Styl western (dawniej kącik)



PS. a ja pewnie jutro dostanę swoje nowe siodełko  💃


Pokaz siodło!
na razie mam zdjęcie tylko na kompie, które Karolass zrobiła 😉
czarteros chodziło mi jednak o coś w rodzaju szkółki dla ludzi z zewnątrz 😉
Obecnie jeżdżę w Pawłowicach, ale z pewnych względów zastanawiam się nad spróbowaniem gdzie indziej, z tym, że we Wrocku nie ma zbyt wyboru jeśli chodzi o stajnie west (znam tylko Pawłowice i ze słyszenia- Jack's City).
Napisałam już do Jack's meila, czekam na odpowiedź.
Kasiu Kliczkowska- ty serio z  west.  👀
To będzie baardzo ciekawe.
jak dla mnie to niewiele się zmieni. Od czasu do czasu jak jestem w domu to siadam na Jupka i westowo pomykam. A te metody treningowe jakie stosowałam z moją trenerką uj. można spokojnie zastosować w stylach roboczych- ona się po części wzorowała na hiszpańskiej jeździe roboczej. Także dla Miltona to będzie o tyle lepiej, że on w kłusie woli wolniej i w niskim ustawieniu 😉
Mistral, gdyby się okazało, że we Wrocławiu się nie da, to u Marka Miśka jest stosunkowo niedaleko (metaranch). Tam znajomy kiedyś jeździł na ichniejszych koniach.
To ja jestem bliżej wro niż Marek:-)

kasiu
to ciekawe z tą jazdą roboczą! Napisz proszę o różnicach w stosunku do "ogólnie przyjętego" ujeżdzenia. Mnie strasznie interesuje wszystko co jest takie realnie użytkowe w jeździe konnej!
tak po krótce to trochę jak w weście- to koń ma się napracować nie jeździec [a przynajmniej takie ma być wrażenie dla oka 😉], bardzo wyraźna granica w przejściach [przy zmianie chodów], mniej pracy nad jakością chodów [jako efektowność] a nacisk na czujność konia i reakcje na pomoce. Zwrotność i dynamika. Ale p.Halina ma głównie jeźdźców ujeżdżeniowych, m.in w Bajardo kilka osób gdzie trenują "normalnie"- by uzyskać efekty wymagane w sporcie [czyli jakość poszczególnych rodzajów chodów i tempa też]. Miała też chyba jakiś czas kogoś westowego, ale to było dawno i nie pamiętam 😉
Dużo ćwiczeń gimnastycznych, w tym też gięcia samej szyi na prostej, na samym początku dużo pracy na wewnętrznych pomocach, dopiero potem przejście na w pełni obustronne. Biedaki ciągnięte pół życia na sztywnej zewnętrznej wodzy [bo przecież w książce napisali, że jeździ się na wewn łydce i zewn wodzy 🙂 ale zapomnieli dopisać, że to jest EFEKT pracy 🙂] robią wielkie uffff i odpuszczają szybciutko. Dużo ćwiczeń, przejść na jeździe, nie ma rozluźniania 40 min na kole, konie się bardzo szybko same rozluźniają.
Ona też świetnie pracuje z ziemi więc naprawia konie, które psychicznie nie wytrzymują tego całego sportu. Nie wierzyłam, póki nie pokazała mi jak trenowany przez nią andaluz robił na hali luzem ciąg w jej stronę od przekątnej 🙂
Pod jej okiem wyszkoliłam mojego poprzedniego konia- hucuła tak, że robił ciągi w galopie, lotne, piaff i pasaż. I hiszpański krok 😉
o dziękuję:-)
moja jazda klasyczna też zmieniła sie pod wpływem jazdy west i tego co widziałam na westowych szkoleniach.
I coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że jeździectwo jest JEDNO! A różnice są powiedziałabym kosmetyczne!
dokładnie tak, głównie w tym jaką ramę konia i tempo chcemy osiągnąć.
Właśnie dostałam odp. z Jack's City - niestety nie prowadzą jazd.
Stajnia Marka Miśka jest mi znana ze słyszenia. Rozważałam swego czasu jazdę tam, z tym, że  podobno ciężko z dojazdem  - pociągiem do Jaworzyny, a potem łapać stopa do Jaworowa/iść z buta.
No nic, na razie chyba zostanę przy tych Pawłowicach, chyba, że w międzyczasie pojawi się coś innego (albo prędzej ja otworzę własną stajnię west, jak się dorobię 😀 ) albo zrezygnuję na jakiś czas z westu i wrócę do klasyki.
na razie mam zdjęcie tylko na kompie, które Karolass zrobiła 😉


