Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Amelia, to nie jest pasza.
Tak po tygodniu dodatku do paszy treściwej.
Raczej produkt za 220 pln za worek nie wydyma koni ....

No i przeczytaj sobie skład.
Perlica to Equi Jewel to nie są zwykłe otręby ryżowe?  🤔
Perlica to Equi Jewel to nie są zwykłe otręby ryżowe?  🤔



Niezwykłe - bo za 220 zł 😉

A te kubeczki to chyba spore musza być bo dawkowanie 0,5-1,5kg na dzień
julita123, to spróbuj oszacować ile energii dostaje w paszy (siano i treściwa). Bo może się okazać, że połowę za mało. Górki stepem żrą energię całkiem mocno.
Orientacyjnie to (jako xx) powinna mieć zapewnione 90 - 100 Mj dziennie.
Julita123 a tak z ciekawosci moglabyś wrzucic zdjęcie klaczy?
Może siano jest mało kaloryczne?
Perlica, no przeczytałam. Ta pasza to taki suplement dla koni oparty na otrębach ryżowych z olejem , witaminami i innymi dodatkami. No właśnie taka magiczna mikstura 🙄 I niestety nie wydaje mi się aby mogły przytyć konia a ciągu 6-7 dni, gdyż abstrahując od rodzaju paszy, najpierw organizm konia musi nauczyć się trawić dany pokarm, potem przyswajać składniki odżywcze, a ostatecznie odkładać w tkankach co przekłada się na wygląd zewnętrzny. Okres kilku dni jest niewystarczający, tak dla zwierząt jaki i dla ludzi. Podanie nowej paszy może wiązać się z problemami trawiennymi i powstawaniem wzdęć. Wszystko wymaga czasu. I im wolniej tym lepiej, ale tu nowej  Ameryki nie odkrywam, gdyż wszyscy to wiedzą. Z zaleceń producenta paszy wynika że ilość docelowa to od 0,5 do 1,5 kg jeśli wdrażamy pomału to zaczynasz od tej dawki pierwszego dnia czy podajesz stopniowo np. zaczynając od 100g? Jeśli zaczynasz stopniowo to czy ta ilość może przekładać się na wygląd zewnętrzny widoczny w ciągu 6-7 dni? Czy jeśli natomiast, zaczynasz od ilości docelowej to czy może wiązać się to z problemami trawiennymi?
Amelia,  wiem jak wygląda wzdęty koń i koń nie jest wzdęty. Karmię pełnoporcjowo czyli 2.5 kg paszy oraz 1kg sieczki i teraz podaje od 1 dnia 0.5 kg tego dodatku.
Wcześniej przez miesiąc jadł tak samo tylko dostawał otręby Nuby, ale 1kg. Ja widzę różnicę i sama jestem nią zdziwiona ,choć ten koń nie był jakiś chudy Ale lekko utracił " mięso " w kilku miejscach, dokładnie 6kg, bo jest w mocniejszym treningu.
Nikt nie musi w to wierzyć przecież.
Koń nie ma problemów trawiennych.


