Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ktoś może kojarzy pasze Equine Nutriplan? Jakieś opinie? 👀


Ja kojarzę ale nie wiem czy jestem obiektywna bo po prostu znam i cenię sobie ogromnie osobę, która te pasze tworzy. To jest Pani, która wyhodowała wiele polskich koni znanych, a potem trochę koni, które poszły za rozsądne (czytaj duże) za granice do dobrych nazwisk. Imho ma gigantyczną wiedzę popartą doświadczeniem, a to, że pasze są mieszane małymi partiami pod jej pełna kontrolą imho jest na plus.
Ze składników, które je czynią unikalne to opatentowany rodzaj drożdży, który mocno pomaga w leczeniu/prewencji wrzodów.

I to nie jest reklama bo ja tego nie sprzedaję i i nie mam nic.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
19 maja 2020 20:35
epk mam ten sam problem co Perlica
Pierwszy i ostatni raz biore te sieczkę ze względu na to, że dłużej ją "dłubię" niż koń zjada :/
Gillian   four letter word
19 maja 2020 21:29
Ja sobie zamówiłam ProLinen najtańszą z możliwych sieczek no i cóż, nie powala na kolana. Nie podoba mi się wizualnie, dziwna taka jest jakaś. Koń tak sobie je, no zjada ale bez większego przekonania. Mama dała mi pół worka sieczki od Podkowy i jest WOW. Świetna! Nie wiem czemu nie zainteresowałam się nimi wcześniej.
darolga   L'amore è cieco
19 maja 2020 21:50
[quote author=keirashara link=topic=25.msg2930513#msg2930513 date=1589879346]
Ktoś może kojarzy pasze Equine Nutriplan? Jakieś opinie? 👀


Ja kojarzę ale nie wiem czy jestem obiektywna bo po prostu znam i cenię sobie ogromnie osobę, która te pasze tworzy. To jest Pani, która wyhodowała wiele polskich koni znanych, a potem trochę koni, które poszły za rozsądne (czytaj duże) za granice do dobrych nazwisk. Imho ma gigantyczną wiedzę popartą doświadczeniem, a to, że pasze są mieszane małymi partiami pod jej pełna kontrolą imho jest na plus.
Ze składników, które je czynią unikalne to opatentowany rodzaj drożdży, który mocno pomaga w leczeniu/prewencji wrzodów.

I to nie jest reklama bo ja tego nie sprzedaję i i nie mam nic.
[/quote]


