Jakie pasze dajecie swoim koniom?

kasia2107rafal, miałam sieczkę z bogusławia.Nie zamówiłabym jej jeszcze raz. Najbardziej zbita sieczka jaką miałam chyba 🙄
Podkusiła mnie wtedy cena, po kilku dniach miałam ochote ją wyrzucić bo męka straszna przy wyciąganiu
azazu93, UPS,a zamówienie już poszło 😑 no nic,przyjdzie mi się przekonać na własnej skórze,ta alfalfa gastro z eggersmana jak dla mnie też była mocno zbita więc będę miała porównanie .
Hej,
Znów naparzają mnie reklamy z meszem klinicznym brandona. Tak jakby facebook chciał mi coś powiedzieć 😅

Ktoś podawał, macie jakieś opinie?
_Karolina_, ja skarmilam 1 wiaderko. Było bardzo chętnie zjedzone.
Nie polecam "lucerny, sieczki" z olx za 25zl. Pokusiłam się na cenę, poleceniem na fb w komentarzach i ładną lucerne na zdjęciach. Przyszło nie wiadomo co, jakieś pocięte siano, dziwnie pachnące, z tona kurzu...
A ja polecam sieczkę z siana alpejskiego z marstalla, jeżeli ktoś potrzebuje typowego zapychacza z niska ilością cukru i białka to jest to super miękka sieczka, pięknie pachnie, konie chętnie jedzą, super jakość.
charlieeee, mogłabyś może wrzucić fotkę tej sieczki? Na stronie są bardzo słabe, a zaciekawiłaś mnie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 stycznia 2022 17:46
Polecajka lucerny Baileys
Z olejem sojowym, mocno zrobiona i taka aż na pył, ale nie kurzy się 😁 do tego mięciutka, w kwestii smaku się nie wypowiem, bo mało która sieczka Siwemu nie wchodzi 😉
IMG_20220114_080319.jpg IMG_20220114_080319.jpg
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 stycznia 2022 17:47
Polecajka lucerny Baileys
Z olejem sojowym, mocno zrobiona i taka aż na pył, ale nie kurzy się 😁 do tego mięciutka, w kwestii smaku się nie wypowiem, bo mało która sieczka Siwemu nie wchodzi 😉
IMG_20220114_080319.jpg IMG_20220114_080319.jpg
Fokusowa pewnie, jutro będę w stajni to zrobię 🙂
Mój koń odmówił jedzenia kolejnej sieczki Dengie po niecałym worku, więc skusiłam się na jabłkowo-porzeczkową z Polskiego Żłobu, bo liczyłam, że owoce ją przekonają. No nigdy kurka więcej tego badziewia nie kupię. Owoców ani nie widać, ani nie czuć, a sieczka z lucerny wygląda jak ze słomy. Twarda, żółta,z jakimiś zdrewniałymi badylami, no absolutnie najpaskudniejsza sieczka jaką widziałam.
271808944_218270183842448_3675491975583664085_n.jpg 271808944_218270183842448_3675491975583664085_n.jpg
271101843_6853553118049454_4167265169597861652_n.jpg 271101843_6853553118049454_4167265169597861652_n.jpg
Nube hoof&shine próbowałaś? To jedna z niewielu rzeczy których mój koń nie odmawiał 😐

