"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
10 marca 2009 21:28
ogooreczek, zgadzam się z całą resztą, odrobina wyobraźni.
wątek zamknięty
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 marca 2009 21:29
I ja podzielam zdanie innych 🤔wirek: 🤬 🤦
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 marca 2009 21:30
*Ciaja*, ale tekst "dwa grubasy" mnie powalił, chyba musisz schuść  😂
wątek zamknięty
ogooreczek przyznaj się do błędu i tyle, a nie pogrążaj. Na następny raz włącz mózgownice i taki przypadek więcej się nie zdarzy.
  👀 Mam nadzieje, że ponownie nie zamkną tego wątku 😉
wątek zamknięty
Mnie bardzo irytuje fałszywość i sposób bycia 'złodziejek' zdjęć. Najbardziej mnie rozwala fakt, że one nie 'przyszły wsiąść na swojego konia" one nie "jeżdzą na koniu" tylko mają "trening". Dziś miały trening, jutro mają trening, a po jutrze nie będą trenować bo nie będą miały czasu.
Słowo w brzmieniu poważne, ale w tym przypadku nic nie znaczące. Bezmyślna próba dowartościowania swojej osoby. Wiec panienki, nic nie pozostaje nam tylko wybaczyć te wszystkie zachowania. Ale to nie znaczy, że nie wolno opieprzyć i zrobić małej haji  😁

cóż... są ludzie i ludziska.
wątek zamknięty
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 marca 2009 21:57

cóż... są ludzie i ludziska.

albo: Są ludzie, parapety i klamki 😀iabeł:
Co do całej wypowiedzi to masz rację 😉 Nieraz widziałam właśnie na Photoblogacj różne głupoty, których najzwyczajniej się nie dało czytać... ale trzeba odpuścić takim ludziom.... nie wiem, może czegoś im brakuje i próbują się na siłę dowartościować?
wątek zamknięty
owszem chodzil N ale takze chodzil C . pod Kasia . Wiesz dlaczego szedl na zgrupowaniu pod kasia na zwyklym ? bo takie wymogi byly tak prosil . A pozatym 3 miesiace pan Grzesiu na nim jezdzil bo ona mu go tam oddala bo se rady z nim nie dawala ..
wątek zamknięty
Uwaga ogier - trzeba wsadzić mu munsztuk w pysk  🙄
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 marca 2009 22:11
asioa, nie przesadzasz trochę z tym Koralem? Jakoś na konsultacjach z Wassibauerem Kasia mogła jeździć na zwykłym wędzidle i nie widziałam, żeby chciał ją zabić. jego szalonego ogierzenia się też nie odnotowałam. I mała poprawka: chodzi N-ki o ile się nie mylę.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 marca 2009 22:15
No nie powiedzialabym znam bardzo duzo osob kochajacych konie a i wystarczy wejsc w google i w blogi, aby sie o tym przekonac, tylko poprostu wielu nawet jesliby to nie stac na takie gry(opłata za gre+np. transport z Ameryki)

Ległam. Nie wiem dlaczego, ale stwierdzenie bawi mnie to nieziemsko 😂
wątek zamknięty
[quote author=brzoskwinia link=topic=26.msg198424#msg198424 date=1236721861]

cóż... są ludzie i ludziska.

albo: Są ludzie, parapety i klamki 😀iabeł:
Co do całej wypowiedzi to masz rację 😉 Nieraz widziałam właśnie na Photoblogacj różne głupoty, których najzwyczajniej się nie dało czytać... ale trzeba odpuścić takim ludziom.... nie wiem, może czegoś im brakuje i próbują się na siłę dowartościować?
[/quote]

Wiele osób się tłumaczy, że nie stać ich na swojego konia, a też marzą o tym żeby mieć o czym pisać jak koleżanki. Przede wszystkim z tej właśnie przyczyny powstawały całe słynne wirtuale. Ale my nic na to nie szczeście niebios nie poradzimy i nie jesteśmy w stanie całego świata uszczęśliwić. Oczekujemy tylko prywatności i poszanowania czyjegoś konia, a szczególnie własnej OSOBOWOŚCI!  Gdzie w przypadku *Ciaji* też została skradziona !
Ta osoba pragnie tylko różowy i chwalących komentarzy. Więc co może mieć w głowie ? Świadomie kradnie czyjeś zdjęcia, podaje się za zupełnie inna osobę i jeszcze jest dumna z hasła napisanego przez odwiedzającą (pewnie podobną) koniarę, w stylu: 'fajny koniś, ja też mam, wpadnij na mojego bloga"

