Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Trochę mnie rozśmieszył opis tego Spillersa...

Zapewnia wysokiej jakości białko wspomagające pracę mięśni i grzbietu

Aż chyba zakupię, skoro pasza ma wspomóc pracę grzbietu  😂 😂 😂

Edit: Dyskusji się przyglądam, bo my od dłuższego czasu na Brandonie XL. Nie ukrywam że szukam jakiejś tańszej alternatywy, ale Brandon ma worek 25 kg, inne tańsze pasze 20 kg lub nawet 15 kg (odpowiadający mi składowo Pavo), więc koniec końców z moich kalkulacji wynika że nie opłaca się zmieniać  🤔wirek:
Nique, dokładnie, mi także nie, bo Hoveler wyszedł mi drożej, a efekt słabiej.
Jedyne co wiem, że będzie mnie czekać w sezonie to pewnie zbyt mało energii na XS, ale pierwsze co napiszę do Hippolyta wtedy i spytam czy mogę wtedy dawać na 2 posiłki XP a na jeden tylko XS ( teraz odwrotnie daję) czy mi koń schudnie.
Perlica, faktycznie. Zupełnie nie zwróciłam uwagi na skład tego Dodsona.


A wracając do Spillersa który tu się pojawił przed chwilą. Strasznie mało go widać obecnie. Ciekawe dlaczego.
Klami, jakoś nigdy nie chwycił w PL, może z uwago na dystrybucję, że się zmieniała.
Patrząc obecną stronę to strona spillers w PL nie istnieje, a ta na https://vetfactory.pl/ jak dla mnie nie zachęca wcale.
Edit: dodatkowo żaden zawodnik tym nie karmi, więc nie ma reklamy i tak to wygląda.
Zero profilu na fb, a mają ciekawe produkty na stronie oryginalnej, i ta strona mnie przekonuje bardzo.
Perlica, no właśnie. A zastanawiam się jak to się ma do jakości. Z której ligi to pasza, że się tak kolokwialnie wyrażę.
Ja karmiłam Show Improverem. Jest w formie peletu i musli. Koń w kondycji  top, świecący, okrągły i energii w zapasie. Jadł to z owsem, nie pełnoporcjowo.
Odstawiłam całkiem, bo jak sezon się skończył, mniej roboty, to koń wyglądał już aż za okazale  😁 Na sezon pewnie wrócę.
ja szukając paszy dla naszego seniora kupiłam tego Spillersa- https://www.forhorses.pl/senior-conditioning-mix-20kg-spillers-p-169.html
nie potrzebowałam przyrostu masy bo nasz senior w dobrej kondyji wiec dostawał ok 0,8 kg jako dodatek do owsa, ale energii to mu dodało że hoho, pod siodłem wręcz go roznosiło, wiec jeśli komuś taki zastrzyk energi dla seniora potrzebny to polecam, stosunek ceny do jakosci naprawde fajny.
Dzięki dziewczyny za porady!
Na pewno zacznę od badań krwi i poczytam o paszach z wolnouwalniajaca energia i olejach.