Tez je oglądałam, ale przy mojej decyzyjnosci - sprzatnelas mi je sprzed nosa.... Jak w sumie sie już zastanowiłam 🙂
Edit: jak nie przypasuje - wiesz gdzie "zapukać"
hihi, mogę Ci odsprzedać za 6 tys 😉))
Dziewczyny, a co to za siodełko dokładnie?  😜
siodełko super

Dodo- trza było szybciej myslec🙂😉 A Karolass miała wiecej siodelek fajnych
Dziewczyny, a co to za siodełko dokładnie?  😜

west wood 15-15,5 cali [39 cm siedzisko, 68 cm dł całkowita 🙂 ], jakiś lepsiejszy model.
Sierra widziałam, że wysłałaś konia na nauki- westowe?
[quote author=Złota link=topic=27.msg1685222#msg1685222 date=1360607788]
siodełko super

Dodo- trza było szybciej myslec🙂😉 A Karolass miała wiecej siodelek fajnych
[/quote]

Wiem, i zapewńie bedzie miała jeszcze.
Ja optuje za Billy Cook, a najchętniej chciałabym Textan'a
To mi nie pasiło pd jednym względem - ROZEK - wiem ze to głupie, ale ńie chce rozka takiego plecionego 🙂

Edit: i strzemion metalowych ńie chce 🙂
Sierra widziałam, że wysłałaś konia na nauki- westowe?


Jeszcze nie wysłałam. Na razie wysłałam siebie (i jeżdżę na koniu trenerki raz w tygodniu od początku grudnia... jeśli dobrze liczę na szybko) koń jedzie do niej w pierwszy weekend marca na nauki  😀
.
Dodofon a może na niemieckich stronach poszukaj? 😉 Ja tam swoje siodełko wybierałam i było w czym przebierać - przykładowo: http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-pferde/tex-tan-westernsattel/k0c139 .
Po długich poszukiwaniach kupiliśmy takiego Continentala (zdjęcie robione moim badziewnym aparatem, więc niestety nie oddaje uroku siodła):



Mi sie ńie spieszy. W sierpniu Augsburg 🙂

To mi nie pasiło pd jednym względem - ROZEK - wiem ze to głupie, ale ńie chce rozka takiego plecionego 🙂

Edit: i strzemion metalowych ńie chce 🙂


to nie głupie- siodło ma się podobać 🙂 ja właśnie lubię plecione i bardzo lubię metalowe strzemiona z rysuneczkiem 🙂😉)
ale przede wszystkim podoba mi się profil siedziska- widać, że nie 'zrzuca' jeźdźca na tył, pozwala usiąść w środku. Po ujeżdżeniu to dla mnie ważne 😉

PS. już mierzone- teraz tylko gruby pad pod nie [ono teraz na cieniutkim neoprenowo- filcowym 1,5 cm].
Pisałam już w wątku poszukiwana, ale, jeśli mnie mody nie pogonią, zapytam i tu, bo sprawa dotyczy konia chodzącego zawody westowe.
Szukam konia Sharper Fuel. Interesuje mnie jego aktualne miejsce pobytu i właściciel.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i przepraszam za mały off topic  😉
Pisałam już w wątku poszukiwana, ale, jeśli mnie mody nie pogonią, zapytam i tu, bo sprawa dotyczy konia chodzącego zawody westowe.
Szukam konia Sharper Fuel. Interesuje mnie jego aktualne miejsce pobytu i właściciel.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i przepraszam za mały off topic  😉

A właściciel nie wie?
http://www.photoblog.pl/mypeanut/49863963/jarek-bilski-a-sharper-fuel.html
Tania, nie znam właściciela, ani tym bardziej nie mam na niego żadnych namiarów - dlatego pytam tutaj  😉
Koń podobno jest gdzieś na Dolnym Śląsku, więc w rozsądnej odległości ode mnie - wie ktoś gdzie dokładnie?
Ibmoz, odezwę sie na pm, może jakoś mi sie uda pomoc.


Oto właściciel:

[[a]]http://www.facebook.com/people/Jaros%C5%82aw-Bilski/100001695160558[[a]]

Możesz się z nim skontaktować przez fb.
Mam pytanie , widział /uzywał  ktoś takiej bezterlicówki? [[a]]http://www.ebay.de/itm/Baumloser-Westernsattel-ZUNI-aus-Buffelleder-16-Sattel-Mit-Klettkissen-/110939069957?pt=Reits%C3%A4ttel&hash=item19d47bde05[[a]] Bęe wdzięczna za każdą informację  :kwiatek:




😡
Tu była drobna uwaga, już nieaktualna.
Tuffy, damarina - dziękuję Wam serdecznie za pomoc  :kwiatek:
CIACH - zdublował mi się post.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się