... czy jesteśmy w stanie coś z tym zrobić ?
U mnie też była sytuacja. Panienka opisała wszystkie konie z stajni (8) nawet imion nie zmieniła ... wkleiła zdjęcia mojej przyjaciółki jako swoje, zamazała jej twarz tłumacząc, że miała głupią mine...
Co mają w głowach takie osoby ??!!
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 marca 2009 22:23
brzoskwinia, jakoś też nie mam własnego konia, ale nie bardzo widzę siebie w sytuacji tych panienek... Po prostu wstyd i brak honoru...
wątek zamknięty
brzoskwinia, jakoś też nie mam własnego konia, ale nie bardzo widzę siebie w sytuacji tych panienek... Po prostu wstyd i brak honoru...


Zgadza się!

Brak własnego konia podkreśliłam jedynie jako najczęściej używany argument przez osoby tego pokroju.

To świadczy tylko o tym, że masz w głowie poukładane 🙂 I wcale nie uznaje za tragedie w takowej sytuacji.
Prywatnie wyznam, że czasem żałuje... Konia mam od 2 lat. Kocham go nad życie i dziś nie oddałabym za nic. Jednak czasami myślę, że kiedyś człowiek przychodził do stajni, dawał pieniążki, pogibał się chwile na maneżu i nie przejmował sie kowalem, szczepieniami, odrobaczeniami, lekami... ehh te słowa wypowiadam tylko z powodu, że znów jestem w trakcie leczenia. Czasami cieżko człowiekowi.
Chcę nawiązać do tego, że wszystko ma swoje dobre i złe strony. Wszystko wymaga też odpowiedniego podejścia. Jak narazie ciesz się jednostronną wygodą, bo zakładam, że marzenie podzielasz z większością koniarzy i będziesz dążyć do swojego konia, czego życzę 🙂

sorrryyy 🚫

ale dlaczego próbują się dowartościować wmawiając nie wiadomo komu jakieś kłamstwa ? tego nie zrozumiem...
wątek zamknięty
IloveMosiek   Mościsław & Co
10 marca 2009 22:32
one chyba mają straszne kompleksy i same siebie nie akceptują  🤔wirek:

...albo są po prostu bezdennie głupie 🤔

EDIT: spacje
wątek zamknięty
Trzeba jeszcze wziąc poprawkę na to że te blogi głównie prowadzone są przez dzieci, które jeszcze nie bardzo chyba zdają sobie sprawę z pewnych rzeczy. Chcą miec konie, bo fajnie jest miec swojego poniaczka z którym nie trzeba robic tego co instruktor/trener karze tylko sobie galopowac po łąkach bez kasku 😎 Podejrzewam że jak dojrzeją to będą się tego wstydzic. Co oczywiście wcale nie usprawiedliwia takich zachowań.
wątek zamknięty
asds   Life goes on...
10 marca 2009 22:36
Co do zdjęcia z żywą przeszkodą z photoblogu :

Nie...To się nazywa głupota, szpanowanie i brak odpowiedzialności. Gdybym była siostrą którejś z nich to bym obydwum dupska sprała pasem tak porządnie że by rzadna przez 2 tygodnie o wsiadaniu na konia nie pomyślała!

Tak jak pisałas ogóreczek czy jedną z funkcji tego forum jest poszerzanie swojej praktycznej, jak i teoretycznej wiedzu jeździeckiej. ALE pierwszą podstawową rzeczą którą musi się cechowac każdy właściciel konia- poprawka- KAŻDY JEŹDZIEC!! jest ODPOWIEDZIALNOŚC, ROZSĄDEK I DOBRO KONIA NA PIERWSZYM MIEJSCU!

Zamieszczona na pb fotka jest EWIDENTNYM dowodem na brak wyżej wymienionych cech u ciebie! A więc dziewczyno "nie oburzaj się" tym że ci nad uszami dundamy ( notabene duża ilośc osób na r-v jest zapewne w twoim wieku i jakoś pokazują ze można byc świadomym człowiekiem) tylko zastanów się następnym razem co robisz! Koń to jest zwierze, to jest masa i nigdy nie mozesz przewidziec w 100% co się wydarzy za 2 sekundy. A więc naprawdę trochę więcej pokory i rozsądku. Bo na prezentowany przez ciebie skok też żal jest patrzec.