Odpowiadajac na pytania:
Zioła dostaje na sierść i skórę bo przeszedł grzybicę w listopadzie.
Je unipasz koń wierzchowy, głownie dlatego ze był na stanie w stajni i mozna bylo od razu zaczać wprowadzac.
Myslalam o pro-linen harmonic musli ale znowu moze troche wyjsc drogo
mikstura, jakim sposobem wysyłka za free? Na stronie mają napisane, że wysyłka gratis przy zakupach powyżej 250 zł, ale nie dotyczy pasz.
https://vetfactory.pl/dostawa-i-koszty-s44
Właśnie, a są gdzieś darmowe wysyłki, pomijając animalie (na niektóre pasze) ? Rozglądam się za czyms dla folbluta na emeryturze, o ile kiedyś karmiłam Saracenem, to teraz zależy mi na wersji mocno ekonomicznej. Odpadają pasze z dużą ilością skrobii i melasy (wszelkie hilight... jak również mebio jest dla mnie za "mokre"😉
Evson, przychodzi mi do głowy tylko optifeed (od 3 worków) i NTB Ochab (10 worków), Animalia (tylko BAILEYS i Hilight ).
Evson kiedyś Eggerssmann był z darmową wysyłką w sklepie Galopada
Klami
Nie nalicza się przesyłka powyżej 250 zł nawet przy paszach, ja tak kupuję.
Evson możesz jeszcze poszukać pasz na Allegro w opcji SMART.
NTB Ochab ma przecież darmową wysyłkę na dwupaki.
jeszcze nuba ma wysyłkę za zamówienia od 500zł darmową
Dzięki dziewczyny, dalej rozmyslam nad podstawową pasza, może wreszcie dzisiaj na coś się zdecyduje:p
Natomiast chciałam dodatkowo kupić ta Protine Fat i już mam dość firmy która to sprzedaje (Agrolok)
Komuś się udało normalnie zamowic? Już dwa dni próbuje to zrobić, a to nie można mailem zamowic, a to czekam aż przysla proforme i nie wysyłają, po czym Pani dzwoni że cena zmieniła się o ponad 20 zł (od wczoraj), ok trudno, ale dalej nie mam jak wpłacić... No masakra jakaś
a z ciekawosci - jaki to koszt? czy to jakas wiedza tajemna?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 stycznia 2020 14:37
Havens.pl o ile się nie mylę to od 6/7 worków wysyła za darmo.
Prolinen też ma wysyłkę za darmo powyżej 600zł.
lusia722, jak pytałam to było 7 worków na pewno.
W Havens.pl jest darmowa od wagi 140kg. Zamawiam od nich cały czas i jeszcze nigdy nie płaciłam za przesyłkę.
Sieczka!
Szukam do 80 zł za worek:
- niepyląca
- sukces odpada
- ma to być dodatek (tzw. podwieczorek), więc nie musi mieć składu z górnej półki
- koń alergik (ważne)
- ps. mój koń zje wszystko
Maluda, powiedziałabym, że Nuba, ale niestety w moim drugim worku też jest ogromna ilość granulatu... Wracam do Sukcesu. :P
maluda, - ja używam nieco droższej, ale przedłużając na kg nie wychodzi źle - luzerne mix z hippolyta. Bardzo fajna, mogę zrobić fotkę świeżo kupionego worka. Mi starcza na jakieś pół roku (garść do każdego posiłku), jest bardzo zbita.
Baileys ultra grass.Sieczka!
Szukam do 80 zł za worek:
- niepyląca
- sukces odpada
- ma to być dodatek (tzw. podwieczorek), więc nie musi mieć składu z górnej półki
- koń alergik (ważne)
- ps. mój koń zje wszystko

Sivrite a mój drugi worek nuby tez był ładny  👀 tylko mój koń się na ten właśnie worek wypiął i odmówił w pewnym momencie żarcia  😲 potem odmówił tez sieczki z hippolyta i generalnie nie wiem o co mu chodzi  👀 jedyne co na te chwile jest w miarę dla niego ok to garść dengie healthy tummy, ratujcie mnie, bo mam go dosyc  😜
maluda, za 90 można znaleźć Dengie, która też spełnia wymogi.

Evson, Jak znajdziesz podstawową paszę ekonomiczną, to daj znać :P

Evson kiedyś Eggerssmann był z darmową wysyłką w sklepie Galopada

O właśnie - takie rozwiązanie jeszcze funkcjonuje?
A Pro linen Day Pencil jako podstawową? Ona wychodzi chyba Max 50 zł za 20kg?
Ja zamawiam z pro linen i naprawdę ładnie te pasze i dobrze wyglądają.
maluda
charlieeee

Baileys Golden Chaff-(59.95zł)-wartości odżywczych specjalnych nie ma-słoma owsiana melasowana-ale pięknie pachnie - jak sianokiszonka, jest taka wilgotnawa, nie pyli-i konie ją uwielbiają 😜 No i cena miła, i wysyłka w cenie

No i  jeszcze Pro-Linen Alfibre Regular (72 zł) - mój wybredny wciąga bez problemu
(ja często zamawiam worek Golden Chaff i worek Pro Linen, nie płacąc za wysyłkę)

Teraz będę testować St Hippolyt Pre Alpin Aspero-jest droższa, ale worek 20kg, więc cena za kg wychodzi podobnie

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się