Jakie pasze dajecie swoim koniom?

xxagaxx, myślę raczej, że jedyną taką polską firmą co ma własny lab i realne badania na swoje potrzeby.
blucha, też od razu pomyślałam o tym co podlinkowała Perlica, . Czemu Ci nie pasuje?
nie wiem czy nie pasuje, napisałam ze nie jestem przekonana, ale nie skreślam 🙂 , skład wydaje sie dość ubogi i dawkowanie dość małe, ja wiem ze to nie zawsze świadczy o tym ze nie przytyje na tym ale wiesz- nie przytyjesz tylko na tym czego nie zeżresz  😂
blucha, ubogi ? To koncentrat przecież.
noo ubogi w tej ,,podstawie,, tzn otręby ryzowe, mączka z lucerny, wytłoki owocowe. mała ilość objętościowo z dużym skoncentrowaniem witamin, minerałów itp. jak zwiększe objętość to i całą reszte, a jak dostanie garstke na posiłek do złoba to będzie sie oglądał za czymś jeszcze, owszem dopcha sie sianem ale od siana nie nabiera ciała. koń choruje od połowy lutego, taki stan w jakim jest to nie jest jego ,,norma,, teraz dostaje Brandona XL i Pur Senior w prawie max dawkach, myślałam zeby zamienić którąś z tych pasz na jakąś bardziej tuczącą,  po incydencie ochwatowym po lekach musze to brać pod uwage.
Gillian   four letter word
06 kwietnia 2021 12:02
Dobra, nie kupujcie tego lnu ekstudowanego.
Wczoraj ledwo dojechałam do placu. Zdążyłam zsiąść zanim czajnik się między uszami zagotował. Brykom i kwikom nie było końca.
anetakajper   Dolata i spółka
06 kwietnia 2021 12:09
Gillian na moje nic, a nic nie podziałało :/
Gillian, ja powoli testuję dawkę przy której zacznę widzieć efekt, mam nadzieję, że nie dojdę do kilograma, na razie daję pół 😉
Kupiłam te polecane przez Was psie chrupki z Fitmin - księżna się wypięła, tak samo jak na:
- otręby ryżowe z unipaszu o zapachu landrynek - to chyba te niby marchewkowe...
- słonecznik
- jęczmień ekstrudowany
- olej słonecznikowy
- olej lniany
- każdą paszę w formie musli
- każdą paszę w formie grubego granulatu
- wszystko co ma wyrazisty zapach

Wezmę i ukatrupię....
Jak takiej mendzie zwiększyć kalorie  😵
Iskra de Baleron, dobrej sianokiszonki dac? Albo Pavo Fibrebeet - moja sie na tym na jesieni odpasla fajnie i, co najwazniejsze, sama z siebie to jadla 🙂

Mam dokladnie taka sama kobyle, dobra jest objetosciowka (w tym wlasnie fibrebeet), marchewki i granulat dla kucow, reszta niejadalna. Jak jej kupilam lepszy balancer czy olej kiedystam to rozdalam w stajni, bo sama tego przeciez nie zjem 🤣

Edit. Jablkami i kostkami cukru tez pluje btw. I wlasnie im bardziej pachnaca i atrakcyjna dla ludzi pasza tym gorzej jej podchodzi, a najlepszy jest taki szary, oblesnie slony granulat (tak, wyjadam koniowi zarcie :p), bez zadnych ziol i cudow na kiju
Iskra znam piękne musli, najładniejsze jakie widziałam i sama miałam ochotę je zjeść.. Mojemu koniowi bardzo smakowało, bez owsa. Tylko że nie wiem czy dostępne w Polsce... Salvana
Kompakt Müsli

Edit: wywalam link bo za długi..
mindgame każde musli jest niejadalne  😵

Ona jadła całe życie trawę, siano i jeden granulat.
Każda pasza o małej zawartości lucerny jest niejadalna  🤔wirek:
Lucerna w postaci sieczki tez nie, gruby granulat nie, musi być max 6mm

Koleżanki nie nadążają skarmiać moich nieudanych zakupów.

