Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Taką z Polskiego Żłobu. Tylko bez ziół.

To chyba wybiorę Dengie, bo już o niej słyszałam dobre opinie i jeżeli jest faktycznie miękka, to powinna się sprawdzić. Dzięki! 🙂
FFB31578-F1EC-48E6-BA07-D13CEE0F23F8.jpeg FFB31578-F1EC-48E6-BA07-D13CEE0F23F8.jpeg
infantil, tylko Dengie rodzaje ich róznią się między sobą. Np, bordowa miewa pyłku sporo, bo to czysta lucerna, ale sa konie które ten pył zostawiają.
Ta ciemno zielona ( performance) zawiera miętę i trawy prócz lucki, więc wszystkie konie ją wcinają.
infantil, polski żłób?? Dzis zamawialam, Pani przez tel informowała, że sieczka tej partii jest twarda. Kolejna będzie już bardziej miękka.
Ja ją zamawiałam jakieś 4 tygodnie temu, więc to pewnie ta sama partia. Jest naprawdę twarda i mój Łoś wyżera wszystko, a sieczkę zostawia.
inf, tradycyjnie polecę Sukces. Tanio, a jakość na 5+. Dla mnie najważniejsze, że nie jest prasowana i jest mało pylasta.
O, z Sukcesu mam mesz i bardzo dobrze się sprawdza. Fajnie, obczaję 🙂
infantil - ja się jaram razem z kobyłą sieczką Luzerne + od Agrobs. Moja jest niejadek, każda sieczka po połowie worka była już niejadalna. Dengie za dużo pyłu. Dodson podobnie. Póki co ten Agrobs robi furorę. Je nawet samą, bez dodatku niczego 😍 mięciutka i odpylona



U nas najlepiej sie sprawdza Pro-linen. Miękka, pachnąca, smakowita. Dengie przy prolinenie jest twarda i kłująca.
Na codzień używam z Sukcesu, ani razu się nie nadziałam. Superowa jest.
Z polskiego żłobu zamówiłam z ziołami, ale to do mokrego żarcia, więc zmięknie. A zależy mi na sieczce plus ziółka.
Fajna jest Nuba Hoof and Shine
Sieczki Hovelera HRS szczególnie w wersji mint i fruit jest drobna i mięciutka.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
25 sierpnia 2021 07:10
Izabela0000 nasz cushing jechał przez kilka lat (od diagnozy do śmierci) na paszy z https://magia.sklep2.pl/ . Na stronie nie ma chyba tej konkretnej paszy, napisz do nich. Jadł z apetytem, 3 posiłki dziennie, wszystkie na mokro. Ostatnią dostawę zjadł koń koleżanki, też z cushingiem (naszego, niestety, musieliśmy uśpić) i nie narzekał.
jeszcze panto pure nature - mega mięciutka, a pachnie tak obłędnie że sama mam ochote spróbować 😅
anetakajper   Dolata i spółka
25 sierpnia 2021 08:57
sotniax, panto powala 😍 Ogólnie panto ma fajne pasze
ktoś juz próbował tego ? https://chrupka.pl/en/mpu-golden-fiber-plus-20kg,3,12190,10723
, wzięłam na spróbowanie, zwykłą Chrupke moje konie uwielbiały, ciekawe jak będzie z tym produktem.
blucha, może nie dla koni, ale w zaprzyjaźnionej hodowli alpak korzystają z tego Golden Fiber Plus, zdarzyło mi się robić alpaczitom jedzenie - bardzo fajny produkt, sama chcę spróbować go dla koni moich.
blucha mój koń tego nie chciał jeść w ogóle :/ a szkoda bo skład i sama pasza wydaje się być całkiem okej
blucha, teraz ta pasza chyba zmieniła nazwę, wcześniej było golden fiber i ja regularnie podaję ją koniom w okresie jesienno zimowym. NIe ma na stajni konia który by tego nie jadł.
A tego nie trzeba moczyć przez tę zawartość wysłodków?
Sivrite, ja to zawsze podaję na mokro. Zalewam zazwyczaj ciepłą wodą, zimną też mi się zdarzało, czekam 15 min i gotowe.
Sivrite, na stronie producenta są wytyczne, zalać wodą 3/1 i zostawić na 15
Golden Fiber to jest sztos i total kozak.
o to fajnie, mam nadziej ze posmakuje mojemu niejadkowi 🙂
Ja ją zamawiałam jakieś 4 tygodnie temu, więc to pewnie ta sama partia. Jest naprawdę twarda i mój Łoś wyżera wszystko, a sieczkę zostawia.
infantil,

Też miałam taka dziwną przygodę z Polskim Żłobem, zobaczyłam sieczkę u koleżanki i spodobała mi się, cena ok, miękka, widać, że z olejem.
Przyszła moja....i to tak jakby całkowicie dwie różne sieczki...Moja twarda, sucha, koń nie chciał na początku w ogóle jeść ( jest generalnie wszystkożerny i nie marudzi).

Pan z Polskiego Żłobu twierdził, że pierwszy pokos jest twardy, następny będzie bardziej miękki...
Tylko ciekawostką jest to, że koleżanka (dzięki której skusiłam się na ta sieczkę) miała właśnie miękką i drobną (czyli z kolejnych pokosów wg tej teorii), a zamawiała ja ok. tydzień wcześniej niż ja. Moja była długa i twarda (czyli pierwszy pokos), a zamawiana była nieco później.

Ogólnie nie spotkałam się nigdy u żadnego producenta, żeby poszczególne worki, aż tak różniły się między sobą, więc moje uczucia są mieszane.

Na moje niezadowolenie (a w zasadzie konia 😉 ) firma zaproponowała mi oddanie sieczki i zwrot pieniędzy lub aż 7% rabat, więc z marketing też bez szału 😉
Dodaję dwa zdjęcia, widać o co chodzi 😉
20210818_093317.jpg 20210818_093317.jpg
20210818_093227.jpg 20210818_093227.jpg
Ooooo, faktycznie olbrzymia różnica.
Moon   #kulistyzajebisty
25 sierpnia 2021 18:24
O kurdę, faktycznie spora różnica! 😱
Jak zamówiłam jeden worek Polskiego Żłoba to w worku zdecydowanie miałam jakość po prawej stronie - z resztą nawet fotki wstawiałam.
Pytanko: ktoś odnotował spuchnięcie nóg po otrębach ryżowych Rice Bran? Coś mi koń popuchł i nie jestem pewna od czego... Aczkolwiek zastanawiam się czy to nie pastwisko.
O kurdę, faktycznie spora różnica! 😱<br>
Jak zamówiłam jeden worek Polskiego Żłoba to w worku zdecydowanie miałam jakość po prawej stronie - z resztą nawet fotki wstawiałam.

Moon,

Paradoksalnie tej pięknej i zielonej, mój koń nie chciał się tknąć 😁 Jest twarda i sucha.
Ta po lewej, na żywo przypomina bardzo Dengie, dlatego się skusiłam wypróbować, bo próbka tej po lewej została od razu zjedzona.
sankaritarina a zarl wcześniej? Czy dopiero wprowadzone? Może być że białko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się