Styl western (dawniej kącik)

a ja wsadziłam mojego męża na Miltona- wreszcie nie wyglądał na koniu jak na psie  🏇 dzisiaj tylko stępowali, wjeżdżali w wodę, próbował zatrzymania i cofania. Wydaje mi się, że podpasowali sobie wzajemnie 🙂


.
Kasia, zdjęcia bardzo pozytywne!
Ile koń chodzi już w tym stylu?

Dziewczyny, siodło dojechało!
Dzisiaj oddałam zdjęcia w celu zweryfikowania czy pasuje na danego konia.
Ale i tak na 'sucho' robi wrażenie.  😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 sierpnia 2014 15:18
Kasia, sympatyczny konik, plezerowka jak sie patrzy 😀
Muchozol, dziekuje  :kwiatek:
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 sierpnia 2014 15:35
Muchozol, gdzie oglowie zamawialas?? ostatnio ogladalam ten dziwaczny system nauszniko-naczolkow... koniecznie daj foto na koniu! ciekawosc mnie zrzera ;D
.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
15 sierpnia 2014 15:56
Koniecznie na koniu! Piękny komplecik 😉
.
Ogłowie szał. Też takie chce, o.

Jedno zdjęcie z 'sesji' czy siodło dobrze leży i czy ja poprawnie je zakładam.
klik
.
A, pewnie mam album zastrzeżony.
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=25amf5d&s=8

.
Jeżeli pozytywnie przejdzie test to pokaże konia już w całym sprzęcie i może z jeźdźcem. :-)
.
[quote author=Być. link=topic=27.msg2161517#msg2161517 date=1408111852]
Ile koń chodzi już w tym stylu?
[/quote]
koń ma 5 lat, ja go układałam i zazwyczaj chodzi tak:


😉
west tak raz w tyg, jako rozluźnienie- dla mnie na poziomie amatorskim to jest wszystko to samo, pomoce te same, tylko ramy innej wymagasz 🙂

smartini on ma prawie 170 wzrostu... 😉
Muchozol ja mam takie same paski od ostróg- są sliczne 🙂
Mucho, na pewno się pochwałę.
Kasku, teraz Was skojarzyłam z wątku o młodych koniach!
.
Muchozol ja jeszcze sama nie wiem- na pewno w wersji westowej woli i jest mu wygodniej (on jest z natury raczej oszczędny energetycznie 😉), ale przy jego budowie i ruchu wydaje mi się, że lepiej rozwija się poprzez trening ujeżdzeniowy jednak. Teraz planujemy trochę końskich zmian, czas pokaże 😉
.
Siodło pasuje, tylko jakiś kocyk jeszcze pod nie, ponieważ wypada ciut za szeroko, ale jest dobrze.
Zatem jeździć można. :-)
.
Dobrze dopasowany sprzęt to podstawa.
Na chwilę wsiadłam, co by mój tyłek poczuł jakąkolwiek różnice. Na razie mu wygodnie, zobaczymy później jak prawdziwe jazdy się zaczną. I przy okazji strzemiona poprawiłam, za długie dla mnie były.

Zdjęcie wyszło ciemne czy to faktyczny kolor?
w siodłach westernowych te "placki" z futerkiem z tyłu powinny tak lewitować kupę nad grzbietem? za moment mnie czeka szukanie siodła, szczerze powiedziawszy - z jak najniższej półki, ale chcę, żeby choć jako tako pasowało, więc chętnie się dowiem.
Być.,  co to za siodełko?
Big Horn.
Z doborem siodła musisz uważać, a z tyłem szczególnie. Niepożądana jest 'katapulta'.
klik
Być.,  czyli tył Twojego siodła jest dobrze dopasowany, tak? te "ławki" nie powinny stykać się z grzbietem, tylko wyraźnie odstawać, tak?
To zdjęcie z interpretacji czy faktycznie siodło pasuje.
W przypadku siwej muszę mieć pod nie jeszcze podkładkę zatem zdjęcie nieaktualne.

Następne wysłałam do oceny już z dodatkowym kocem pod padem.
Teoretycznie ma on podnieść siodło i poprawić właśnie ten tył.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 sierpnia 2014 19:07
Muchozol, przesmiesznie to wyglada 😀 w pozytywnym sensie of course

a jak juz jestesmy przy sprzecie itp itd
to wlasnie jestem bogatsza o trzy materialy na koszule na show  😍 moj krawiec mnie znienawidzi  👀

edit: fotke zjadlo...

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10603066_10201444940404512_521916716_n.jpg?oh=81f485c8cf6d0db2701ca00d6af30171&oe=53F1B73D&__gda__=1408321929_70b2c674938042b599bd61324ae4a51f[/img]
Ten drugi mi się widzi. :-)
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się