Farmerama.com

Bischa   TAFC Polska :)
08 czerwca 2010 22:03
Czy ktoś poza Ushią i mną gra ?  😀 Zgłaszajcie się dyskutujcie  😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 czerwca 2010 01:11
ja zaczęłam ale przerzuciłam się na wolnych farmerów :p
Bischa   TAFC Polska :)
09 czerwca 2010 09:09
Próbowałam grać , ale dla mnie niefajne  😉 Ci Wolni Farmerzy  😉
Zalozylam sobie konto i nic nie rozumiem. 🤔wirek:
Bischa   TAFC Polska :)
09 czerwca 2010 10:50
Jeśli jakieś problemy masz - napisz tutaj , spróbuję wyjaśnić  😉 Może innym też się przyda ta wiedza , jeśli zechcą założyć konto  😉
Ja grałam w Wolnych Farmerów ale dość szybko mi się znudzili. To jest fajniejsze?
Bischa   TAFC Polska :)
09 czerwca 2010 11:18
Wydaje mi się , że tak . Spróbowałam grać w WF , ale szybko mi się znudzili - po paru dniach . Jak zaczynałam zabawę w Farmeramę była mniej ciekawie , ale sporo się zmieniło . Ciągle coś nowego wprowadzają . Spróbuj i w razie problemów wpadaj do tego tematu  😉
Ja także gram w Wolnych Farmerów i Farmerama. Dość fajna gra (mówię o tej 2). Tylko szkoda,że to wszystko tak wolno dojrzewa.
Bischa   TAFC Polska :)
09 czerwca 2010 14:12
Jakby tak wszystko szybko dojrzewało/się hodowało , to by się szybko gra znudziła , bo w ciągu pewnie miesiąca by się było na najwyższym poziomie  😉 To jest właśnie cały urok Farmeramy  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 czerwca 2010 16:48
Może napiszecie co to jest, na czym polega itp, bo sama nazwa nie wiele mówi.
Ja gram w Wolnych Farmerów. Bischa, mogłabyś napisać coś więcej o farmeramie?
ushia   It's a kind o'magic
09 czerwca 2010 17:32
Może napiszecie co to jest, na czym polega itp, bo sama nazwa nie wiele mówi.

gierka browserowa, dostajesz kawałek ziemi i musisz sobie na niej założyć pole, obsiać zebrac, hodowac zwierzątka itp
Każde zebrane plony czy rozmnożone zwierzątka to punkty doświadczenia, dzięki którym przechodzisz na wyższe poziomy, co z kolei daje nowe rosliny i zwierzęta.
Oczywiście musisz podlewać, karmić, poić, farma bywa zalewana deszczem, itp
Plony możesz sprzedawać, są specjalne misje w ramach których w okreslonym czasie trzeba konkretna ilośc uzyskać
Bywają tzw eventy - np na wielkanoc mozna było zdobyc kurczaczka i pisankę, niedawno był chmiel i beczka piwa.
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
09 czerwca 2010 19:39
Ja gram, jestem na 11 poziomie 😁
Bischa   TAFC Polska :)
09 czerwca 2010 20:22
Jeszcze tak ode mnie :

- teraz z poziomami jest strasznie łatwo - jeszcze niedawno bardzo długo trwało przejście na kolejne poziomy - im wyższy poziom , tym więcej punktów musiałaś zebrać . Np 7 to był 45 tysięcy , a 8 96 tysięcy . Ja w starym systemie doszłam do 7 poziomu - brakło mi 3 tysięcy punktów doświadczenia do 8 . Teraz jestem na 29 poziomie ( w starym było 25 - byłabym na 9 ) . Różnice między poziomami to 5-10 tysięcy PD . Mnie to się nie podoba - zbyt łatwo się przechodzi na kolejne poziomy  🙁 Wolałam stary system .

- wcześniej była tylko jedna farma - teraz dołączyli tzw "dziką łąkę" - więcej miejsca do uprawiania roli i hodowania zwierzaków . Bardzo przydatne . Ale "dzika łąka" jest dostępna za darmo od któregoś poziomu dopiero . Musisz mieć sąsiadów - jak sąsiad się wyloguje , zarasta część "dzikiej łąki" i tam nic nie możesz sadzić , ani hodować . Sąsiadów jest 12 .

- jest coś takiego jak ulepszenia - drzew i zagród dla zwierząt . Za określoną ilość "kasy" ( wyjaśnię niżej jaka to "kasa" ) możesz kupić ulepszenia zagród i drzew - szybciej Ci drzewa wydają owoce ( standardowo 12 i 24 godziny się czeka ) i szybciej zwierzęta uzyskujesz .

- "kasa" czyli sianogrosze i floreny . Za sianogrosze kupujesz : drzewa , zagrody , nasiona . Uzyskujesz je ze sprzedaży swoich zbiorów - zwierząt i roślin . Każdego dnia dostajesz standardowo 6 zleceń od "wirtualnych farmerów ( jeden się nawet jeździecko nazywa - Pan Lemański  😂 ) - na różną ilość produktów i za różną ilość Sianogroszy . Floreny to już "wyższa szkoła jazdy" - kupuje się je za normalne pieniądze - czy to smsem , czy przelewem . Ja raz w miesiącu , jeśli potrzebuję wysyłam smsa za 7 zł i dostaję 50 florenów . Za określoną ilość SG i Florenów można ulepszyć zagrody , drzewa - za floreny bardziej skraca się czas wydania owoców czy uzyskania zwierząt .

