Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 lipca 2010 18:37
Dobrze rozumiem, że stojący koń dostaje 2 kg owsa? Owies powinien być od razu obcięty do 0! Ja niezmiennie polecam dla stojących koni tą paszę: http://dodsonhorrell.pl/product/index/37/convalescent-diet Koniom na niej się kanarki na mózgu nie lęgną i dobrze wyglądają.
.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 lipca 2010 19:00
Kontuzjowany jest już, ale areszt boksowy dopiero od czwartku? Nie rozumiem... 🤔wirek:
.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 lipca 2010 19:10
Już rozumiem 🙂 Tak jak pisałam - obcięłabym owies w ogóle, dałą tą paszę, którą podlinkowałam i najlepiej do tego sieczkę, żeby koń czuł się syty, a tak naprawdę dużo nie jadł 😉 Polacałabym np te sieczki: (piszę o D&H bo najlepiej się w paszach tej firmy orientuję, no i są sprawdzone) http://dodsonhorrell.pl/product/index/35/safe-sound lub http://dodsonhorrell.pl/product/index/59/just-grass
.
Vanilka jak mój stał to dostawał na każdy posiłek (3 razy dziennie) 0.5 miarki Pasture Mix Dodsona i 1 miarkę sieczki Safe and Sound. Koń, pomimo, że jest z tych "bardziej do przodu" i biorących energię z powietrza, był na takiej diecie grzeczny i nikomu krzywdy nie zrobił 😉
Dodson cen niskich nie ma, ale jakosc sie ceni. pozatym nie jest taki drogi w skarmianiu. Sa podane wytyczne , ile kg na ile masy konia sie skarmia i porownujac do tanszych firm, wcale tak drogo nie wychodzi- bo tych drugich nalezy podawac wiecej...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
12 lipca 2010 22:31
Vanilka ja bym go postawiła na samym Safe&Sound pełnoporcjowo.  jeżeli waży ok 500kg, to dziennie musiałabyś mu wrzucać ok 2.5kg. na 2 tygodnie aresztu będziesz więc potrzebować 2 worki 🙂
było już parę voltowych koni stojących na samym S&S i wyglądały pięknie. nie chudly, nie wariowały, były najedzone 😉

ja i koń Dodsona kochamy  😍 czego z DH jej do żłobu nie wrzucę do wylizuje do czysta (a obecnie mamy 16+, Barley Rings, Build and Glow i Fiber Performance)  😀
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
12 lipca 2010 22:37
Haha Edytka nasze seniory mogą sobie przybić piątkę 😉
mój nie jedzie co prawda na pełnoporcjówce, ale Fiber Performance i 16+ czynią cuda - w efekcie 21 letni dziadek przeżywa na nich 8 młodość  🏇
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
12 lipca 2010 22:43
co prawda, to prawda  🏇 ja momentami mam wrażenie, że mam ciekawską 3-latkę pełną pomysłów i energii, a nie babcię 18-tkę  😅
caroline   siwek złotogrzywek :)
12 lipca 2010 22:52
Klub Seniora opanował wątek 🤣

mój też senior (i to w dodatku chyba jednak starszy niż wcześniej przypuszczaliśmy) i też na paszach DH: Sixteen Plus + Fibre Performance + R&R Diet + odrobina Ultimate Balancera

...i daje czadu 😎





edit
dla koni niepracujących - zdecydowanie polecam niskoenergetyczne sieczki jako podstawę diety, a wszelkie musli/zboża jedynie jako dodatek w małej ilości.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 lipca 2010 23:44
Podawał ktoś Besterly Coldmix/Vitalic? Jakieś spostrzeżenia?
.
Po co daje się koniom otręby pszenne i w jakich ilościach na sto kilogramów masy ciała? Pewnie już to było, ale nie mam czasu przeszukiwać całego wątku...
Caroline, a masz pomysła na paszę dla konia, któremu od jakiejkolwiek paszy puchną tyły? Absurdalne to jest, ale ostatnio absolutnie suche nogi widziałam u tego konia tylko raz - jak się lekko przytkał i dostawał samo siano przez dwa dni. Ale jeść tak nie może, ponieważ dość ciężko pracuje (codzienny dość mocny trening) i na samym sianie przy takiej pracy mega chudnie i nie ma sił. Natomiast jakakolwiek pasza powoduje, że nogi są nabrane praktycznie natychmiast. Pasze niskobiałkowe wypróbowane.


