Jakie pasze dajecie swoim koniom?

lilid, może nie tyle jest to problem ze zwiększoną ilością ruchu bo koń chodzi tyle samo, tylko jest po "przerwie" i mam wrażenie, że to właśnie wtedy tak mi spadł z masy. Nie to, że stał ale zmniejszyła mu trochę ilość ruchu że względu na mój stan zdrowia, ale od dobrego miesiąca wszystko jest tak jak dawniej a ciągle mam wrażenie, że on mi chudnie🙁

Co do wątroby i badań krwi, niedawno miał robione bo klacz kolegi wróciła z obozu, a później było podejrzenie tego wirusa w tamtej stajni, na szczęście fałszywy alarm, ale wykonałam przy okazji badania krwi i włosia, wyszedł lekki niedobór miedzi (już dostaje suplement) i nie licząc tego i stawów mam konia zdrowego jak ryba 😀

A co do ilości, to na szczęście nie jest koń rzucający się na jedzenie, kolacje potrafi jeść po trochu na całą noc, że śniadaniami jest problem bo nie raz trzeba było czekać aż dokończy 🤣

Znasz może takie pasze? Albo wiesz gdzie szukasz? Właśnie obawiam się tej energii, bo koniowi lubi odwalać czasami :/
Koniuszek żeby utuczyć konia, potrzebujesz energii 😉 tylko takiej wolno uwalnianej.
Paszę tego typu bez lucerny, melasy ani otrąb ryżowych znam tylko jedną - marstall Naturell.
Okii, spojrzę 😀 bo i lucerna i otręby mogą być, tylko nie na pierwszym miejscu, bo nie tknie 🙄
Tam niestety jest lucerna wymieniania od razu przy opisie...

kotbury nie ma. Był zmieniany skład. Paszę dostosowano do potrzeb koni cierpiących na alergie i wyrzucono ze składu wszystko, co rzekomo uczula.
Może znalazłaś nieaktualny opis.
belle, Ja czasami, jak nie ma Green Power to wtedy podaję Pavo 18 plus wraz z Pavo Sport, po Pavo 18 plus konie nabierają ciałka.
A co chcesz wiedzieć?


Właściwie to już mi pomogłaś, dzięki.
Skoro normalne konie na tym przybierają to jest szansa że mój nie schudnie.
Mam ciężko karmiący się przypadek. Właściwie tylko na Structur Equichamp wyglądał super, na Seniorze z Eggersmanna też ok, ale skoro też karmisz Eggersmannem to wiesz jak jest z dostępnością. Dlatego wzięłam teraz Pavo.
belle, Equichamp to wspaniała pasza  😍
Spokojnie myślę, że tym zastąpisz, bo ostatnio poszła w Pavo Nature Best ( bo taniej) oraz Pavo Top Sport i też koń daje radę, ale teraz chyba właśnie wróce znowu na Pavo 18, bo lepiej się to sprawdza.
Zresztą w opisie masz:
Zastosowanie:
pracujące konie w wieku 18+
konie chude i w złej kondycji
konie o ograniczonej sprawności
konie cierpiące na zespół Cushinga
konie o złej kondycji mięśniowej

https://www.ntb24.pl/Pavo_18Plus

Ja polecam  😉 a raczej mój 7 latek  😀
Też wielbię Equichampa mimo ceny 😉

Opis Pavo znam, aczkolwiek z opisami bywa różnie. No i druga kwestia jest taka, że to na czym inne konie wyglądają spoko, mojemu niekoniecznie służy.

Jednak w tym przypadku po analizie składu i wartości jestem dobrej myśli 😉
belle, w sumie racja, no ta pasza potwierdzona "organoleptycznie" ;-)
Super. Na razie zrobiłam zapas na miesiąc, więc mogę zdać relację po tym miesiącu jak jaśniepanu koniowi służy 😉
Słuchajcie potrzebuję troszkę waszej wiedzy odnośnie tych "wysokowydajnych" balancerów z gatunku 100gr na 100kg, masy ciała.

Musiała bym dawać niecale 700gr na dzień. Tam pisze, że można pół na pół z owsem. ale 700gr owsa to dla mojego konia za malo.

Aktualnie jestem na paszy bezowsowej ale nie skarmiam jej pełnoporcjowo. Daje do tego owies, sieczkę z lucerny, wysłodki niemelasowane, otręby ryżowe, drożdze i witaminy.

