Styl western (dawniej kącik)

No jeżeli siodło jest na wykłebione konie (a więc wąskie) a kucyk "plaskaty" jak to u kucyków w zwyczaju to akurat padem się kiepsko da regulować...Jak siodło za wąskie to z padem będzie tylko bardziej za wąskie... W drugą stronę to już prędzej_jak masz siodło za szerokie, opadające na kłąb, to coś tam się da skorygować. Ale daj zdjęcia, chętnie zobaczę.
A tymczasem dam link:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=C8P6-7LFNN8
Właśnie jest za szerokie bo dobrze leży na dużych koniach
dziś wrzucę zdjęcia
ale kucyk potrafi być szerszy od dużego konia!
to wszystko zależy jaki koń i jaki kucyk!
no tak.. mój kucyk ma dziadka folbluta więc nie jest typowym szetlandem -raczej na cieńszych nóżkach ale koń duży na ktorego zakładałam to traken -tez nie jest mega duży bo ma zaledwie 161 w kłębie ale ma dobrze rozrośnięte mieśnie grzbietu .
Zrobię zdjęcia na jednym i drugim
Witam wszystkich miłośników stylu western! Bardzo proszę o pomoc! Od dłuższego czasu poszukuję ogłowia western w zestawieniu takim jak na poniższych zdjęciach. Jak widzicie, od głównego paska policzkowego odchodzi kolejny, który podtrzymuje nachrapnik typu bosal. Może ktoś z Was orientuje się gdzie w Polsce  można coś takiego kupić? Bardzo chętnie również odkupię takie ogłowie , może być używane. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam!
[quote author=Złota link=topic=27.msg1843525#msg1843525 date=1375706722]
ale tu cicho..🙂

kto będzie w Golden Horse w weekend?
[/quote]

Byłam dzisiaj w Korytach.
Spotkałam kilku starych (nawet bardzo "starych"😉 znajomych westernowych. Nawet kilka osób jeszcze mnie pamiętało. Fiu ... fajnie się wspólnie gadało 🙂
Same zawody - co tu opisywać?
Pod względem sportowym, hmmm.. trudno mi się wypowiadać (ostatnio nie jestem na bieżąco). Pod względem organizacyjnym - jak zawsze u Eweliny, wszystko zorganizowane na tip-top.
Pod względem frekwencyjnym (zawodnicy) - słabo (albo ja pamiętam znacznie lepiej obsadzone zawody w Golden Horse). Smutne.
Pod względem ilości widzów - bardzo słabo...

Pogoda w niedzielę dopisała... i miło było otrzeć się o klimaty west.
I tyle...
damarina, byliśmy w sobotę i obejrzeliśmy kawałeczek reiningu ( chyba tylko 4 przejazdy)
pogoda była do bani- ale atmosfera chyba cieplutka🙂
ludzie uśmiechnięci, mili - miło było pogadać z Eweliną i Sierrą🙂

zdjęcia pewnie będą niedługo


Pod względem frekwencyjnym (zawodnicy) - słabo (albo ja pamiętam znacznie lepiej obsadzone zawody w Golden Horse). Smutne.



Może nie jest tak źle. Może po prostu czas zacząć patrzeć na sportowy western nie jak na całość, ale na poszczególne dyscypliny z osobna (tak, jak na klasykę). Wygląda na to, że reining - najbardziej prestiżowa dyscyplina,  ma się nieźle. W ostatni weekend odbyły się również duże zawody reiningowe w Czechach (NRHA approved), gdzie mocna ekipa polskich reinerów odniosła sporo zwycięstw. Jeśli zatem reinerów wystarczyło na obsadzenie obu zawodów, to chyba tu tragedii nie ma. Sam niedawno obserwowałem zawody w Roleski Ranch, gdzie dziennie było ok. 50 przejazdów, z czego zdecydowana większość naprawdę na dobrym poziomie. Dwie dziewczynki (Polki) z grupy wiekowej 14 - 18 lat uzyskały wyniki 142 punkty. O ile się nie mylę, jeszcze kilka lat temu taki wynik był sensacją, nawet w open.



Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, za udział w zawodach GoldenHorse Cup. Miło było spotkać ekipę fanów i byłych zawodników 😀 Damarinko powoli na zawodach westernowych zaczyna się robić taka sama sytuacja jak na klasycznych. Zawody oglądają fani i sympatycy. Ja jestem bardzo zadowolona z liczby uczestników. W porównaniu z poprzednim rokiem konkurencje trail, pleasure, horsemanship były dużo mocniej obsadzone. Wystartowały w nich konie rasy qh(co prawda młode i jeszcze bez sensacyjnych wyników) ale w tym fakcie również widzę zmianę na lepsze. Zwłaszcza, że są to konie przygotowywane tylko do tych konkurencji. Wystartowało kilku nowych zawodników pierwszy raz w życiu. Osobiście uwazam, ze zawody były udane 😀
2013 AMERICANA: jest większa niż kiedykolwiek!  „Must see "dla każdego westernowego jeźdźca, mnóstwo zabawy dla wszystkich!