Dołączam się do pytania....
Wreszcie mozolnie doszłam do tego od czego mu mogą te nogi puchnąć.
Stwierdziłam, że młody najwyraźniej musi jakąkolwiek paszę dostawać, bo.... na samym sianie i owsie chudnie w oczach. Ostatnio, gdy odstawiłam pavo cerevit, schudł w ciągu tygodnia i wyglądał bardzo kiepsko.
Teraz był eggersmann, koń przytył w mgnieniu oka, ale mocno spuchły mu nogi, także, niestety odpada.
No nic - chyba jesteśmy skazani na pavo albo dodsona.
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 lipca 2010 12:11
dziewczyny, przede wszystkim musicie konkretnie ustalic co powoduje tę opuchliznę - któryś składnik paszy czy może któreś zboże, czy to jest nadwrażliwość na nadmair jakiegoś składnika czy może reakcja na niedobory, wreszcie - czy kłopoty z krążeniem są wykluczone i tak dalej. w przeciwnym razie niestety zostaje tylko wróżenie ze szklanej kuli, a tego ja się nie podejmuję.


Sankaritarina, sorry, że tak wprost, ale... to moze jednak po prostu pora wrócić do tego po czym kon nie puchł??
Stosował ktoś happy hoof spillersa? Jak efekty???
Któraś z was karmiła paszami Hartoga? Sama używałam tylko meszu i był fantastyczny.
Natomiast obecnie skarmiam Hippostaru ziołową i Greenmusli i jestem zadowolona. Aczkolwiek mam możliwość wypróbować pasze Hartoga, i zastanawiam się czy w ogóle warto?
A może ktoś karmi Equifirstem Energy Omega-3? Właśnie skarmiam pierwszy worek i jestem ciekawa jak wrażenia innych 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 lipca 2010 23:07
Dzionka ja karmiłam omegą-3 - w naszym przypadku efektu wow nie było, energia też średnio na jeża - przeniosłam sie na D&H i w pół roku koń (21 letni) przeszedł metamorfozę - czuje zarówno w pracy jak i widzę w jego umięśnieniu:
styczeń 2010 - kiedy skończyłam definitywnie z equifirstem
http://re-volta.pl/galeria/foto/13263
lipiec 2010 po pół roku na D&H
http://re-volta.pl/galeria/foto/13262


edit: powinno być już ok
karmie Dodsonem
przerabiałam inne pasze ale zawsze wracalam do D. I juz nie bede kombinowac.
bjooork, popraw zdjęcie 🙂 Nie potrzebuję efektu wow, tylko stałego dość wysokiego poziomu energii. Mam konia energicznego, za dużo zmieniać nie trzeba, ale mały kop by się przydał. A jakim Dodsonem karmisz?
czy macie jakiś doświadczenia z paszami HAVENS? jakieś odczucia, dobre czy złe?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 lipca 2010 23:21
Dzionka z racji wieku dziad dostaje na wieczór 16+, a sieczkę fiber performance na każdy posiłek;
Koń ma energii naprawdę akuratnie (w upały oklapł nieco, ale szybka elektorolitowa interwencja
ocuciła bidaka. W sumie zmiana paszy przyszła przez przypadek - ot tak w ramach eksperymentu, bo na omedze koń chodził dobrze, ale skoro okazało się, że może chodzić lepiej to ostatecznie zrezygnowałam z Equifirsta (wcześniej dawałam oprócz omegi także linamix).


edit: xx dawałam mesz havensa - nie był zły, ale też nie powalał - dziadek gadał do wiaderka, jak do każdego innego meszu jaki dostawał
bjooork, świetnie wygląda na drugim zdjęciu! Powiedz jakim D&H karmisz!

Edit: już wszystko wiem 🙂 dzięki za opinię.
m, ja stosowałam długo, ale zależy o jakie efekty pytasz. Koń miał lśniącą sierść, dobrze wyglądające kopyta.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 lipca 2010 07:48
Gosic, z Hartoga moim zdaniem fajny jest tylko Basic, jako pasza na umilenie koniowi życia. Po paszach niby energetycznych z założenia dostaje się efekt koń-flak.

Dzionka, jak chcesz kop energii to Competition Mix z Dodsona by był jak znalazł.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
29 lipca 2010 08:18
Gosic, z Hartoga moim zdaniem fajny jest tylko Basic, jako pasza na umilenie koniowi życia.


Basic to chyba BESTERLY  ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 lipca 2010 08:43
Dzionka, jak chcesz kop energii to Competition Mix z Dodsona by był jak znalazł.

tylko nie przesadź,bo stajenna mnie ostatnio zapytała,czym ja konie karmie,bo na pastwisko dzień po skokach wyprowadziły ją na butach  😁

za to Dziadzia Madryt dostaje 16+ od niedawna,gada do tego różowego worka i chyba jeszcze lepiej się poczuł,bo zaczął rządzić swoją pańcią co nieco  😁

mam jeszcze nie ruszoną sianokiszonkę,ale ona czeka na najbliższe zawody,pachnie przyzwoicie i zmienia całkowicie moje zdanie o zapachu sianokiszonki  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się