Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

Siwek, czy to ten same koń, którego zdjęcia wstawiałaś w wątek o żywieniu? Jeśli tak to ze zdjęcia na zdjęcia coraz bardziej przypomina mi mojego Rudego 👀 (to tak w ramach OT).
Ma nożyska!
xequus Ja osobiście uwielbiam Twojego łosia, strasznie sympatycznie wygląda. o.  🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 sierpnia 2010 08:29
Dziękuję 🙂

to się może jeszcze pochwalę takim:
kłaniający się olbrzym o wielkim sercu  💘


wendetta, dokładnie - to ten sam kasztan. po Faust Z, a Twój? może są spokrewnieni  🤣
Siwek, mój Rudy to saksończyk sprowadzany z Niemiec. Dokładnie po kim i od kogo nie wiem, bo nie dane było mi zobaczyć jego paszport. W każdym bądź razie hanowerów raczej w sobie nie ma 😉 (ja cały czas święcie wierze, że płynie w nim krew Donnerhalla :hihi🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
01 września 2010 08:22
kolezanka ma 176 cm wzrostu i jest idealnie rowna z klebem mojej Nerwiny 🙂
Moja nieżyjąca już Lili 🙁 miała ok. 180 cm 😉
Przepraszam za złą jakość zdjęcia :/
jedna z moich ulubionych kobyłek w wieku 3 lat miała już koło 175-178. To było 2 lata temu, niestety nie mogłam do nich jeździć, jadę w tym tygodniu i nie wyobrażam sobie jak wielkiego konia mogę zastać  🤣 a jej mamusia takie skromne 165 cm w kłębie ma...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 listopada 2010 22:15
Odświeżam, bo Nam temat umarł 😉
co tam u revoltowych wielkokoni?
my mamy się hmm... dobrze pomijając fakt, że wielkolud ostatnio ma humorki 😉


A mają się dobrze 🙂, wręcz ostatnio nie ma żadnych podstaw do narzekania, zważywszy że pierwsza połowa roku była pod znakiem końskiego NFZ, brakowało tylko kokluszu i gradobicia 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2010 07:36
Swoją drogą też macie tak, że jak kupujecie coś dla konia to bez zastanowienia prosicie XL czy tam "największe" hehe 😉 ? Bo ja ostatnio stwierdziłam, że nawet nie muszę się zbytnio rozczulać przy zakupach nad rozmiarem, mówię że chce największe i pasuje 😀 hehe



przy okazji wielkokoń z ostatnich dni 😉:





nurtuje mnie strasznie ile dokładnie ma cm, a nie bardzo jak mam pożyczyć laskę do mierzenia...  🤔wirek:
moja poopieczna ostatnio zakulała 🤔 dzisiaj jadę zobaczyć jak tam się miewa. no i kowal w końcu zaczął wyprowadzać krzywe kopyta więc jestem megazadowolona 💃 z chęcią wstawiłabym jakieś zdjęcia ale dysponuję tylko jakimiś wakacyjnymi i to też nie każde nadaje się do publikacji, więc z niecierpliwością czekam na jakąś sesję 😁
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
02 listopada 2010 08:45
ooo 🙂 widzę, że i ja mogę się podłączyć do tematu 😉))
koń nie jest mój, ale jeżdzę na nim od lutego. zwie się Lotos i ma ok. 175-180cm. ja mam 165cm, więc problemy z czyszczeniem czasem są. szczególnie rozczesywanie grzywy (bo tego strasznie nie lubi  🤬 ). wsiadam ze schodków, bo koń jest już starszy (16lat) i ma problemy z nogami i kopytami. specem nie jestem, więc Wam nie powiem co mu dokladnie w nóżki, ale przód ma trochę opuchnięty i mu tak drgają. a kopytka takie nieproporcjonalne. jedno wąskie, drugie szerokie (to może być przez kowala?) ale słabe ogólnie.. smarować muszę po każdej jeździe. chłodzę też przysznicem. ogólnie Lotos jest bardzo sztywny. muszę go jakieś 15min. rozstępować, żeby się w miarę rozluźnił i nie kulał (bo ma do tego tendencję, ale małą)

