Jakie pasze dajecie swoim koniom?

zembria,

Wet zalecił pasze dlatego się zasugerowałam takim wyborem ale może faktycznie suplement lepiej. A jak z ziołami? Melisa? Nagietek? Ktoś stosował?
Rolia, jeżeli potrzebujesz mieć efekt uspokajający od razu to zioła nic nie dadzą. Trzeba je podawać dłuższy czas, żeby zadziałały.
Rolia, a jaką paszę podajesz teraz? Bo moze po prostu trzeba zmienić bo jest za bardzo enegetyczna?
Nique,
Koń wyjeżdża za 2 ryg dopiero. Nie zdążą zacząć działać?

xxagaxx,
Aktualnie mamy Saracen Super Fibre Cubes wiec pasza raczej niskoenergetyczna
Rolia, no to pasze masz ok Poszłabym w suple, różnie działają, u nas CBD nic nie dało, może Sozen, Easy ride?
CBD u jednych działa u drugich nie - szkoda ryzykować. Zobacz hippovet antistress, jest dość silny. Dość silnie działał też taki suplement od podkowy - kozłek + chmiel + lawenda i magnez. Nie wiem czy jest teraz dostępny od ręki, ale pamiętam, że dawałam koniowi po kontuzji i ładnie i szybko go wyciszyło w kontekście szaleństw na kwaterce.
Wszystko "zależy", raz zadziała, raz nie, na jednego podziała, na innego nie. Na mojego easy ride np. nie działało, a inni polecają :P Z pasz hoveler relax mi się nawet sprawdzał... ale koleżance już niespecjalnie 🤡
Jedyne co działa na każdego to sedalin, ale nie żebym polecała xD
budyń, sedalin nie działa na każdego...
budyń, sedalin nie działa na każdego konia, np. na moją klacz często wcale, zalezy od dnia cyklu itp.
Jak miała zły dzień to nie działało i 2cm domosedanu, a czasem działa 0,3 do żyłki i ledwo idzie.
A, no to cofam, nie wiedziałam, a i sama nie znam konia, na którego nie podziałało "wyciszająco" :P
Więc i tak finalnie wychodzi, że naprawdę wszystko zależy xD
Moja po sedalinie jakieś 10 lat temu prawie się zawinęła na tamten świat, więc ja bez weta bym w ogóle nie brała pod uwagę takich rzeczy, choć wiem, że ludzie tak konie po kontuzjach wprowadzają. Fakt też, że mój koń jest chyba specjalnej troski, bo po antybiotyku też ostatnio zaczęła prawdopodobnie dostawać wstrząsu... Piszę prawdopodobnie, bo wet zadziałała na tyle szybko, że nie było 100% pewności, ale wolała nie czekać jak mi się koń zaczął cały trząść... 🙄

Z uspokajaczy po dłuugiej kontuzji chyba najlepiej u nas działało połączenie cbd w kroplach i ziół i magnezu. Z ziół chyba najlepiej działał chmiel. W pojedynkę nie podziałało nic...
budyń,
U nas sedalin działa ale musiałby być przyćpany cały dzień przez 2 tyg i by było po wątrobie. Spróbujemy tego Hippolyta bo pare osób tez polecało.
Dziękuje wszystkim za pomoc �
Rolia, a może go zająć w boksie też odpowiednim żarciem.
Są te brykiety paszowe z siana - konie to dłuuuugo jedza= są zajęte.
kotbury, ja z moją przerabiałam te brykiety, 2 rodzaje - agrobsa i pavo i moja nie chciała tego nawet tknąć. Jak koń ma siano cały dzień, to moim zdaniem mała szansa, że będzie tym zainteresowany
A ja chwalę paszę muesli :
https://sklep.hippovet.pl/produkty/vital-fiber-premium-20-kg/

