Jakie pasze dajecie swoim koniom?

BUCK, Dzięki wielkie za info.
Zostaje przy eggersmannie, ale tak z ciekawości chciałam się dowiedzieć.
19tedei, Ja do energys co jakiś czas wracam, właśnie ze względów budżetowych i brak owsa w paszach. Granulat wygląda normalnie, jak będę w stajni to zrobię zdjęcie.
Karmiłam baby, standard, pony i extra. Baby dostawały młodsze stworzenia to nie jestem w stanie porównać działania. Z 3 pozostałych widać efekt w postać żywszego konia było widać faktycznie po extra. Przy standard i pony już konie zachowywały się normalnie. Zostałam przy pony ponieważ ma lepszy skład mineralny, według etykiety.
Jeszcze za znajomą się wypowiem jeśli chodzi o energys extra. Mówiła że w porównaniu do innych tanich granulatów to po tym faktycznie szkółkowa kobyła miała chęć się ruszyć (nie sprawdzała tylko hovelera)
BUCK   buttermilk buckskin
11 lutego 2022 22:38
dzikadermi a można prosić zdjęcie etykiety tej pony ? 🙂
Szukam jakiegoś musli bez zboża i melasy, tylko musi być wyrąbanie w kosmos smaczne. Muszę coś wziąć na domieszkę do granulatu, bo prawie w ogóle koń mi tego nie je 🙄 Może z dosmaczonym czymś zacznie dojadać, bo mam jeszcze 40 kg tego gruzu do skarmienia, a widzę, że jaśnie pan nie grymasi wyłącznie przy musli.
A, no i chętnie poniżej stówki za worek jednak.
Moon   #kulistyzajebisty
12 lutego 2022 07:52
budyń, luknij se na Saracenowe musli dla wrzodów, nie wiem co one tam w składzie mają ale u nas stajenne wrzody się nim zażerają.

Edit, kurdę, 118zł/20kg -.-
budyń Hmm nuvena light, eggersman getreidefrei - poniżej 100zl, ale nie testowałam na niejadku, mój mega chętnie zjadał hippolyt natur solo
charlieeee, akurat ta pasza z egge ciężko jedzona nawet przez konie co jedzą wszytko.
Z egge dla wrzoda to equichanp , ale nie spełnia warunków bo ma zboża, ale je każy koń.
budyń - Marstall Wellfeed Sensation-Pro, ale ono jest kosmicznie drogie. Jeśli potrzebujesz jednak jako dodatek typu 2 garści, to może Ci się to opłacać. Są konie, którym nie podchodzi, ale tylko wyjątkowe wybredziochy, reszta wylizuje i oczy im się świecą do niego 😉. I nie wiem też w jakim sensie chcesz bezzbożowe, bo tu jednak są np.: płatki kukurydzy, ale to jest musli dla wszelkich problematycznych koni, mój wrzodowiec je dostaje.
Mam też dobre doświadczenia z Marstall Naturell-Mix, ale to jednak nie jest aż taki poziom "smaczności" 😉
wruda, są pasze wrzdowe bez zbóż całkowicie, jest nim właśnie Releve Saracena czy obecnie 3 pasze w ofercie eggersmana i dwie w Hovelerze.
budyń a ten granulat dajesz na sucho czy moczysz ? bo czasami wystarczy namoczyć żeby zaczął smakować 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2022 09:25
budyń, troche ponad budzet, ale Marstall Vito jest mega smaczny wg. koni które znam, mozna go na sucho i ja mokro dać. Wiadomo, że każdą pasze można na mokro zrobic, ale ta sie szybko rozmacza. Jako dodatek może być fajna.
zembria, o! Pytałam wcześniej, bo Vito też mi wpadło w oko. Co z tym czosnkiem w składzie? Przecież podobno nie powinno się podawać ze względu na wątrobę? To jak to jest? Zastanawiałam się jeszcze nad Gastro, ale znalazłam opinie, że jest tuczące, więc odpada.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2022 09:39
Fokusowa, wszystko zależy od ilości, jako dodatek bym się tej paszy nie "bała", jakby dawać 2-3 kg dziennie, to już pewnie bardziej trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Tam dodatek czosnku to 0,5% więc w 1kg masz 5g, supelnenty końskie, dla porownania, dawkowanie mają około 5x takie.
zembria, o widzisz. To chyba spróbuje, bo mój 2-3 kg to na pewno nie dostanie, pewnie maksymalnie 1 kg, a raczej jeszcze mniej, jako wypełnienie żłoba przy jedzeniu innych koni.