a tu razem z Nim 🙂

mbalicka nie mów mi nawet o problemach ze wsiadaniem -ja mam 158 kobyła jakieś 175, dobrze że mamy ławeczkę na ujeżdżalni 😂 a jak ją czyszczę to na czuja, bo nie widzę czy ma dupsko czyste, no chyba że ustawi się tak że ona będzie gdzieś niżej a ja wyżej 😀iabeł:
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
02 listopada 2010 10:01
ja też na czuja pupę robię, bo czasem nie widzę i dopiero jak już wsiądę to patrzę, że zakurzona cała  😂
Byku pod moją kumpelą.. 😍 Miłość mojego życia 💘
(tzn. nie nazywa się Byku, ale wszyscy tak na niego mówią 😉 )
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
02 listopada 2010 12:26
Byku pod moją kumpelą.. 😍 Miłość mojego życia 💘
(tzn. nie nazywa się Byku, ale wszyscy tak na niego mówią 😉 )


no no no.. jest sporawy 😀 a ile ma w kłębie? :P
Kurczę, dokładnie nie wiem.. Ale coś około 190?
Uwielbiam na nim jeździć 😍 Tzn. nie jest najłatwiejszym koniem-bo wkurza się, jeśli tylko za bardzo coś się ręką kombinuje, albo ogólnie coś jest nie tak. Jeśli np. przy lotnej ręki za dużo będzie, albo za mocna łydka, zaczyna zapieprzać, albo takie porządne bryknięcie jest 😁 Ale jest b. fajnie ujeżdżony i te jego chody.. 💘 Kłus ciężko bardzo wysiedzieć, bo tak buja.
Jak biorę jazdę na innym koniu, niż Liwia i słyszę "to weź Byka", mam mniej więcej taką minę: 😍
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2010 13:07
agniecha930, a tak z ciekawości to jak ma ten "byku" na imię naprawdę 😀?
agniecha930 190?? az tyle? Jesteś pewna? WOW 😵
Heh, coś na L , z niemieckiej hodowli, jakieś dziwne imię, nigdy nie mogę zapamiętać 😉
Edit: xxagaxx, niecałe chyba będzie 😉 Mogłam przesadzić, ale ktoś kiedyś coś takiego mówił 😉 Ale czyści i włazi się ciężko, oj, ciężko.. 🤣 Zazwyczaj schodki, albo ktoś wrzucający na górę 😁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2010 13:51
hehe... ja zauważyłam, że od włażenia z ziemi na swojego wielkoluda mam lewa nogę mocniejszą :P bo jednak musi wyciągnąć cały ciężar na siodło... :P
xequus Ja musiałam ostatnio na Donalda wsiąść z ziemi - ciężko było, ciężko ;D
Dlatego zawsze wsiadam ze schodków, szkoda kolan i puślisk.

Koń policyjny, nie ma jak lime  🤣
Zdecydowanie dokupię owijki...


Uploaded with ImageShack.us
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2010 17:43
znacie jakieś inne sposoby na mierzenie konia? albo jakiś sposób na zrobienie własnoręcznej laski do mierzenia hehe 😉
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
02 listopada 2010 23:14
Kurczę, dokładnie nie wiem.. Ale coś około 190?


jezu... 190?! toż to olbrzym-mutant 😉))))))))))) ale i tak musi być genialny 🙂😉) ja dziś na swoim olbrzymku postępowałam 🙂😉
moja kruszynka ok 176
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
03 listopada 2010 07:42
miodzio 🙂 i rodezjan  😍 😍 😍
Le bon, i już opieprz od tych z wątku o BHP i nie tłumacz, że dredy nie mieszczą się w kasku    🤣
może mój koń nie jest wielkokoniem ale folblut któremu właśnie pękło 170cm wzrostu... 4,5 roku i jeszcze rośnie!  😲 😁

mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
03 listopada 2010 10:02
może mój koń nie jest wielkokoniem ale folblut któremu właśnie pękło 170cm wzrostu... 4,5 roku i jeszcze rośnie!  😲 😁


to przyjemnie 🙂 a pokaż go 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się