Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 października 2022 10:19
feno, to są właśnie jedne z beczek na produkty spożywcze min kiszonki, mają nawet miejsce na kranik na produkty płynne 🙂. One mają tez ten plus, że można w nich przechowywać żywność.
A no to słusznie że się wykosztowałam na tą beczkę, ma hermetyczne zamknięcie i tam raczej nic nie wlezie. Przy obecnych cenach pasz i wszystkiego w ogóle (balot siana mi poszedł w górę o 50eur a podobno ma dojść i do 200 podwyzki) to jednak wolę żeby się nic nie zmarnowało...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 października 2022 10:50
feno, 😱 To po ile u was balot siana jest?
W zeszłym miesiącu 110 EUR, teraz już 150 a co potem to nie wiadomo 😒 (taki 300kg). Sprowadzaja z Francji po części ze względu na jakość a po części dlatego że tu w Katalonii już po prostu nie ma...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 października 2022 10:58
feno, Osz w morde... ale ceny 🤐
Weź w ogóle, ja nawet myślałam czy by go do Polski nie zawiezc na tą zimę przynajmniej, bo za to co ja tu place za pensjo z niezłymi warunkami dla konia ale praktycznie zerowa infrastruktura "dla człowieka" to w PL bym go miała w złotych klamkach, wikt i opierunek i trening i wachlowanie liściem 🤣
U was ceny siana nie podskoczyły aż tak?
Moon, z tym, że sortera pełna paszy, postawiona na kolejnej sorterze - połamie wieczko tej pod spodem. Sprawdzone niestety 🙁
Jedyna opcja - stawiać u góry sieczkę.
Moon   #kulistyzajebisty
26 października 2022 11:10
_Gaga, my na sorterę kładziemy półkę/deskę, tak, żeby postawiona kolejna wyżej stała stabilnie na rantach. Wtedy wieczka się nie łamią 😉
Moon, dokładnie, ja tez tak mam. Nawet nie mam teraz całej póki, a mocne listwy tylko na rogi.
Dokładnie, ja tez mam deski pomiędzy i mam wieżę z 3 dużych sorter i na samej górze suple. Nic nie połamane 😀
Dzięki za polecajki, nie wpadłabym, aby szukać używek :P Zwłaszcza, że, przyznaję, ceny tych pojemników mnie z lekka zszokowały 😂
feno, niby podrożało, ale jak patrzę na olx, to nie widzę :P
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
26 października 2022 11:40
jest jakiś odpowiednik Mebio Build Up wychodzący korzystniej cenowo?
Tutaj duże dawkowanie i worek szybko znika😭
gracja03, agrovital kokos?
Dokładnie, ja tez mam deski pomiędzy i mam wieżę z 3 dużych sorter i na samej górze suple. Nic nie połamane 😀
xxagaxx, moja wieża jest identyczna 😁 A na suplach 10 kg jeszcze śniadanko w wiaderku 🙂
Hej, na jakich stronkach najtaniej kupujecie pasze? Chodzi mi o ST.Hippolit Krauter Pellet, ale pytań też ogółem 😀
ja kupuję inne, ale niezmiennie allegro ze smartem i shopee
borkowa., o serdecznie dziękuję, nie wpadłam na to
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
31 października 2022 21:15
Tilitula, polecam też jakiś sklep jeździecki, który handluje też paszami albo dystrybutora w twojej okolicy 🙂
Tilitula, - na stronie producenta (mam rabat obrotowy stałego klienta) albo przez lokalnego dystrybutora (darmowa dostawa pod boks) 🙂
Poszukuję paszy świętego grala chyba.
Paszę dla konia, który:
-pracuje
- bez owsa i bez jęczmienia
- muesli
- nie dla koni grubych
- z energia wolno uwalniana
- nieprzetworzona mocno
Czy wogóle coś takiego istnieje ?