Wkurza mnie to...
Musi być jakiś sposób bo karmienie jej wiadrami paszy która akceptuje jest bez sensu...
Iskra, spróbuj Cool Musli od NubaEqui (ta z pasącym się koniem na worku), jeszcze Nature's Best od Pavo jest fajna, napisz do Nuby o próbki, NTB Ochab (czy kto aktualnie sprowadza do nas Pavo) powinni mieć próbki, czy jakieś parokilogramowe torebki/wiaderka na stronie. Baaarrdzo smaczna jest EquiGard Hippolyta, szkoda tylko, że cena co chwilę idzie w górę. Ktoś tu polecał Mebio Frutti, a jak nie owocki, ale dalej słodkie to VitalFiber Hippolyta, Hippovet ma próbki. Możesz zerknąć jeszcze na Magię/MagicHorse i EquineNutriPlan. Eggersmann jest zachwalany i też są u nich do dostania próbki i mniejsze gramatury.
Iskra, a próbowałaś z różnymi konsystencjami jedzenia? Ja na moją długo nie mogłam znaleść patentu i co worek to był do niczego, bo jeść nie chciała. Trochę udało mi się wypracować sposób na niektóre rzeczy, chociaż z nowymi rzeczami zawsze to jest jedna wielka niewiadoma. Ale np. zauważyłam, że lubi zjeść namoczone rzeczy, które mogą się zmienić w przysłowiową breję. Po zimie musimy trochę kg nadrobić i dobrze wchodzą np. mocno namoczone wysłodki z suszem z lucerny, mesz itd. Może spróbuj zmienić trochę konsystencję?

PS. Co do musli moja np. przeważnie nie przepada, bo uważa że to co nie jest granulatem albo większym kawałkiem to jest jakąś resztką, której za nic nie chce tknąć. Przez te niby "resztki" (czytaj drobne kawałki) to nigdy ze żłobu nie wyjada do czysta. Nawet owsa  🙄
Iskra de Baleron, blattin. Drobna, szara, bezwonna 14 MJ+.
Halo Chętnie zjadane? Myślałam o niej ostatnio czy nie spróbować Blattin albo Fitmin, bo skład ok, energia jest. Tylko nie ma żadnych próbek czy nawet zdjęcia jak to wygląda 😉 
Iskra może pytanie od czapy ale na pewno wszystko ok z zębami? To jest nieprawdopodobne żeby koń nie chciał totalnie nic jeść. Smakołyków też nie je?
Halo dzięki, spróbuję.
mindgame
Nie lubi zapachów i nie lubi dziwnych konsystencji.
To wynik chowu na jednym rodzaju paszy.
Brak różnorodności w młodości poskutkował wybiórczością - nie nauczyła się różnych smaków i konsystencji itd.

Je marchewki, jabłka, czasem z rozpędu zje buraka.

Nie tknie papki i sypkiego - pokruszone granulki są niejadalne.
Fitmin który jest kruchy tez jest niejadalny.
Mesh każdy bleee
Każda pasza na mokro odpada.

To wyglada tak że albo powąchawszy odchodzi - wystarczy malutka garstka obcego zapachu, albo z rozpędu weźmie do paszczy, nieruchomieje i wypluwa  🤣

Dodanie oleju skutkuje tym że niechętnie i z obrzydzeniem zje ale polowe tego co powinna  😵
Witajcie ludy!
Jaką polecacie sieczkę niskoenergetyczną z niską zawartością skrobi i cukrów, a przy tym nie będącą nijakim ścierwem. Niestety sprzedaż mojej wcześniejszej została zakończona i teraz zaczyna się problem.
Iskra to bardzo ciekawy przypadek. Trochę ci współczuję. 
Iskra to bardzo ciekawy przypadek. Trochę ci współczuję. 


Dzięki  🙂
Też sobie współczuję  🤣

Zwłaszcza że mój drugi koń to odkurzacz i wieprzek...
Bardzo ciężko to pogodzić  🤣
Ostatnio pojawiła się taka nowość z firmy którą od dłuższego czasu karmiłam psy. Na ten moment wypuścili jedno podstawowe musli ale czytałam że pracują już nad wersją hodowlaną i sportową. Co myślicie o tym składzie?
SKŁAD: Płatki jęczmienne, Odwodniona mączka z lucerny, Kukurydza termo płatkowana, Suszony i rozdrobniony chleb świętojański, Mąka ekstrakcyjna z ziaren słonecznika bez łuski, Mąka Kukurydziana, Mąka sojowa oczyszczona, Melasa z trzciny cukrowej, Mąka z pszenicy durum, kiełki szafrańczynu, otręby pszenne miękkie, wodorowęglan sodu, węglan wapnia ze zmielonych skał wapiennych, chlorek sodu, tlenek magnezu.

Składniki analityczne: Białko surowe 12,50%, Tłuszcz surowy 2,50%, Włókno surowe 11,80%, Popiół surowy 5,60%, Sód 0,18 %, Lizyna 0,45%, Metionina 0,20%.

