Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
04 grudnia 2022 22:35
Nasze rekreanty jadą na Gemuse Krauter i efekty widać gołym okiem. Do tego jedna kobyła na selenie Hesty. Poza witaminami dostają otręby pszenne, wysłodki i owies.
kotbury, dzięki, ale szukam ogólnej mieszanki.
W innym wątku pisały dziewczyny że firma paszowa Nuembassy to nic innego jak agrovital w ładnych workach. I mam pytanko, czy ktoś moze wie cos na temat meszu Nuembassy?
https://www.nuembassy.pl/ultracare-mash
Nie widzę meszu z takim składem na agrovitalu, wiec moze to ich mieszanka lub inna firma w "ładnym worku"? 🙈
Miał ktoś juz ten mesz? Warty / nie warty kupowania? Jedzą go konie?
xxagaxx, no właśnie w agro nie ma babki płesznik i oleju sojowego. Reszta jakby bardzo podobna 🙈
Podaję josera Joker, do tego trouwit b-kompleks, i Wit C z cynkiem. Krew w porządku. Witaminy mega wydajne. Koń wybredzioch zjada ze smakiem.
siwaaa, josere gdzie kupujesz?
tarisa, na allegro, ale teraz nie zdążyłam i wykupili, a dziś zamówiłam na olx.
Uwaga na Trouwit B kompleks. Trzeba zużyć w ciągu dwóch miesięcy po otwarciu. Dla kilku koni super ale trzeba się dogadać w stajni. Właśnie kupiłam tylko że w opisie na stronie tego nie było. Dopiero na opakowaniu doczytałam i szybko znalazłam chętnych. Gdybym stała w mniejszej stajni to ponad połowa opakowania do wyrzucenia...
azazu93, wiem że istnieje coś takiego jak mesz zimowy, ale nie ma go nigdzie na stronie, czasem trzeba do nich zadzwonić
tarisa, tutaj masz opis z opakowania.
IMG_20220922_180420.jpg IMG_20220922_180420.jpg
IMG_20220922_180357.jpg IMG_20220922_180357.jpg
siwaaa, dzięki! Potrzebuje witamin dla kilku koni- te proponowane przez Ciebie wyglądają ok i cena przystępna. Poszukam w takim razie josere na olx i przetestuję 😉
tarisa, https://m.olx.pl/d/oferta/josera-joker-15-kg-witaminy-dla-koni-w-formie-granulatu-CID103-IDR5YvL.html
Rano napisałam, wysłana paczka. Za pobranie całe 105zl 🙂
Ja podaje 100g.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 grudnia 2022 23:05
Długo je podajesz ? Zadowolona jesteś ? Szukam witamin dla rekreantow, a te są w mega cenie przy większej ilości koni 🙃
Podaję od czerwca, w połowie września robiłam krew. Duży jest mega wybredny i zjada bez problemu w suchym. Jest bardzo wydajny worek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 grudnia 2022 08:58
Chyba będę musiała szukać innej sieczki, Jaśnie Pan Blondas ostatnio gardzi Agrobsem. Mieszam z Glyxem Weise i to żre, jako dodatek do posiłków też, ale samej przed jazdą nie bardzo już chce. Polecicie coś niedrogiego, w dużym worku, bez lucerny?
zembria, moja też totalnie się wypięla na agrobsa... już nie mam siły do niej ;/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 grudnia 2022 09:12
xxagaxx, Może jakaś kijowa partia ostatnio? On zawsze jadł bez marudzenia, a teraz nie wchodzi 🙄
Moon   #kulistyzajebisty
06 grudnia 2022 09:21
xxagaxx, a Dengie Performance próbowałaś? Czy ta też niejadalna?
Moon, oczywiście, dengie z obecnie dostępnych miałam wszystkie.
Moon   #kulistyzajebisty
06 grudnia 2022 10:47
xxagaxx, omg, a ja myślałam że mój książę ma francuskie podniebienie w kwestii sieczek... 😑
zembria, a jaka dajesz z Agrobsa?
Ja daje ta z zielonego owsa i mój je 🙂
Ostatnio mialam worek Hartoga Grass mix w sumie spoko, jadł, ale jest tam drobna frakcja w granulacie i ten granulat zostawia....xD
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 grudnia 2022 11:04
Alaska, Pre Alpin Aspero, od prawie 2 lat. Ten Hartog spoko wygląda, mój granulaty wszelkie lubi, może by to żarł. Cena też przyjemna. Wypróbuję pewnie.
tarisa, https://m.olx.pl/d/oferta/josera-joker-15-kg-witaminy-dla-koni-w-formie-granulatu-CID103-IDR5YvL.html
Rano napisałam, wysłana paczka. Za pobranie całe 105zl 🙂
Ja podaje 100g.

siwaaa,

A jaki one mają termin przydatności? I ile mogą stać otwarte? Wyszło mi, że moje małpy miałyby na niespełna trzy miesiące. 3 kg schodzi na miesiąc na konia. Pewnie dałoby radę te trzy miesiące w szczelnym pojemniku trzymać?
Ja mam w szczelnym wiaderku, nic się z nimi nie dzieje. Jak mi przyjdzie kolejny worek sprawdzę termin bo tamten już wywaliłam.
Ten mindfuck gdy na allegro wpisujesz "Reformin" a allegro zmienia na "reformy" i dodaje damskie i wyświetla propozycje od razu. Bezcenne🤣🤣
siwaaa, porównywałam josere do witamin eggersmanna i wychodzi, że różnice niewielkie. Aż się zdziwiłam. Dzisiaj porównam składy jeszcze raz 😅 ale biorę na próbę, bo wygląda zachęcająco i cena bardzo dobra (co przy kilku koniach ma znaczenie). Dzięki za polecenie tego, bo już jakiś czas szukam alternatywy. Teraz daje część supli z podkowy a część z nuveny i trochę wychodzi...
Jeszcze mam pytanie- dajesz w tym samym czasie josere i trouwit? Te wszystkie suplementy co wymieniłaś?
Rano do suchego dostaje josere. A wieczorem do mokrego trouwit boswellie, drożdże itd
Perlica, ja stosuje już 7 miesięcy, widzę po grzywie i kopytkach które fajni szybko rosną. I dodatkowo są bardzo mocne. Ja jestem zadowolona.
Tilitula, ale co stosujesz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się