Augsburg - To będzie święto dla każdego fana jeździectwa w stylu western: 2013 Americana w Augsburgu od 28 sierpnia do 1 wrze-śnia 2013 r., przedstawia się większa niż kiedykolwiek.
282 wystawców z 12 krajów - o 40 więcej niż w 2011 roku - pokaże swoje produkty dla jeźdźców i koni westernowych. Od ubrań, butów i kapeluszy, biżuterii, sprzętu dla konia,  paszy dla koni a także przy-czepy i samochody! - Tutaj znajdziesz wszystko czego życzy sobie jeździec. Na ponad 40.000 odwiedzających oczekujemy  w Augsbur-gu - w tym Mega Event, który jest unikalną mieszanką wysokiej klasy sportu, targów i rozrywki - w skrócie: NUMER 1 w wydarzeniech we-sternowych w Europie!
AMERICANA 2013 prezentuje Top Class Sport stylu Western.

Ponad 200 zawodników, około 320 koni i 400 cielaków będzie obec-nych na Showground Augsburg ciągu 5 dni. Zawody odbywać się będą  w ciągu całego dnia w hali 5.
Z ciekawostek:

Kolejny "must see" na  AMERICANA jest forum w hali nr 3, gdzie będą prezentowane profesjonalne porady. Tematy obejmują " młode konie", szkolenia dla Trail, Reining i  Cutting i wiele innych, a także jazdę konną lub naturalne jeździectwo. Także w styl Kalifornijskie Vaquero. W hali nr 1, odbędzie się również prezentacja Pat Parelly styl.

Extreme Trail po raz pierwszy na Americana 2013

Extreme Trail jest stosunkowo nową, ale bardzo atrakcyjną dyscypli-ną jeździecką. Tutaj, koń i jeździec muszą opanować trudne warunki na szlaku z wieloma przeszkodami. Podczas Americana, zespół Extreme Trail Park Herbstein (Niemcy) zaprezentuje specjalny pokaz na terenie otwartym targów. "Szlak  jest tak zbudowany:  np. wiszący most, który jest jedną z cech popisu Ekstremalnych Park Trail", mówi Andrea Baumbach z Geta eV (Niemiecki Ekstremalne Association Trail). Przejazd zawiera także wiązkę rożnych przeszkód: i most oraz skały i pnie.

Red Grizzly-Saloon, Kraj Pullman City Kids '& Western City Fred Rai

2013 AMERICANA oferuje mnóstwo zabawy dla wszystkich. "Grown up Cowboys" spotkają się na legendarnym "Grizzly Saloon Red" na pysznym, zimnym piwie  i cieszyć się będą z gry zespołów muzycz-nych, podczas gdy mali kowboje i Indianie pokochają Counry w Pullman City dla dzieci w hali 2. Tu mogą szukać złota, stworzyć własne nakrycie głowy z piór i dowiedzieć się, jak korzystać z lasso.

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 sierpnia 2013 12:21
czy są jakieś podkładki podnoszące przód siodła?
Hej! potrzebuję informacji.. wiecie coś o firmie produkującej siodła Colorado Springs?
[quote author=Euforia_80 link=topic=27.msg1853612#msg1853612 date=1376911307]
czy są jakieś podkładki podnoszące przód siodła?
[/quote]
Pady Correction system Mattesa
[quote author=Euforia_80 link=topic=27.msg1853612#msg1853612 date=1376911307]
czy są jakieś podkładki podnoszące przód siodła?
[/quote]


same podkładki - sprowadzałam z US
nakłada sie je już na pad wyglądają jak dwa "lizaki" połączone dwoma taśmami - trudno to wytłumaczyć - ale jest coś takiego
Witam! Jeśli chodzi o podkładki podnoszące przód siodła, osobiście zrobiłem sobie takie używając filcu o grubości 2 cm. Wyciąłem dwie podkładki, jak to było określone wcześniej- w kształcie dużego lizaka i połączyłem rzemieniem. Zakładam je na pad i dodatkowo  kładę jeszcze cienki kocyk.Sprawdzają się doskonale, są bardzo stabilne.Polecam!