- im wyższy poziom , tym czas hodowli zwierząt i roślin które się uzyskuje na danym poziomie się wydłuża . Od kur , które są na pierwszym poziomie - 43 minuty ( woda plus pasza zwykła ) po konie 10 h i 20 minut . Doszłam do koni - hoduję 9 gatunków : kury , króliki , kozy , kaczki , indyki , owce , świnie , krowy i konie ( w kolejności poziomami ) .

- jest coś takiego jak SuperNawóz i SuperPasza - można je kupić za floreny . Superpasza skraca czas uzyskania zwierząt , nawet w zwykłej zagrodzie - z 10 h 20 w przypadku koni do 5 h 20 m . Supernawóz skraca czas uprawy roślin , nie licząc drzew .

- krótko o tym co widać na farmie poza polem gdzie możemy uprawiać i hodować . Główną "budowlą" jest dom farmerski . Gdy się trzęsie - mamy zlecenie do wykonania , o którym pisałam wyżej od wirtualnych farmerów . Tu możemy także zajrzeć i wykonać zaległe zlecenia . Po prawej stronie (naszej) mamy młyn - tu wytwarzamy ( z naszych upraw ) paszę dla zwierząt . Dalej - obornik - tu zbieramy nawóz , który przyda nam się przy uprawie roślin - uzyskujemy go , gdy wyhodujemy zwierzęta . Kombajn - nie używam go wcale , więc nie wiem czy jest przydatny jak piszą . Po lewej od domu farmerskiego mamy stodołę - tam magazynowane jest to co wyhodujemy , uprawimy i zbierzemy , a także ilość pasz dla każdego gatunku który mamy na farmie . Zbiornik na wodę - chyba nie muszę tłumaczyć , po najechaniu na niego pokazuje nam się ilość dostępnej wody , klikając na niego możemy tą ilość uzupełnić - za sianogrosze 😁 Silos - tu mamy naszą superpaszę i supernawóz .

- Miasto - tam kupimy : nasiona , sadzonki , zagrody dla zwierząt . Jest też targ - możemy kupić , lub sprzedać swoje produkty - w starym systemie dostępny od 3 poziomu . Spółdzielnia - misje o których mówiła Ushia . Centrum turystyczne - nie korzystam właściwie . Bank i poczta .

I chyba tyle  😉
ushia   It's a kind o'magic
09 czerwca 2010 20:30
Dzika łąka jest darmowa od nowego 17
Sąsiad się może oczywiście wylogowac, byle się zalogował ponownie w jakimś przyzwoitym czasie (jak na razie najdłuzszą przerwe miałam dwa dni i mnie nie wywaliło z sąsiedztwa) - czyli musi byc aktywny 😉

wyżej różnice poziomów sa wieksze - mnie ciagle brakuje jakiś 15000 do 42  😁
tu masz zestawienie
http://linkvalidator.net/warn.php?p=aHR0cDovL3d3dy5wbC5mYXJtZXJhbWFmYW5zLmRl
przez was zaczęłam grać i mnie wciągnęło 🤬
i teraz zamiast uczyć się do sesji to karotek pilnuje 😵
to ja grałam w podobną tylko viva pinata 🙂 haha
Bischa   TAFC Polska :)
10 czerwca 2010 18:49
Mnie tego typu gry nigdy nie bawiły , a Farmeramę kocham  💘
to chyba i ja zacznę w to grać. Skusiłaś mnie 🙂
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
11 czerwca 2010 18:12
Jak zaprasza się znajomych?
ushia   It's a kind o'magic
11 czerwca 2010 18:16
Na poczcie w mieście.
jaki masz nick?
Jakbyś chciała kiedys dokupic florenów sms'em to daj znac - dam Ci kod promocyjny na 10% bonusu
Od dzisiaj są dostępne rozgrywki na stadionie
kurcze, seler mi się zachwaścił. nie można się spokojnie już nawet spać położyć i zostawić ogródka bez opieki 🤣

gdzie sprzedajecie swoje produkty? bo na targu ceny są jakieś masakrycznie niskie, zleceń aby 5 dziennie a ja na zagrodę dla kaczek zbieram i uzbierać nie mogę 😵
no i mnie zaciekawiłyście tą grą  😀iabeł: wcześniej grałam w WF, a teraz podbijam Farmeramę
ushia   It's a kind o'magic
12 czerwca 2010 15:26
kurcze, seler mi się zachwaścił. nie można się spokojnie już nawet spać położyć i zostawić ogródka bez opieki 🤣

gdzie sprzedajecie swoje produkty? bo na targu ceny są jakieś masakrycznie niskie, zleceń aby 5 dziennie a ja na zagrodę dla kaczek zbieram i uzbierać nie mogę 😵


pola zachwaszczaja sie 24 godziny po dorosnieciu

niestety jeszcze dwa dni temu mozna bylo znajomemu wyslac zagrode, to bym Ci dala 🙁
ale teraz w zwiazku z eventem mundialowym ceny podskoczyly, bedziesz miec latwiej 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
12 czerwca 2010 15:59


😀
wciąga mocniej niż WF 🤬

Jak ktoś zbiera piłki to chętnie mogę powysyłać. Nie mam sąsiadów a więc prezenty mi się marnują, mogę kogoś wspomóc.
ushia   It's a kind o'magic
14 czerwca 2010 13:55
Ja poproszę!!! nick - Sekator

Moje dzieci się napaliły na łosia, więc potrzebujemy uzbierać jakąś kosmiczną ilość 😂

od razu napisz co Ci wysłać w zamian 🙂
ja gram tz 😀
ushia   It's a kind o'magic
14 czerwca 2010 14:04
Podawajcie nick w grze, bedzie mozna dodac do znajomych
Nie wiem czy udało mi się wysłać zaproszenie. Jbc jestem PannaWig.

Najchętniej przyjmę zagrodę lub drzewka owocowe 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się