Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Wigorrr, tak się nazywa użytkownik?
Jak się to wpisze to brak jest wyników.
Gillian   four letter word
25 lipca 2018 09:36
Karmelita - klik
A co sądzicie o Mebio Build Up  ? 
eMi1428, mój kontuzjowany na tym stoi i wygląda baaaardzo dobrze. W sumie mega ładnie mi odbił na tej paszy.
A co sądzicie o Mebio Build Up  ? 


Ja karmię mojego seniora tą paszą. Fajnie utrzymuje masę, mimo bezrobocia  😉
Młody teraz jest na Mebio ale nie daje pełnoporcjowo więc nie wiem czy zaspokoi mu wszystkie niezbędne składniki podczas zajazdki. 
To mój pierwszy urodzony u mnie źrebak i  zwariowalam 🤔wirek: na jego punkcie. 

PS.  Jest zbyt duży wybór pasz  i nie można się zdecydować  😉
eMi1428, to pewnie zależy jakie masz łąki ( tzn, ich jakość). Okres wzrostu i wkroczenia w trening jest jednak dość ważny, więc jeśli nie chcesz balancera ( który pokrywa zapotrzebewanie w całości na makro i mikroelementy) , a nie karmisz pełnoporcjowo to powinnaś się zdecydować na witaminy jednak podawane dodatkowo.


Edit: dobrze cenowo zawsze wychodził Blattin czyli http://www.hoeveler.pl/hoveler/mineraly-i-witaminy/

Edit: dobrze cenowo zawsze wychodził Blattin czyli http://www.hoeveler.pl/hoveler/mineraly-i-witaminy/


Dziwny pierdzielnik widzę na tej ich stronie w dawkowaniach... Np:
Konie o masie 600 kg - 30 g/100 kg masy ciała / dzień do stałej dawki (czy jest w ogóle to "dzień do stałej dawki"? Oo), a pod tym napis:
1 miarka Reformin Plus to 165 g Reformin Musli. Dla konia o masie ciała 600 kg należy podać 2 miarki.

Gdzie ni cholery nie wychodzi mi, żeby 30x6 było 330...

Część podana na 100 kg masy, a część ogólnie. Gdzie "koń sportowy" może ważyć 650, a może ważyć 400, zależnie od gabarytów. Nie lubię takich sytuacji na stronach producenta, zniechęcają mnie do kupna... A akurat też jestem "na kupnie" witamin.

EDIT: Chyba się zdecyduję na te ich bazowe. To jest rzeczywiście 100 gramów na dzień, nie na 100 kilogramów masy?
Sivrite, na pewno 100 gram na dzień, bo jak sobie wyobrażasz przy koniu 500 kg pół kilo witamin?

Dla pewności uderz na fb i spytaj przedstawiciela polskiego, może to jakieś błędy tłumaczenia z niemieckiego, bo napisane tak, że ja też nic nie kumam :-)
Sivrite, na pewno 100 gram na dzień, bo jak sobie wyobrażasz przy koniu 500 kg pół kilo witamin?

Dla pewności uderz na fb i spytaj przedstawiciela polskiego, może to jakieś błędy tłumaczenia z niemieckiego, bo napisane tak, że ja też nic nie kumam :-)


Ty, no np. Original Reformat (dla sportowych) ma 50-100 gramów na 100 kg masy ciała, więc serio wychodzi jak dawkowanie paszy. 😀 Spróbuję się rozeznać w zagranicznym sklepie w takim razie. Albo poszukam zaraz zdjęcia ulotki z opakowania.
Hodowlane to tam mają nawet do 200 na 100 kg. 😀 To dla hodowlanego SP kilo witamin dziennie.

EDIT: Tak sobie myślę, że "stała/zwykła dawka" to może być "pasza treściwa". 😀
Sivrite, przyznam, że jestem zdziwiona  🤣 i to mocno  😁
Jak jeszcze dawałam witaminy to brałam dawkowanie z opakowania i na stronę nie zaglądałam...
To chyba ten Reformat jest taki dziwnie dawkowany... Walnęło mnie to w twarz, że tak powiem, bo właśnie nim się zainteresowałam. 😀 Na stronie Animalii czytam, że dla koni w stałym treningu po 500 gramów dziennie. W kuracji miesięcznej 200 gramów na 100 kilo konia, to rzeczywiście wychodzi koło kilograma dziennie. Więc to chyba taka paszo-witamina. Reszta ma dość normalne dawkowanie, jak już się człowiek przebije przez tłumaczenie z translatora. 😀