Istnieje na pewno, ale…..
Natur Solo , ale wg opini zebranych znajomo, konie chudną
Nuvena Light,no ale tu bardzo mało opinii i pasza mało sportowa
Saracen reeleve ostatecznie, no ale to prawie granulat jest.
HELP
Perlica, Key Flow Sensi Care
tulipan, mega przetworzona pasza, ekstrudowana. To całkiem odpada.
Choć parametry ma bardzo fajne.
A Magic Horse?
Widzę, że część z gotowych musli ma jęczmień bądź inne zboża/ziarna. Natomiast prosiłam kiedyś o zmianę składu i była dla mnie robiona „osobista” mieszanka.
November Rain, musi być dostępne w forhorses, bo stamtąd mamy pasze przywożoną do stajni, więc bardziej komercyjne marki.

Mogą być zboża, ale nie jęczmień i owies, bo owies mam w stajni i szkoda za niego płacić.
Perlica, po kuracji wrzodowej mój był na Natur Solo, a wcześniej jechał na owsie i Build Upie, i nie schudł. Fakt, że nie pracował, ale w klinice na samym owsie schudł.
A Mebio Build Up? Tam są głównie wstępnie fermentowane otręby jęczmienne o niskim indeksie glikemicznym, jęczmienia jako takiego nie ma.
Lub może co innego z Mebio?
espana, właśnie myślałam o mebio build up, tylko właśnie miałam wkleić zapytanie co to znaczy te otręby o niskim indeksie i jak to się różni od ziarna, w sensie działania ewentualnego negatywnego, jeśli takowe ma jęczmień chyba , bo ja się na tym nie znam.
Niski indeks glikemiczny mają pasze, które nie powodują nagłego skoku cukru, dobre dla cukrzyków i koni z problemami metabolicznymi. Być może ta wstępna fermentacja prowadzi do obniżenia IG. Otręby są bardziej dietetyczne od ziarna, zawierają dużo błonnika i podaje się je koniom z problemami gastrycznymi, nawet takim, które nie mogą jeść zbóż. Jeśli zboża mają jakiekolwiek działania negatywne (ja nie demonizuję zbóż, wiadomo - dla zdrowych koni) to otręby mają z nich tylko to co najlepsze.
espana, otręby to wiem, chodziło mi o ten IG, bo nie znam się na problemach metabolicznych.

Szukam paszy muesli, którą mogę dodać do STAMM 30 Saracena.
Kiedyś byłam na Stamm, jak konia kupiłam i wyglądała super, mimo, że nie pracowała, bo wiadomo młoda, a potem nakostniak a potem podkowa urwana itp.
Teraz też akurat miała chwilę przerwy, ale od kilku miesięcy jest na Kombi Pellet samym, no bo wolne, dopiero ją wdrażam.Enregię to ona pobiera z kosmosu, bo ta pasza to jest naprawdę 9 MJ tylko
Nie podoba mi się jak na tej paszy wygląda, bo ma wielki brzuch, ale plecy słabo.
Już ją odpaliłam, więc pracuje, dodałam otręby ryżowe, no ale chce wrócić na STAMM jednak.
Stąd biorę pod uwagę Nuveną Light czy właśnie Natur Solo, lub MEbio Build Up ( fajna pasza, tylko cukru ma dość sporo).
A ktoś testował taką paszę? Strasznie droga, ale wydajna i skład naprawdę miły i prosty:
https://sklep.hippovet.pl/produkty/wes-crispy-crunch-pasza-dla-koni-sportowych-i-rekreacyjnych-a-takze-dla-koni-z-miopatiami-pssm-1-i-2/



Perlica, nie do końca rozumiem co chcesz uzyskać na nowej paszy?
Bo NuVena Light to właśnie raczej dla grubasków pasza, a piszesz, że takiej nie chcesz. Czyli jakiego efektu oczekujesz? Że zrzuci brzuch czy co?
Fokusowa, to co napisałam w powyższym poście od myślników.
Nie wiem jak mogę to napisać bardziej jasno?

Mam takie pasze, i już je kobyła jadła: to Saracen Super Fibre Cubes , ale nie chcę dawać dwóch granulatów, jako że stamm to granulki, a chcę muesli.
Lub Releeve, ale to muesli, które bardziej przypomina granulat również.
Więc szukam odpowiedników w muesli, które ma cząstki do żucia i gryzienia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się