Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Perlica, nuby nie kupię, raz że za wiele razy się przejechałam, dwa- jak dlamnie za ciężko się z nimi współpracuje. Dodatkowo ceny nuby aktualnie wywołują u mnie uśmiech 🤣 choć przyznaję, że pomysł z granulowaniem tej pylistej frakcji jest genialny. Hartog mnie nie kupuje zupełnie i Maniusiowi też nie przypadł do gustu 😋
mam właśnie sieczkę nuba belly i jest cudowna 🙂 a mój koń ją uwielbia.
anetakajper, jaki balancer masz na myśli?
kitty, masz jakieś foto tego Blattina? nie wiedziałam że mają tez sieczki, ale widzę je w forhorses.

Ja po podwyższce Brandona przerzucam się na Eggersman ponownie, bo byłam 2 razy na tych paszach. Mam dostawę w stajni , więc mi wygodniej. Zobaczymy, idę w kombinację:
Energie Pellet ( wcale nie ma dużo energii, więc nazwa myląca jednak) oraz moje ulubione Green Power.
anetakajper   Dolata i spółka
22 kwietnia 2021 13:25
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 kwietnia 2021 13:29
Gdzie zaopatrujecie się w komponenty? Mój dostawca z olx zniknął...
Szukałam gotowca, ciężko z tym. Mieszanie u jakiegoś producenta wyjdzie raczej mało opłacalnie jednak wiec chyba zdecyduję się na mieszanie w domu.
Co do sieczek z lucerny (czystej bez dodatków słomy traw itp.) to mi ten temat tez spędza sen z powiek. Ja zazwyczaj kupowałam z sukcesu, nie jest to może sieczka idealna ale, w dobrej cenie, zielona, pachnie lucerną, trochę się pyli ( ale to tez zalezy od worka) uważam że jakość adekwatna do ceny. Niestety zawsze pod koniec sezonu mają braki w magazynie i trzeba czekać do nowego pokosu (okolice maja-czerwca). Teraz też się wspomagam innymi firmami i wnioski mam takie:
-Dengie Alfa-a-original tak lepkiego ulepka to ja w życiu nie widziałam, po wymieszaniu jej w wiadrze z paszą miałam całe czarne i klejące się dłonie, konie jadły a ja miałam kupe codziennego mycia + nie jest za tania
-Hoveler Luzerne mix - mocno sprasowana, brązowawa , mało pachnie lucerną, ma niby dodatki ale ujdzie, niestety muszę zamawiać kurierem a to dodatkowy koszt
-Derby Luzerne Pur, fajna "mięciutka", zielona, drobno pocięta, troszkę się pyli ale delikatnie, uważam że chyba najlepsza z nich wszystkich, plus że można zakupić przez allegro smart
-Jar-Pasz dramat i porażka, konie zjadły ale nigdy więcej...
zastanawiałam się jeszcze nad Pro-line Alfibre Lucerne, ale nie wiem czy chcę znów ryzykować...
ja też przerobiłam dużo sieczek (m.in. Dengie, Hartoga, Hoveler, ProLinen) i moi ulubieńcy to Dengie Alfa-A Molasses free (bardzo mocno pachnie kozieradką, więc to raczej dla mniej wybrednych koni) i zwykła lucerna z Prolinen, której kupiłam kolejne 3 worki właśnie. jest fajnie cięta w takie średniej długości włókna, nie pyli się, nie jest zbita, taka fajnie wilgotna, koń wsuwa. także ze swojej strony polecam bardzo
Jaką polecacie super odżywczą kaloryczną paszę? Jako postawienie na nogi po szpitalu całkiem sprawdził się Saracen recovery, ale jestem ciekawa Waszych opinii. Miło by było gdyby znalazło się coś ciut tańszego 😉 aczkolwiek patrząc na obecne ceny pasz liczę się z tym, że nie będzie to możliwe.
caverra_afk, dzięki za opinię, następnym razem zamówię z Proline
timionowa Ja polecam mebio build up, zadziwiająco szybko na tym odpasłam kobyłkę po dużym zarobaczeniu
Między zdjęciami jest ok 1,5 miesiąca

Edit
Jeszcze trochę jej brakuje, ale jak na te kilka tygodni to moim zdaniem sporo przytyła 😅
92D6B3C1-F605-4545-9CB4-2B180025DF83.jpeg 92D6B3C1-F605-4545-9CB4-2B180025DF83.jpeg
charlieeee, Ile dajesz tego Mebio? Je tylko to, czy mieszasz z czymś?