Chciałam sobie "ułatwić" życie balancerkiem... rezygnując choć z supli, drożdzy ( i może otrębów ryżowych przy balancerze z duza ilością białka), ale nie wiem czy to ma rację bytu w naszym wypadku.
kotbury, pół na pół z owsem ? To co to za balancer? Zazwyczaj się daje 1/3 a reszta owies czyli 2/3 ?
Słuchajcie, tak mnie naszło na zastanawianie się. Jakie pasze to pasze z małą ilością cukrów a dużą ilością białka? Jakie liczby w tych tabelkach uważamy za niski cukier, a jakie za wysokie białko ?
kotbury, pół na pół z owsem ? To co to za balancer? Zazwyczaj się daje 1/3 a reszta owies czyli 2/3 ?


na większości napisane "można stosować z owsem w stosunku 50:50"
Witam, koleżanka chce kupić paszę dla klaczy śląskiej, źrebnej taką paszę na podtuczenie, czy zna ktoś i ma jakąś opinię o tej paszy https://m.olx.pl/oferta/pasza-dla-koni-basic-granulki-CID757-IDz6fHg.html#position=4&page=2
dorota, ja bym się bała tego podawać. Totalnie brak info o tym, co w środku. Brak producenta (jakiegokolwiek)...
Klami w moim odczuciu niskocukrowa pasza to <6% (choć są i takie do 3%).
Wysokobiałkowa pasza to >12%. Pełnoporcjowe pasze mają max 16% białka, wyższą zawartość mają już chyba tylko balancery.
kotbury

Ja stosowałam Pavo Gold E i byłam zadowolona. Cena nie zabija, dawkowanie było 30% balancera na 70% owsa, Planuję znowu do niego wrócić bo kobyła ostatnio wygląda aż za dobrze i muszę przyciąć treściwe.
kotbury, nawiekszości jest właśnie 30 do 70, nie znam żadnego 50 na 50.

Polecam Pavo Gold e lub RM Oat Balancer , nie mniej Pavo cenowo bez porównania czyli duźo taniej niż RM.
Dziękuję za informacje i ocenę, przekażę osobie zainteresowanej.
Wcisnę się z pytankiem.. stosuje ktoś St. Hippolyt Hesta musli light? Czy faktycznie jest taka fajna witaminowa i widać jakieś efekty po stosowaniu,  czy to taki trochę pic na wodę  :kwiatek:
kotbury, nawiekszości jest właśnie 30 do 70, nie znam żadnego 50 na 50.

Polecam Pavo Gold e lub RM Oat Balancer , nie mniej Pavo cenowo bez porównania czyli duźo taniej niż RM.


Dzięki, to poszperam, bo nie wiem dlaczego mi się to 50:50 zakodowało w głowie  🤔wirek:
Myślę nad balancerem mebio, bo mam dostawę całego hypolyta za darmoszkę do lokalnego sklepu więc mi się opłaca.

... tylko, że musze zobaczyć aby nie przkombinować, bo kobyle znów nogi puchną i teraz kminie- czy od owsa- bo go włączyłam i ziększyłam dawkę czy od upałów...
Witam, koleżanka chce kupić paszę dla klaczy śląskiej, źrebnej taką paszę na podtuczenie, czy zna ktoś i ma jakąś opinię o tej paszy https://m.olx.pl/oferta/pasza-dla-koni-basic-granulki-CID757-IDz6fHg.html#position=4&page=2



Niedużo drożej wypada terabb e Hovelera
[quote author=dorota link=topic=25.msg2880805#msg2880805 date=1564195469]
Witam, koleżanka chce kupić paszę dla klaczy śląskiej, źrebnej taką paszę na podtuczenie, czy zna ktoś i ma jakąś opinię o tej paszy https://m.olx.pl/oferta/pasza-dla-koni-basic-granulki-CID757-IDz6fHg.html#position=4&page=2


Niedużo drożej wypada terabb e Hovelera
[/quote]

Popieram, Terabb E to nasze odkrycie, naprawdę niedroga pasza a efekty bardzo widoczne. Odkarmiłam nim już konia raz, teraz odkarmiam drugi bo okropnie stracił w klinice na wadze. Dalej działa super  😉
Miał ktoś trawokulki Eggersmana albo Pavo ? Konie jedzą, czy nieszczególnie ?

I btw. już pytałam, ale bez odzewu. Jak tam się aktualnie Dodson prezentuje na tle innych marek? Zniknął na dluzej, teraz się ponownie pojawił. Cenowo wypada dość drogo a w praktyce żywienia? Kiedyś byłam bardzo zadowolona jak pamietam, ale później przedstawiciel na Polskę się wysypał.
Klami ja karmiłam Dodsonem ale tym podstawowym granulatem https://hayloft.pl/produkt/dodsonhorrell-champion-easy-cubes i byłam zadowolona. Koń dobrze na tym wyglądał, szybko się odpasł po zimie.
Przychodzę do was z pytaniem czy ktoś karmil swoje konie musli z jarpasz ?
dorota,
niech koleżanka na podtuczenie kupi granulat Unipasz (pasza pt. "koń wszechstronny"😉- za 20kg ok 30zł. Super pachnie, konie chętnie jedzą, nie rozsypuje się ,tylko zmusza do długiego przeżuwania
Czy jest jakis odpowiednik Brandona XP?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 sierpnia 2019 00:06
taki 1:1 to chyba nie, na czym najbardziej Ci zależy?
ale zobacz sobie Eggersmann Green Power/Pavo TopSport/Pavo Ease&Excel
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się