I co do umiejętności jeździeckich osób tu się wypowiadających. MAmy tutaj wiele "perełek", ale o klasie człowieka nie mówi ilośc fotek z skoków czy zawodów na photoblogach. O tym mówi jego pokora, stosunek do konia i samokrytyka.

A więc jeżeli dziecko nie wiesz co to jest klasa to w ogóle się na ten temat nie wypowiadaj. Bo pyskatością nic nie zyszkasz, a tylko w życiu ludzi do siebie zrazisz.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 marca 2009 22:44
brzoskwinia, Szczerze? jak mam poklepać tyłek na siodle z godzinę, w grupie 15 osobowej i nic sie nie nauczyć to już wolę poczekać na swojego kopytnego i dopiero wtedy zacząć porządnie jeździć...
Doszło do tego, że teraz nie jeżdżę, a jak już wsiądę to mam tak tragiczny dosiad, ze wstydzę się przed samą sobą i przed tymi co uczą...

A niby zaczęłam jak miałam 13 lat.
Tyle, że z przerwami po pół roku...

Dobra, koniec  🚫
wątek zamknięty
brzoskwinia, Szczerze? jak mam poklepać tyłek na siodle z godzinę, w grupie 15 osobowej i nic sie nie nauczyć to już wolę poczekać na swojego kopytnego i dopiero wtedy zacząć porządnie jeździć...
Doszło do tego, że teraz nie jeżdżę, a jak już wsiądę to mam tak tragiczny dosiad, ze wstydzę się przed samą sobą i przed tymi co uczą...

A niby zaczęłam jak miałam 13 lat.
Tyle, że z przerwami po pół roku...

Dobra, koniec  🚫


Wiem, że to było pare lat temu 🙂 ale też byłam w podobnej sytuacji. NIGDY nie jeździłam w zastępie. Jazdy miałam rekreacyjne, ale na maneżu byłam ja i instruktor.
Miałam szczęście do stajni. Jeśli Ci nie odpowiada jazda w rekreacji jaką opisałaś, czasami warto zastanowić się nad poszukaniem innej stajni. Dodam, że za jazdy płaciłam w cenach idealnie porównywalnych do sąsiadującej rekreacji. Czasami warto się rozejrzeć, to nic nie kosztuje 😉
Posiadanie własnego kopytnego jest wygodne. Ale jak już mówiłam, wszystko ma swoje plusy i minusy. Koniec  🚫 jeśli chcesz temat kontynuować zapraszam na pw 😉
wątek zamknięty
brzoskwinia, Szczerze? jak mam poklepać tyłek na siodle z godzinę, w grupie 15 osobowej i nic sie nie nauczyć to już wolę poczekać na swojego kopytnego i dopiero wtedy zacząć porządnie jeździć...
Doszło do tego, że teraz nie jeżdżę, a jak już wsiądę to mam tak tragiczny dosiad, ze wstydzę się przed samą sobą i przed tymi co uczą...

A niby zaczęłam jak miałam 13 lat.
Tyle, że z przerwami po pół roku...

Dobra, koniec  🚫


O to to to! Mam identycznie. Na konia mnie stać, tłuc się w rekreacji już nie mam ochoty,a na podjęcie się opieki w zamian za treningi nie mam czasu, chociaż propozycji mam sporo. I tak minęły mi ostatnie 3 lata. Wsiadłam ostatnio na konia to nie poznałam sama siebie, aż mi było wstyd. Czekam z utęsknieniem do końca Czerwca 😁 Kończę studia, biorę się do roboty i zbieram na swoje własne cztery kopyta 😅
🚫

Apropos blogów. Jak miałam naście lat i blogi zaczęły być modne sama chciałam stworzy sobie namiastkę posiadania konia 🤔wirek: Trochę rozumiem te dziewczynki, chociaż ja szybko zrezygnowałam bo takie udawanie było bardzo frustrujące i jeszcze bardziej mnie przygnębiało.
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
11 marca 2009 09:16
Dziewczyny moje kochane , temat znów schodzi na "psy" - po co ja się pytam reagować na zaczepki - ok raz napisać na post tej dziewczyny - odpisze w stylu "ja jestem najlepsza i wiem wszystko nejlepiej" i zakończyć dyskusje - wiadomo nic do tego NIE DOTRZE ! Najlepiej nie reagować po prostu i nie nakręcać bezdennej głupoty .
wątek zamknięty
Chcą miec konie, bo fajnie jest miec swojego poniaczka z którym nie trzeba robic tego co instruktor/trener karze tylko sobie galopowac po łąkach bez kasku 😎

