"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
24 listopada 2008 20:13
a co wy na to :
"Lonża (młody 1,5 roku)"
wątek zamknięty
Trupka, debeściarskie zdjęcie!
Jak myślicie - koza też by się nadawała do takiego szportu?
wątek zamknięty
ja nie widze problemu w lonzowaniu 1,5 rocznego konia na kantarze
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
24 listopada 2008 20:27
Na allegro ostatnio zetknęłam się z klaczą o imieniu Powaga, 2 letnia, ujeżdzona ;]. ;/..

Achaja zdaje mi sie że koza jest za mała żeby udźwignąć człowieka a tym bardziej pod nim skakać xd. No chyba że chcesz ją puścić w korytarzu hhahahah 😀
wątek zamknięty
Eeetam, znajdzie się jakiegoś trzylatka i jeździec dla kozy będzie jak znalazł 😉
wątek zamknięty
a po co skakać z jeźdźcem? Robią te takie "końskie agility" dla szetlandów, to czemu by nie zrobić czegoś takiego dla kozy? ^^

E tam w lonżowaniu 1,5 rocznego konia na kantarze nie ma nic złego....o ile się nie lonżuje go po godzinie dziennie.
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
25 listopada 2008 16:15
wątek zamknięty
ciska napisał: ja nie widze problemu w lonzowaniu 1,5 rocznego konia na kantarze
poważnie?
toć to nog szkoda
wątek zamknięty
heheh jak siodełko ładnie założone http://www.photoblog.pl/fucking00princess/archiwum
wątek zamknięty
ten gośc na krowie przejechał cały parkur - widziałam kiedyś film z zawodów gdzie startował właśnie na krowie
wątek zamknięty
Cóż - mistrzem w dopasowywaniu siodeł nie jestem, ale TO?
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 listopada 2008 16:47
ninevet napisał: http://www.photoblog.pl/fucking00princess/26724126
co to jest?
[/quote]

to chyba cyganka własnej roboty

siodlo...?
http://www.photoblog.pl/fucking00princess/25027418


http://www.photoblog.pl/fucking00princess/26846138


Tworząc parę niemal idealną.


hmm... hmmm...
zwłaszcza na tym co ma w pysku 😉


wiem, wiem, jestem zlosliwa i sie czepiam. shame on me
wątek zamknięty
sznurka napisał: ciska napisał: ja nie widze problemu w lonzowaniu 1,5 rocznego konia na kantarze
poważnie?
toć to nog szkoda

serio

nóg szkoda ? bez przesady , 20 minut biegania w kółko na kantarze ... ee tam
wątek zamknięty
caroline oczywiście, że jesteś złośliwa i czepiasz się bezpodstawnie! przecież nie każdy musi jeździć na kantarze! a mistrzowie ujeżdżenia jeżdża na takim wędzidle i nikt im nic nie mówi, to dlaczego ona ma być gorsza?

a tak naprawdę to ciakwe, czy by pisała o idealiźmie, gdyby spróbowała się dogadać z koniem na prawdę jeżdżąc na kantarze
wątek zamknięty
Ciska ja mam młodego konia i zalecenie ruszania go
rozmawiałam z wieloma wetami i wszyscy mówią ze proste i tylko proste, żadnych lonży
i że lonża jest bardzo obciążająca dla młodego konia
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 listopada 2008 19:48
Sznurka - ja słyszałam również, że lonża jest niedobra także dla starego, bo obciąża łopatki. Myślę, że lonżowanie nagminne generalnie jest niezdrowe dla konia, choć wygodne dla nas.
wątek zamknięty
sznurka napisał: Ciska ja mam młodego konia i zalecenie ruszania go
rozmawiałam z wieloma wetami i wszyscy mówią ze proste i tylko proste, żadnych lonży
i że lonża jest bardzo obciążająca dla młodego konia

wszystko w nadmiarze jest obciazeniem
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
25 listopada 2008 20:59
Odnośnie wspomnianego pb fucking00princess
oto co napisała jego właścicielka zapytana o patent, jaki ten koń ma na głowie



to tzw. cyganka 🙂 u mojego łosia działa lepiej niż czambon, trzeba mieć delikatną rękę na to 🙂 dzięki temu mamy zaczątki zbierania się .. 🙂




Ja jestem zwykły sobie rekreancik, ale nie widziałam, by pracę nad zebraniem konia zaczynać od cyganki, w dodatku jako narzędzia mającego docelowo mieć efekt taki jak czambon...