Jest w bardzo dobrej cenie, nie jest mocno przetworzona.
Kobyle działa ta pasza super na głowę.
Jak żywić konia zimnokrwistego w lekkim treningu ? Czy zapotrzebowanie ziemniaczków liczy się jakoś inaczej niż reszty koni ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 marca 2023 07:44
PannaDziewanna, Żywisz normalnie, z uwzględnieniem tego że ziemniaczki bardzo dobrze wykorzystują paszę i trzeba uważać żeby nie zatuczyć. Jeśli nie jest to jakaś ciężka robota, gdzie faktycznie widać, że koń zaczyna tracić za dużo na masie, to nie zmieniałabym dawki względem tego co dostawał przed rozpoczęciem treningów. Siano do woli, niewielka ilość paszy treściwej zbilansowanej pod kątem mineralnym, lub z dodatkiem jakiegoś kompleksowego preparatu mineralnego, lizawka solna do dyspozycji i finito.
Katasia, serio?

Kurczę mój koń ma siano non stop a żarł to aż mu się uszy trzęsły, ale miałam innej marki.nie pamiętam jakiej, tej, która kiedyś opłatek reklamował.
Jak żywić konia zimnokrwistego w lekkim treningu ? Czy zapotrzebowanie ziemniaczków liczy się jakoś inaczej niż reszty koni ?
PannaDziewanna,
Np.paszami dla nich.
https://masterspolska.pl/produkt/pony-brok-pasza-dla-koni-zimnokrwistych-i-kucow/
Imho zwracając uwagę na białko - czasem zimnioczki potrzebują ciut więcej bo jednak więcej rogu kopytowego musi taki koń wytworzyć.

Katasia, mój też brykietów z siana nie lubi. poobgryza trochę brzeg i zostaje. Kasa w błoto.
BUCK   buttermilk buckskin
22 marca 2023 10:03
kotbury czy Guidolin Wafer Fioc ?

PannaDziewanna obserwuj, bywa że na sianie + witaminy minerały nie wymaga nic więcej. mój zimnokrwisty jest mega wrażliwy na ilość energii ponad to co w sianie, i na zbyt dużą ilość białka. zrób test na PSSM aby wiedzieć czego unikać lub co wolno podawać 🙂 obecnie uważa się, że trening, jazda ok 1-1,5 h dziennie nie wymaga zwiększania dawki pokarmowej ponad bytową 🙂
kotbury czy Guidolin Wafer Fioc ?


BUCK, totalnie nie pamiętam bo dostałam od koleżanki- bez opakowania niejako.

Dla mnie to super sprawa była, ale za droga wtedy na moją kieszeń, żeby konikowi tak umilać bytowanie w boksie.
Ale teraz chyba wrócę do tego bo to super dla wrzodków/profilaktyka anty wrzodowa - o ile właśnie będzie to spożywane.
Hej czy ktoś miał doświadczenie z paszą NuVena AminoRich (ekonomiczniejsza wersja pasz Nuba)? Ewentualnie porównując do Brandona XS, czy warto zmianiać?
Z AminoRich był problem z dostępnością - zdecydowanie dłuższym czasem oczekiwania, niż na Brandona.
Czy dawał ktoś może trawokulki Marstalla (Wiesen-Cobs) i jest w stanie powiedzieć czy one mocno pęcznieją? Będą się nadawały jako smaczki?
BUCK   buttermilk buckskin
22 marca 2023 13:53
freya pęcznieją bo to faktycznie trawokulki. na smaczki najlepsze są "nuggets" Baileysa
3f   https://3foule.pl/
22 marca 2023 14:16
(ciach)
Komentarz moderatora: reklama
AminoRich jest bez problemu dostępny. Ale ja pytałam o właściwości paszy.
Dzięki. Teraz daje Baileysowe nuggetsy aczkolwiek one niestety w składzie nie są zbyt fajne, a już na pewno daleko im do trawokulek 😅
Czyli chyba nie ma dobrej alternatywy..
BUCK   buttermilk buckskin
22 marca 2023 19:50
freya może Dengie Grass Pellets ? ten właściwie nie zmienia objętości tyle tylko, że jest drobniejszy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się