chciałabym sprostowac co do pb. ogóreczka (czy jakoś tak) kon ze zdjęcia, nie jest jej. z tego co pamietam został oddany na taką wioskę gdzie własnie takie dziewczyny na nim jeźdzą i robią co chcą  😉
wątek zamknięty
Jesli chodzi o fbl
http://www.photoblog.pl/ogooreczek/32905366
to ja jestem jego włascicielka.
Co do zdjecia to zostało ono dodane przez moja kolezanke.
I:
po 1-Kon bez ochraniaczy skakac tez potrafi,
po 2-wodze sa trzymane ale tylko na samym koncu,
po 3-skoro jestescie tacy genialni z jezdzie to czemu nie ma waszych zdjec z jakichs mistrzostw? przeciez wszystko potraficie.
po 4-skok taki był tylko jeden by sprawdzic czy kon skoczy a nie sie wyłamie.
Zamiast nasmiewac sie i byc wredni i złosliwi napiszcie komentarz na fbl i powiedzcie co jest nie tak. człowiek sie uczy całe zycie i ma prawo popełniac błedy. pamietajcie o tym.
pozdrawiam Ula.


gratuluję głupoty. weszłam na tego fbl i napisałam trochę komentarzy. tak, to ja jestem mospanek. pewnie zostaną odrzucone ale co mi tam. jeśli ktoś jest chętny to może sprawdzić czy tam są.
koń powinien skakać w ochraniaczach dla jego dobra i to nie jest kwestia 'potrafi-nie potrafi'
czyli kontakt z koniem zerowy. bez wodzy to się raczej nie skacze ;/
być może ktoś nie chce dodawać swoich zdjęć bo nie lubi.
'tylko jeden by sprawdzić' mógł yć fatalny w skutkach, więc powodzenia, ale długo nie pożyjesz postępując dalej w ten sposób...
chyba się zamknę bo dostałam ostrzeżenie...
wątek zamknięty
Dworcika   Fantasmagoria
11 marca 2009 14:02
I znowu się zaczyna rozmowa "robisz źle" - "nie, ja wiem lepiej" - "g... wiesz" ? Dziewczyny - policzcie do 10, weźcie kilka głębszych oddechów i... proszę o spokój, ok? 😉 Już wiemy - powiedziałyście, że to było głupie, dowiedziałyście się, że nic nie wiecie, nic nie potraficie i WYSTARCZY.

Rozmowy na temat plusów i minusów posiadania własnego kopytnego też proszę przenieść na PW lub do innego wątku (poszukać, a jak nie ma, to założyć). Emotka " 🚫" i tekst "już ostatni raz" powoli zaczyna być nudna, a za nudne dowcipy to Kain zabił Abla podobno... I nie, żeby to groźba była 😉 Tak tylko wspominam - cofnijcie się o 2 strony
wątek zamknięty
IloveMosiek  oojejj dzięki wielkie ;p jak na razie jeszcze się zastanowię…
Strzyga od dziś drastyczna dieta chudniemy^^😀

w sprawie kradzieży moich zdjęć napisałam do obsługi photoblog.pl no i żadnego odzewu od wczorajszego wieczora, do tej dziewuchy tez napisałam grzeczną wiadomość z prośbą o natychmiastowe usunięcie WSZYSTKICH moich zdjęć.
Dopatrzyłam się że dziewczyna ukradła mi również zdjęcie robione przez okno samolotu
, normalnie czuję się jakbym miała fankę  🏇.
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/terabitha/32681989 ejjj czy ten ko jest rozluźniony w galopie?  👀
wątek zamknięty
Scottie   Cicha obserwatorka
11 marca 2009 16:30
Nie widzisz? przeciez podniosla ogon! :P
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
11 marca 2009 16:51
Najbardziej mnie rozbroiło "Widać po ogonie"  🤣
wątek zamknięty
Nie rozumiem czemu się czepiacie. Przecież to oczywiste, że koń spięty ma ogon podkulony. Jak się rozluźnia to go podnosi  😁 Haha zaraz się okaże, że konie są najbardziej rozluźnione jak się nakręcają i luzem gonią na pastwiskach 😀 Przecież to widać po ogonie !
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
11 marca 2009 17:10
Brzoskwinia w takim razie każdy arab jest rozluźniony  🤣
Martynka w dodatku na oklep i nie mała przeszkoda , a może to tylko złudzenie . Ake mam wrażenie , że ten koń raczej takiej wysokości ( drugi drąg ) nie przeskoczy bo jest za mały  🤔
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.