Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Koniczka - dziękuję  :kwiatek:  W takim razie pozostanę przy swojej paszy, bo opcja "koń flak" mnie zupełnie nie interesuje  😉

edit

http://www.hippostar.nl/Home

tymi paszami karmię. Konie uwielbiają musli ziołowe (z dodatkiem melisy), świetnie wyglądają, a dodatkowo daję energetyczne greenmusli, i działa dobrze.
Bardziej "elektryczne" konie sąsiada przy początkach stosowania green chodziły na rzęsach. Wiadomo że nic nie zastąpi odpowiedniej pracy, ale myślę że jeśli chodzi o to musli, to mały kop energetyczny może się pojawić 🙂
ganasz, pasze można bezpośrednio zamówić przez stronę internetową.

ashtray, proszę 🙂
Czy ktoś z Was skarmiał ROWAN BARBARY Ready Mash? to jest 'podwykonawca' mashów dla Spillersa. Jak wrażenia?
http://www.mksklep.pl/rowan-barbary-ready-mash-20-kg-p-4096.html
Wysłałam chłopa do sklepu, a on mi przywiózł nie do końca to o co go prosiłam 😉 średnio mi się podoba, że jest taki mocno granulowany
Moje konisko ostatnio miało ścisłą dietę (z powodu urazu) i bardzo spadło z masy... :/ jaką paszę polecacie na "przytycie"??   
B. u mojego konia sprawdziła się kombinacja Build Up Dodsona + otręby ryżowe + olej ryżowy
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 sierpnia 2010 22:45
B. a w jakim wieku?
bo jak senior to Dodson 16+ plus Fiber P plus Build and Glow
jak młodszy to możesz spróbować Barley Rings plus Fiber P plus Build and Glow 🙂
do tego olej (najlepiej lniany, może być też ryżowy)
i probiotyk żeby poprawić przyswajalność pasz
Edytka 9 letnia kobyłka...
Dziewczyny, bardzo dziękuje za rady  :kwiatek:
Czy ktoś z Was skarmiał ROWAN BARBARY Ready Mash? to jest 'podwykonawca' mashów dla Spillersa. Jak wrażenia?
http://www.mksklep.pl/rowan-barbary-ready-mash-20-kg-p-4096.html
Wysłałam chłopa do sklepu, a on mi przywiózł nie do końca to o co go prosiłam 😉 średnio mi się podoba, że jest taki mocno granulowany


Spillers ma w swojej ofercie mash????
Sama zastanawiam sie nad kupieniem Rowan Barbary Ready Mash, ale niestety opinii nie znam...
Zdaniem dystrybutora to jest podfirma Spillersa.
disco, i jak, próbowaliście już ten mesz? Wizualnie rzeczywiście niezbyt ciekawy, ale pewnie po uwodnieniu mu się to zmieni.

Ifo dla wszystkich karmiących Equifirstem - pod koniec sierpnia ma być podwyżka 🙁 Pewnie koło 5 złotych na worku.
Quanta, tak, na szczęście zyskuje przy bliższym poznaniu 😉 Po zalaniu nie robi się z niego breja, tylko pęcznieje, 'rozkwita' w takie płatki (dużo zyskuje na objętości). Wygląda całkiem-całkiem. Pachnie zbożowo, delikatnie jabłkiem. Aqi na początku się na takie danie wypiął, ale dziś podałam na chłodno i zjadł ze smakiem. Mam plan żeby podawać mesh jako dodatkowy posiłek 2-3 razy w tygodniu, ten może się dobrze sprawdzić, bo ma tylko 10 MJ.
Moja znajoma ma dwa konie które nabawiły się problemow z watrobą. Jaką paszę mozna im podać? Szukam na necie ale nic konkretnego nie znalazłam dla "wątrobowców".
jest pasza z dodsona, coprawda nie stricte dla "watrobowcow", ale dla koni bardzo wrazliwych, z problematycznym ukladem pokarmowym. a stricte na watrobe to : http://dodsonhorrell.pl/product/index/94/milk-thistle
Słuchajcie - czym zastąpić siano? Na rynku jest w sumie tylko jopack- sianokiszonka. Jest jeszcze coś? Dodson ma coś w ten deseń, widziałam, ale może jeszcze coś... ?
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 sierpnia 2010 19:36
przede wszystkim: z jakiego powodu chcesz zastąpić siano? i jaki masz budżet na "zamiennik"?
Polecano mi wysłodki buraczane na przytycie konia czy nie mają zbyt dużo cukru? Czy ktoś ma może porównanie zawartości cukru pomiędzy wysłodkami a  np. owsem, otrębami ?
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 sierpnia 2010 20:56
zależy czy melasowane czy nie.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
09 sierpnia 2010 21:05
Czy mogłabym poprosić o polecenie jakiegoś musli dla mojego kuca,  zależy mi na tym aby było niskobiałkowe, bez owsa, niezbyt energetyczne (energia raczej "wolno uwalniana"😉. Myślałam nad kupnem jakiegoś dla starszych koni, ponoć sprawdza się w przypadkach takich koni, jak mój. Bo kuc ma 11 lat to do starych jeszcze się nie kwalifikuje;-)
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 sierpnia 2010 21:12
Kucunio, w dodsonie jest coś takiego:
- bez całego owsa
- źródła wolno uwalnianej energii w postaci oleju i włókna
- białko 9,1%
- przybliżona energia strawna 11 MJ/kg
- dla koni w treningu sportowym umiarkowanym do ciężkiego
- koni nadmiernie pobudliwych

