Jakie pasze dajecie swoim koniom?

somebody dla wybrednych spillers meadow herb jest niezastąpiony 🙂
Ja mojemu skunksowi zaczęłam dawać musli la rosslet i sieczkę z hippolyta, bardzo mu smakuje 🙂
adrianna - ja dawałam pasze tej firmy przez 2 lata i nie narzekałam. Koń wyglądał naprawdę dobrze, troche miał dużo energii, ale to dlatego że wtedy karmiłam jeszcze owsem i dawałam go sporo. Jako pasza dla mało pracującego lub rekreacyjnego konia, ten Classic Mix jest bardzo fajny.  Dla młodego też ok.
Ale dawkę zmniejsz jeśli dajesz i musli i owies.
Pasze Equi First to nie jest może jakiś cud nad cudy, ale sa naprawde przyzwiote i mają dobra cenę. Tylko sieczka jest kiepskiej jakości.

Swoją drogą nie zaniżasz wagi swojego konia? 250kg? Ile on ma lat?
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 16:13
branka nie znam jego wagi, przypomianam sobie tylko ze kiedy byla kastracja. Mowili o ilosci dawki usypiajacej w przeliczeniu na wage konia, mowili ze te 220 wazy napewno, wiec pisze ze jesli wazy 250 kg. Nigdy go nie wazylam. Teraz ma 1,9 miesiecy. A czy w takim razie kiedy dostaje mniej owsa i te pol kg paszy to tak ze za duzo? Kiedys slyszalam ze musze patrzec rowniez na to ze on rosnie.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 kwietnia 2010 16:15
branka, myślę że Adriannie chodziło o sytuację hipotetyczną żeby wiedzieć jak przeliczać ilość paszy na wagę konia. Mogła podać równie dobrze 300 kg czy 500, dlatego przed wagą konia dała "np." 😉
Ale ile dokładnie kg owsa dajesz?
rzeczywiście w tym wieku intensywnie rośnie więc ma zapotrzebowania energetyczne. Możesz dawać np pół na pół - po jakieś 1,5 kg, choć nie widze konia, wie wiem w jakiej jest kondycji, dla jednego to będzie mało, dla innego dużo 😉 Musisz trochę wyeksperymentować to ile mu dawać albo najlepiej się poradzić kogoś, kto zna konia, np swojego weta.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 16:25