Dla zainteresowanych - Marstall niestety nie oferuje próbek, więc trzeba brać worek. Chyba, że ktoś może użytkuje i chciałby mi odsprzedać miarkę czy dwie Vito?
Na sucho daję, bo nie dam rady tego moczyć do pudełek 🤔 Jemu w ogóle się w dupie poprzewracało odkąd odjęłam całkowicie owies i dostał dietę wrzodową. Zobaczę to co poleciliście i coś wybiorę, dzięki 🙂
A, btw, teraz właśnie na hovelerze pur gastro stoi, no ale niedobre. Pur mash też niedobry, ale z tym jeszcze pokombinuję. Może go nie je, bo mieszam z tym co w żłobie zostawia i urażam jego miłość tą impertynencją 🙄
budyń, mój Pur mashem wzgardził mocno, zrobiłam porcje od koleżanki i był strajk, rozdałam po stajni. Za to wciąga z namiętnością wszelkie mesze z Nuby już od lat (można z ich strony kupić próbkę), może tego spróbuj?
budyń, - hippovet ma teraz bardzo fajną promkę na mesz i balsam dla wrzodów.
Z pasz to wymienione tu natur solo muesli, ono jest dość drobne, ale ładnie pachnie. Nie spotkałam jeszcze konia, który odmawiał 😉
Hejka!
Mój koń (zimnokrwisty) do tej pory jadł Mebio Active Balance, jednak od jakiegoś czasu jest bardzo trudno dostępny, nie ma go na magazynach hippolyta. W tej chwili dostaje Krauter Musli od Hippolyta, z tego co czytałam można dawać go w formie balancera, czyli 100g na 100kg masy konia. Ale może macie coś jeszcze do polecenia korzystnego finansowo? Nie chcę ładować w nią tony paszy, ale też nie chcę żeby stała na owsie. Teraz dostaje ww 1 miarkę paszy na dzień, do tego domowiłam witaminy od Dolfosa żeby uzupełnić ewentualne braki + czarnuszka na stałe + sieczka z Nuby na kopyta i jakieś tam inne suplementy. Macie coś do polecenia, żeby jednak dostawała coś więcej niż siano, ale jednoczesnie żeby nie wydawać milionow? W ostateczności pozostanę na tym Krauterze 😇
budyń zobacz wstępnie czy coś z Equifirsta by cię interesowało. Jest Condition mix na przykład albo dla wrzodów Healthy, tylko to już ponad 100 zł. Ale nie mogę znaleźć konkretnych składów na stronach, jak będziesz chciała, to ci jutro bym zrobiła zdjęcia etykiet. Mam w stajni od nich właśnie Conidition, Healthy, Herbs, mesz i sieczkę.
BUCK, sorry, że dopiero teraz, wcześniej się po prostu nie ogarnęłam czasowo
IMG_20220212_163005.jpg IMG_20220212_163005.jpg
Kucek1331, - wrzucałam tu przed chwilą fotki i polecałam - Semper Min. Daje się tego dosłownie na kubeczki, w zakupie niby drogi (190zł 15kg lub jest wiadro mniejsze), ale dzienna dawka to 160-200gr i to już pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie witaminy.
Jeśli nie potrzebujesz tuczyć ani nic, to wypada jak taki mega skoncentrowany balancer 🙂 Jeśli koń dobrze reaguje na owies to też nie ma co go demonizować czy negować. Witaminki albo balancer do tego i będzie miło i ekonomicznie.
keirashara, o faktycznie, pisałaś o tym. Widzę że z Krauterem Hippolyta też już braki w magazynie, więc może to będzie rozwiązanie jako dodatek do sieczki 😇
Owsa chciałabym mimo wszystko się pozbyć, ewentualnie dosłownie garść do energi. Jednak nie jestem do niego przyjaźnie nastawiona 😅
flygirl, może byś mogła wrzucić skład tego Equifirsta Herbs?

Kucek1331, chyba wszystko to co mi polecano Wam też by pasowało do kryteriów.

BUCK   buttermilk buckskin
13 lutego 2022 09:58
dzikadermi 🌷 dziękuje za pamięć 🙂 producent zdumiewa mnie tym iż nie podaje na stronie wartości energii, liczyłam że na worku to widać.......
Cukru i skrobii też nie.
anetakajper   Dolata i spółka
13 lutego 2022 12:56
19tedei, Jak kiedyś karmiłam tą paszą i musli, ale dystr. zrezygnował z tych pasz. Byłam bardzo zadowolona. Obecnie do niej wróciłam (na allegro masz za 60 zł ze smartem)i to jedyna pasza która daje kopa mojemu wałachowi 🙂
Jeszcze taką mam rozpiskę
dfpehgaikicccgdc.png dfpehgaikicccgdc.png
Jaką pasze polecacie dla koni nerwowych, pobudliwych. Coś wyciszającego..
Koń aktualnie dostaje 800g owsa, pracuje regularnie 6 dni w tygodniu. Zastanawiam się czy zamienić czymś owies czy może obciąć go zupełnie?
Poza tym koń stoi na sianie praktycznie non stop oraz teraz w okresie zimowym dostaje wiadro marchewek i to tyle.
Jakieś rady?
mikrason, może nie tyle owies jest przyczyna (choć też może być) ale monożywienie- czyli owies/siano i braki witaminowe?
Jak cię stać to zrób badanie krwi z biochemia i wyjdzie czego brakuje.
Jak wolałabyś w to kasy nie wkładać to warto zmniejszyć ilość owsa i dodać albo multiwitamin, albo jakiegoś balancera do owsa, albo makuch lniany czy inny tłuszcz - zamiast skrobii.
Fokusowa wrzucam, jak się nie rozczytasz to przepiszę.😁 Skład jest bardziej czytelnie mapisany, ale na etykiecie którą przyczepiają do góry worka, więc mało który przetrwa transport do paszarni albo przy otwieraniu wyrzucają.
20220216_130009.jpg 20220216_130009.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się