Dodatki na kg

Witaminy: 3a672a Witamina A (octan retinylu) 5.600,00 IU, 3a671 Witamina D3 (cholekalcyferol) 140,00 IU, 3a700 Witamina E (all-RAC-α-tokoferol) 14,00 mg, 3a821 Witamina B1 (monoazotan tiaminy) 0 , 13 mg, Witamina B2 (ryboflawina) 0,14 mg, 3a315 Niacynamid 2,59 mg, 3a831 Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 0,11 mg, 3a710 Witamina K3 (wodorosiarczyn sodowy menadionu) 0,11 mg, 3a890 Chlorek choliny 3 , 50 mg, Pierwiastki śladowe: 3b201 Jodek potasu (jod 0,07 mg) 0,09 mg, 3b101 Syderyt węglanu żelaza (II) (żelazo 0,30 mg) 0,62 mg, 3b502 Tlenek manganu II (mangan 2,10 mg) 2,71 mg, Aminokwasy: 3c301 Technicznie czysty DL-metionina 3,41 mg, 3.2.3 Technicznie czysty monochlorek L-lizyny 0,65 mg.

Przy okazji czy ktoś z Was próbował sieczki z Eggersmana ALFALFA Gastro. Nie wiem czy ja mam pecha że dostaje pylące resztki z produkcji i proszek zamiast pasz czy ona taka jest?
noneczka98, u nas jest w stajni ta sieczka, tzn. nie ja ją mam, ale wygląda dobrze.
Jak bardzo zbita jest sieczka z lucerny z Agro-vital (22 kg)? Da radę ręką w rękawiczkach, czy do rozbijania kopystką?
Iskra de Baleron, jeszcze innej konsystencji masz pasze Chrupkę, to jak karma dla psa wygląda 😉 może podpasuje?
A otręby ryżowe? One bezzapachowe małe granulki.
noneczka98 właśnie do mnie idzie sieczką eggersmana alfa alfaalfa gastro, mogę zrobić fotki. Jak będzie słabej jakości to więcej nie zamówię. Teraz skorzystałam z promocji -10% to wzięłam na spróbowanie. A za dwa miesiące wrócę do Sukcesu jak uzupełnią zapasy 😉
Noneczka98 ... ja bym chyba nie chciała karmić konia mąką z melasą...
BlueHorse ja tą sieczką karmię wrzoda. Olbrzymia poprawa we wszystkim.
Ostatnio pojawiła się taka nowość z firmy którą od dłuższego czasu karmiłam psy. Na ten moment wypuścili jedno podstawowe musli ale czytałam że pracują już nad wersją hodowlaną i sportową. Co myślicie o tym składzie?
SKŁAD: Płatki jęczmienne, Odwodniona mączka z lucerny, Kukurydza termo płatkowana, Suszony i rozdrobniony chleb świętojański, Mąka ekstrakcyjna z ziaren słonecznika bez łuski, Mąka Kukurydziana, Mąka sojowa oczyszczona, Melasa z trzciny cukrowej, Mąka z pszenicy durum, kiełki szafrańczynu, otręby pszenne miękkie, wodorowęglan sodu, węglan wapnia ze zmielonych skał wapiennych, chlorek sodu, tlenek magnezu.


Noneczka98 ... ja bym chyba nie chciała karmić konia mąką z melasą...


O kurde, rzeczywiście. Oo 5 rodzajów mąki w paszy dla konia. Płatki jęczmienne, mąka, melasa i dodatki witaminowe. Ja pierdzielę, ktoś tak konie karmi? Oo Chyba firma powinna jednak przeanalizować swoją chęć wejścia na rynek końki.
noneczka98 właśnie do mnie idzie sieczką eggersmana alfa alfaalfa gastro, mogę zrobić fotki. Jak będzie słabej jakości to więcej nie zamówię. Teraz skorzystałam z promocji -10% to wzięłam na spróbowanie. A za dwa miesiące wrócę do Sukcesu jak uzupełnią zapasy 😉


Jezusie. Ja to chyba mam pecha do zamówień poprostu. Zamówiłam granulat z fitmina - proszek. 1/3 worka wywaliłam reszte przesiane przez sitko skarmiłam.  Napisałam reklamacje ponoć to pojedyńczy przypadek dostałam nowe dwa worki w których suyiacja się powtórzyła i zrezygnowałam. Ta sieczka u mnie to było coś pokroju proszku, jakieś tam większe źdźbła się trafiały ale niestety wszystko tak pyliło że nawet na ściankach pojemnika się osadzało gdzie przy innych sieczkach tego nie było.  Widocznie nie mam szczęścia..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się