EDIT: Chociaż kurde, skład zaczyna się od węglanu wapnia i fosforanu wapnia... To ja nie wiem co to za wynalazek, widocznie jakieś niemieckie dziwo. 😀
Gillian, dziękuje!
Podbijam, bo bardzo mi zależy do poniedziałku muszę zamówić.
Pasza dla dwulatka co polecacie? Level grow od saracen polecacie?
EchelonMaja, ja niezmiennie polecam GOLD E Pavo jako uzupełnienie owsa,bo wychodzi ekonomiczne i jest to balancer, więc nie trzeba się bawić w witaminy.
No chyba, że konio jest otyły ...
Może... Okrągła kulka nie jest, ale... Dobrze przyswaja pasze i wygląda dobrze :p chciałam wrzucić zdjęcie ale jak zawsze nie mogę się dogadać z revolta
Update w sprawie reklamacji u ProLinen. Udało się!  Były trudności z kontaktem* i sprawa się przedłużała, ale ostatecznie otrzymałam otręby już bez nieproszonych gratisów (dokładnie sprawdziłam ;-)) Także na PLUS.

*(reklamowałam bezpośrednio u nich)
KonieAMI, ja z nowego opakowania skarmiłam b.niewiele bo po kilku dniach znów pojawiły się w worku charakterystyczne pajęczynki świadczące o wylęgu robali i całość poleciała znów na skład obornika 😵 
Rezygnuję na dobre z produktów Prolinen i odradzam ich kupowanie.
BeAtra - serio  😵? To poczekam jeszcze tydzień i sprawdzę jeszcze raz tę paszę... masakra.
KonieAMI, tak, serio  😤
Jeśli dostałaś swoje jak ja prosto z ProLinen to pewnie są z tej samej partii więc z pewnością też zarobaczone :/

W Animalii już uznali mi drugą reklamację, tym razem wzięłam zwrot kwoty tzn kupiłam otręby innej firmy z uregulowaniem różnicy w cenie i paczka już do mnie jedzie.

Polecicie jakieś inne otręby pszenne?

Dobrze, że w moich otrębach z targu jednak nic nie ma. Po tych wpisach raz na tydzień sprawdzam, czy się nie ruszają  😂

Kurcze, dwa razy droższe od tych moich i jeszcze do wywalenia 😉 tak więc nie ma co przepłacać.
Ja też się cieszę, że nasze z młyna są stale ok 🙂
Masakra z tymi molami...
Ale w innych paszach ProLinena akcji nie ma na razie... Oby im się nie zalęgło...
BlueHorse, Myślę że przy produkcji pasz prolinen używa tych samych otrębów (otrąb? nie wiem jak się odmienia)  i coś w tym jest że robili teraz olbrzymie promocje, np w środę było -25% na cały asortyment 😉

Szkoda że nie mam w okolicy ani młyna ani takiego targu i muszę kupować w necie :/
My kiedyś robiliśmy zrzutki na paliwo i jeżdziliśmy na targ 35 km dalej a i tak się opłacało. Z resztą do Białegostoku też jeździliśmy po pasze  :kwiatek: ale tam tak trochę przy okazji 😉 25 kg otrąb to 15 zł, 50 kg wysłodków teraz 43, pełny słonecznik 20 kg - 40 zł, witaminy 2 kg - 15 zł, lizawki 9 zł - jak się bierze zapasy, to nie opłaca się brać przez internet, bo koszty dostawy są jednak spore. Na targ jeżdżę raz na miesiąc, 1,5
Czy mesz 2 tyg/miesiąc po terminie mogę jeszcze skarmić?  🤔 nie stał otwarty, pakowany w małe jednorazowe torebki.
Zalej i sprawdź konsystencję i zapach. Ale nie powinno się nic dziać jeśli nie dostał wilgoci.
Karibou Jasne, że możesz 🙂 🙂
zaciekawiły mnie pasze mebio, jakie polecacie dla konia starszego - chudnącego - zastanawiam się nad bild up
i dla klaczy kilka lat po ochwacie, obecnie  jest ok, ale wole dmuchać na zimne - mógłby być active ? klacz pracuje, obecnie w chowie wolnowybiegowym, obydwa oo
Pytanie do bardziej doświadczonych  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się