Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Brał ktoś z Was otręby ryżowe, te sypkie, za 49 złotych za 25 kilogramów, z Allegro? Jest jeden minus z września 2020 właśnie na temat moli w otrębach ryżowych, ale widzę, że z samego maja już jest 7 plusów i gość tego sprzedaje hurtowe ilości, więc to chyba jednorazowa wtopa?

Remson, to nie lepiej domieszać, uhm... Siemię lniane? :P U mnie w paszowym po chyba 6 złotych za kilo.
Remson ciekawa opcja 😀
To fakt, Sukces jest biedny składem, ale bardzo glutowaty 😅
Przy meszach zauważyłam też, że zalane wrzątkiem robią lepszego gluta, niż zalane na zimno - nawet jak można dawać zalane na zimno.
Ubogi składem???
śruta lniana, śruty zbożowe, otręby zbożowe, płatki zbożowe, drożdże, lucerna, węglan wapnia, wodorowęglan sodu.
To o kilka składników więcej niż klasyczny mesz z trzech składników.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2021 07:36
Jak ktoś chce dodać glutowatości, to polecam kupić worek mielonego siemienia lnianego na olx, najtaniej to wychodzi i najwydajniej. Fakt, że takie wcześniej już zmielone traci to co najcenniejsze w oleju, ale jak chodzi o to żeby był glut, a nie olej i jego działanie, to jest idealnym rozwiązaniem.
espana, - tak, w porównaniu do takiego hippoveta, nuby i innych popularnych marek to wypada ubogo 😉 Wizualnie to też takie błotko.
Spoko 😉 Jak dla mnie posiada wszystko co mesz powinien posiadać. Innych dodatków szukam gdzie indziej, pojedynczo lub w paszach.
Co do glutowatości - można ją też poprawić makuchem lnianym sypkim dodanym do meszu.
Sivrite - pewnie można. chociaz worek 10kg Meszu z sukcesu na allegro kosztuje 40zl i darmowa przesylka.
Skoro siemie w paszowym kosztuje 6pln/1kg to wychodzi 60 zl za 10 kg 😀
Nawet w Jarpaszu siemie lniane kosztuje 30 zl za 5kg, wiec nagle Sukces sie super opłaca.

Poza tym, ja tam lubie kupować "gotowe" bo mam pewność że z niczym nie przesadzę a pasza bedzie zbilansowana.

Toteż mieszam Irish Mash z Sukcesem, wychodzi mi pięknie pachnący meszyk z odpowiednia konsystencja a worek wystarcza na prawie 2x dluzej
Moon   #kulistyzajebisty
18 maja 2021 11:24
W wątku wrzodowym przed chwilą czytałam, ale żeby nie robić bajzlu - która sieczka ma najmniej frakcji pylastej?
Skarmiłam jeden worek Luzerne Mix Hippolyta, którą Kulisty wciągał nosem, wylizywał żłób i zjadał nawet jak samą dałam przed jazdą. Obecnie mam Dengie Performance i też wciągał, ale od kilku dni zauważyłam że zostawia to najdrobniejsze na dnie :/ Chętnie coś mniej maltretującego portfel, acz wiem, że może być ciężko i sum summarum pewnie będę musiała pokornie wrócić do Hippolyta... 😅🤷
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2021 11:26
Moon, Nuba ma te drobne frakcje, pokruszone listki itp. zgranulowane, pyłu brak w zasadzie.
Moon   #kulistyzajebisty
18 maja 2021 11:28
zembria, zapomniałam napisać, że wykluczając Nubę bo totalnie mi ich pasze nie odpowiadają :P
Moon, sieczkę mają akurat nie pylistą własnie.
Ja teraz jestem na Dengie tej z olejem, ale właśnie też koń zostawia po czasie to co najcenniejsze w sieczce z lucerny czyli jakoś od 4 worka.
Na próbę kupiłam jeden worek Dengie Performance, bo tam jest chyba mniej tego pyłu,ale za to nie jest to czysta lucerna.
Na kolejne zamówienie biorę Eggersmana Lucernę, bo cenowo wychodzi najtaniej, a jest podobna.
Nuba mi się najmniej pyliła.
Moje oba konie tak lubią Dengie Alfa A oil bez molases free ze żrą nawet samą.
Ja niezmiennie polecam Sukces. Sieczka niesprasowana, bardzo mi odpowiada jakość tego produktu. Nie pyli.
Moon, Hartog wersja Digest ma też z tego co pamiętam (i też ktoś tu pisał) mało tej drobnej frakcji i nie jest drobna.
Ja teraz czekam na olejowana pro linen - wersja digest byla super tylko droga fciul.
Klami, w tej sieczce się coś zmieniło. Kiedyś była taka jak piszesz właśnie, ale miałam zeszły rok i jakoś kurcze coś nie tak, ale co to nie umiem powiedzieć. Przeszłam wtedy właśnie na Alfa Oil Dengie.
Moon   #kulistyzajebisty
18 maja 2021 13:13
Tfu, źle napisałam - mam właśnie tę Dengie Alfa A oil.
Z sieczką Sukcesu jest ten problem, że bywa, że jest czasowo niedostępna.
Ehh, no nic, Hippolicik wróci :P
Do koni szwagra zamówiłam lucerne z polskiego żłobu. Nie byłam tam jeszcze i nie macałam, ale na zdjęciu wyglada tak:
AFF4C5D6-9782-497E-873C-8D16C3AC9C21.jpeg AFF4C5D6-9782-497E-873C-8D16C3AC9C21.jpeg
Polski żłób sieczke ma ok, podobna w zasadzie do tej z sukcesu. Ale moj koń samej nie tknie, musze mieszac z musli. Gdzie np dengie czy pro linen pochłaniał sama bez problemu w trzy sekundy. Więc ja juz jej nie kupie raczej, ale jest miekka i calkiem ladnie pachnie, jestem w polowie worka wiec nie wiem co tam na dnie czeka 🙂
Mój koń przed jazdą dostaje litr sieczki (wyczytałam, że nawet do 3 litrów powinny konie przed jazdą żreć). Ja tyle nie daje bo nie mam czasu tyle czekać 🙂, a dwa tyle lucerny my nie możemy - nogi puchną.
Ja daję tą: http://www.royalhorses.pl/index.php/product/lucerna/
Jest jak na zdjęciu. Tą żre a sukcesowej tyle by mi nie zjadała.
Czy ktoś się orientuje jaki powinien być najlepszy stosunek otrab ryżowych do wyslodek ? Podawane codziennie jako 4 posiłek. I jaka jest ilość max ? ( koń wracający do pracy po kontuzji - musi przybrać na wadze )
Czy ktoś testował paszę Dynavena?