Ponawiam także pytanie o ogłowie west. jak na zdjęciu. Może jednak ktoś orientuje się gdzie można takie dostać. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam!!!


wcisnę się z kozą stajenną w końcu w odpowiednim sprzęcie. Stwierdzam, że nie łączone wodze są super
Stwierdzam, że nie łączone wodze są super


Brakuje mi tutaj opcji "Lubię to!" 😉

Ja przed bardzo długi czas po zmianie wodzy na takie typu split miałam wrażenie, że zaraz mi wypadną/spadną/stanie-się-coś-złego...
odeszłam przy nich od trzymania w 2 palcach wodzy jak to mialam zwyczaj , trzymam tak jak w klasyce. Wtedy się nie ślizgają 🙂
Jak wiadomo właśnie skończyły się jedne z bardziej prestiżowych zawodów w Europie Americana 2013. Wielka impreza, wspaniałe konie, super zawodnicy, ogromne targi. Byliśmy również i my. Nie tylko oglądać ale i startować 😀 I tu możemy się pochwalić wicemistrzostwem Europy w konkurencji western riding 😀 Ewa Marciniak z Bohunem (Ewelina Zoń Western Horses) zdobyła podczas finałowego przejazdu 143,5pkt. Jak się później okazało punktacja była identyczna z Mistrzynią Europy, a o kolejności zadecydowało głosowanie sędziów. Dodatkowo Paula Siekańska trzecia w intermediate non pro na 26 zawodnikow z wynikiem 211,5 pkt ns Sugar Smarts Player. No cóż za dwa lata kolejna Americana. Być może za dwa lata zagrają polski hymn......

Apaczowa
Wielkie gratulacje dla Pani Trener 🙂 i zawodników!
Nasza Cira Baeck też niezgorsza. 224,5 punktu.  😅

Cira & Colonels Shining Gun win the Silver Individual Medal for Belgium score 224,5!!!!
Jak wiadomo właśnie skończyły się jedne z bardziej prestiżowych zawodów w Europie Americana 2013. Wielka impreza, wspaniałe konie, super zawodnicy, ogromne targi. Byliśmy również i my. Nie tylko oglądać ale i startować 😀 I tu możemy się pochwalić wicemistrzostwem Europy w konkurencji western riding 😀 Ewa Marciniak z Bohunem (Ewelina Zoń Western Horses) zdobyła podczas finałowego przejazdu 143,5pkt. Jak się później okazało punktacja była identyczna z Mistrzynią Europy, a o kolejności zadecydowało głosowanie sędziów. Dodatkowo Paula Siekańska trzecia w intermediate non pro na 26 zawodnikow z wynikiem 211,5 pkt ns Sugar Smarts Player. No cóż za dwa lata kolejna Americana. Być może za dwa lata zagrają polski hymn......


będą foty, ale musze sie ogarnąć :-)
Apaczowa, olbrzymie gratulacje!!!
Tania, super koń i super zawodniczka

Dodofon, wstawiaj koniecznie foty🙂😉)
ja też mam trochę zdjęć, ale polecam zobaczyć fanpage Danusi Kurzawskiej.

Cirę widziałam na żywo, uśmiechnięta przez cały przejazd. 😉
Livia   ...z innego świata
06 września 2013 11:13
Ja tu trochę z doskoku, ale może wy będziecie mieć jakieś pomysły - poszukuję najnormalniejszego ogłowia west, full, czarnego, z jak najmniejszą liczbą zdobień - idealnie całość czarna. Coś jak w linku, może być nawet bez ozdobnych klamer. Widziałyście gdzieś może takie ogłowie? :kwiatek:

Apaczowa Co prawda pisałam już i na FB ale myślę, że i tutaj nie zaszkodzi: przyjmij od nas (i przekaż 😉 ) ogromne gratulacje! Widziałam przejazd na YT, coś fantastycznego i zazdrość nieskończona. Pozdrawiam 🙂
Jesienna odsłona 4spins już w ten weekend. Treser mi donosi, że Cira Baeck już przybyła swoim magicznie ogromnym koniowozem.
Jednak autostrada to jest to!
Czy w Poznaniu bądź całej Wielkopolsce jest miejsce godne polecenia, gdzie mogłabym uczyć się west?
Bądź czy jest osoba, która dojechałaby i ogarnęła wątek na miejscu?
Jesienna odsłona 4spins już w ten weekend. Treser mi donosi, że Cira Baeck już przybyła swoim magicznie ogromnym koniowozem.
Jednak autostrada to jest to!


Rozumem, że wystartuje m.in. w Open w niedzielę. Czy wiesz coś więcej na temat  innych gwiazd (europejskich/światowych), które się pojawią?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się