Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Perlicabrzmi tak, jakbyś wcale nie potrzebowała takiej mitycznej paszy tylko dodatków typu płatki kukurydziane i słonecznik.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2022 07:15
Perlica, Tylko ceny komponentów na rynku są zwykle właśnie o połowę tańsze niż w Nubie, bo to przecież "dla koni" wiec tam drożej jest. Na olx czy allegro wałśnei kupisz te same komponenty zdecydowanie taniej.

Ponawiam swoje pytanie o otręby ryżowe w dobrej cenie?
Zembria, mnie w tym miesiącu Nuba wyszła taniej niż dawany od kilku lat Agro-vital. <facepalm> Nuba właśnie zawsze była droższa z komponentami i to sporo, ale ceny poszybowały i kiedyś bym w to nie uwierzyła, ale teraz Nuba to racjonalny wybór. Nawet jęczmień mikronizowany mają w porównywalnej cenie, co Allegro teraz <kolejny facepalm>
Ewentualnie jeśli masz opcję moczyć, to sypkie otręby z Allegro. Ładne były, ale pył jak mąka.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2022 07:33
Sivrite, Ja i tak na mokro daję, a masz jakiegoś linka do konkretnego sprzedawcy?
Co do cen, to może nie jestem już na bieżąco faktycznie i gdzie indziej poszło wszystko w górę faktycznie. Zwykle jednak na olx czy w jakiś rolniczych sklepach było sporo taniej.
zembria, a otręby z Unipaszu? Może być? 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2022 07:55
Sankaritarina, To taniej Jarpasz ma, tam wychodzi 3,84 za 1kg, w Unipaszu najtaniej jak znalazłam 4,35.
Sankaritarina, mnie przyszły pół roku temu z Unipaszu, mając połowę lucerny... I co worek, to ktoś ma inny.
Zembria, znajdę Ci jak wrócę do domu, które brałam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2022 07:57
Sivrite, Spoko, dzięki 🙂 . A jak Unipasz z lucerną, to u mnie odpada, mamy alergię na lucernę.
Sivrite, jakim cudem? Ja własnie planuje przejść na agrovital bo wychodzi najtaniej
Zembria, nie ma już tych, co zamawiałam niestety. Ale widzę kilka sypkich.
Aga, najtańsze Agro-vital z wysyłką 5,87 za kilogram. Nuba 6,1 niby z wysyłką, ale wiele sklepów ma je na stanie, a wtedy już 5,35, czyli taniej. Agro-vitala nie zamówisz sobie do sklepu. Ja miałam w Koniku 10% i wyszło mnie nawet taniej z wysyłką.
Jasne, różnice w cenie są praktycznie żadne, ale to, że Agro-vital dogonił Nubę to jest dla mnie szok. I kulki z lucerny też mi jakiś czas temu przebiły te z Allegro. I sieczkę z Dengie też w końcu wzięłam stacjonarnie...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2022 08:48
Sivrite, Ok, dzięki, poszukam sobie w takim razie.
halo, no jednak wolę paszę, która ma jakiś podany, choć wiadomo uśredniony poziom witam i mikro/makro elementów. Samemu łatwo jednak dużo zaburzyć.
Sivrite, ja mam agrovital z opcją odbioru, więc nie mam żadnych kosztów wysyłki. Za granulat control wychodzi mnie ok. 60zł za 20 kg, więc no... nie znalazłam nic taniej co jeszcze może jeść wrzód :P
Sivrite, a o której nubie mówisz? Bo jak patrzę na digest to jest 148zł/20kg i średnio się kalkuluje z agrovitalem gastro za 78zł/14kg. O dawkowaniu nie wspominam :P
Bo jak pamiętam, to twój też wrzodowy.
xxagaxx, to masz fajnie, bo naprawdę składowo te pasze wychodzą bardzo spoko
Aga, Budyń, ale ja o otrębach do Zembrii pisałam, to są kwoty na otręby ryżowe, nie pasze. 😅
Sivrite, aaa, prawda otręby im mega podrożały ostatnio.
xxagaxx, zazdro, że masz te pasze z odbiorem, bo naprawdę składowo spoko i mało przetworzone.
Sivrite, aaa, dobra, to sory, zakręciłam się :P A też planuję przejść na agrovitala po podwyżkach eggersmanowych i już odpalałam kalkulator 🤣
Egge to trochę przegiął jednak, praktycznie 100 pln za Kombii, które było super budżetowe zawsze, już nie mówiąc o moim ulubiony Equi Champ: ponad 160 pln za worek!!!!!! Myślałam,że to jakaś pomyłka jak tą cenę zobaczyłam. Choć fakt, że to bardzo urozmaicona pasza , no ale bez przesady, nie jest ze złota.
kotbury, nie wiem jak możliwa redukacja o połowę, bo same komponenty tańsze wcale nie są wg tego co przeglądałam, bo sama przez chwilke nad tym myślałam.

