"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

Ja ostatnio wracając ze stajni miałam „przyjemność” widzieć dwie niepełnoletnie dziewczyny na koniach. Było już późno, zmierzchało i jedna stępowała sobie wzdłuż drogi. Najpierw w sumie nic sobie nie pomyślałam, ale za chwilę zobaczyłam inną dziewczyne na siwym kucu. Jechała w inną stronę niż pierwsza dziewczyna i kłusowała, o ile można to było nazwać kłusowaniem. Ręce jej majtały się do góry i na dół wręcz masakrycznie, siedziała całkiem przechylona do przodu – cała góra jej ciała była prawie na szyi konia. Takiej osoby nie spuściłabym z lonzy, a co dopiero puszczała w teren. Nie wiem, czy była sama, czy towazyszyła stępującej dziewczynie – niby jechały w różnych kierunkach. Pomijając fakt, że obie były w miejscu, gdzie jest zakaz wjazdu końmi, gdyż są to tereny rekreacyjne z polanami przystosowanymi do palenia ognisk etc., to kto w ogóle puszcza takie dzieci same?. Gdzie był jakikowliek trener/ instruktor/ ososba dorosła? Oczywiście cała scena odbywała się zaraz koło drogi. Nieopodal znajduje się stajnia, więc panny najprawdopodobniej przyjechały z tamtąd. Zgroza. Miałam myśl nawet, żeby się zatrzymac i coś powiedzień tej dziewczynce na kucyku, ale w sumie przejechałam dalej, a potem nie było już mozliwości, aby zawrócić. Zresztą wątpie, czy cokolwiek co bym powiedziała miałoby jakikowliek skutek. Do tej pory myślałam, że rekreacja w Szczecinie ogólnie wygląda w miare sensownie i profesjonalnie, ale ta scena sprawiła, że zaczełam tracić wuarę. Byc może ja trafiłam do miejsca, gdzie takie rzeczy się nie dzieją i po prostu od lat zyję w przeswiadczeniu, że tak jest wszedzie.
wątek zamknięty
Miałam myśl nawet, żeby się zatrzymac i coś powiedzień tej dziewczynce na kucyku
wątek zamknięty
<a href="http://www.photoblog.pl/fucking00princess/26724126" target="_blank" class="postlink">http://www.photoblog.pl/fucking00princess/26724126</a>
co to jest?

dla mnie nie tyle cyganka co samorobka wodzy Draw 🙄To jest przewleczone przez potylice..., bądź jak kto woli- samoróbka czarnej wodzy o nietypowym zastosowaniu 😉

Sznurka- mój koń w wieku 1,5 roku chodził tyle na lonży żeby zaczaic ze jest sznurek , chodzi się po kole i czeka na polecenie 🙄 I naprawde nie był to koszmar dla młodej 😉
wątek zamknięty
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
22 grudnia 2008 20:11
Boze ile lat ma ten kon?
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
22 grudnia 2008 20:14
To jest w ogole kon?!  😲
wątek zamknięty
Świetnie, dziewczyna oczywiście jest całkowicie świadoma tego, co robi... Ciekawe czy odp na mój komentarz z pytaniem o wiek konia.
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
22 grudnia 2008 20:29
mysle ze nie ma szans na przemiowienie dziecku do rozumu skoro
Bo krytyka się ode mnie odbija!!!!!!BO TEN KTO MNIE KRYTYKUJE TO ZAKOMPLEKSIONY DEBIL !! i tyle....
🤔wirek:
wątek zamknięty
wątek zamknięty
cały ten blog to dla mnie przykra sprawa  3 kobyłki małe  chude i wydaje mi sie ze ciagle zaźrebiane - tak wyglądaja

edit: nie wiedziałam gdzie to dac ale zobaczcie nogi tej klaczy , czy przy takiej wadzie powinno sie kryc? bo mi sie nie wydaje

http://allegro.pl/item513649570_klacz_ze_zrebowka_okazja.html
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
22 grudnia 2008 21:05
wydaje mi sie ze jej nogi to nie kwestia tuszy. kobyly z takimi pecinami na pewno bym nie kryla... wyglada to strasznie. ;/
wątek zamknięty
IloveMosiek   Mościsław & Co
24 grudnia 2008 21:46
hm.. niedźwiedź straszny. brrr...