A ja się pod tym podpisuję, pod każdym jednym słowem. Jako żywieniowiec i osoba pracująca w poniekąd konkurencyjnej firmie. Również znam, zgadzam się w pełni i jednocześnie zachowuję pełen obiektywizm. Oni mają chyba po prostu słaby marketing i mało kolorowe worki, ale czuję, że byliby mocnym liderem na wielu płaszczyznach gdyby tylko ten marketing był choć w połowie taki jak jakość produktów  😉 Nie wiem czy pasze są smaczne i piękne, ale Ania naprawdę wie co robi i jest bardzo świadomym, uczciwym producentem. Sama swego czasu korzystałam z ich wsparcia technicznego przy tworzeniu pewnego produktu, który jest obecnie bardzo lubianym na rynku. I mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że to człowiek o ogromnej wiedzy, który wie, co robi. Z resztą mogę się założyć, że jest tutaj wielu zwolenników produktów, które były dzięki tej osobie tworzone wcześniej dla innej marki i chyba tylko dzięki niej osiągnęły tak mocną pozycję  😉
xxagaxx Dzięki! Fajnie to wygląda, podoba mi się wizualnie.
Gillian A którą dokładnie z sieczek Podkowy dostałaś?
Gillian   four letter word
19 maja 2020 22:03
Owocową  😍
kotbury, darolga, - dzięki 🙂 Moja była trener zaczęła współpracę z tą marką z tego co widziałam na fb, więc miałabym dostęp na miejscu i zaciekawił mnie ich temat. Chyba się skuszę na coś na próbę, szkoda w sumie, że akurat mash zamówiłam, bo byłby dobry obiekt testowy 😉
Zachęcona weszłam na stronę Equine Nutriplan i brak informacji czy pasza to musli czy granulat, brak składu. Czy może źle szukam i skład gdzieś jest ukryty?
anai, ja 2 razy podchodziłam do tej strony, ale też mnie nie przekonuje.
Dawkowania jakieś dziwne, bo bardzo małe, nie wierzę w takie dawkowania w realu.
anai po lewej stronie "pobierz ulotke informacyjna", fakt upierdliwe, ale sklad mozna podejrzec
to prawda, strona troche mało czytelna. Ja szukałam pełnych informacji na innych stronach, niektóre sklepy mają wstawiony opis z ulotki informacyjnej - np tu: https://tiny.pl/77jgb .
ja karmię tym balancerem nutriplanu już pewnie z rok. Jestem mega zadowolona, koń wygląda i czuje się naprawdę dobrze. Te pasze mają świetne skład, wyglądają bardzo dobrze i są niemelasowane, co dla mnie osobiście ma znaczenie. Dodatkowo jak dla mnie ogromny plus za balancery które są naprawdę skoncentrowane i skarmianie wychodzić całkiem ekonomicznie. Nie wiem jak się sprawdzają u niejadków, bo mój raczej z tych niewybrzydzających, ale jak rozmawiałam z kilkoma osobami to nikt nie zgłaszał że konie odmawiają jedzenia.
A mamy kogo kto karmi pełnoporocjowo tymi paszami?
Konia pracującego?
A próbował już ktoś pasz Dynavena?
[[a]]https://www.calkal.pl/pl/p/Pasza-DYNAVENA-ACTIV20-wysokoenergetyczna%2C-25-kg/55[[a]]

wygląda na fajny, ekonomiczny balancer
anai po lewej stronie "pobierz ulotke informacyjna", fakt upierdliwe, ale sklad mozna podejrzec


O widzisz, dzięki. Chętnie poczytam co tam siedzi 🙂
A.kajca   Immortality, victory and fame
20 maja 2020 12:30
Equigrav, ja mam właśnie pierwszy worek. Pasza bardzo ładna, nie klei się, nie pyli, koń chętnie zjada i energia do roboty jest naprawdę fajna 🙂
Czy wasze niejadki jedzą Pro-Linen Rice Boost?
Chyba się skuszę na coś na próbę, szkoda w sumie, że akurat mash zamówiłam, bo byłby dobry obiekt testowy 😉


Zamów sobie balancer.
Lov   all my life is changin' every day.
21 maja 2020 18:38
darolga, to jak Ty polecasz, to może się skuszę 😁

Moje co prawda cały czas na Mebio, nie narzekam, ekonomicznie wychodzi przy większych zamówieniach. Ale jeśli faktycznie w Nutriplanie dawkowanie takie, jak piszą, i dorzuciliby jakiś rabat za większe zamówienie, to brzmi jeszcze sensowniej. Muszę się wczytać, skoro tak zachwalacie 😉

I podbijam się do pytania, ktoś karmi pełnoporcjowo konia w mocniejszym treningu?
Mnie boli to, że przy paszy, którą biorę pod uwagę (Dressage Formula) akurat nie ma ulotki 🤔 No nic, chyba się skontaktuję i poproszę o próbkę po prostu. Bardziej do naocznego sprawdzenia, niz częstowania konia, bo ten to żre wszystko, to mi się podoba lub nie 🤣
Paszy dla wrzoda typowej, ale w treningu i tak nie ma ....
A Nutriplan tylko dla 30 koni w górę? Czy są w stanie wysłać dla mniejszej ilości ale zapas na 2-3 miesiące? Bo opis na stronie sugeruje ze jak się nie ma swojej stajni to w sumie słabo opłacalna sprawa.
Lov   all my life is changin' every day.
21 maja 2020 21:47
xxagaxx, właśnie negocjuję 😁
Te pasze można kupić w innych sklepach, coś jest w animavecie, tu więcej https://hayloft.pl/?s=Nutri+plan+
Lov   all my life is changin' every day.
22 maja 2020 15:17
anai, pytałaś o niskie dawkowanie - to są jednak balancery, dlatego 1.5 kg :/ pełnoporcjowa jest jedna czy dwie. I wyliczono mi dość dużo paszy, 3.5kg na dzień, teraz mój dostaje 2.4 i funkcjonuje dobrze.