A co do polskiego żłobu to kiedyś siostra zamówiła i pierwszy worek był spoko, a 2 następne dramat, sam pył 😒 koleżanka zamawiała od nich dłuższy czas, ale tez rezygnuje, bo straszny syf zaczęli przysyłać 😕
Katasia, a jaką probowałas z dengie? U mnie Performance wygrywa wszystko.
Ja jeszcze na samym początku zamówiłam od Polskiego Żłobu ich najzwyklejszą sieczkę i też szału nie było. Taka nijaka, dużo pyłu :/
Za to tą co charlieeee, wspomniała mogę polecić. Mój konik chętnie zjada (chociaż ona w sumie wszystko je co się poda), a do tego naprawdę ładnie wygląda
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
14 stycznia 2022 22:16
Ponoć ten pył (o ile jest z sieczki a nie kurz) to to najlepsze. Moje konie zawsze wylizują.
Muchozol2, ja akurat miałam wersję Element Fiber. Pył ze słomy raczej nie jest wskazany :/
Pył z lucerny jest wartościowy, bo to pokruszone listki, które mają najwięcej wartości 😊
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
14 stycznia 2022 23:21
Aaa no to co innego 🙂. Miałam na myśli ten pył z lucerny - i w Eggersmanie i Dengie tylko taki jest i konie lubią.
Muchozol2 na pewno nie wszystkie lubią, mój koń dengie w pewnym momencie nawet z paszą (którą lubi) zaczął omijać i zostawiać. Dawałam hi fi bez melasy. Generalnie moim zdaniem kilka lat temu ta sieczka była lepsza. Zamieniłam to na nubę hoof&shine i zarówno ja jak i koń jesteśmy mega zadowoleni.
Dokladnie, jest wiele koni które pyłu nie tkną i odsiewają w żłobie cały pyłek.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
15 stycznia 2022 00:13
Zapomniałam dopisać "moje" 🙂. W sensie, że moje konie lubią - ktoś tu pisał że nie wszystkie.
Teraz dajemy Dengie Alfa-A Oil i mieszamy z Eggersmanem.
Fokusowa sieczka z marstalla z siana alpejskiego 🙂
Jest mega mięciutka
E0DC2954-80E5-4CFC-8B18-3ED7707C9375.jpeg E0DC2954-80E5-4CFC-8B18-3ED7707C9375.jpeg
94501EAD-5B42-4CF7-B880-9E4E6F40D835.jpeg 94501EAD-5B42-4CF7-B880-9E4E6F40D835.jpeg
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2022 17:11
Potwierdzam, Dengie Performance jest sztosem - jaśnie Kulisty wciąga ją ze żłobu PRZED zjedzeniem jabłka czy marchewki 😱 (tak, stałam i patrzyłam czy i jak je… 😂 )
A do tej pory jadalna była tylko i wyłącznie Luzerne Mix Hippolyta…

I szok jeśli chodzi o sieczkę Polskiego Żłobu - kupiłam jeden worek, mimo tego ze sieczka wyglądała pięknie, ładnie pachniała to nie spotkała sie z aprobatą Kulistego. No ale nie wyglądała na pewno tak jak na fotkach powyżej. Moze to jakaś kiepska partia?
charlieeee, dzięki! Wygląda ciekawie, jak obecna mi się skończy (czyli chyba nigdy, bo worek Baileysa Ultra Grass nie ma dna, serio) to weźmiemy na próbę.
Czy znalazł ktoś tańszą alternatywę dla Brandona XS?
Epikea, nic nie wychodzi taniej wg mnie, bo brandon ma worek 25kg i jest super wydajny w podawaniu.
Epikea, moja wybredna Hrabina równie chętnie je pasze z Sukcesu dla kobył hodowlanych. Wyglada na niej równie dobrze co na brandonie i jest „normalniejsza”. Brandon lekko grzał jej głowę.
Iskra de Baleron, to ciekawe, bo Brandon to jednak pasza dla koni w rekonwalescencji i ma niewiele energii, ale fakt,że więcej niż wcześniej.
Perlica,Mowa jest o kobyle hodowlanej, w ciąży. Karmię paszą pełnoporcjowo, zimą, w ostwtnim trymestrze ciąży szło mi 5kg na dzień… była na nim przez 2 miesiące, po tym jak wypięła się na Hövelera.
Wyglądała nieźle ale nie byla pełna/okrągła za to ją nosiło i się potrafiła spalać..
Na sukcesie hodowlanym też idzie mi 5 kg - w tym samym okresie ciąży. Kobyła jest ładnie pełna, nie wybrzydza i nie palą się jej styki.
Cena nieporównywalna 😅
Iskra, musli czy granulat? Musli kiedyś dawalam, mimo, ze mam wałacha😉
Epikea, Hrabina je tylko granulat 😉
Stał u mnie jakiś czas walach hanowerski z tendencją do chudnięcia - na sukcesie wyglądał tak samo dobrze jak na brandonie.
Obecnie stoi folblut który lubi wybrzydzać. przyszedł bardzo chudy, okazało się że sukces hodowlany mu pasuje, odbił sporo na masie.

Ja tą paszę z czystym sumieniem polecam.
Uważam że nie ma sensu dopłacać do zachodnich marek jak pod nosem jest dobra pasza. Zamawiam paletowo od producenta ale na Allegro są oferty ze smartem. Można wziąć dwa worki na jedna wysyłkę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się