Dojrzałam do dorzucenia młodemu paszy, planuję go dać teraz na mix owies/build up/otręby ryżowe i myślę nad proporcjami, żeby to jak najlepiej zadziałało.
Mój się na mebio build up wypiął kompletnie po jakimś czasie, a też efektu za bardzo nie było... No ale to ciężki przypadek.
No właśnie też mam w otoczeniu przypadki, że mebio nie zadziałało. Ale chcę dać szansę, może akurat. A jak nie, to jeszcze Brandon będzie brany pod uwagę.
U nas na przytycie dobrze sprawdził się Saracen Show Improver Mix i Dodson & Horrell Build-Up

Co do sieczek Malina_M to Derby Luzerne Pur, wychodzi podobnie cenowo jak Dengie, tylko Derby ma worek 15kg a Dengie 20kg.
Też lubiłam Sukcesa , obecnie biorę Dengie bo jest akurat mam dostępne ale jakoś nie jestem nią zachwycona.
Mam w planie spróbować jeszcze Fibre All in One sieczka z lucerny 20 kg Equifirst
timianowa, Mnie bardzo dobrze sprawdziło się Grow-up z Agrovitala.
Klacz odpasałam na tym dwa razy, za każdym razem po zaburzeniach metabolicznych powodujących chudnięcie do wyglądu modelu do końskiej anatomii. Wróciła do siebie za każdym razem bardzo ładnie i szybko.
Mebio Build Up z otrębami ryżowymi działa.
Ja ostatnio skusiłam się na sieczkę AGROBS Luzerne + kliniczna sieczka na wrzody 15 kg i jestem zadowolona choć jest dość droga. Ładna zielona sieczka nie pyli (nie wiem jak przy końcu worka). Koń je chętnie i o dziwo giry nie puchną , jak to jej się zdarzało po sieczce sukcesu.
flygirl je mebio + owies + sieczka na śniadanie i obiad, a na kolacje wyslodki lub mesz
Mebio dostaje ok 700-800g na posiłek 😊
Poszukuję suszu z lucerny granulowanego. Najlepiej ze smartem 🙂
Kojarzę, że w którymś wątku zwracaliście uwagę na to którą warto kupić, a którą warto omijać. Niestety - nie bardzo potrafię znaleźć te informacje - czy jakaś dobra dusza może się podzielić doświadczeniem? 🙂
ancyk0991
Przesuń dwie karty wstecz. Ja pytałam o to samo i na pewno znajdziesz coś dla siebie 😉
aguchaka,
dziękuję 🙂 Tak, faktycznie są tam informacje, choć praktycznie tylko o rolnecie. A ja naprawdę kojarzę duuużo obszerniejszy wątek 😉

Powiedz mi: zamówiłaś ostatecznie z rolnetu? Jakościowo ok? 🙂
Ja cały czas trzymam starszą klacz na lucernokulkach sianokulkach i wysłodkach z rolnetu. Brak zastrzeżeń. Ładnie pachnie.
BUCK   buttermilk buckskin
26 kwietnia 2021 22:38
Czardasz szczęściara z Ciebie. Sianokulki z rolnetu w ilości chyba ze 3 worki po ok. 2 tygodniach od otwarcia i te trzymane w domu i te ze stajni zostały wywalone bo zalatywały stęchlizna......
Nie taka szczesciara, tez przerobilam dobre kilka workow i no problem 🙂 moze jednak ta stechlizna to byl pech 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
26 kwietnia 2021 22:58
pech nie pech, straciłam odwagę kupować kolejne i zaryzykowałam "wafle" z Jar-Pasz, czyli trawa z lucerną 50/50, konio nie puchnie i lecimy na tym 🙂
Ja śmierdzące przygody miałam z zachwalanymi tutaj velti. Koń odmówił jedzenia całkowicie.
Żeby nie było, że chwalę bezpodstawnie, to wącham przed i po namoczeniu KAŻDĄ partię. A skarmiam tego sporo.
charlieeee, A w jakim jest wieku bo widzę że młoda? Zastanawiam się czy 8 miesięcy to już czas przejść na Bulid Up czy zostawić ją jeszcze na Fohlen Musli... Mam wrażenie że się za bardzo spala ale cóż, może dlatego że jeszcze dziecię...
jeśli już ,,musisz,, dawać pasze to jednak te dedykowane dla żrebiąt w odpowiednim wieku a nie dla dorosłych koni, są na rynku pasze dedykowane nawet do 3 roku życia.
blucha, a co to znaczy 'musisz dawać paszę', sugerujesz dzieciaka trzymać o samym sianie? 🙂
noneczka98, myślę że blucha, miała na myśli owies
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się