Przykłądowe ceny komponentów:
https://www.nubaequi.pl/pl/13-komponenty-paszowe

Perlica, tej marki w ogóle nie brałam pod uwagę bo ich komponenty są bardzo drogie. Pasze z resztą też.
Kupiłam od rolników allegro i olx.

Pati2012 karmiłam tym od niedawna stosunkowo bo się na to przesiadałam. I a tu bam! Podwyżki.
https://eggersmann.com.pl/pasze-z-dodatkiem-emh/31-emh-f-muesli-musli-4029862013214.html

I dokładnie kupiłam sobie podstawowe komponenty, a "mączkę z lucerny" zamieniłam na lucernę granulowaną, której sypnę więcej bo normalnie dodawałam jeszcze sieczkę z lucerny.
Teraz kupiłam gotowe płatki ale next time kupię całe, bo mamy gniotownik.

Aga, no horrendalnie, dwie podwyżki poszły... Ale Allegro to samo. Mój akurat żre lucernę i ryż i oba te komponenty bardzo podskoczyły. Aż wróciłam do sieczki, bo granulat z lucerny już przestał być taki konkurencyjny gdziekolwiek. 🙄
Też zazdro, że masz ich obok. 😅
Budyń, wszyscy kombinujemy jak konie pod górę w tym roku, wszyscy wszystko zmieniają i szukają zamienników... Przynajmniej czujemy przynależność do grupy. 🤣 Kalkulator moim przyjacielem.
To jest ten moment, w którym jadę składać pokłony mojemu koniowi, który je tyle co nic i jak skończy się obecny worek ReVital (czyli gdzieś na wiosnę, bo 25 kg, starcza mi na minimum 3 miesiące) to będzie stał na samych witaminach, bo żywi się energia ze słońca chyba. Bardzo współczuje wszystkim, którzy mają konie wymagające kilogramów pasz, przerąbane..
... na ja już właśnie widzę, że i tak przepłaciłam 100% za jęczmień, bo trzy wiochy dalej mam 20kg gniecionego za 50pln...

Muszę sobie dile z rolnikami tu porobić 🙂
Fokusowa, mam to samo. Żre tę lucernę i ryż, żeby miał z czegokolwiek energię do roboty, ale to są homeopatyczne ilości, żeby nie miał pustego żłoba, na sianie jest dość okrągły. Ale przyjaciółka w stajni ma takiego pełnoletniego, co potrzebuje sporo zeżreć i to jest absurd, jak bardzo się w rok rynek zmienił... A kto obniży te ceny, jak spadną ceny nawozów, rozwiąże się konflikt w Ukrainie czy problemy z energią? Nikt. To już jest nowa rzeczywistość na stałę, ceny nie spadną nawet jak powody podwyżek miną... A to jest jednak żarcie, coś niezbędnego, więc bardzo kijowa sytuacja.
kotbury, 2,5 tysia za tonę gniecionego jęczmienia? 😲
Max 1500 zł za cały jęczmień. A gniecenie -takie drogie? koszmar!
anetakajper, ale ja kupuję na małe worki bo nie mam co z toną zrobić... stąd takie ceny.
Racja, przeglądam sobie allegro i rzeczywiście można zamówić w fajnej cenie.
Zaraz zostanę producentem muesli o składzie jaki mi odpowiada 🤣

Aczkolwiek do końca, bo na allegro często cena podana za 5kg, więc już wtedy wychodzi cena gotowego muesli.
anetakajper, no tylko na worki wygląda cena inaczej plus musisz mieć w stajni gniotownik bo zgniecenie jęczmienia i zostawienie go tak na dłużej niż kilka dni mija się z celem, bo się utlenia. Do warunków stajennych jak nie masz gniotownika to najlepszy jest mikronizowany a tu już cena wyższa.
Jak sprzedawałam detalicznie owies to nie interesowało mnie to, kto ile bierze 1-10-20 worków. Cena była stała. Pomagałam workować, albo sami workowaliśmy. Worki były kupujących.
Kwestia tylko zgniecenia.
kotbury pisała że ma gniotownik u siebie.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się