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, bo mogłam się pogubić w zawiłym świecie patentów-samoróbek
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
25 listopada 2008 22:43
znalazłam miły akcent do tego wątku, nie wiem czy jest z nami karolas ale bardzo chwalą jej konia z urody 🙂 http://www.photoblog.pl/natalka1238/26174596/xd.html 🙂
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
25 listopada 2008 22:46
taaaa zaczątku zbierania... DŻIZAS...
wątek zamknięty
Ciska nie przekonasz mnie
1,5 roczny koń to dzieciak który powinien na padoku latać.
A jaki jest twoim zdaniem cel by zaczynać prace z koniem tak wcześnie?
wątek zamknięty
hihi... Karolasa nie bylo, ale wyslannikow mam wszedzie, to i doniesli mi stad, ze cos tam w watku piszczy... 😉 Sie wie, ze jeden z najpieknijszych paintow w Polsce, bo w koncu w sporcie nie jest ich wiecej jak 4 czy 5 😀
wątek zamknięty
Hihi...dzieciak mający jakieś 12 lata, jeździ od 2. Ściemnia od tych 2 lat bardzo i kolejny tekst mnie zabił:

przepraszam bardzo borysek był mój i tak wogóle to wy się weżcie Italia na zdjęciu nie jest smutna tylko zdjęcie było robione jakdenerwowała się na innego konia. Pan Ignac ma 54 konie i bardzo dużo pieniędzy więc chce miec konie różnej rasy najwięcej ma wielkopolskich 1 tarnta peliskę i inne różne. JA też będe ujeżdzać konia Pelisę moge wstawić zdjęcie, bedzie miała wtedy 3 lata a italia 4 więc mi tu nie piprzcie ze my nie umiemy jeździć bo jeździmy dobrze i nikt nam nie zabroni układac koni a co do łańcuchów to są bardzo długie koń ma swobodę są w dużych odłegłościach od siebie a jak się naprawdę nie lubią to stoją w boksach.
wątek zamknięty
łoooo matko 🤔 skąd to!? 🙄
wątek zamknięty
Jakieś mądre forum opustoszałe...

Spokojnie, żeby zostać prawdziwym jeźdźcem trzeba spaść 7 razy
wątek zamknięty
hehe, www.koochamkoonie.fora.pl czytajcie i uczcie się hehe, opustoszałe nie do końca 😉 ale niektóre teksty są dobijające 😉
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
11 grudnia 2008 17:22
Wszystko o nas.' Moje życie - mój wybór ! ' czyli forum dla młodych, gniewnych 12-letnich
Poradnik.' Dlaczego spadłam z konia ? ' widzę, że prawo powszechnego ciążenia nie jest aż tak powszechne 😉
Czyli góra można na miesiąc dać 500 zł. Zależy od stadniny.
To chyba za Mieszka takie ceny były (maksymalne)
Oczywiście ja myślę, że lepiej trzymać konia "u siebie", bo ja np. mam swoją słomę, siano, owiec, kukurydzę itp. bo mieszkam na wsi . Oczywiście nie wszyscy mieszkają na wsi, lecz w mieście...
No oczywiście, że oczywiście.
Na pewno koń, który jest używany do rekreacji, bądź pracuje inaczej fizycznie (np. powożenie) powinien mieć stałą porcję paszy. Ja np. daję owies. Oczywiście zależy jaką ilość podawać koniu, od jego (chyba) wieku. Za dużo też nie można dawać owsa, bo to też nie zdrowe.
Ja mojej klaczy owies podaję popołudniu, po jeździe, bo przed koń nie powinien nic spożywać.
Ale nic nie zastąpi solidnej porcji trawy na pastwisku Smile

(nie wiem czy dobrze napisałam)

Grunt to umieć pomóc 😉

Powiem w skrócie mój instruktor ma 2 konie. a gość ze skoja ma 54 konie on woli mieć dzikie konie a jak chce ją ujeździć to nikt mi tego nie zabroni .Te co się nie kopią stoją w odstępach
Ah ten człowiek i jego odwieczna więź z naturą...
wątek zamknięty
Jak dla mnie to wygląda nawet spoko ale postawmy się na miejscu konia. Jakbysmy mieli chodzic z głową tak zgietą to by nam chyba kręgi sie połamałyWink Wedlug mnie to może być stosowane ale tylko przez doświadczonych jeźdźców, których umiejętności nie pozwolą, by konikowi stała sie krzywda

o rollurze z powyższego forum 🤔 taką odpowiedź dała do zdjęć, na których koń miał głowe między nogami 🤔
wątek zamknięty
Przed jazdą ustawiłam sobie cztery, potężne bale z drzewa. Średnica ok. 50 (nie dosłownie, może mniej, albo więcej) cm

Wsiadłam i ruszyłam żwawym stępem na mój 'doskonały maneż'.

Postanowiłam spróbować przejść przez bale. Nawet wyszło. Oczywiście w stępie . Tak kilka razy. Było na prawdę fajnie, ładnie się spisała.



Noo... bo to się nazywa cavaletti i uczenie konia podnoszenia nóżek. Nad uszy :P
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
19 grudnia 2008 14:58
KARLA razem ze siodłem kowboyjskim czarnym oraz ze strzemionami.Klacz ur.02 2002 spokojna lubi towarzystwo daje nogi spokojnie jeżdzi nie jest narwana bez narowów


😂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.