no co Wy? czemu jej nie kryc? przecież to fabryka opcjonalnego mięska, a co za tym idzie: funduszy dla właściela...
wątek zamknięty
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
25 grudnia 2008 10:38
z rajdu..  😲
wątek zamknięty
karolinag  "Rozwieję wasze wątpliwości,nawet tych co się nie podpisali, klaczka ma 20 lat🙂
arab czystej krwi, wychudzona??
nie, ale jeszcze jest ze źrebakiem, więc darujcie sobie tego typu komentarze, bo to tylko świadczy o nie wiedzy nie których miłośników koni🙁Przepraszam ale tak jest🙂Pozdrawiam Martę"

😲 😲
faktycznie, moja niewiedza mnie boli.


Przez przypadek znalazłam w necie filmik przedstawiający w/w konia

wątek zamknięty
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
26 grudnia 2008 16:48
Powie mi ktoś , czy na samym końcu filmiku w galopie ona robi półsiad?
wątek zamknięty
W sumie to nie wina tej dziewczyny - widac, ze jest poczatkujaca. Pewnie "instruktor" jest dla niej bogiem. Straszne, ze sa miejsca, gdzie konie tak wygladaja...
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
26 grudnia 2008 17:10
Nawet, dziewczyna nie ma lat 10 i zapewne oglądała chociażby zdjęcia innych koni...
Ale ok, to jest prawidłowo wyglądający koń...  🤔
Może by to gdzieś zgłosić...?
wątek zamknięty
http://www.allbreedpedigree.com/faszyna Jeśli to jest ta Faszyna, to rzeczywiście ma 20 lat. Ja rozumiem, wyeksploatowana przez rodzenie źrebiąt, ale bez przesady 🤔 Przecież ona sama wygląda jak źrebak... Zresztą 20 lat, to co to dla araba...
wątek zamknięty
ja nawet nie  mam ochoty ani sil tego komentowac bo mi palce opadaja i komp  nie przyjmuje takich slow ktore chcialabym napisac wiec pozostawie to bez koment.... ta dziewczynaka jest bezlitosna
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
26 grudnia 2008 17:29
Nie tylko ona na tych koniach jeździ (  podejrzewam) i to "trener" daje takiego konia na jazde... paranoja...  🤔
wątek zamknięty
I zapewne wmawia, że wszystko jest w porządku, że tak wygląda 20-letni arab... 🙄
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
26 grudnia 2008 17:33
Ciekawa jestem w którym miesiącu jest kobyła  🤔wirek:
wątek zamknięty
IloveMosiek   Mościsław & Co
26 grudnia 2008 18:11
osatatnio gdzieś przeczytałam o skokach na kobyle w 8-9 miesiącu, więc wiecie... z tym arabkiem to jeszcze nic strasznego...;/
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
26 grudnia 2008 18:15
a slyszalas o skokach w 12 miesiacu?:P koniec 🚫
wątek zamknięty
Ciebie to śmieszy ?

mi by było zajebiscie wstyd  🙄         

Ps. tak tak czytałam wszystko co pisałas
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
26 grudnia 2008 18:53
Ok skoki na kobyle w 9 miesiącu, ale skoki na 20 letniej kobyle w 9 miesiącu to co innego. 
wątek zamknięty
na zadnej kobyle w 9 miesiacu ciazy skooki nie sa ok. ewentualnie spacery pod siodlem
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
26 grudnia 2008 18:58
Jak dla mnie oba przypadki są karygodne. Czy kobyła ciężarna ma 5 czy 30 lat. Nie wyobrażam sobie, by ktoś kazał kobiecie w 7 miesiącu ciąży biegać i skakać przez płotki. Dla mnie kobyła w wysokiej ciąży to koń troski specjalnej- trzeba dmuchać, chuchać i prowadzać na spacerki. I to by było tyle z mojej strony.
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
26 grudnia 2008 19:19
ciska o ja niedobra! i co mam teraz sie zabic z tego powodu? bylo minelo nikt tego specjalnie nie zrobil!

szlag mnie trafia co te dziewczynki odpisuja!
http://pl.youtube.com/comment_servlet?all_comments&v=AScxcwT60KM
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.