Pasza DYNAVENA MYO zapobiega mięśniochwatom, 25 kg

Nie umiem wstawić linka :-(


Lanka_Cathar   Farewell to the King...
18 maja 2021 18:23
Bardzo fajną sieczką jest Eggersmann Alfalfa Gastro. Zero pyłu i zero melasy.
Lanka_Cathar, zero pyłu, bo jest olejowania, niemniej jednak jest bardzo drobna. W tej cenie jak najbardziej na tak, ale nie jest to jakaś wybitna jakość.
Perlica, średnio mnie przekonuje marka która jednocześnie reklamuje swój obfity w skrobie (21%) produkt zawierający melase, gotowany owies, kukurydze itd. pisząc o przeciwwrzodowych właściwościach zawartego w niej czarnego owsa. Coś jeszcze dziwiło, ale nie pamietam już co.
Klami, Mi to nie przeszkadza zupełnie, sama podaję Brandona ,który ma tyle samo skrobii, a skład nie zachęca również, bo same otręby i lucerna, a jednak super na tym można odpaść lub utrzymać konia, choć po przecztaniu składu bez tabliczki brandon clinical itp. pewnie bym tą paszę odrzuciła 😉
Wbrew pozorom owies to nie jest jakaś trucizna, wiele koni wrzodowych świetnie go przyswaja i toleruje. Mój np. najlepiej w życiu wygląda na owsie.
Powołują się na badania poparte gastroskopią, choc tych danych jest bardzo mało, zaledwie wzmianka.
Mnie ta pasza ciekawi, ale bardziej chodzi mi o to czy ktoś ją widział, oglądał lub może karmi.
goska123   femme fatale
19 maja 2021 15:58
Co myślicie o połączeniu otrąb ryżowych, wysłodków buraczanych i lucerny? W jakim stosunku to podawać? Myślę nad tym, bo kupowanie gotowego mebio build up pozdbawi mnie jakiejkolwiek gotówki 😀
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
19 maja 2021 17:41
Ja daję otręby ryżowe i sieczkę z lucerny - bardzo fajnie się sprawdza, koń lepiej wygląda i się zachowuje (wrócił do dawnego siebie, chętnie się bawi z bratem, jest ciekawski, a nie stoi i odpoczywa non stop).
Moon   #kulistyzajebisty
19 maja 2021 19:04
Ponieważ Kulisty już totalnie się wypiął na sieczkę Dengie 🤦 zamówiłam na próbę tę z Polskiego Żłobu: https://sklep.polskizlob.pl/PZ_AlfAlfaOil-sieczka-dla-koni-z-lucerny
Ode mnie już mają sporego plusa za darmową przesyłkę i spoko ceny + kodzik rabatowy 😎 Zobaczymy jak z jakością i zjadalnością przez hrabiego, czy kolejny worek będę odsprzedawać w stajni... 🤷
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się