To zdjecia z przed miesiaca wyglada tera troche lepiej, niestety nie wiem ile dostaje owsa dokladnie. Poniewaz kazalam teraz troszke zmniejszyc ze wzgledu na ta pasze. Dostaje jakies pol kg tej paszy + owies + witaminy. Na weta nie mam co liczyc, on nie wie......  Juz raz go pytalam po kastracji powiedzial ze moze mi pozyczyc ksiazke.  🙄
Spróbuj ustalić dokładną dawkę owsa jaką dostaje. W każdym razie na tych zdjęciach dobrze wygląda.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 16:42
Ok jutro sie dowiem i napisze.  😀  :kwiatek:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 kwietnia 2010 18:36
Dla mnie pasze Equifirsta mogą służyć jako urozmaicenie posiłku, nie oczekiwałabym po nich żadnych cudów. wiele razy dostawałam (niestety) próbki pasz Equifirsta i na pewno nie zdecydowałabym się na karmienie perłno-porcjowe, bo jak dla mnie skład był zbyt ubogi. poza tym naczytałam się tylu negatywnych opini, że nawet nie chciałam eksperymentować
ale tak jak mówię, jeżeli ktoś chce tylko tanio urozmaicić posiłek, to czemu nie.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 20:38
Nie wiem czy w tym ukladzie cena ma cos wspolnego polecila mi laska jakas pasze eggersmana i nie bylam kompletnie zadowolona, z ta pasza jest inaczej. Mlody przytyl, lepiej wyglada i chetnie ja spozywa. Nie jestem zwolennikiem tanich rzeczy ale co mam zrobic? Kupywac na sile?  🤔wirek: To jest pierwsza pasza poza sukcess dla zrebiat, ktora jest dobra. Uwazam ze patrzac na zywienie konia trzeba podejsc indywidualnie, nie mowie o sprzecie bo to sie zgadza. Kon nie patrzy na cene czy firme, tylko zre co mu smakuje czy nie?  🙄
Ja uważam, że Equi First można dawać i jako podstawową paszę. Skoro niektórzy dają tylko owies... to musli naprawdę jest niezłe i na pewno bardziej wartościowe niż dawanie jednego rodzaju zboża.
Owszem, ja wole prywatnie Spillersa, ale ja w ogóle mam bardzo specyficzną dietę ze względu na kopyta(do tego mam konia, który większosci pasz nie tknie - im bardziej pachną tym bardziej go odrzuca i przez to nie mogę skarmiac np Dodsonem, bo jest prostest), a myślę że dla takiego 2latka jak ma adrianna ten Classic mix to dobry wybór, szczególnie za tę cenę.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 21:38
No ja niestety nie mam wlasnego wielkiego doswiadczenia z paszami mam dopiero 3 czy 4 ale ta jest dobra. Nie mam wybrednego konia, bo nie zostaje nic w zlobie, ale jadl jej sporo mniej i mniej chetnie. Nie wiem zobaczymy narazie to jedna z lepszych. Zobaczymy jak worek sie skonczy i jutro powiem co i jak z owsem...  :kwiatek:
Wiesz, to że koń coś je to jeszcze nie znaczy, że to dla niego dobre. Cukier konie lubią a zdrowy nie jest 😉 Ale moim zdaniem możesz spokojnie to musli dawać.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 21:46
Nie no ale wiadomo ze cukier nie jest zdrowy, a raczej pasza specjalnie dla koni nie zaszkodzi. Bo wiadomo ze cukier nie jest specjalnie dla koni.  😀
Ja uważam mimo wszystko, że wiek w jakim jest Twój koń jest bardziej wymagający i to właśnie teraz warto postawić na paszę dobrej jakości, a nie tylko taką jaka mu smakuje
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 21:50
No ale ja kupilam eggersamana i nie bardzo teraz tez nie wiedzialam czy bedzie mu smakowac, to jaka pasze polecicie mi na przyszlosc?  🙂 I co zrobic jesli jednak nie bedzie jej chcial? Wpychac mu czy jak?  😁  :kwiatek:
pisałaś, ze nie jest wybredny. Wiele koni musi się po prostu przyzwyczaić do nowej paszy i później już nie ma problemu. Mój potrafi zostawić marchew jak jest np. mocniej spryskana, a np. spillersy je wszystkie jak leci. Patrz na skład przede wszystkim, pasza powinna mieć trochę więcej białka, Twój koń rośnie. Nie uznaje za bardzo dawania paszy dla frajdy, oczekuje konkretnego działania i efektu i tym samym się powinnaś kierować przy wyborze dla swojego.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 kwietnia 2010 21:54
a myślę że dla takiego 2latka jak ma adrianna ten Classic mix to dobry wybór, szczególnie za tę cenę.

a ja się nie zgadzam  😉 moim zdaniem młody koń, w kluczowym momencie rozwoju, potrzebuje możliwie najlepszych pasz, a Equifirst jest co najwyżej średnią.

Adrainna w wątku o młodych koniach dziewczyny rozmawiały o paszach dla młodziaków. poczytaj, może znajdziesz coś dla siebie 😉
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 21:58
Ok dzieki  😀 Ale to co ta wtedy wyrzucic?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 kwietnia 2010 22:00
a po co wyrzucać? skarmić do końca 😉

edit. literówka
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 22:01
O Ok juz sie balam ze musze teraz na biegu cos brac, bo inaczej bedzie slaby........  😵  :kwiatek: Juz tam lece.

