Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 czerwca 2012 20:47
Kantary Full, ale wyłącznie z regulacją na nachrapniku i potylicy, bo inaczej nachrapnik bez regualcji możemy sobie co najwyżej na chrapy włożyć :P
Derki 165cm(ew. 205 w innej wymiarówce),
ogłowie mamy xFull i w końcu nie mamy wszystkiego na ostatnie dziurki  🤣
ochraniacze cob/full nie wchodzą w grę... nawet niektóre full są za małe  👿
owijki w standardowej długości musimy zawijać od środka nogi, żeby potem wyrobić "z powrotem" do góry nogi  😁
a kalosze XXL  🤣
Ja się cieszę, że mój pomimo tego, że jest wieeeelki mieści się w standardową rozmiarówkę.
Kantary, ogłowia FULL
z derkami mamy problem bo po długości ma 150 a mało, która firma ma taki rozmiar więc 155 nosimy😉
ochraniacze i kaloszki też FULL

Swoją drogą mój koń zawsze był wielki, ale teraz to już jest meeeega wielkoludem
Nadżaf przy mnie (ja to ta trzymająca uwiąz), mam 176-177cm wzrostu.
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
28 czerwca 2012 22:24
Jak dobrze poczytać, że nie tylko mój się nie mieści. o ile z kantarami, ogłowiami i ochraniaczami się mieścimy w full (choć jedne ochr horze były ciut przymałe) to naszym przekleństwem są derki, które Lucjan niszczy w mgnieniu oka..🙁 więc nie dość, że mi ciężko znaleźć, to jeszcze od razu powinnam kupować hurtowo
Mi tez ciężko dobrać derki, czasem 145 są dobre a czasem 155 za małe, tak samo kantary mamy różne rozmiary full i xfull.
My 🙂
Ja mam coś około 166 cm, a Kaszmir 176 cm, nie wiem dokładnie, bo nigdy go nie mierzyliśmy. Nie wiem, czy na zdjęciu widać jego wielkość, może znajdę coś lepiej obrazującego...
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postów /post pod postem/
kaszmirowa2302, bardzo ładny siwek, ale edytuj posty 😉.
PumCass   zachowaj zimną krew!
03 lipca 2012 14:26
gruby i bardzo wkurzony wielkokoń w akcji  🤣
żal patrzeć jak chłopakowi brzuchal rośnie, ale żal też trawy nie dać jak inni jedzą  😁


(zdjęcie jest trochę prześwietlone, w rzeczywistości głowa siwego nie jest taka biała 😉 )
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 lipca 2012 15:52
PumCass , już się przestraszyłam że zaczyna się wybielać  🤬
ech,  a mój schudł, przychodzi lato i leci waga w dół... o trawę ciężko, ale siana zawsze dużo, słomę uwielbia wyjadać, otręby już dodatkowo do owsa i jęczmienia ma... Teraz kupiłam mu bombę witaminową, zobaczymy, może coś da. A jak nie to spróbuje elektrolity, bo pewnie pocąc się traci wszelakie składniki mineralne.
A moje siwe niestety jaśnieje, chociaż na szyi pojawiają się kasztanowate plamy.
Kaszmirowa jaki ma papier? Rodzice też ogromni? Kolejny duuuży i ładny siwek 🙂
Adriena, bardzo dziękujemy 🙂
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o wielkości rodziców. Ojciec to Meteor, też wielkopolak (po Gorset (sp)), a matka, Omelia, typ szlachetny. Wiem też że ojciec ma gdzieś dalej hanowery. Dokładnie pradziadek.
Nasz kowal mówi, że Kaszmir też ma coś z hanowera, ale ja to na rasach kompletnie się nie znam.
anetakajper   Dolata i spółka
04 lipca 2012 09:49
PumCass Ledwo Dilva poznałam  😲 Jest piękny  😍
Miałam świadomość, że moja kobyła jest wielka, a ja malutka, więc jestem przy niej jak krasnal, ale nie sądziłam, że wygląda to tak komicznie  🤣
ahawa a masz zdjęcie z boku lub od przodu??
Na tym fajnie widać Twoje biodra od spodu, więc kobyłka nie jest taka malutka  😀

A mój wielkolud   na padoku, wyprawia  takie cuda nieziemskie z drugim 2 letnim wałaszkiem ....
Najśmieszniejsze są momenty kiedy 2-latek staje dęba, a mój tylko łeb podnosi aby  z nim "podyskutować".  😁
ahawa - prosimy więcej zdjęć  😍
.
Vanilka, wcale nie wygląda kucykowato, jest w sam raz 😉 bardzo ładna z Was para
ahawa po tym zdjęciu widać różnicę. Zdecydowanie jest to duży koń.
.

ekuss   Töltem przez życie
10 lipca 2012 21:28
Chciałabym twoje 187 zobaczyć koło mojego kucyka hahaha 😀 Mi się marzy taki duuży karus... może kiedyś
.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 lipca 2012 18:55
No to jeszcze 3 tyg spacerów, ewentualnie za 10 dni mogę już wsiadać na te spacery w siodło...  🙄
no więc i ja chyba muszę tu zaprezentować mojego Siwka. takie tam 180 w kłębie. wiem, że to na tym zdjęciu nie wygląda tak strasznie, ale to dla tego, że ja mam  170cm.  🤔trzałka: jak tylko wpadnie mi w ręce bardziej odpowiednie zdjęcie to wrócę i pokaże, bo na prawdę jest co pokazywać  👀


kolejny śliczny siwek w wielkokoniach 😍
Bravoova, czekam w takim razie 😁
Vanilka dla Ciebie za duży koń to musiałby mieć chyba ze 2m wzrostu, hihi. Wyglądasz idealnie na swoim wielkokoniu, ale też Twój wzrost jest imponujący. Całe szczęście że są takie duże konie dla tak wysokich ludzi. Moja kobyła też byłaby dla Ciebie idealna. Fajnego masz ogona, jaki to papier (pytam bo lubię śledzić rodowody)

Ahawa
zdjęcie genialne, co za skala.. nieźle to wygląda.

Ja też mam zdjęcie w tej konwencji i trochę widać wzrost mojego konia, ale ja też niska specjalnie nie jestem (jakieś 170 cm)
adriena - mimo wszystko widać, że konisko wysokie 😁


ja z moim wzrostem 160cm przy każdym koniu powyżej 170cm w kłębie wydaje się malutka 😉
.
Ja ostatnio odniosłam wrażenie, że przy moich 165 cm to każdy koń jest mi za duży. Tzn., mam kobyłę około 160 cm i już marudzę, iż mam problemy z wsiadaniem. Chyba wcześniejsza jazda na mniejszych koniach bądź w ogóle brak jazd, zaowocowało tym, że mam problemy z podniesieniem tyłka. Podziwiam ludzi, którzy są mali, a wchodzą na wielkoludy.
Być. - kiedy chcę pojeździć na mojej ulubionej klaczy " rekreacyjnej " w szkółce jeździeckiej to muszę wsiadać ze " schodków ", bo konisko ma 174cm. Natomiast kiedy wsiadam na mojego potworka w stajni muszę korzystać z ogrodzenia : ustawiam sobie konisko bokiem do płotku, wdrapuję się na płot, chwytam przedniego łęku, lewa noga w strzemię, " skok " z drugiej nogi na grzbiet i siedzę. Całe szczęście że moje konisko tak spokojnie stoi, nie wiem co by było gdyby się gdzieś odsunęła albo odskoczyła - szpagat murowany 😂
Już samo wyobrażenie sobie tej sytuacji, budzi rozbawienie.  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się