Ale wysyłają mniejsze ilości też 😉
Lov, 2,4 ? Czym kkarmisz,  bo już zapomniałam   😡

I podbijam się do pytania, ktoś karmi pełnoporcjowo konia w mocniejszym treningu?


Z tego co wiem to dużo tego idzie za granicę.

Tak jak piszecie głównie celują w stajnie bo jeszcze ich nie stać aby utrzymać się z detalu. Polski rynek paszowy nie jest jakiś kosmicznie wielki i jak to przy każdym produkcie rzeczy jakościowe przegrywają z masówką.

Co do karmienia wrzodowców to ja bym zadzwoniła i się dopytała. Wiem, że tam jest/był plan stworzenia pasz takich top ściśle dedykowanych tym problemom tylko właśnie- wielkość polskiego rynku jest mało zachęcająca jak się nie dysponuje kapitałem aby przez x czasu dopłacać do interesu.
Innymi słowy- ile jest w pl realnie osób, które mając konie wrzodowe, mają je w wysokim treniengu i są mega świadome wybitnie specjalnych potrzeb żywieniowych tych koni i do tego dysponują kasa aby za te potrzeby pełnoporcjowo zapłacić.
Trudny rynek.

Ja im mega kibicuję. Mnie chwilowo nie stać aby tym karmić regularnie. Liczę, że np. wjadą na allegro z opcją smart. Wtedy bym kupowała balancer bo jest imho fenomenalny, a energię bym sobie dobrała w końcu z jęczmienia i innych - tak, jak mój kon potrzebuje.
Może też mam trochę partriotyczne pobudki bo to jest firma z polskim kapitałem.

I tak już zupełnie z boku - ale myślę, że to ważna dyskusja - jakość pasz bardzo ciężko zakomunikować, a jeszcze trudniej zweryfikować.
W końcu wszyscy piszą o "świetnej jakości" tylko ona może być na wielu płaszczyznach. Zarówno jako jakość składu- czy wszystkiego jest tyle, ile trzeba i jak trzeba, przez jakość surowców, mieszania, czystość, jak z czego robione są frakcje granulowane itp. itd.

Wbrew temu co się potocznie sądzi "jakość" to nie zawsze - świecący koń, który chętnie je - bo na tej zasadzie to miliony dzieci, które w dorosłym życiu wyrastają na cukrzyków czy osoby z nowotworami trzustki- a są karmione białą bułką, ziemniakami ze schabowym i słodyczami - też może być uznana za "żywione jakościowo" jak się na nie patrzy w dzieciństwie.
Chodzi mi o to, że pewne problemy wynikające z żywienia wychodzą niejako po latach. Konie żyją znacznie krócej niż ludzie ale jednak na tyle długo, że często trudno jest uchwycić niewłaściwa jakość żywienia jeśli wszystko wygląda cacy na zewnątrz.
Hej kto z Was podaje makuch lniany na sucho i który ? Z ardexu twb sypki zalewam, ale jakos boje sie podawać  suchy... a potrzebuję coś, żeby zostawiac jak mnie nie ma, nie chce prosić stajennych o zalewanie, bo mają, co robić
maxowa, ja podawałam peletowany z lokalnej olejarni.  Po zalaniu nawet nie bardzo chciał pęcznieć czy cokolwiek, więc dawałam na sucho.
U nas prawie wszystkie konie zimą dostaja na sucho- mieszany z owsem.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
24 maja 2020 12:20
maxowa,
ja daję ten z ardexu na sucho.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się