pasowałoby?

Pasze dla starszych koni "lubią" być podtuczające - potrzebujecie tego?
KuCuNiO   Dressurponyreiter
09 sierpnia 2010 21:22
Właśnie ostatnio kuc schudł trochę i nie wyglądał najlepiej więc na teraz nie mam nic przeciwko musli na przytycie:-)?
Jak się nazywa to musli, o którym piszesz:-)?
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 sierpnia 2010 21:31
to jak nie masz nic przeciwko musli od któego mógłby przytyć, to możesz zastanowić się nad leisure mix albo pasture mix.
to, ktorego część opisu wstawiłam to był icelandic power mix 😉
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 sierpnia 2010 11:46
Dzięki:-) Zastanowię się, jeszcze przejrzę ofertę innych firm i coś pewnie wybiorę🙂
Gillian   four letter word
10 sierpnia 2010 12:53
Byłam bardzo zadowolona z paszy EquiFirst, bardzo wyraźnie dodawała koniowi energii, chętnie ją jadł i sympatycznie wyglądała, choć płatki musli były dość twarde. Połakomiłam się na mesz. Co za szajs... kiepsko wygląda, słabo pachnie. Moje konie dotychczas rzucały się na mesz, a teraz hmm... jeden w połowie zostawił i zajął sie sianem, drugi niby zjadł ale w żłobie sporo zostawił a trzeci wszystko wywalił na podłogę.
No nic, kury będą miały co skubać.  A ja wrócę do sprawdzonych pasz Doddsonowych i Pavo 🙂
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 sierpnia 2010 17:55
A czy pasze tej firmy dostępne są w Warszawie lub możliwy jest dowóz do stajni w okolicach Warszawy?
Wysyłkowo nie chcę zamawiać bo to się wogóle nie opłaca niestety🙁
Tak np. w Karinie lub z dowozem do stajni bezpośrednio od dystrybutora.
Dostawa do Wawy jest srednio raz na 2 tygodnie.
pzdr
Sankaritarina - oprócz Jopacka jest też sianokiszonka GoldenGrass - ja nią karmię moje konie. Jest mniej aromatyczna niż Jopack, moim zdaniem lepsza jakościowo. I koń, który nie chciał jeść jopacka, goldengrassa je bardzo chętnie. Polecam! 🙂

przypomniało mi sie, że Eggersmann ma też coś na kształt siana - Heu Cubes.
http://www.eggersmann.pl/index.php?pageID=432&WPID=104

🙂
erihs, Dzięki za informacje! Czy w PL są dostępne wszystkie produkty Golden Grass czy tylko jedna, konkretna sianokiszonka? Znajoma poleciła mi Alfalfa mix, ale po opisie sądzę, że mojemu rekreancikowi tak wysokobiałkowa sianokiszonka nie jest potrzebna.
Ciekawe, nie wiedziałam, że eggersmann też ma coś takiego.🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 sierpnia 2010 20:18
Sankaritarina z Golden Grass jest dostępnych kilka produktów. wyślij maila na adres eggersmannpol@gmail.com
to dostaniesz pełną ofertę GG w Polsce 😉
W ofercie są trzy rodzaje kiszonki, ja podaje tylko jedną AlfaAlfa mix, więc nie wiem jak z dostępnością reszty.
Mam dwa konie w mocnym treningu i jedengo po kontuzji, który dopiero bardzo powoli wraca i wszystkie jedzą tą samą - nie ma żadnych problemów u tego po kontuzji z wysokobiałkowością kiszonki, ale to pewnie cecha indywidualna konia. 🙂
Pozdrawiam! 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się