżowe Dodsona i podobno mają być tańsze od Max E Glo
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 stycznia 2010 15:22
Czy ktoś z Was wie co się dzieje z Max-e-glo??
Według info na stronach internetowych moich dotychczasowych "dostawców" (animalia i animavet) nie ma ich, a mój właśnie już w pilnej potrzebie kolejnego opakowania. Gdzie w Wawie można je dostać.

A co do Dodsona- to chciałam spróbować dać mojemu, ale od ponad 2 tygodni czekam na próbki- i niestety mim telefonów doczekać się nie mogę 🙁 Czy w okolice Wołomina tudzież na Bródno (ale niekoniecznie do stajni 😉) dojeżdża ich przedstawiciel?
Precelek o ile dobrze pamiętam to chyba do Was miał zawitać?

Na razie pozostajemy na omedze-3 Equi-first'a i lecernie Hartoga.


edit:literówki


u nas na Bródnie bywa regularnie caroline i szemrana (mksklep.pl - który ma też Dodsona w ofercie) 😉

Co do max e glow - ma już nie być ich w PL 🙁 ale ponoć jest ich odpowiednik i mksklep będzie go mieć w ofercie
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 stycznia 2010 15:26
Dzięki dziewczyny za info- trochę mnie to zmartwiło czekam więc na ryżówki Dodsona bo mój dziad chodzi na tym paliwie "o niebo" lepiej  (wtedy i on i ja zaśpiewamy "God save the Queen"😉.

edit: Cena ryżówek to dla mnie w tym momencie sprawa 'drugorzędna', bo jak jaśnie hrabia chce to nie ma bata- matka ma kupić 😀.
Kurczę, z tymi otrębami to bardzo zła wiadomość. :/
Oby rzeczywiście wszedł Dodsonowy zamiennik, byłoby mi to nawet na rękę... A czy ktoś ma jakiś link np z zagranicznej www o tych ichnich otrębach? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się