I gdzies daleko pisza o tych paszach?  🙄 Szukam i9 nie widze.  😡
No tak tylko pytanie czy adrianne stać na 'lepsze' pasze. Bo nie ukrywajmy nie każdego własciciela stac na żywienie Spillersami. Ja musiałam sprzedac pół siodlarni, żeby móc zapłacić za te cholerne worki 😵 Owszem, jestem zadowolona żywiąc tym, koń też i kopyta także, ale finansowo mnie to wykańcza...
A Egui First też jest nieźle zbilansowany, a 2 razy tańszy. Ja kiedyś miałam spis dokładnych składów i dokładne analizy chemiczne każdej firmy, która byłam zainteresowana i to wszystkich pasz z tyvh firm(zresztą większosc wciąż mam gdzies rozsiane po komputerze) i naprawdę aż tak ten Equi First nie dostaje, nie rozumiem czemu jest traktowany jako pasza II kategorii.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 kwietnia 2010 22:17
Adrianna w rejonach 99 strony 😉

Branka ja EF traktuje jakos srednia paszę, bo widzę chocby różnice w wyglądzie- Spillersa, Dodsona sama mam ochotę zalać mlekiem i zjeść, widzę marcheweczki, ziólka, czytam o dodatkach (np na stawy). a próbki EF (przepakowywane ze zwykłych worków) wyglądają mało zachęcająco, a w składzie nie ma takich substancji jak np MSM czy Yea-Sacc (a moj senior Yea-Saccu bardzo potrzebuje).

biorąc pod uwagę, że karmię wyłącznie Dodsonem (bez owsa, samo muesli plus sieczka, probiotyki, olej sojowy i Life Force Formula) bardzo mi zależy, żeby pasza była możliwie najlepsza.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 22:19
Nie mam napewno problemow finansowych choc nie powiem ze w tym miesiacu i nastepnym nie kupie nic, poniewaz zaczynaja mnie uzalezniac konskie zakupy. A ze kupuje wszystko nowe, tylko dobrych firm to pochlonelo mnie to 6000 wiec nie chce juz przeginac bo mam do zrobienia jeszcze dach w domu i ocieplenie....  🙇 Nie ukrywajmy milionerem nie jestem, a to potrafi uzaleznic.  🤔wirek:

A w takim razie moge prosic o link do dobrej paszy dla konia mlodego?
adrianna  z lepszych rzeczy możesz np rozważyć Stamm 30 firmy Blue Grass, myśmy to zamawili dla klaczy źrebnych i młodych koni i naprawde było widac efekty bardzo szybko.
To kosztuje 150zł za worek, ale daje się tego mało, jako uzupełnienie diety i starcza na długo.

YoungStock Pellets ze Spillersa(granulat dla młodych koni) kosztuje 80zł za worek 20kg. Też moge tę paszę polecić  http://www.spillers-feeds.com/pl/Poland/header-bottom/Produkty-i-dystrybutorzy/Pasze-Hodowlane/Pasze-response-slow-release-energy/
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 22:31
A ktora lepsza? Tak powaznie z doswiadczen?
Mam większe doswiadczenia z tym pierwszym. Bardzo pozytywne. Ale nie umiem powiedziec na 100% które byłoby lepsze dla Twojego konia. Możesz jeszcze przejrzec ofertę z Dodsona.
Trzeba podchodzić do tego indywidualnie. Możesz poprosić o porade żywieniową kogoś z Dodsona(np caroline z tego forum). możesz też napisac czy zadzwonic do dystrybutora Spillersa i też Ci pomogą.
Żywienie to nie jest takie hop siup, spróbuj trochę zgłębić temat, w tym wątku zresztą było sporo dyskusji o żywieniu. Lepiej odłożyć o kilka dni kupno paszy, ale dobrze przemyśleć co potrzebne.

Ja np miałam bardzo duży problem jak ułozyć sensownie dietę, by konia utuczyć, by nie posypały się kopyta, by miał dośc energii do pracy, ale nie świrował. Więc dzwoniłam do wszystkich dystrybutorów po kolei 😁 I udało się, mam dietę jaką chciałam i wcale nie opiera się na jednej firmie, zresztą w ogóle nie opiera się tylko i wyłącznie na gotowych paszach. Jestem bliska bankructwa, ale koń ma to czego potrzebuje.
znalazłam tylko jedną czy dwie opinie na temat pasz ovatora, czy mógłby się wypowiedzieć jeszcze ktoś, kto stosował pasze tej firmy  :kwiatek:

szukam paszy dla Młodej, żeby ograniczyć owies, zastanawiałam się nad apfel musli
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 22:53
branka biedna jestes.  :kwiatek: Ale trzymam kciuki,  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się