Na początku było, dziewczyna pytała co polecamy na szybkie przytycie konia, zaproponowałaś otręby Saracen, które mają pomóc w tym procesie w przeciągu 6-7 dni. Ja uważam, że to mało realne, ale już podawane regularnie, przez dłuższy okres czasu, u każdego konia indywidualny, mogą przyczynić się do przytycia, gdyż zawierają dużo tłuszczu. Jak sama napisałaś, wcześniej podawałaś już otręby, a więc u Ciebie będzie to proces długotrwały i całkiem możliwe że teraz widzisz efekty.
Cieszy mnie fakt, że Twój koń nie ma problemów trawiennych.  🙂
A tak swoją drogą, już od kilku osób słyszałam , iż otręby nie były chętnie jedzone przez ich konie. Ciekawi mnie czy to kwestia firmy, tzn. Czy są to same otręby czy z dodatkami? I ceny takie różne...Ktoś skarmiał różnych producentów i ma porównanie? Ja dawałam tylko próbkę ProLinen i koń zjadł ładnie.
Koń mojej koleżanki jadł otręby ryżowe Pro Linen i zdecydowanie lepiej smakowały mu te z Agro Vital
Amelia, może tak, ale otręby Nuby jadł miesiąc i szału nie było. Chyba,że rzeczywiście na to złożyło się kilka czynników.
Nie mniej ja je polecam, jak i pozostałe pasze Saracena.
Perlica moje od ponad roku jedzą otręby z nuby i wgylądają super. kobyła to mały paker, a nie dostaje dużo, za to młody wygląda fajnie jeszcze się nadbudowuje.
Na moim też po otrębach z nuby nie było efektów, za to jestem zakochany w promass mix'ie nuby  💘 cukru i skrobi malutko, a to jedyna pasza, na której mój koń tyje.
No właśnie, jak obliczyć, jakie zapotrzebowanie na MJ ma koń? Bardzo mnie to ciekawi, bo chcę przytyć mojego młodego (w czasie nic nie robienia pięknie przybrał, a teraz po powrocie do roboty znów trochę żebra widać ).
na przytycie, odrobienie masy bardzo polecam Brandon XS
po 2 msc w klinice z konika szkapinki wróciliśmy do wyjściowej formy w ciągu kolejnych 2 msc właśnie na XS i XP

wcześniej, przed szpitalem koń jadł XP + XL (nisko cukier i skrobia), w szpitalu tylko XL, na odrobienie masy XS + XP
i teraz już wracamy do XP + XL.
A ktoś poleca jakieś pasze niskoskrobiowe i bezowsowe na przytycie w cenie niedającej za mocno po kieszeni? 😉
Lub jakieś dodatki paszowe
Co dalej z koniem 8 miesiecznym, ktory cale zycie dostawal same wyslodki zwykle, ktore nie sa zbilansowane w stosunku wapnia do fosforu?
Na początek badania w celu określenia niedoborów i na podstawie wyników decyzja co dalej.
doloruu - ale ów 8 miesięczny koń to jadł tylko i wyłącznie wysłodki? No i chyba raczej nie przez całe życie - cyca ssać musiał?
Od mamy ssal, ale pozniej same wyslodki.
julita123 jakbyś przeczytała dwie wiadomości przed zadaniem pytania to nie musiałabyś się fatygować...
Przepraszam Equigrav, niezauważyłam. Dziękuję 🙂 A jak podawałeś tą paszę/ dodatek?
Co sądzicie o sieczce z Sukcesu? Wiem, że reszta ich produktów jest raczej wątpliwej jakości jednak sieczkę mi polecono. Ktoś z Was ją podaje? Nie jestem do końca przekonana..
na sucho, jak potrzebuje konia utyć to tak spokojnie 1,5-2kg dziennie, a jak tylko utrzymuję obecną wagę to 0.5kg dziennie 🙂
Sonkowa fajna ta sieczka, niepyląca 🙂 Teraz mam przerwę na sieczke z pro-linen i gdyby nie była on tłusta to byłaby bardzo pyląca.
Gillian   four letter word
15 kwietnia 2018 11:58
Sonkowa, ja daję, jest bardzo spoko 🙂 możesz kupować 🙂
Co sądzicie o sieczce z Sukcesu? Wiem, że reszta ich produktów jest raczej wątpliwej jakości jednak sieczkę mi polecono. Ktoś z Was ją podaje? Nie jestem do końca przekonana..

Podaje. Nie pyli, jest ok. Cena też przyjemna.
3ci worek chyba skarmiam, jest super.
Ja również polecam tą sieczkę
Dzięki wielkie, już zamówiłam  😀
A poda ktoś link skąd można zamówić sieczkę Sukces? Tak żeby była cena?
Bezposrednio od sukcesu najłatwiej, po 2 worki wychodzi korzystnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się